Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2014., 17:49   #1861
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
A to pokriveno ceradom je bilo nešto kao kupola ili nešto manje?
Po svemu bila je 12,7 ali nisam siguran bila je jedna i sanitetska 8x8
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:21   #1862
Nema novosti od insajdera u ĐĐ
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 11:55   #1863
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Nema novosti od insajdera u ĐĐ
hala ĐĐSV se užurbano ruši i preuređuje, bio sam sa jednim od izvođača radova i pojma nemaju zašto se to sve radi, ubi me ova neizvjesnost, daj Bože da nešto bude od posla jer ovo je patnja
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:14   #1864
evo upravo delegacija Azerbajdžana sletila sa M 171 sh u Đuru Đakovića i odoše na poligon..................daj Bože
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:42   #1865
Quote:
darkos kaže: Pogledaj post
evo upravo delegacija Azerbajdžana sletila sa M 171 sh u Đuru Đakovića i odoše na poligon..................daj Bože

Dionice Đure Đakovića su već danima na burzi u visokoj potražnji... indikacije o nečem dobrom su već prilično velike.
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:13   #1866
Thumbs up

Quote:
RonaldReagan kaže: Pogledaj post
Dionice Đure Đakovića su već danima na burzi u visokoj potražnji... indikacije o nečem dobrom su već prilično velike.
pet patria se vratilo sa poligona i sanitet i dizalicar i tri 12,7
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:53   #1867
Quote:
darkos kaže: Pogledaj post
pet patria se vratilo sa poligona i sanitet i dizalicar i tri 12,7
Znaci bez gubitaka ...
Salu na stranu ... zelim im svu poslovnu srecu!
markicapostar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 12:44   #1868
Jesam ja jedini kojem je verzija s kupolom ružna? Znam da je funkcionalnost prioritet, al zbilja je loše na oko.
camagajevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:00   #1869
Evo jedan video testiranja novog Lockheedovog dalekometnog protu-oklopnog LRSAV projektila na Patriji - ispričavam se ako je video već bio postan i ako se oko njega vodila polemika da sad ne tražim po arhivi.

https://www.youtube.com/watch?v=V8OArUzxtdM

Ovo je prava stvar za nas. Toliki potencijal imamo sa tih 126 patrija, a toliko smo seljačine da to ne iskorištavamo...ova stvar hebe majku oklopu. Zamislite koliko bi samo 20 ovakvih sustava na našim Patrijama podiglo tehnološku i borbenu moć KOV-a HV-a...

Na videu je kao demonstrator korišten Američki M-60 tenk kojeg u svom sastavu ima moderna vojska BIH , zamislite sad nas sa Patrijama opremljenim ovakvim igračkama i Bosanca u M-60, ode bolan do jarana, da ne pričamo što bi tek učinio M-84...pričamo hipoteteski naravno sagledavajući kojim smo tenkovima okruženi i kakvi nam potencijalno mogu biti ugroza. Mada ova igračka ja mislim može probušiti svaki tenk današnjice.
MBT202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:37   #1870
bacanje para,bolje naoružat pješadiju novim sustavima protuoklopa(više komada za manje novca)

patijama treba nadogradit 20mm-30mm topove i aktivnu zaštitu da ih svaka šuša sa rpgom ne probuši.ipak su izvorno predviđene za transport
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:39   #1871
Piše u novom broju HV-a
"prema DPR-u planirano je naoružavanje Patrije topom 30mm"
Nisu valjda mislili na jednu Patriju i po ko zna koji put se naoružava sa 30 mm
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 23:15   #1872
Pa cisto sumnjam da ce staviti 30mm na sve Patrie.
Mislim da bi Trophy sistem bio vrlo koristan na Patrii kao i na tenkovima.
A sto se tice Hellfire-a to bi najbolje bilo staviti na helikoptere. Kojih nemamo.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 17:34   #1873
Nisu ugradili ni Laser and Radar Warning System a kamo li Trophy...
Na primjer... http://www.electro-optic.ro/saplar4_12_en.html ....A pazi...rumunji.
A danas imati tako skupo ili nebitno, vozilo na modernoj bojišnici je po meni lakrdija. Ali...dobro došli u Hr.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:56   #1874
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
Nisu ugradili ni Laser and Radar Warning System a kamo li Trophy...
Na primjer... http://www.electro-optic.ro/saplar4_12_en.html ....A pazi...rumunji.
A danas imati tako skupo ili nebitno, vozilo na modernoj bojišnici je po meni lakrdija. Ali...dobro došli u Hr.
A ne bi išlo sa http://www.fotona.com/en/non-medical...rning-systems/ ?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 08:18   #1875
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Eto.... na primjer. Što? Ne treba? Preskupo?
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:58   #1876
Probna plovljenja amfibijskih Patrija
http://www.osrh.hr/
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:47   #1877
Moćno, oku ugodno.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:04   #1878
Jesu li ovo prototipovi ili serijske amfibijske Patrie? Muči me kako vozač vidi kroz ovaj podignuti "pramac". :/
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:54   #1879
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
Jesu li ovo prototipovi ili serijske amfibijske Patrie? Muči me kako vozač vidi kroz ovaj podignuti "pramac". :/
Pa vidi "kapetan", i dojavi kroz cijev u "strojarnicu"...a ima mjesta i za teleskopski periskop...

Meni u biti nije jasno kako se sve ovo odvija: koliko znam, u originalnom ugovoru nije bilo riječi o amfibijskim verzijama Patrie. Onda je uslijedio niz testova, za koje sam pretpostavljao da se radi o nekakvim prototipima, eventualno za zajednički nastup na trećim tržištima.
Klasična i amfibijska Patria, koliko vidim, imaju i nešto razlika u oklopu, opremi, pogonu, pa vjerojatno ne možeš uzeti običnu, na nju navidat dvije propele i dobit brod. Pitanje je i olakšane "karoserije" drugačijim (?) oklopom.
Sad, kako teče cijela priča: iz originalnog kontigenta je izuzet određeni broj (nepoznato koliki), izvršit će se konverzija na amfibijski model, taj broj se u nepoznatom obliku inkorporira u sastave gardijskih brigada, koje ionako nisu ni saživile s Patriama općenito. Sve to košta nepoznato kuna, je/nije uključeno u ukupan iznos osnovnog ugovora i aneksa, predstavlja koliko? opterećenje za vojni proračun i za to jesu/nisu predviđena sredstva već prije, odnosno patit će ovaj/onaj projekt.
Mislim, divno i krasno što su se dosjetili da amfibijska sposobnost nije vic već potreba, što se krenulo u to u relativno ranoj fazi života Patrie kod nas (barem za naša mjerila), al ja tu ne vidim nekakvog plana, više mi izgleda da su nedavne poplave probudile moždane vijuge...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:00   #1880
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Pa vidi "kapetan", i dojavi kroz cijev u "strojarnicu"...a ima mjesta i za teleskopski periskop...

Meni u biti nije jasno kako se sve ovo odvija: koliko znam, u originalnom ugovoru nije bilo riječi o amfibijskim verzijama Patrie. Onda je uslijedio niz testova, za koje sam pretpostavljao da se radi o nekakvim prototipima, eventualno za zajednički nastup na trećim tržištima.
Klasična i amfibijska Patria, koliko vidim, imaju i nešto razlika u oklopu, opremi, pogonu, pa vjerojatno ne možeš uzeti običnu, na nju navidat dvije propele i dobit brod. Pitanje je i olakšane "karoserije" drugačijim (?) oklopom.
Sad, kako teče cijela priča: iz originalnog kontigenta je izuzet određeni broj (nepoznato koliki), izvršit će se konverzija na amfibijski model, taj broj se u nepoznatom obliku inkorporira u sastave gardijskih brigada, koje ionako nisu ni saživile s Patriama općenito. Sve to košta nepoznato kuna, je/nije uključeno u ukupan iznos osnovnog ugovora i aneksa, predstavlja koliko? opterećenje za vojni proračun i za to jesu/nisu predviđena sredstva već prije, odnosno patit će ovaj/onaj projekt.
Mislim, divno i krasno što su se dosjetili da amfibijska sposobnost nije vic već potreba, što se krenulo u to u relativno ranoj fazi života Patrie kod nas (barem za naša mjerila), al ja tu ne vidim nekakvog plana, više mi izgleda da su nedavne poplave probudile moždane vijuge...
Nemaju poplave nikakve veze sa tim.
U orginalnom ugovoru puno toga nije bilo ili je bilo..uostalom ne znam jel piše koje verzije se uzimaju,a vjerojatno u ugovoru piše da su dozvoljene neke izmjene na zahtjev kupca.
U stvari izbor naoružanja i opreme je stvar MORH-a jel tako?
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.