Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 13:59   #161
Postoji mogućnost da ti se nakuplja tzv. mulj u žući, a taj se ne vidi na UZV-u.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:10   #162
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Postoji mogućnost da ti se nakuplja tzv. mulj u žući, a taj se ne vidi na UZV-u.
stvarno neznam, a koji je način provjere toga...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:51   #163
Bok!
Gle´cinjenica je da kad neka bol traje duze od mjesec dana, onda to postaje problem koji se mora temeljitije istraziti. Nezelim te uplasiti ili nesto sl. no takve tegobe i gubitak kilaze mogu ukazivati i na ozbiljan problem. Stoga ti preporucam da prije svega trzis dodatnu obradu..gastroenterologa... Ako inace imas problema sa praznjenjem crijeva (nepravila prehrana-suha hrana..?!) to mogu biti tegobe vezane uz iritabilni colon ili lijeno debelo crijevo..Vidim da ti i vecina medikamenato sto su u standardnoj terapiji nisu pomogle, jos ti preostaje controloc.... I jos nesto pokusaj sa dodatnim unosom tekucine....
Nadam se da ce ti pomoci...
Srdacan pozdrav
dina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:45   #164
Quote:
dina9 kaže: Pogledaj post
Bok!
Gle´cinjenica je da kad neka bol traje duze od mjesec dana, onda to postaje problem koji se mora temeljitije istraziti. Nezelim te uplasiti ili nesto sl. no takve tegobe i gubitak kilaze mogu ukazivati i na ozbiljan problem. Stoga ti preporucam da prije svega trzis dodatnu obradu..gastroenterologa... Ako inace imas problema sa praznjenjem crijeva (nepravila prehrana-suha hrana..?!) to mogu biti tegobe vezane uz iritabilni colon ili lijeno debelo crijevo..Vidim da ti i vecina medikamenato sto su u standardnoj terapiji nisu pomogle, jos ti preostaje controloc.... I jos nesto pokusaj sa dodatnim unosom tekucine....
Nadam se da ce ti pomoci...
Srdacan pozdrav
Jeli zna netko dobrog gastroenterologa u splitu??? mozda...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:40   #165
Quote:
la_chupacabra kaže: Pogledaj post
Jeli zna netko dobrog gastroenterologa u splitu??? mozda...
Prof. Hozo na Križinama. Provjereno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 07:08   #166
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Prof. Hozo na Križinama. Provjereno.
a koji privatnik???
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:10   #167
poliklinika kalajzic-moliskih hrvata 4 medici ili tako nekako
jennyfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 07:25   #168
Quote:
jennyfer kaže: Pogledaj post
poliklinika kalajzic-moliskih hrvata 4 medici ili tako nekako
znam gdje je to, zahvaljujem...
__________________
"tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi"
- Grunf

duplja čupakabrina
la_chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:01   #169
Unhappy

pozdrav ljudi. evo malo cu opet aktivirati ovu temu, jer su se i meni prije par dana poceli javljati neizdrzivi bolovi u podrucju od četiri prsta nize od zadnjeg rebra sa lijeve strane. Ta bol traje oko 20-30sekundi i prestane, zatim dan-dva nista ne boli, pa onda iznenada opet zaboli (kada zaboli neradim nista posebnio, sjedim ili cak spavam ). ne bavim se sportom, nemam nikakvih mucnina krvni nalazi su dobri, uzv dobar! jel netko tko je imao slican problem to vec rijesio i kako??? doktorica me misli slati gastroenterologu , kakav pregled on radi????
hipohondar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:27   #170
on ti je internist specijaliziran za probavni sustav tako da može radit bilo koju pretragu koja se bi mogla bit od koristi za probavu ali i šire...
jesu se ikad slični bolovi javljali malo više recimo ispod lijevog prsnog mišića ili možda u leđima?
znam da zvuči klišejno max,no jesi u zadnje vrijeme pod stresom,možda većim nego inače?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:51   #171
pod stresom nisam, niti bolova u ledima nema. nikakvih posebnih bolova, osim tog cca 4prsta ispod zadnjeg rebra.
hipohondar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:53   #172
jel se bol širi? opis boli,stezanje,probadanje,razdiruća bol...jesi radio neke krvne pretrage?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:01   #173
pojavi se iznenadno, traje 20-30sek ,jaka,jaka bol. rekao bih razdirućo-probadajuca bol. (neznam kojim bih bas pridjevom opisao tu bol). krvne pretrage ok, osim kolesteroloa koji je 5.2 (a do 5.0 bi mi trebalo biti dopusteno). UZV dobar
hipohondar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:17   #174
možda iritabilni kolon ili možda neku dr funkcijski poremećaj crijeva ili bole mišići...tko je radio UZV?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:31   #175
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
.........hemogram i diferencijalnu krvnu grupu........
Sliku
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:59   #176
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
možda iritabilni kolon ili možda neku dr funkcijski poremećaj crijeva ili bole mišići...tko je radio UZV?
daj malo pojasni taj iratibilni kolon?????! uzv sam radio u privatnoj Ordinacija za ultrazvučnu dijagnostiku i dijagnostiku bolesti dojke.
hipohondar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 11:34   #177
bol u donjem dijelu trbuha-lijevo

evo već nekoliko dana me boli...
u ponedjeljak me uhvatilo na poslu i trajalo od ujutro do popodne-i bilo je tako jako da se nisam usudila ustati. kad god se ustanem-ono još više prereže..

poslije toga više nije bilo tako jako-ali konstantno osjećam laganu bol na lijevoj strani..
mislila sam da je upala janika pa sam tražila po netu, ali nemam simptome tipa mučnina, povraćanje, temperaturu....

nekad me zna oštro prerezati sve od trbuha pa do trtice... i nije uopće ugodno. kad idem na wc-onda još više uhvati, traje po nekoliko sekundi kao jaki grč..i prestane...

čini mi se da bih trebala dobiti mengu uskoro (odkad znam za sebe je neredovita-pa skužim da ću dobiti jedino kad me počnu boljeti...)
al sumnjam da me boli zbog stvari-jer nikad me ništa u životu nije boljelo...
ovulacija, također nije-jer je prošla....

jel ima netko slična iskustva??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 11:50   #178
mene je to znalo hvatati i lijevo i desno, kad je desno onda mi prva pomisao bude, valjd nije slijepo crijevo , a onda mi se par puta ponovilo i s desne strane,
imam osjećaj kao da bol dolazi od jajnika, al nisam nikad zbog toga išla liječniku, pošto me uhvati par grčeva tokom par dana i onda mir, a ja to nisam pokušavala svesti u određeni vremenski period menst ciklusa
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 11:57   #179
ma evo kopam po netu-i šta god nađem-upala janika, i slično-ne odgovara mi po simtomima...

čitam i za endometriozu, al kaže da je najčešće simptom-bolna menga-a ja od početaka tih bolova još nisam imala mengu-pa ne znam....

imam užasno neredovitu mengu od kad znam za sebe (56 dana, pa 21, oa 47, pa 38, oa 33 ..i tako redom..) ne znam sa sigurnošću odrediti ni kad mi je ovulacija...
ali mislim da mi je za ovaj ciklus-ovulacija već bila-pa po tome, ovi bolovi ne bi smjeli biti od toga..

u panici sam... nisam nikad imala bolne menge niti nešto značajno bolne ovulacije... usrala sam se od straha...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:08   #180
definitivno jajnici. idi na pregled. nisu sve upale jajnika jednake. ako ih samo nahladiš malo jače, onda dobiješ to. uz eventualni iscjedak pojačan, koji ne mora uvijek biti prisutan.
umotaj si jajnike i bubrege, jako dobro, i drži ih na toplom. uvijek nosi potkošulje. a ne bi bilo na odmet i da ginekologu odeš.
meni se takva bol događa iz dva razloga- ili trebam na wc (čudno, ali da) jer sam zatvorena, ili sam sjedila dan ranije na hladnom ili hodala bosa.
uvijek postoji i mogućnost da je bubreg u pitanju, ali vjerujem da bi onda i s mokraćom imala problema.
svakako ginekologu i doktoru, nemoj ignorirati ako nisi sigurna što je. ako je upala i zavuče se, može imati ozbiljne posljedice.
sretno, javi kako je prošlo

edit- a možda je i neka cista u pitanju!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.