Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 13:32   #7661
Prije godinu i možda nekaj preko su me proglašavali luđakom kad sam rekao da će doć maca na vratanca. Po njihovim predviđanjima, danas bi cijena plina bila blizu 7 kn/l , a gle čuda- nije...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:58   #7662
Slučajno sam u Kanadi zadnjih 3 tjedna, sutra se vraćam. Šalje cura, točim ti plin po 4,16 a je ne mogu vjerovati (još k tome ide zima).

Ovdje to mislim da i ne koriste, benzin je dovoljno jeftin a oni imaju para.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:30   #7663
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Ma kakav plin, i kakvi noviji auti, jučer iza mene ovim redom - Scenic 2010>, Toyota corrola verso 2012>, Citroen c4 2012>....ma sve stare krame, i moj 2010>....nitko ne toči to smeće od lpg-a...
Od svih nabrojanih da ih danas kupiš nebi mogao ugraditi plin
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:13   #7664
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Slučajno sam u Kanadi zadnjih 3 tjedna, sutra se vraćam. Šalje cura, točim ti plin po 4,16 a je ne mogu vjerovati (još k tome ide zima).

Ovdje to mislim da i ne koriste, benzin je dovoljno jeftin a oni imaju para.
Neznam za Kanadu, ali u USA ima plinskih stanica podosta, i cijene su jako različite od savezne do savezne države. Ima i gdje je litra oko kune a ima i gdje je preko 5-6 što je u rangu sa litrom benge. Možda imaju kakve dodatne pogodnosti, to ne znam, ali baš sam prije nekog vremena išao to malo po internetu tražiti za USA.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:14   #7665
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Od svih nabrojanih da ih danas kupiš nebi mogao ugraditi plin
Ti si meni car svih careva, ajvanderov istrian brother from another mother.

Nema veze koliko te činjenica i argumenata šamara u lice, ti ćeš i dalje po svome...

Ja se tebi jednostavno divim- ti si moj novi idol

__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:28   #7666
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Od svih nabrojanih da ih danas kupiš nebi mogao ugraditi plin
koje ti pizdarije pričaš i to već mjesecima.

da, ako kupiš veš mašinu, nećeš moći gledati Arenu HD. ustvari možeš, ali će prerada biti (pre)skupa. valjda će se svako inteligentniji od klokana raspitati što da kupi ako želi voziti na plin. ili će biti trutina, kupiti dizelanu i mantrati kako plinski biznis propada
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:02   #7667
SLazem se generalno sa vama, al se morate i vi slozit da je sigurno skuplja/kompliciranija ugradnja plina u turbo benzince kojih je sve vise, tj istiskuju atmo benzince.
JA razmisljam sa 0% emocija iskreno,sljedeci auto ce mi biti onaj koji ce biti povoljniji u tom trenu, mali stedljivi dizel ili atmo benzinac sa plinom.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:25   #7668
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
SLazem se generalno sa vama, al se morate i vi slozit da je sigurno skuplja/kompliciranija ugradnja plina u turbo benzince kojih je sve vise, tj istiskuju atmo benzince.
JA razmisljam sa 0% emocija iskreno,sljedeci auto ce mi biti onaj koji ce biti povoljniji u tom trenu, mali stedljivi dizel ili atmo benzinac sa plinom.
kad je bio prijelaz karburatori/injection, cijena ugradnje je bila recimo 4000 prema 11000, isto se pričalo o propasti, ovome onome - pa ćorak.

kad čovjek kupuje auto s ciljem da ga preradi na plin - ne kupuje ono što mu prodavač zavalja, nego ciljano traži nešto što mu odgovara.

ja isto razmišljam s 0% emocija. sljedeći auto će mi biti ili benzinac s plinom ili benzinac bez plina. ne vidim čemu se zamarati s tim.
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:32   #7669
Nije problem u turbu, nego Beco vjerojatno misli na nove motore s direktnim ubrizgavanjem. je to je problem, ali da će cijela industrija plinaša stavit ključ u bravu tek tako je žešća glupost.
BRC već nudi svoj sistem za takve motore(ne sve doduše) i rade na razvoju dual fuel sistema, Stag i LR također koliko sam upućen.

Uostalom, sad da kupuješ novi auto imaš sve skupa valjda 3-4 benzinca s direktnim ubrizgavanjem. A svi još nude provjerene stare atmosferce ko opciju.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:39   #7670
Svi proizvođači koji drže do sebe već imaju ili rade na sustavima za GDI. To što ih kod nas još nitko ne želi ugrađivati nije nikakvo mjerilo.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:34   #7671
Ma kakav gdi, samo čekajte kada će to zaživjeti, pogotovo za normalan puk

A svi ovi koje sam nabrojao, i sada imaju klasične motore u ponudi, zato ne valjati gluparije
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:52   #7672
Možda se nisam dobro izrazio. Mislio sam da svi proizvođači plinskih sustava imaju sustave za GDI motore, a ne da su svi motori prešli na GDI.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:53   #7673
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Možda se nisam dobro izrazio. Mislio sam da svi proizvođači plinskih sustava imaju sustave za GDI motore, a ne da su svi motori prešli na GDI.
Ma to je post za Beca:klap:
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 07:47   #7674
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Ma to je post za Beca:klap:
Prije likovanja uzmi telefon u ruke pa nazovi nekog plinoinstalatera po vlastitom nahođenju i pitaj ga za cijenu i ugradnju u GDI motor nekog novog automobila.

Javi dojmove na forum
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 09:42   #7675
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Od svih nabrojanih da ih danas kupiš nebi mogao ugraditi plin
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Prije likovanja uzmi telefon u ruke pa nazovi nekog plinoinstalatera po vlastitom nahođenju i pitaj ga za cijenu i ugradnju u GDI motor nekog novog automobila.

Javi dojmove na forum
do jučer se "nije moglo", a danas je već "pitaj za cijenu".

ma jel, boga ti.

e moj bećo, prvak si svemira u palamuđenju
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 09:51   #7676
Quote:
Omanji dabar kaže: Pogledaj post
do jučer se "nije moglo", a danas je već "pitaj za cijenu".

ma jel, boga ti.

e moj bećo, prvak si svemira u palamuđenju
Beco je bio pomalo ciničan. Zanimljivo bi bilo vidjeti dojmove, kao što bi bili zanimljivo znati koliko je tako prerađenih auta u 'rvata. Kad su se pojavili kvazi sustavi za FSI, nešto je toga i ugrađeno i to vozi, ali i mene zanima koliko je pravih sustava za direktno (u cilindar) ubrizgavanje ugrađeno kod nas. Onih bez isparivača, sa pumpom u tanku i sa fuel-selectorom koji ubrizgavaju tekući LPG pod visokim tlakom kroz benzinske injektore drito u cilindar...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:48   #7677
Quote:
Omanji dabar kaže: Pogledaj post
do jučer se "nije moglo", a danas je već "pitaj za cijenu".

ma jel, boga ti.

e moj bećo, prvak si svemira u palamuđenju
Nisi shvatio ništa od napisanog, ali ja ti nisam kriv što ne poznaješ stanje plinskog biznisa u RH

Ovakvim postovima ispadaš gluplji i nekulturniji nego što nadam se jesi
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 08:07   #7678
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio ništa od napisanog, ali ja ti nisam kriv što ne poznaješ stanje plinskog biznisa u RH

Ovakvim postovima ispadaš gluplji i nekulturniji nego što nadam se jesi
Pa mene zaboli za GDI, ja sam tebi samo odgovorio da ovi potonji koje sam nabrojao danas nemogu ići na LPG, pa sam ti odgovrio da mogu, jer svi imaju klasične benzince, a GDI će neslavno propasti
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:13   #7679
Ma neće GDI neslavno propasti u to sam uvjeren, nego će se svi proizvođači LPG sistema prije ili kasnije prilagoditi i spustiti cijene za takve LPG sisteme. A "baba roga" Beco će i dalje mantrati o skorašnjoj propasti LPG biznisa, skupoći goriva i generalnoj neisplativosti slijedećih xy godina...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:22   #7680
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ma neće GDI neslavno propasti u to sam uvjeren, nego će se svi proizvođači LPG sistema prije ili kasnije prilagoditi i spustiti cijene za takve LPG sisteme. A "baba roga" Beco će i dalje mantrati o skorašnjoj propasti LPG biznisa, skupoći goriva i generalnoj neisplativosti slijedećih xy godina...
Sjećam se "trajnosti" GDI motora jer je bilo pokušaja, sada će vrijeme pokazati...

Po meni turbak i manja kubikaža + plin, za nezahtjevne usere vrh...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.