Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 13:06   #261
Quote:
Mali miško kaže: Pogledaj post
Mislim da je dobro da porazgovaraš s njim. Ako ti je dečko, nema te što biti sram. Kad sam ja dobila gljivice (kasnije se ispostavilo da moj dragi zarazio, on nema simptome, ali ih zato fino prenosi!) prvo što sam napravila, nazvala sam njega i pitala ga ima li kakvih promjena na njemu i opisala sam mu što se meni događa. Što znači - da, tvoj dečko može biti prenosioc spolne bolesti, a da to i ne zna.

I da razlučimo nešto, gljivice nisu spolna bolest mogu se dobiti od antibiotika, povišenog šećera, tangi, općenito od uske odjeće.

I nemoj sad ić u ljekarnu i nakupovati 101 kremicu i igrati se liječnika, pusti sve to kako je tako da sutra gin vidi pravo stanje.

Javi što su ti rekli. Bit će sve ok, bitno je da si odreagirala na vrijeme
jučer sam išla u dom zdravlja u svom gradu i ispostavilo se da ginekolog nema slobodnog termina sljedećih 7 dana, uopće nisu htjeli da me prime preko reda iako je stvarno hitno, jer mi se ovo proširilo i na stidne usne i oko klitorisa, pa nisam imala izbora nego zamolit prijateljicu da mi njena mama nešto dogovori, pa sutra idem u 5 u susjedni grad i neću čak morati ni platiti pregled
piđn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 16:07   #262
Quote:
piđn kaže: Pogledaj post
jučer sam išla u dom zdravlja u svom gradu i ispostavilo se da ginekolog nema slobodnog termina sljedećih 7 dana, uopće nisu htjeli da me prime preko reda iako je stvarno hitno, jer mi se ovo proširilo i na stidne usne i oko klitorisa, pa nisam imala izbora nego zamolit prijateljicu da mi njena mama nešto dogovori, pa sutra idem u 5 u susjedni grad i neću čak morati ni platiti pregled
Ajoj...javi što su ti rekli!

Mali miško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 16:03   #263
Još nisam imala cjeloviti spolni odnos no imala sam više puta peting tijekom kojega bi mi dečko stavio (jedan) prst u vaginu i to nježno i na kratko ali me nakon toga bolila cijela utroba, je li to normalno? Bojim se da nisam nekako deformirana možda, a ne mogu znati jer nikada nisam bila na vaginalnom pregledu kod ginekologa i nisam imala ništa u vagini osim tog jednog prsta. Ne želim ni misliti koliko bi me onda bolilo nakon pravog seksa.
eloise-fr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 11:31   #264
Quote:
Mali miško kaže: Pogledaj post
Ajoj...javi što su ti rekli!

aaaaaa dobila sam menstruaciju, ali sam ipak otišla popričati s doktoricom, naravno nije me mogla pregledati ali kada sam joj rekla simptome, kaže da može biti bilo šta, nije mi smjela nikakve lijekove prepisati, sad se pati još 5-6 dana je*** ti žensko...
piđn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 11:34   #265
Quote:
eloise-fr kaže: Pogledaj post
Još nisam imala cjeloviti spolni odnos no imala sam više puta peting tijekom kojega bi mi dečko stavio (jedan) prst u vaginu i to nježno i na kratko ali me nakon toga bolila cijela utroba, je li to normalno? Bojim se da nisam nekako deformirana možda, a ne mogu znati jer nikada nisam bila na vaginalnom pregledu kod ginekologa i nisam imala ništa u vagini osim tog jednog prsta. Ne želim ni misliti koliko bi me onda bolilo nakon pravog seksa.
ne znam stvarno, meni prvi spolni odnos skoro nikako nije bio bolan... sve ovisi od osobe do osobe. i opet kažem je*** ti žensko
piđn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 19:02   #266
Quote:
piđn kaže: Pogledaj post
aaaaaa dobila sam menstruaciju, ali sam ipak otišla popričati s doktoricom, naravno nije me mogla pregledati ali kada sam joj rekla simptome, kaže da može biti bilo šta, nije mi smjela nikakve lijekove prepisati, sad se pati još 5-6 dana je*** ti žensko...
Joj koji peh :/
Mali miško is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 19:44   #267
Quote:
Mali miško kaže: Pogledaj post
Joj koji peh :/
gljivice su, nakon canestena nestale bez traga nadam se da se neću previše mučit s njima :/
piđn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:03   #268
Poštovani,
Imam pitanje pa ak je netko imao sličan slučaj,
U zadnje vrijeme nakon skoro svakog spolnog odnosa suprug mi dobije neko lagano crvenilo po spolovilu te ga još neko vrijeme pecka nakon odnosa.Ja nemam nikakve simptome.Prije nekih mjesec i pol sam 10 dana trošila vaginalete po receptu ginekologa jer sam imala pojačani iscjedak sa lagano neugodnim mirisom,nakon toga sam imala laganu upalu mjehura koju sam izliječila čajem.Od tada nemam više nikakve tegobe.
Zanima me o čem bi se tu moglo raditi,da li možda imam kakve gljivice ili nešto slično? Čudno mi je da ja nemam nikakve simptome...
valentina33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:03   #269
Zna mi se dogoditi bol tokom seksa i da ta bol traje cca 5 dana. Zadnji put sam imala odnos pred 2 tj i od tada ga izbjegavam jer opet imam tu bol, koja se odužila. Pred par dana je prestala i mislila sam kako je sve uredu. No jučer ujutro nakon mokrenja me bolio trbuh toliko da sam jedva hodala. Nakon par sati se smirilo no boli me u predjelu mok.mjehura/jajnika...na dodir također. Dali je netko imao slično?
Bila danas kod doktorice i rekla je da je sve u redu. No, već je znala griješiti tako da mislim promijeniti doktora. Sada neznam dali to ima veze sa maternicom ili mok. mjehurom.
A kod gineko za tj dana.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:52   #270
latiosa.ja sam u takvim trenutcima(a imala sam slične tegobe)znala otići odnijeti urin u privatnu laboratoriju,jer ako se i javis svojoj dok. opće prakse i potuzis se na bolove u mjehuru i ona će te poslati da povadis nalaz urina(ja sam radila privatno jer cjena nije visoka,a postedim se čekanja i maltretiranja).a za gin. neznam sta da ti kaze.ja bih ga promjenila.nadam se da ćes svoj problem rjesiti brzo.gin bi ti trebao raditi vaginalne i cervikalne briseve...LP
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 22:13   #271
Question Bolni spolni odnos, a nije upala

Pozdrav,
imam jedan problem koji me muči već mjesecima pa se nadam da je ovdje netko možda bio u sličnoj situaciji pa da me prosvijetli
Uglavnom imam problem kod odnosa, boli me točno na jednom mjestu. (kod ulaza u rodnicu nekih 2cm unutra s desne strane). I kad kažem boli, osjećaj je koda mi netko zabije užareni mač unutra
Išla sam kod ginekologa vjerujući da je neka upala u pitanju ali je sve ok. Nije ništa oštećeno fizički, nema nikakve infekcije ni upale. Ultrazvukom mi je utvrdio par malih cistica na jajnicima ali ništa zabrinjavajuće. Dakle sa mnom je fizičke sve u redu, ali i dalje boli
Nakon par mjeseci sam već jakoooo isfrustrirana pa vas molim ako je netko imao istu ili sličnu situaciju da je podijeli sa mnom

p.s.-Probali smo bez seksa par tjedana, canesten kremu, tablete, lubrikante i sve je nekako kratkoročno, tj. ne boli odma nego nakon par minuta

mišljenja?
jalska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 22:51   #272
Quote:
jalska kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam jedan problem koji me muči već mjesecima pa se nadam da je ovdje netko možda bio u sličnoj situaciji pa da me prosvijetli
Uglavnom imam problem kod odnosa, boli me točno na jednom mjestu. (kod ulaza u rodnicu nekih 2cm unutra s desne strane). I kad kažem boli, osjećaj je koda mi netko zabije užareni mač unutra
Išla sam kod ginekologa vjerujući da je neka upala u pitanju ali je sve ok. Nije ništa oštećeno fizički, nema nikakve infekcije ni upale. Ultrazvukom mi je utvrdio par malih cistica na jajnicima ali ništa zabrinjavajuće. Dakle sa mnom je fizičke sve u redu, ali i dalje boli
Nakon par mjeseci sam već jakoooo isfrustrirana pa vas molim ako je netko imao istu ili sličnu situaciju da je podijeli sa mnom

p.s.-Probali smo bez seksa par tjedana, canesten kremu, tablete, lubrikante i sve je nekako kratkoročno, tj. ne boli odma nego nakon par minuta

mišljenja?
briseve? ureaplazma?
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 13:24   #273
uzeo mi je bris gledao nešto pod mikroskopom, napravio papa test (iskreno ne razumijem se previše u te testove tako da nemogu komentirati na što me sve točno testirao, ali je na kraju ispalo sve u redu)
jalska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:36   #274
Možda je nešto na debelom crijevu tipa hemoroid pa kad ti pogodi to mjesto zaboli...imaš problema s hemoroidima?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:17   #275
Bok,
nakon malo više od 3 godine odlučila sam ponovno postati spolno aktivna. Moj novi partner i ja imali smo spolni odnos tijekom menstruacije (5. dan), menstruacija mi je bila pri kraju, te nismo mogli više čekati Tijekom penetracije me boljelo, pretpostavili smo da je to jer nisam bila dugo aktivna, i svejedno smo nastavili. Partner je bio njezan i nije usao do kraja dok me nije prestalo boljeti. Poslije odnosa i drugi dan nisam imala nikakvih problema, čak mi je i menstruacija prestala. Ali sam za dva dana počela ponovno krvariti samo kad sam na wc-u, na ulošku nema krvi. I tijekom tog krvarenja osjećam malu bol. Da li je to zbog toga što nisam bila dugo aktivna ili bi se trebala zabrinuti?

Moram napomenuti da sam prije nego sam dobila mjesečnicu pila antibiotik. Dan nakon što sam ga prestala pit trebala sam dobiti mjesečnicu ali je ona kasnila dva dana. Ne znam da li to sve može bit nekako povezano...
white_butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 09:30   #276
jesi prije sadasnjeg partnera bila ful spolno aktivna ili imala tek par odnosa?
jedna moja frendica je prije sadasnjeg decka bila samo sa jednim i tek nekoliko puta, nakon toga godinama s nikim i sjecam se da mi je pricala kako je nakon prvog spolnog odnosa sa sadasnjim krvarila lagano dva, tri dana. mozda je i kod tebe to u pitanju
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:59   #277
Hvala ti na odgovoru. Danas sam prestala krvarit, ali bol je ostala i često moram na wc obavljati malu nuždu, sad me strah da nemam upalu mjehura, čitala sam da je to moguće dobit nakon spolnog odnosa. Sad ja tu bol više ne mogu trpit, želim nešto poduzeti, ali ne znam kome da se obratim ni gdje. Naime, ja studiram u Zagrebu a u kakvom sam stanju mislim da ne bi mogla putovat do doma. Znam da naš faks ima nadležnog liječnika. Na stranici faksa su još i neke adrese doma zdravlja za liječnika opće medicine, stomatolog i ginekolog. Sad ne znam da li da pokušam doć do nadležnog liječnika ili bolje odmah kod ginekologa? I da li moram najprije ih nazvati ili bolje da dođe tamo i da me odmah prime?
white_butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 08:02   #278
oprosti, tek sam sad vidjela post... jesi uspjela što riješiti?
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:34   #279
riješila sam sve, prošla dvije hitne i jedan dom zdravlja...uglavnom bolovi su prestali kad sam počela pit antibiotik. kažu da je samo neka infekcija mokraćnih kanala, ništa opasno...
white_butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 15:53   #280
drago mi je da nije nista opasno
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.