Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 04:16   #201
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
interesira me koju je vrstu motora koristila ta barka
jahve turbo-duhovni, preko 1000 kP (kilo-pegaza).

teško je doduše uspoređivat snagu noine arke i npr. one manuove jer se višnuova snaga ne mjeri u nebeskim konjima (pegazima) već u nebeskim zmijama(šeša-nagama)

Zadnje uređivanje ursamajor : 05.05.2010. at 04:39.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:32   #202
Quote:
escape:: kaže: Pogledaj post
Neuka dječice...površno gledate na problem...trebali bi te znat da Noa nije imao pisani dokument, objavu..Bog je počeo s pisanjem objave tek od Mojsija.Poslije potopa su se narodi rasijali po zemlji, pa nek vas ne čudi što u mnogim kulturama imamo pojavu opisa istog događaja o potopu.
S ovim iz 1951 se i ja slažem i protiv toga sam...protiv svih neutemeljenih izmišljenih dogmi 'majke svih crkava'...treba razlikovati srednjovjekovni mrak i reformaciju.
Ma jasno, Bog je uvidio da bez pisanoga traga nastaju generalna sranja koja rezultiraju masovnim davljenjem.
Svi znamo kako je stari Jahve bio milosrdan pa je jasno zašto je od tada sve svoje misli dao zapisivati preko Svetim duhom pogonjenih zemaljskih daktilografa.

Ipak, niti taj oblik komunikacije baš nije polučio željene rezultate jer iz dokumenata čitamo da je još nekoliko puta morao spaljivati gradove i sela, kameniti ljude te činiti raznorazne korektivne radnje.

Da sam ja tako nesposoban, dao bih otkaz ili bi se (u japanskoj verziji) ubio. No dobro, on je žrtvovao svoga sina čime nam je jasno dao do znanja da mu je žao za sve pizdarije koje je radio u mlađim danima.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:56   #203
Quote:
Bog je počeo s pisanjem objave tek od Mojsija.
Ali je to ujedno i jedino što je napisao Bog. Naime, prve ploče zapovijedi (ono ne poželi magarca, kuću, ženu, ropkinje koje ima kao vlasništvo drugi muškarac itd.), ali je to Mojsije polomio.
Onda je Bog napravio drugi komplet svojih mudrolija u kamenu. To su Izraelci pogubili, pa sada ne znamo gdje negdje u pijesku ili na smeću leži.

To je jedini Božiji literarni pokušaj.

Ima još da je Isus nešto prtljao nogom po pijesku, ali to ne možemo nazvati velikim literarnim umijećem...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:59   #204
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali je to ujedno i jedino što je napisao Bog. Naime, prve ploče zapovijedi (ono ne poželi magarca, kuću, ženu, ropkinje koje ima kao vlasništvo drugi muškarac itd.), ali je to Mojsije polomio.
Onda je Bog napravio drugi komplet svojih mudrolija u kamenu. To su Izraelci pogubili, pa sada ne znamo gdje negdje u pijesku ili na smeću leži.

To je jedini Božiji literarni pokušaj.

Ima još da je Isus nešto prtljao nogom po pijesku, ali to ne možemo nazvati velikim literarnim umijećem...
Otpuži pod kamen ispod kojeg si izašao i tamo pojedi taj svoj lajavi i rascjepljeni jezik!
FlashG is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2010., 14:15   #205
Quote:
FlashG kaže: Pogledaj post
Otpuži pod kamen ispod kojeg si izašao i tamo pojedi taj svoj lajavi i rascjepljeni jezik!

Sad si mu dobro odbrusio.
Nakon ovoga više iz sobe neće moć od srama.

Ti ćeš moći iz sobe ali nećeš na Forum jer ćeš dobiti ban.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.05.2010., 14:23   #206
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali je to ujedno i jedino što je napisao Bog. Naime, prve ploče zapovijedi (ono ne poželi magarca, kuću, ženu, ropkinje koje ima kao vlasništvo drugi muškarac itd.), ali je to Mojsije polomio.
Onda je Bog napravio drugi komplet svojih mudrolija u kamenu. To su Izraelci pogubili, pa sada ne znamo gdje negdje u pijesku ili na smeću leži.

To je jedini Božiji literarni pokušaj.

Ima još da je Isus nešto prtljao nogom po pijesku, ali to ne možemo nazvati velikim literarnim umijećem...
zato je ovo tvoje veliko literarno umijece
__________________
___"Razumno srce stjece znanje, i uho mudrih trazi znanje."___
___"Opaki pokazuje drsko lice, a postenjak ucvrscuje put svoj."___
IvAnCrusader is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.05.2010., 15:46   #207
Quote:
FlashG kaže: Pogledaj post
Otpuži pod kamen ispod kojeg si izašao i tamo pojedi taj svoj lajavi i rascjepljeni jezik!
pusti pusti, rascjepljen jezik je zakon
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.05.2010., 23:15   #208
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali je to ujedno i jedino što je napisao Bog. Naime, prve ploče zapovijedi (ono ne poželi magarca, kuću, ženu, ropkinje koje ima kao vlasništvo drugi muškarac itd.), ali je to Mojsije polomio.
Onda je Bog napravio drugi komplet svojih mudrolija u kamenu. To su Izraelci pogubili, pa sada ne znamo gdje negdje u pijesku ili na smeću leži.

To je jedini Božiji literarni pokušaj.

Ima još da je Isus nešto prtljao nogom po pijesku, ali to ne možemo nazvati velikim literarnim umijećem...
izgleda da se jahvi nije dalo ponovo klesat i pisat pa je mojsije to otklesao i upisao.
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...20%33%34%2C%34

po kršćanskim očevima to je naravno mojsiju govorio krist a ne tata jahve, kao i u slijedećim slučajevima
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...et=3&l=en&q1=1
+ svi oni apokaliptični astronautski izvještaji iz prve ruke poput noinog pradjeda o jahvinim nebesima.

al neki kažu da je toru 2nd edition i još 70 drugih knjižica jahve(krist) opet diktirao poslije izleta u babilon a ezrini brzi pisari četrdeset dana brzo to hvatali i pisali na nepoznatom im znakovlju.
http://www.essene.com/History&Essenes/ezlaw.htm

Zadnje uređivanje ursamajor : 05.05.2010. at 23:38.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 00:02   #209
Quote:
feliks2 kaže: Pogledaj post
Prijavljujem ovaj post! Ursamajor nikad i nigdje ne piše o temi nego se uvijek isprdava i provocira. Svaki post mu je takav i nikad nije sankcioniran.
čuj, malo znamo možda otić i u konstruktivni offtopic, forumaši smo, al ono što mi omakne izvjetrili su u pravilu ljudi puno prije mene a ja samo podsjetim na pokoji njihov vjetrić, ako si se time našao toliko pogođen duboko se izvinjavam.

Zadnje uređivanje ursamajor : 06.05.2010. at 00:29.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 00:14   #210
Napisat ću ploče! - eh da o šta - Napiši ih ti Mojsije!

Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
izgleda da se jahvi nije dalo ponovo klesat i pisat pa je mojsije to otklesao i upisao.
Gle fakat, odustao je:

Quote:
Zapiši ove riječi", reče Jahve Mojsiju, "jer su one temelji na kojima sam s tobom i s Izraelom sklopio Savez."
28 Mojsije ostade ondje s Jahvom četrdeset dana i četrdeset noći. Niti je kruha jeo niti je vode pio. Tada je na ploče ispisao riječi Saveza - Deset zapovijedi.
34,28
Ali prije toga senilni Bog Jahve/Jehova kaže:

Quote:
Reče Jahve Mojsiju: "Okleši dvije kamene ploče kao i prijašnje pa ću ja na ploče napisati riječi koje su bile na prvim pločama što si ih razbio. 2 Budi gotov do jutra.
34,1
Bit će da je posenilio. Kako može Sveznajući reći "pa ću ja na ploče napisati riječi", a onda narediti Mojsiju da ih on iskleše u kamenu? Stvarno je čudan i kontroverzan taj (kreacionistički) Bog.... Bio bi još i simpatičan, tako senilan, da nije podavio sve živo potopom, kada se ANTIGRAVITACIJSKA KUPOLA VODE sručila na svijet nevjerni, a podavljena je i sva stoka.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:48   #211
A stvarno je zanimljivo kako se u svakoj temi u podforumu "Religija" nađe hrpa ateista, nevjernika da blate nečiju Vjeru!!?? Pa da netko vjeruje u Djeda mraza i njegove sobove, neka vjeruje, ta to nema nikakve veze samnom, a sve ostalo, tipa ovog što pojedinci pišu je čisto licemjerje!!
Samo bi još htio reći da pravom Vjerniku Krščaninu, bio on Katolik, Pravoslavc ili Protestant netrba nikakvih materijalnih dokaza, jer Vjera je nešto puno više. Oni koji to ne shvačaju, neka se s time pomire...mogu si mislit kako im je u trnucima slabosti, bez ujehe u nešto tako savršeno, Boga i Isusa...ponekad kad okrenem ovaj podforum mi ih je i neizmjerno žao...
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:56   #212
Uostalom, neki ljudi nevide ni pored otvorenih i zdravih očiju. Nekome ni nepobitni materijalni dokazi nebi opet bili dovoljni, stoga se Bog uzdigao, kao što Mu i prilići, na malo viši nivo..Isus je rekao, pošto ste Me vidjeli, vjerujete, blago onom tko nevidi, a vjeruje!!! Svi mi imamo zdrav razum (kolko-tolko) i nikome netreba nećija sugestija da vjeruje ili ne..., a sve ostalo, npr. ovo što neki ovdje rade(pišu) je čisto licemjerje!
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:28   #213
Quote:
Hooocker kaže: Pogledaj post
A stvarno je zanimljivo kako se u svakoj temi u podforumu "Religija" nađe hrpa ateista, nevjernika da blate nečiju Vjeru!!?? Pa da netko vjeruje u Djeda mraza i njegove sobove, neka vjeruje, ta to nema nikakve veze samnom, a sve ostalo, tipa ovog što pojedinci pišu je čisto licemjerje!!
Ne shvaćaš da nije sve tako jednostrano.
Ja nepišem, bog ne postoji, zatim se jave 3,4, vjernika koji mi kontriraju.
Vjernik napiše, bog postoji, javimo se ja i još 3 i kontriramo.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:33   #214
Koliko sam čitao, mogu ustvrditi realno da su Noa i arka mit, kako kod kršćana, tako i kod npr. hindusa ili bilo kojih naroda na svijetu, čak i nekih afričkih plemena, sa njihovim verzijama imena Noe i sinova mu. Stari zavjet ne treba točno promatrati kao svetu objavu, jer je on skup povijesnih znanja o narodima do tog vremena. Nije netočan, ali nije ni jasno određen. Noa vjerojatno kao pojedinac predstavlja i ostale skupine ljudi/narode koji su se nakon potopa u nekoj regiji (ili globalnom potopu - npr. povećanju razine vode) otisnuli na novo kopno i sa svojim znanjem nastavili život u drugim regijama, odakle su se širili dalje itd. U svijesti i povijesti naroda ova priča dugo je ostala kao sjećanje na porijeklo, ispočetka kao jedan izvor istinitog događaja, a kasnije kao predaja samo jednog naroda koji se prvi uspio proširiti na dalji teritorij. Kod nekih naroda imamo i Nou/Utnapištima/nekog drugog, ali kod većina se spominje samo potop i izbjeglištvo naroda od potopa na nova kopna.

Inače nisam ateist, ali ne vjerujem u doslovan Stari zavjet, jer ga mnogo toga opovragava i vrijeme je da prestanemo živjeti u iluzijama koje su nam ostavili pobožni preci, koji nisu baš bili vjerodostojni povjesničari i nisu stvari sagledali kao realne, nego su sve povezivali sa nadnaravnim, božanskim. Ne treba ići ni u jednu krajnost, pa ni u onu ateističku, mada kad je pitanje znanosti, tu zanemarivanje vjere može biti samo korisno. Jer što god mislili i vjerovali, religija su predaje iz naroda, nema one jedinstvene, dolazi iz mnogo različitih izvora (stari zavjet, barem) i može biti pouzdana samo toliko da navodi imena ljudi i mjesta, nekad kronologiju nekih dinastija i slično, ali i to se često pokazalo nepouzdanim. Zato mislim da se religija i znanost ne kuže na mnogim poljima, a najosjetljivije područje je tzv. biblijska arheologija, biblijska znanost. Jer danas je očito da su mnoge informacije iz svetih knjiga krivo zabilježene, pogrešne ili prevedene krivo. Biblija, kao i ostale svete knjige, nisu direktno poslane od boga, pa to je naslijeđe naroda, današnja Biblija je vjerojatno jako puno drugačija od one iz doba nedavno nakon Krista. Što ne znači da je sva kriva, ona sadrži temeljnu poruku Božje istine i ispravnu poruku. Ali kad su u pitanju neke konkretne povijesne informacije iz doba prije Krista (stari zavjet), to teško da je sve točno.

Materijalni dokaz broda sa Ararata koji može biti datiran u doba kada se u Bibliji smatra da je tu doplovio Noa, meni ne znači ništa niti će ikako utjecati na moju vjeru. Ionako vjera nije nešto materijalno, zato se i razlikuje od znanosti.

A i ne znam što će s tim kada dokažu da je to kao Noin brod, nemam pojma. Što će sa time, izmijeniti čitavu povijest i reći da je svijet potopljen -tad i tad- i da su svi preostali ljudi doplovili na Ararat? Uzeti samo taj primjer nema smisla jer se ne poklapa u ostalu sliku svijeta koji je postojao i razvijao se u to vrijeme sa ili bez te arke. Ma, ako mi se išta ne uklapa u dosadašnju znanost koja bi se mogla uklopiti u Bibliju, onda je to ta arka i doslovno tumačenje priče o Noi. Ne znam kome mažu oči sa onim da je to 99.9% Noin brod i za koga očekuju da to tako prihvati, a ostali vjernici, ako mislite da je to dokaz prave istine i Boga, u krivu ste. To je i dalje samo brod. Znanost ne može dokazati vjeru.
rskywalke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:15   #215
Quote:
Hooocker kaže: Pogledaj post
A stvarno je zanimljivo kako se u svakoj temi u podforumu "Religija" nađe hrpa ateista, nevjernika da blate nečiju Vjeru!!?? Pa da netko vjeruje u Djeda mraza i njegove sobove, neka vjeruje, ta to nema nikakve veze samnom, a sve ostalo, tipa ovog što pojedinci pišu je čisto licemjerje!!

Nazalost religija ima veze sa svima nama. I ti to dobro znas.


Jedino licemjerje koje ja vidim je to da neki ljudi mogu iznositi takve kriminalne gluposti kao sto je postojanje Noine arke, a onda kada im se netko suprotstavi, povlace se pod skute "vjere".


Da se razumjemo, nemam namjeru napadati nekoga samo zato sto vjeruje u boga... ali kada me zeli uvjeriti da je njegov bog baca kisu iz oblaka i da je hidroloski ciklus obicna bajka, i jos zeli svoje nebuloze uciti moju djecu, onda normalno da cu "blatiti" njegovu "vjeru" jer nista drugo ni ne zasluzuje.


Quote:
Hooocker kaže: Pogledaj post
Samo bi još htio reći da pravom Vjerniku Krščaninu, bio on Katolik, Pravoslavc ili Protestant netrba nikakvih materijalnih dokaza, jer Vjera je nešto puno više. Oni koji to ne shvačaju, neka se s time pomire...mogu si mislit kako im je u trnucima slabosti, bez ujehe u nešto tako savršeno, Boga i Isusa...ponekad kad okrenem ovaj podforum mi ih je i neizmjerno žao...
Kada napastujes ljude sa recenicama poput ove zadnje, nemas se pravo praviti iznenađen sto ce se neki pobuniti i razotkriti greške u tvojim argumentima.

Tako da... hvala ali ne hvala.

S**** se na tvoje žaljenje.
I na tvoje emocionalne ucjene
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:28   #216
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Kada napastujes ljude sa recenicama poput ove zadnje, nemas se pravo praviti iznenađen sto ce se neki pobuniti i razotkriti greške u tvojim argumentima.

Tako da... hvala ali ne hvala.

S**** se na tvoje žaljenje.
I na tvoje emocionalne ucjene
Neka ti bude, ali nemoj biti licemjer i reći da nikad u životu nisi zavapio npr. "O BOže ili Isuse", da se nikad nisi spomenuo Njegovog imena pa sumnjam čak da si reko i nešto tipa "...molim te Bože..."..
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:18   #217
Quote:
rskywalke kaže: Pogledaj post
Koliko sam čitao, mogu ustvrditi realno da su Noa i arka mit,
(snip)
Ma, ako mi se išta ne uklapa u dosadašnju znanost koja bi se mogla uklopiti u Bibliju, onda je to ta arka i doslovno tumačenje priče o Noi.
Reci onda kako se postavljaš prema tome da su Isus Krist, Pavao, Petar, svi rani kršćani doslovno vjerovali da je Noina arka sa svim životinjama i opći potop Božanska istina?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:40   #218
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Reci onda kako se postavljaš prema tome da su Isus Krist, Pavao, Petar, svi rani kršćani doslovno vjerovali da je Noina arka sa svim životinjama i opći potop Božanska istina?
A ti mi reci kako se ti postavljaš prema tome, što od najranijih dana Kršćanstva ljudi žive i umiru (prvi sveci, apostoli i misionari, kao i nebrojene genercije ljudi) s Isusovim i Božjim imenom na usnama?? Prvi Kršćani su prema tebi sigurno budale što su beskrajno slijedili apostole i s njima umirali , ne htjedeći zatajiti Boga? Njima se sve to s Isusom odigravalo pred očima, ili misliš da su več onda, prije 1970 godina to namiještali, da bi danas nama mazali oći nekom "vjerom"??

Uostalom, pitanje za sve ateiste... koja je za Vas godina??? Za mene 2010. i točno znam zašto, a zašto je za vas 2010. ??
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:59   #219
Quote:
Hooocker kaže: Pogledaj post
Quote:
Nepoznati kaže:
Reci onda kako se postavljaš prema tome da su Isus Krist, Pavao, Petar, svi rani kršćani doslovno vjerovali da je Noina arka sa svim životinjama i opći potop Božanska istina?
Nisam tebe pitao, a i nisi mi odgovorio na to pitanje.

Quote:
A ti mi reci kako se ti postavljaš prema tome, što od najranijih dana Kršćanstva ljudi žive i umiru (prvi sveci, apostoli i misionari, kao i nebrojene genercije ljudi) s Isusovim i Božjim imenom na usnama??
Što se tiče ranocrkvenih mučenika i svetaca, kažem da su to izmišljotine, nastale crkvenom "predajom". Kasnije su neki umirali za svoju ideologiju, kao i muslimani, komunisti, hindusi i ostali... staljinisti sa imenom Staljina na usnama itd.

Quote:
Prvi Kršćani su prema tebi sigurno budale što su beskrajno slijedili apostole i s njima umirali , ne htjedeći zatajiti Boga?
To je mit.

Quote:
Njima se sve to s Isusom odigravalo pred očima, ili misliš da su več onda, prije 1970 godina to namiještali, da bi danas nama mazali oći nekom "vjerom"??
To su priče za koje nema dokaza da su i kako su se odigravale.

Quote:
Uostalom, pitanje za sve ateiste... koja je za Vas godina??? Za mene 2010. i točno znam zašto, a zašto je za vas 2010. ??
Quote:
Naše računanje vremena prije nove ere i poslije nje, započinje od 523. godine, a bazira se na traljavim proračunima redovnika Dionizija (Dionysius Exiguus - Denis the Little - na engleskom - MALI DENIS). On je Isusovo rođenje smjestio u sredinu (ofrlje) između dva biblijski moguća datuma, jer se nije mogao odlučiti koji je točan. Znači današnje brojanje godina "prije Krista i poslije Krista", nastalo je tek u šestom stoljeću, od Maloga Denisa, po načelu "od nas počinje povijest".
Uvođenje takvog računanja vremena, kao i širenje kršćanstva, možemo zahvaliti rimskim carevima.
Činjenica je samo to da rani kršćani nisu imali pojma kada je Krist rođen.
Za mene je već 21. stoljeće. Čudom se čudim da ima nekih koji još uvijek uopće diskutiraju o nekakvom Noi i njegovoj arci i da su dinosauri i ljudi živjeli zajedno...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:22   #220
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Reci onda kako se postavljaš prema tome da su Isus Krist, Pavao, Petar, svi rani kršćani doslovno vjerovali da je Noina arka sa svim životinjama i opći potop Božanska istina?
Isus je sigurno znao pravu istinu i sigurno ne bi zanijekao očite dokaze zakopane u zemlji koji ne govore ništa o globalnom potopu. Barem ne u doba kada se smješta Noina arka. Opći potop je bio negdje 12 000- 10 000 godina prije. A nekog lokalnog katastrofalnog događaja je vjerojatno bilo kasnije. U slučaju da su se sve svjetske legende, tako i ona o Noi, na ikoji način mogle sačuvati tako dug period vremena, onda bi sve bilo puno jasnije. Ali tako davan period povijesti seže u vrijeme kada nije bilo pisane riječi niti ikakve vjere nalik kasnijoj. Čitao sam dijelove ove knjige, jako je zanimljiva i ispravna u tumačenju.
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=21651

Vjerujem da je za Isusa svijet bio savršen spoj znanstvene istine i vjere u Boga. Noina arka je možda bila mit, a možda je Noa jedan od mnogih koji su se spasili iz neke lokalne katastrofe (ova knjiga spominje baš to, lokalni potop, nešto oko Crnog mora), ali je uzet za primjer kako Bog spašava pokorne i dobre ljude kakav je bio on itd.. Ali govoriti o globalnom potopu u vrijeme Noe, to ipak nije realno. Svijet je tada bio puuno veći i nepoznatiji, sve se moglo činiti globalno, a Stari zavjet naravno nije u to doba nastajao na jako velikom području. Zapravo, bio je na malom području gdje su svi mogli osjetiti neki potop i doživjeti ga kao propast svijeta.

Za sve na svijetu postoji logično objašnjenje, tako i za sve što se nalazi u Bibliji. U prošlom postu napisao sam:
Quote:
A i ne znam što će s tim kada dokažu da je to kao Noin brod, nemam pojma. Što će sa time, izmijeniti čitavu povijest i reći da je svijet potopljen -tad i tad- i da su svi preostali ljudi doplovili na Ararat? Uzeti samo taj primjer nema smisla jer se ne poklapa u ostalu sliku svijeta koji je postojao i razvijao se u to vrijeme sa ili bez te arke. Ma, ako mi se išta ne uklapa u dosadašnju znanost koja bi se mogla uklopiti u Bibliju, onda je to ta arka i doslovno tumačenje priče o Noi. Ne znam kome mažu oči sa onim da je to 99.9% Noin brod i za koga očekuju da to tako prihvati, a ostali vjernici, ako mislite da je to dokaz prave istine i Boga, u krivu ste. To je i dalje samo brod. Znanost ne može dokazati vjeru.
Stojim iza ovoga da to vjerojatno nije Noin brod, ne vjerujem da je Noa sam došao odakle god da je došao na Ararat. Teoretski je apsolutno nemoguće i to da je osnovao novi svijet ponovno - svoje novo pleme da. Sa kulturom i vjerom koju je vukao iz svoje postojbine. Moguće. Ali samo da se ispravim za ovo što sam napisao za arku i to da se ne može uklopiti u Bibliju, nisam bio dovoljno jasan; može, ako se ne uzima u obzir globalni potop za kojeg danas znamo da je apsolutno nemoguć scenarij.
rskywalke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.