Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Kao očevi da li izjavljujete ljubav svojoj djeci?
Da 8 100.00%
Ne 0 0%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2006., 06:27   #21
Quote:
Rita kaže:
Ma nije bas tako, moj nasu stalno mazi i ljubi i spava s nama i jos cica a sad ce dvije godine. Ma ima svega ali se i pretjeruje na racun amerike
Evo jedna glupost mi je da brat i sestra ne mogu djeliti sobu ako su stariji od nekih 7,8 godina. Mozes imati problema sa socijalnom sluzbom.Ili recimo meni se pedijatar prjetio socijalnom sluzbom i oduzimanjem djeteta kad nisam dozvolila da joj daju umjetno mlijeko drugi dan kak se rodila. MA ima dost gluposti
Pa, na to sam i mislio. Nisam, naravno, pomislio da ce vam sad dojuriti policija i oduzeti dijete, ali da ima ludosti, ima. I nisu bas bezazlene.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 22:07   #22
NIsu, slazem se. Ali mene izludjuju slucajevi kod nas kad nitko nis ne radi a djeca zive u katastrofalnim uvjetima.Recimo ko ono djete sto je izgorilo u stanu, ma tragedija totalna.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 18:36   #23
Evo, ja nisam tata, a ni mama još.. ali ubacujem se jer mi je pedagogija struka pa bih samo htjela reći da je posve sigurno da su očevi jednako bitni (što se iskazivanja emocija i svega drugoga tiče) kao i majke.
Ako nekoga zanima malo više o tome ili kajjaznam, preporučujujem fantastičnu knjigu BRAJŠA: OČEVI GDJE STE koja govori o ulozi očeva u odnosu s kćerima i sinovima i sl. Knjiga je stručna (ne princip instant psihologije) ali fantastično jednostavno napisana.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 21:00   #24
Nadam se da nije ona Brajša iz Caritasa...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 21:17   #25
Quote:
Ozana kaže:
Na žalost, u životu nam je osim nedostaka nježnosti, priuštio i mnogo drugih vrlo ružnih i traumatičnih iskustava zbog kojih sam danas puno veća aždaja svom mužu nego što bih bila da sam odrastala uz normalnog muškarca u svojoj obitelji. Iskreno, ne znam kako sam se uopće i uspjela udati...

Sorry na upadanju, nisam tata ali možda se neki od muških jedinki zamisle kad im kažem da mi je najgore u životu bilo (i još uvijek mi je) što sam svog oca uglavnom mrzila ili sažaljevala i što mi je muka jer ne znam šta ću osjećati kad on jednog dana umre.
jesi razmišljala o tome da odeš psihologu?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 10:39   #26
Quote:
Emericzy kaže:
Nadam se da nije ona Brajša iz Caritasa...
ne.. dr.Brajša, muškog roda, doktor psihologije
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:08   #27
Quote:
Hella Good kaže:
ne.. dr.Brajša, muškog roda, doktor psihologije
A on joj je braco, mislim... odnosno gotovo sam siguran.
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 20:13   #28
Quote:
Butko kaže:
A on joj je braco, mislim... odnosno gotovo sam siguran.
e, to ne znam, ali je stručnjak..za razliku od nje
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 22:54   #29
Ne znam šta bi mi to psiholog mogao reći i kako bi mi mogao pomoći?

Ono što sam ja kroz život prolazila sa svojim ocem (ne samo ja, nego i moja sestra, a majka još uvijek) u nekim stvarima me ojačalo, a u nekima oštetilo.

Iz teških iskušenja izvlačiš pouku za dalje, nastojiš ti ne činiti svojoj djeci ono što je tebi tvoj roditelj činio.

Ono s čim se ja teže nosim je osjećaj koji mi govori da je prirodno da dijete voli svog oca, a ja svog ne mogu i to mi je žao.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 09:09   #30
Quote:
Ozana kaže:
Ne znam šta bi mi to psiholog mogao reći i kako bi mi mogao pomoći?

Ono što sam ja kroz život prolazila sa svojim ocem (ne samo ja, nego i moja sestra, a majka još uvijek) u nekim stvarima me ojačalo, a u nekima oštetilo.

Iz teških iskušenja izvlačiš pouku za dalje, nastojiš ti ne činiti svojoj djeci ono što je tebi tvoj roditelj činio.

Ono s čim se ja teže nosim je osjećaj koji mi govori da je prirodno da dijete voli svog oca, a ja svog ne mogu i to mi je žao.
ozana, prirodno je i da roditelji vole svoju djecu, al neki ipak uspiju zeznut stvar. ocito je da ti svog oca ne mozes voljeti ne zato sto si losa osoba, nego zato sto tesko prozivljavas njegove roditeljske pogreske. mozda mu jednoga dana uspijes oprostiti, ali taj proces obicno zahtijeva strucnu pomoc.
sretno!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 14:32   #31
Quote:
Ozana kaže:
Ne znam šta bi mi to psiholog mogao reći i kako bi mi mogao pomoći?
AKO se ovo odnosi na spomenutu knjigu, htjela bih ponovno napomenuti da ta knjiga NIJE priručnik za samoliječenje ili nekakav oprost, pomirbu, niti recept za odgoj i sl.

uuups... sad shvatih da se ne odnosi na to

Ozana, posve je razumljivo i prirodno to što osjećaš. Međutim, pokušaj to promotriti s druge strane - jesi li odrasla u emotivno zrelu ženu koja, dakle, nema problema s prepuštanjem emocijama s partnerom i sl.? Možeš li se otvoriti s njim, iskazati emocije i sl..ukratko, ako je tvoj odnos prema muškarcima u tvom životu (osim oca očito) prirodan, bez velikih poteškoća, mislim da ti ne treba psiholog. Očevo radikalno neiskazivanje emocija, ponosa i sl. obično ostvalja rezultata na kasnije odnose u životu s muškarcima, jer je otac za kći prvi model njenog budućeg partnera. Ako, ponavljam, s time nemaš problema ne vjerujem da ti je potrebna stručna pomoć. Potreban ti je, kao i svima, osjećaj sigurnosti, nježnosti i odobravanja od ljudi koji su tebi važni.
ps. oprosti ako sam nešto krivo shvatila iz toga što si rekla pa krivo interpretirala..
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 16:06   #32
Quote:
Rita kaže:
.Ili recimo meni se pedijatar prjetio socijalnom sluzbom i oduzimanjem djeteta kad nisam dozvolila da joj daju umjetno mlijeko drugi dan kak se rodila. MA ima dost gluposti
Jezush Kristush...
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 12:47   #33
Ma ja sam savim OK žena, emocionalno sam i preootvorena u životu. Imam dobrog muža koji ni blizu nije sličan mom ocu ali je muškarac. To je sličnost koja ih povezuje.

Recimo da sam vjerojatno zbog mog oca malo više feministički nastrojena nego što bi bila da sam imala dobrog oca, recimo da ne znam trpiti, da se borim ko lavica za svoje ja i da mrzim svaki oblik ugnjetavanja. Zbog toga sam možda malo zločestija i malo netolerantnija žena za neke stvari koje su drugim ženama "normalne".

Inače, nisam zlopamtilo u životu i nemam mom ocu šta oprostiti jer sam se već odavno pomirila da je on takav i gotovo. Jedino još zbog čega mi je žao je to što moja djeca uopće nemaju djeda i ne znaju šta je to. Djed po mužu umro je jako rano i ne sjećaju ga se, a od ovoga se moraju čuvati, još imam muke da im ublažim loše mišljenje o njemu jer ne želim da ga pamte po lošem.

I da sad netko nebi mislio šta je to moj otac strašno radio - u pitanju je psihičko maltretiranje, omalovažavanje, psihičko i fizičko maltretiranje mame kojem smo prisustvovale i za nju strahovale (i još strahujemo) i sve to debelo je začinjeno dugogodišnjim alkoholičarskim stažom kojem će biti vjeran do svoje smrti. :2up:

Totalno je zanimljiv izbor smajlića...
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.