Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2007., 22:03   #41
Quote:
JohnnyBravoF1 kaže: Pogledaj post
Ma nije reket bacan ali mi je pao nekoliko puta,a smeta mi kaj je još nekoliko prijatelja kupilo Head a ja baš ne volim imat nekaj kaj imaju drugi pa tak,Princov o2 reket mi se već dulje vrijeme sviđa pa bi zato mijenjao.
E ovak...imam ti ja Head koji sigurno nitko neće imat,mislim da su ga prestali proizvodit pred jedno 7-8 godina, tako da si siguran. Mogu ti ga prodat.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 22:08   #42
Quote:
Dylan2 kaže: Pogledaj post
Jedini ispravni način kupovine reketa jest da ga isprobaš prije nego što ga kupiš. Kad kažem "isprobaš" ne mislim na to da tri puta mahneš s njim u dučanu ili da pet minuta udaraš na zidu nego da igraš s njim barem nekoliko puta,( kad igraš prvi put s novim reketom, obično ti ide odlično, čisto stvar psihologije!) jer tek tada možeš sagledati njegove dobre i pogotovo loše strane i koliko ti reket uopće odgovara.

Da bi suzio izbor na rekete primjerene tvojoj dobi i stupnju teniske igre daj si malo truda, posjeti stranice proizvođača i pogledaj izbor njihovih reketa i njihove specifikacije. Vidjeti ćeš da su reketi uglavnom sistematizirani prema vrsti igrača kojima su namjenjeni ili ćeš u njihovom opisu pronači kojoj se skupini igrača preporučaju.

Nažalost, testne rekete imaju rijetki dučani, pogotovo ne oni u provinciji, tako da je jedini preostali način da posudiš reket koji te zanima od prijatelja ili poznanika i detaljno ga isprobaš. Naravno, u dogovoru s vlasnikom prije igre zaštiti kritična mjesta okvira ljepljivom trakom.

Ja koji sam počeo igrati tenis u davno doba drvenjaka, kad smo po rekete odlazili u Austriju i Italiju, nisam imao prilike testirati pa sam bio prisiljen kupovati reket upravo prema osjećaju kako mi leži u ruci i sa nekoliko zamaha u dučanu. No, kako je izbor reketa bio daleko manji, nisi mogao mnogo pogriješiti ako si kupovao reket poznatog proizvođača, tada je najbitnje bilo odabrati pravilnu debljinu ručke. U to doba najmiliji mi je bio Donnay Allwood, reket s kojim je igrao Borg.
Potpisujem. Vratih se neki dan iz reket paradise-a u reket crnu rupu (čitaj iz Amerike u Hrvatsku). Tamo moš testirat što god hoćeš, dobiješ ga na više dana i platiš puno manje nego kod nas.
Ja sam se isto našla u situaciji da nakon duge pauze od tenisa sam trebala novi reket..i snašla sam se tako da sam s frendom koji profesionalno igra tenis odigrala par puta sa starim reketom, i kad je on vidio kak igram (dugi zamah, flat bh, lagani spin na fh i ostalo) mi je predložio par reketa.
Uzela sam Liquidmetal instinct (prošle godine) i zadovoljna sam jako. Osobito sad kad sam promijenila žice i stavila tanje.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 19:28   #43
Ah taj tenis,

I hate teniss, I hate teniss,......nice shot...I love teniss

eto to ti je tako i to provjereno,

reketi zaboravi balade o reketima..... prvo dobro naučiti tehniku, a najvažnije da se dobro postaviš znači nogice moraju dobro raditi, kad sve to savladaš ideš isprobavati i tražiti rekete, a za rekreativca žica ...ma kakvi 27 i više kg 22 do 24 ovisi kako će te lakat boliti ili ne, pa čak i manje, a o tehnici špananja da i ne pričam ...postoji jedna tehnika špananja koja ide od sredine prema kraju sa smanjenjem kilaže i okomitih i vodoravnih žica te tako izbalansira napetost i povećava sweet spot, i igrati sa što više različitih igrača, a prije svega uživati u druženju kao rekreativac

što je žica kraća potrebna je manja kilaža za njeno savijanje znači srednja najduža žica ide recimo od 20 kg da bi do krajnje žice pala na 13 kg jer razmislite ako objesite uteg od 25 kg na razapetu žicu 30 cm ona će se u sredini saviti određeni broj mm, onda skratite žicu i opet objesite isti uteg ona će se izviti manji broj mm znači možete smanjiti napetost žice što je ona kraća
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo...
frodo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:59   #44
Teniski reketi - kupovina

Bok ljudi!!!!Dakle ovak...Ja bi si kupio novi reket za tenis od Rogera Federera marke wilson k six. one tour pa bi me zanimalo kolko bi me on izašo...i koji bi mi reket još preporučili...vraćam se na tenis nakon 4 godine...
fala unaprijed
ante2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:28   #45
e ljudi vidim da nema niš od vas...
ante2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 18:52   #46
Možda zato što tema već postoji ovdje i ovdje.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:09   #47
Quote:
ante2804 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!!!!Dakle ovak...Ja bi si kupio novi reket za tenis od Rogera Federera marke wilson k six. one tour pa bi me zanimalo kolko bi me on izašo...i koji bi mi reket još preporučili...vraćam se na tenis nakon 4 godine...
fala unaprijed
imaš dvije vrste reketa koji slično izgledaju. Onaj s kojim igra roger federer (k six.one tour) ti ima malo manju glavu i nebi ti tog preporučio (bar meni ne paše) nego onaj drugi (k six.one 95) s malo večom glavom s kojom ti u principu igra večina igrača - iste su boje, balans je sličan, samo s ovim drugim imaš malo bolju kontrolu i lakši je 20-ak grama. Imaš još (k six.one team) ali to je lakša verzija ovog k six.one 95 i ako si malo jači će ti biti prelagan. Cijena ti je 1 600 kn u dučanu, s nekim popustom se da složiti za 1 200 kn, a u sloveniji sam našao po 1 100 kn, ali u ljubljani s tim da ga je tip htio poslati u brežice poštom.
__________________
Kako oblikovati potpise
Roky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:29   #48
a u kojem to dućanu ima zato što za wilson službeni dućan ima samo u opatiji,jel ima negdje u zagrebu?
ante2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:37   #49
aj dobro ljudi nema veze,al fala Rokyju
ante2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:42   #50
po meni su jako dobri ovi prince o3 serija...sad ovisi koji od tih...al posto nisi 4 godine igrao...mozda ti nije bas pametno uzimat nesto skupo i jako profesionalno...mislim ne znam...ovisi kak igras,kolko itd....
*mala plava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 16:10   #51
zanima me jel ima u ZG negdje uzeti Wilson nBlade 98 Midplus nCode i kolika je cijena
__________________
Force yourself, and you will be suprised what you can do!
Lerk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:25   #52
kupi si babolata od nadala, cijena ti je 1400 kn, al reket je fenomenalan
john_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:50   #53
Quote:
Roky kaže: Pogledaj post
imaš dvije vrste reketa koji slično izgledaju. Onaj s kojim igra roger federer (k six.one tour) ti ima malo manju glavu i nebi ti tog preporučio (bar meni ne paše) nego onaj drugi (k six.one 95) s malo večom glavom s kojom ti u principu igra večina igrača - iste su boje, balans je sličan, samo s ovim drugim imaš malo bolju kontrolu i lakši je 20-ak grama. Imaš još (k six.one team) ali to je lakša verzija ovog k six.one 95 i ako si malo jači će ti biti prelagan. Cijena ti je 1 600 kn u dučanu, s nekim popustom se da složiti za 1 200 kn, a u sloveniji sam našao po 1 100 kn, ali u ljubljani s tim da ga je tip htio poslati u brežice poštom.
Roky ja sam mislio da ti dobivaš bar 5 reketa na godinu kada si mi se postavio kao autoritet, a ne da ih kupuješ po selskim dućanima i gledaš je jel jeftiniji 100 kuna ...

Kompa evo ti savjet što se tiče reketa. Posudi par reketa od ekipe i probaj si ih pa onda kupuj. Vjeruj nisi više kao prije ako si igrao nešto bolje. Dobre su mi ove dućanske fore o balansu itd...
markozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 17:39   #54
lijepi pozdrav,
moje pitanje nije vezano za tenis rekete, ali vidim ima ljudi ovdije koji se razumiju u sport.
moja kci (11 godina) trenira tenis vec 3 godine. nije losa, zapravo kada pobijedi slabiju curicu onda je to 6-0, 6-0. i sito tako kada gubi to je bez dobivenog game. sada trenira 3 puta tjedno po 1 sat.
moje pitenje dali je to dovoljno, premalo ili previse.
zahvaljujem
reh
reh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 14:12   #55
Tenis reket - preporuke za žice?

Dakle, za poklon dobio sam 2 kom Wilson ncode n six-one tour, 27 inch 340 grama.

Jel netko možda igra s tim i koliko je pogodan za osrednjeg do naprednog rekreativca?

Koje žice mi preporučujete i na koliko kp?

Naručio sam hibridne babolat xcel premium plus, s obzirom da je ovaj wilson relativnio težak i neugodan za rekreativca, na koliko kp da našpanam žice?

Hvala.
rio137 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 18:09   #56
Izbor teniskog reketa

Ponuda je ogromna. Novi modeli stalno pristižu, nalazite se pred hrpom modela i razmišljate. Tu su naravno trgovci, ali oni vam ne mogu pomoći jer ne znaju, a i ne žele vam pomoći. Njima je u interesu da vi kupite najskuplje i to bez mnogo razmišljanja.

Za početak jedan prijateljski savjet. Preskočite sve one razvikane modele kojima igraju najbolji igrači svijeta. Prosječna cijena "alata" jednoga Federera, Nadala ili Ljubičića obično se kreće između 1300 i 1800 kuna. Ako kupujete 2 reketa (a obično se tako i radi da uvijek imate dva posve jednaka reketa) onda je to već prilično ozbiljna investicija.

Imajte na umu kako vrhunski igrači ne igraju s reketima koji su došli ravno "iz dućana". Svaki je reket pomno prilagođen njihovoj igri i zahtjevima koje ona postavlja. To će reći da se reketima mijenjaju: težina, težište i drška. Ovi su zahvati ponekad toliko drastični da je sličnost sa izvornim modelom često samo izvanjska.

Dakle, ne padajte u tu marketinšku zamku i ne zalijećite se za onim sa čim igra svjetski broj "1". Vjerujte, Federer bi vas lagano pobijedio i s reketom vrijednim stotinu kuna. S druge strane čak i da početnik kupi reket od 2000 kuna on će i dalje biti početnik, a taj ga reket neće učiniti igračem.

Prvo na što valja obratiti pozornost kod kupnje svakako je materijal od kojega je reket napravljen. Najjeftiniji modeli su načinjeni od aluminija. Cijena im je oko 200 kuna i makar se preporučuju početnicima mislim da bi ih prilikom kupnje valjalo zaobići. Aluminij je kao materijal vrijeme pregazilo i uz neznatno veći trošak može se dobiti puno bolji reket.

Slijedeći na redu su titanij reketi. Oni najčešće nisu napravljeni potpuno od titanija nego je na aluminijsku podlogu dodan titanij. Osobito na onim mjestima na kojima se traži povećana čvrstoća. Cijena im je oko 300 kuna i po mom mišljenju se već s ovakvim reketima može pristojno igrati, osobito kad je u pitanju rekreativni nivo tenisa.

Naredna kategorija su kompozitni reketi. To su modeli kod kojih se u različitom omjeru pojavljuju različiti materijali: karbon, kevlar, titanij, fiberglas, cooper i nama najzanimljiviji - grafit. Upravo je upotreba grafita u proizvodnji teniskih reketa donijela pravu revoluciju u njihovoj izradi. Što je u kompozitnim reketima grafit zastupljen u većoj mjeri to je reket kvalitetniji (i obično skuplji). Postotak grafita može se kretati od 30% do 50%. Upravo je ovo kategorija u kojoj bi većina rekreativnih igrača mogla pronaći svoje pravo oružje. Svi veliki prozvođači već u ovoj klasi imaju pristojnu ponudu. Cijena ovakvih reketa obično se kreće između 400 i 700 kuna, ovisno o modelu. Ovdje važi pravilo: što je grafita više to bolje.

Sljedeća je kategorija ona u kojoj su gotovo isključivo grafitni reketi. I ne samo to. Ovdje već možete pronaći i prave takmičarske rekete osobito ako se radi o "starim" modelima. Po cijeni između 700 i 1000 kuna može se izabrati doista moćna sprava, a ako se pričeka kakvo sniženje kupac može proći i bolje. Reket s kojim je prije tri godine igrao Juan Carlos Ferrero nikako nije loš reket, makar su u međuvremenu izbačena još dva nova modela. Po meni bi mlađi juniori i napredni rekreativci trebali tražiti pogodan model upravo u ovoj kategoriji.

Iznad 1000 kuna ulazimo u onaj svijet "top modela" za koji smo na početku rekli kako ga je mudro izbjeći. Ovdje ne želim od kupnje odgovoriti sve one koji uvijek žele samo najbolje (ma što to značilo), te one kojima je proračun neograničen pa im je trošak od nekoliko tisuća kuna ionako "trivijalan".
tennisfanatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 18:17   #57
Izbor teniskog reketa (2)

U prvome smo dijelu govorili mahom o materijalima. Sad ćemo se osvrnuti na neke druge ne manje važne detalje koji bitno utječu na "igrivost" pojedinog reketa.

Za početak spomenimo balans reketa. Svaki teniski reket može imati težište prema ručki, prema glavi ili u sredini. Većina igračkih reketa imaju težište koje se nalazi prema ručki (head light). One s težištem prema glavi (head heavy) bi valjalo u pravilu izbjegavati jer mnogo više opterećuju lakat i rame. Ovdje valja napomenuti kako se težište može pomicati dodavanjem težine na točno određena mjesta (obično postavljanjem tankih olovnih traka).

Slijedeća važna osobina reketa je njegova težina. Reketi su obično teški između 250 i 350 grama. Moja je preporuka da donja granica bude na 290 grama. Reketi lakši od navedene težine jednostavno nemaju dovoljnu dužinu lopte i nisu dovoljno stabilni kod udarca. Što se gornje granice tiče nju ne bih postavljao (ovdje vrijedi pravilo teže=bolje) osim kad su u pitanju djeca, mlađi juniori ili žene kojima bi recimo 340 gramski reket bio pretežak. Svima ostalima težina preko 300 grama je dobrodošla.

Postoje tri osnovne veličine glave reketa (mjereno u četvornim inčima):

Midsize 85 - 95

Midsize + 95 - 105

Oversize iznad 105

Ovdje vrijedi pravilo: što je glava veća to je udarac jači. I obrnuto, što je glava manja to je kontrola veća. U profesionalnom tenisu je u posljednje vrijeme zamjetan trend blagog povećanja glave reketa. Rekreativci češće posežu za reketima s većom površinom glave. Ovo je stvar osobnog izbora i ukusa. Za mene osobno je Midsize + idealan kompromis.

Veličina drške (gripa, grifa). Obično se označava na dva načina: slovima: L2, L3. L4, L5 ili na američki način: 4 1/4, 4 3/8, 4 1/2, i 4 5/8. Mudro je reket prije kupnje isprobati u ruci i uvijek izabrati manji grip. Puno je lakše naknadno dodati "overgrip" nego tanjiti predebelu dršku. U profi tenisu se u posljednje vrijeme drastično smanjila debljina drške na reketu i mnogi igrači igraju s veličinama L2 i L3 što je prije desetak godina bilo nezamislivo.

Duljina reketa se kreće između 27 i 29 inča. Standardni je reket od 27 inča (oko 68 cm) dok se oni dulji često prodaju pod nazivom "long body". Kraći je reket pokretljiviji, a dulji ima nešto jači udarac. Takmičarski su reketi gotovo u pravilu standardne duljine, s tim da poneki igrači igraju s modelima 1/2 inča dužim.

Žice na reketu mogu biti postavljene na različite načine. Broj uzdužnih i poprečnih žica varira od modela do modela. Ako na reketu piše da mu je "string pattern" 16X19 to znači kako taj reket ima 16 uzdužnih i 19 poprečnih žica. Najčešće ćemo naići na slijedeće kombinacije: 16X18, 16X19 i 16X20. Rjeđe su one 18X20 ili 18X19. Ako žica ima više i one su gušće postavljene onda se radi o reketu koji generalno daje bolju kontrolu loptice. Ako su žice postavljene rjeđe onda taj reket daje bolji spin.

Sad kada smo spomenuli neke od osnovnih stvari kod kojih ćemo paziti prilikom odabira reketa važno je spomenuti i mogućnost da se reket prije kupnje isproba. U razvijenijim zemljama česta je pojava da svaka specijalizirana trgovina teniskim reketima ima i tkz demo rekete. Kupac ostavi određenu kauciju i onda je u prilici na djelu vidjeti određeni model. Jedna je stvar vagati reket u ruci u dućanu pod budnim okom prodavačice koja o tenisu pojma nema a posve druga vidjeti kako se vaš budući ljubimac ponaša na terenu. Igrači se međusobno toliko razlikuju kako po znanju tako i po stilu igre da je gotovo nemoguće unaprijed reći što će kome odgovarati. Znači isporobati pa kupiti. Ako ova mogućnost ne postoji možda u vašem klubu ili među prijateljima (partnerima, protivnicima) postoji model koji vas zanima pa ga možete posuditi na par sati. I ovo je bolje od kupovanja na slijepo. Mnogi igrači su sebi priuštili puno frustracije i nervoze krivim odabirom teniskog reketa.

Čest je slučaj da se igrači iznenade kako im investicija u skupocjenu opremu nije donijela i željeni napredak u igri. Ovo ne čudi ako se ima u vidu da se reketi većinom kupuju na slijepo, bez ikakvih osnovnih znanja o njima, te samo kao rezultat marketinškog presinga.
tennisfanatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 19:35   #58
Taj Federerov reket je odlican
satmaestro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:59   #59
Jedno pitanje u vezi ove stranice : http://www.tennis-warehouse.com

Kad bih kupovao nesto u vrijednosti 10 $ kolika bi mi bila postarina ?
satmaestro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:23   #60
reketi...

Pozdrav svima koji su na ovoj temi...ovako..moj problem je..:igram tennis godinu dana(malo,ali nije bas tako malo)...uglavno..htio bih vasu pomoc oko teniskih reketa...molim Vas da mi pomognete,jer ja neznam..dali je za mene babolat areo,ili head,ili prince,ili dunlop,i koji tocno model da izaberem..za sad imam babolat obican,..pocet cu ic po turnirima i utakmicama uskoro...pa bi htio neki posten reket reket...1300kn max.!!molim Vas "sutrucnjake" da ako se voljni da mi pomognete!!....!!
Bio bih Vam jako zahvalan!!!

Unaprijed Hvala!!
Pozdrav!!
tennis man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.