Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Pogledaj rezultate ankete: Koje vlažne maramice koristite za svoju bebu?
Hipp 79 19.80%
Nivea 74 18.55%
Pampers 127 31.83%
Johnsons baby 23 5.76%
Violeta 26 6.52%
Becutan 32 8.02%
Chicco 1 0.25%
Mustela 2 0.50%
Huggies 22 5.51%
Babylove 97 24.31%
K plus bebe 19 4.76%
Neke druge 56 14.04%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 399. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 01:10   #201
ne, bacim je u wc
da, da, znam da si riskiram zastopavanje odvoda i tak to sve.. al zivim u kuci, cijev koja vodi iz wc-a u sahtu je prilicno kratka, pa me cak nit zacepljenje ne brine previse
vlazni wc papir mi ne odgovara, nekak je.. premali

al, nije tema moja odrasla guzica
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 08:35   #202
Mislim da većina vlažnih može u wc školjku, ali do 5 komada maksimalno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:08   #203
ne smiju. ja sam paranoična na zaštopavanje wc-a. rado bih rabila vlažne za odraslu guzicu, al mi je bljakasto bacat ih tak posrane u smeće. mislila sam da ima možda neki keč. vlažni wc papir ima više kemije od maramica.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:12   #204
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne smiju. ja sam paranoična na zaštopavanje wc-a. rado bih rabila vlažne za odraslu guzicu, al mi je bljakasto bacat ih tak posrane u smeće. mislila sam da ima možda neki keč. vlažni wc papir ima više kemije od maramica.
Ne znam. Ja svoju guzicu perem vodom i sapunom. Nije mi primamljiva ideja vlažnog papira i maramica jer imam osjećaj da na šupku umjesto govna imam hrpu konzervansa.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:05   #205
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Nije mi primamljiva ideja vlažnog papira i maramica jer imam osjećaj da na šupku umjesto govna imam hrpu konzervansa.
ma nije ni meni (a mislim da stvaraju ovisnost na neki način, da jednom kad kreneš nečim vlažnim brisat guzicu ti običn toalet papir više nikad nije dovoljan), al ne uspijem se uvijek oprat
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:26   #206
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kakve su Softino iz Lidla?Sada su po 5,50 do 18-og.a ima ih 80 kom u paku..

koma..male su i smrdljive..nisu suhe kao sto je netko naveo(bar meni),ali imaju cudan miris i puno su manje i tanje od ostalih..i sastav im je los..
no za vrtic su genijalne,jer su jeftine..ja sam sad uzela paletu..tete ionako svu djecu brisu sa istim koje taj dan otvore,tako da mi za vrtic igra jedino cijena,a vec duuuugo nisam nasla maramice ispod 7-8 kn,tako da je ovo uletilo ko naruceno
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:32   #207
Nivea soft&cream
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:37   #208
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Mislim da većina vlažnih može u wc školjku, ali do 5 komada maksimalno.
nene..tu se varas..
u wc moze ici samo vlazan toalet papir i do cini mi se max 3 papirica..maramice ne mogu..to ce ti sve potvrditi ikonica wc skoljke na pakiranju..ako je prekrizena-nema bacanja..
stvar je prvo u strukturi maramice(vlazne su deblje,gusce i imaju tendenciju skupljanja u klupko sto doprinosi zacepljivanju),a drugo u (bio)razgradivosti..vlazan papir ima kratko vrijeme razgradnje i mislim da ne smije sadrzavati tvari stetne za podzemne vode..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:10   #209
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
nene..tu se varas..
u wc moze ici samo vlazan toalet papir i do cini mi se max 3 papirica..maramice ne mogu..to ce ti sve potvrditi ikonica wc skoljke na pakiranju..ako je prekrizena-nema bacanja..
stvar je prvo u strukturi maramice(vlazne su deblje,gusce i imaju tendenciju skupljanja u klupko sto doprinosi zacepljivanju),a drugo u (bio)razgradivosti..vlazan papir ima kratko vrijeme razgradnje i mislim da ne smije sadrzavati tvari stetne za podzemne vode..
Aha. Ne znam. Ja sam nedavno imala one nivea fresh&pure...mislim da su te bile. kao bez ikakvih dodataka, ful prirodne, bla bla... i pisalo je da može u wc školjku, ali maksimalno pet komada.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:16   #210
mislim da od djecjih one niveine toddies smiju u wc, imam negdje paket koji smo dobili, bas cu pogledati.

mislim, da se razmemo, ja ne pobacam pol paketa u skoljku, niti se brisem stalno.. samo ponekad, jel, poslije velike nuzde, a nemam vremena pod tus.. i to na nacin da prvo obrisem s normalnim papirom, pa s vlaznom samo predjem.. boze, koji razgovori
al velim, ja sam neodgovorna prema svom odvodu. nije nesto sto bih vam savjetovala, bez obzira sto nikad nismo imali zastopavanje, a radimo to vec godinama
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:54   #211
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
koma..male su i smrdljive..nisu suhe kao sto je netko naveo(bar meni),ali imaju cudan miris i puno su manje i tanje od ostalih..i sastav im je los..
no za vrtic su genijalne,jer su jeftine..ja sam sad uzela paletu..tete ionako svu djecu brisu sa istim koje taj dan otvore,tako da mi za vrtic igra jedino cijena,a vec duuuugo nisam nasla maramice ispod 7-8 kn,tako da je ovo uletilo ko naruceno
i pretpostavljala sam da su loše jel su i pelene te marke živi očaj
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:43   #212
ja uzela te softino ali ne za guzu jel su bas cudne,nego za te pare mi dobro dodju za ruke mu obrisat nabrzinu nakon puzenja ,ostatke hrane po hranilici i oko nje kad jedemo itd.za to ce posluzit itekako
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:47   #213
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
i pretpostavljala sam da su loše jel su i pelene te marke živi očaj
i ja sam te pelene davno uzela za probu i rekla nikad vise..
i onda isla sad za novu u zg i uzlela sve-osim pelena
i kako nisam htjela kupovati cijeli paket u zg za ta 2-3 dana(doma imam 20ak standardnih paketa)sjetila se softina jer su mi jedine u zgodnom pakiranju po 15 kom,a ne kostaju puno(ostali zAa ta mala pakiranja naplacuju pelene ko zlatnike ) i sad su mi ispale cist ok..cak izdrzale noc bez greske..mozda zato sto je narastao,pa su mu drugacije "sjele"..
ali definitivno nisu nesto..da se razumijemo..ali evo za ovakve situacije su zgodne
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:47   #214
Ja u zadnje vrijeme kupujem Helen Harpers. Cca 10 kn su vam, 72 komada. Nisu naparfumirane. (previše)
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 18:11   #215
prvi put cujem di tog ima za kupiti?

edit: gugl iz maj frend. nadjoh - mercator je ekskluzivni uvoznik za rh
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:44   #216
od početka smo doma koristili pampers sensitive, tu i tamo pampers zelene. niveine plave smo probali ali nisu nam dobre bile.. nisu dobre u smislu da ne kupe dobro, treba ih više za brisanje; reakciju nismo imali dosad (da kucnem u drvo). sad smo nedavno otkrili johnsons' baby i te su nam dosad najbolje

probali smo i hippove one u malom putnom pakovanju i nisu nešto dobre ni one, babylove putne su nam super.. e sad, malo me jebe što je pakovanje babylovea jeftinije nego ostale sa "imenom", a meni to ime ulijeva neku sigurnost u kvalitetu, jer ipak imaju te maramice kemije u sebi. da nisam paranoični snob, prešla bih na babylove i po doma jer su isplatljivije

mada svekar mi je danas dao ideju da ga brišem sa pamučnim gazicama ili tetrama umočenim u običnu toplu vodu, možda sa kapljicom maslinova ulja - ne košta ništa a nema kemije. mada ne znam, bebi kaki 3-4 puta dnevno, plus popišane pelene; svaki dan bih imala mašinu posranih gazica za pranje, ne znam bi li me skuplje izašlo na kraju to nego kupovanje vlažnih maramica?

ima li tko iskustva s tim?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:53   #217
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
...mada svekar mi je danas dao ideju da ga brišem sa pamučnim gazicama ili tetrama umočenim u običnu toplu vodu, možda sa kapljicom maslinova ulja - ne košta ništa a nema kemije. mada ne znam, bebi kaki 3-4 puta dnevno, plus popišane pelene; svaki dan bih imala mašinu posranih gazica za pranje, ne znam bi li me skuplje izašlo na kraju to nego kupovanje vlažnih maramica?

ima li tko iskustva s tim?
ja sam djetetu prilikom preskidanja svake pelene kod kuće (van kuće sam ipak koristila vlažne maramice) čistila guzu isključivo vaticama namočenima u toplu vodu. na cijenu nisam gledala, ali sumnjam da kupovanje vatica može biti skuplje od vlažnih maramica. pa taj paket jednokratnih vatica dođe možda 12kn, a traje i 3 tjedna... ali ono najbitnije... nema kemije... djetetu obična topla voda ne može štetiti... i moram reći da malcu guza nikad nije smrdila, ni nakon čišćenja kakice čak kad se više nije radilo samo o maloj dojenoj bebi već dečku od 18 mjeseci koji jede sve kao i odrasli.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:56   #218
ma vatica mi je premala, čak i one velike babyloveove, njemu cijela guza zna biti zmazana. potrošim paket u dva dana, ne isplati mi se vata nikako. zanima me više za obične, pamučne gaze
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:01   #219
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
ma vatica mi je premala, čak i one velike babyloveove, njemu cijela guza zna biti zmazana. potrošim paket u dva dana, ne isplati mi se vata nikako. zanima me više za obične, pamučne gaze
ja sam baš te babylove vatice kupovala i prepolovila ih prije korištenja. po pokakanoj guzi možda sam potrošila 6 prepolovljenih komada, dakle ukupno 3 vate. ali čišćenje guze je bilo odmah nakon kakanja, dakle sve se skupa nije stiglo zaljepiti. pa kaj vi toliko kakate???
za pamučne gaze ne znam... valjda će se javiti netko tko je to koristio, ali stvarno to još treba i čistiti i prati... e to ipak ne bih...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:07   #220
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
mada svekar mi je danas dao ideju da ga brišem sa pamučnim gazicama ili tetrama umočenim u običnu toplu vodu, možda sa kapljicom maslinova ulja - ne košta ništa a nema kemije. mada ne znam, bebi kaki 3-4 puta dnevno, plus popišane pelene; svaki dan bih imala mašinu posranih gazica za pranje, ne znam bi li me skuplje izašlo na kraju to nego kupovanje vlažnih maramica?

ima li tko iskustva s tim?
ma daaaj, znas ti koji ti je to bespotreban cirkus, moja se dok je bila skroz mala slucajno pokakala po tetri i kolko god sam ja to pokusala izribat odmah, ostao je trag i na kraju sam bacila te tetre, meni to zvuci koma, znam da prije nije bilo ni maramica ni pelena vec se sve tak pralo i peglalo, al ne zelim ni zamislit koliko to vremena uzima, a bome i struje jer ti svaki dan mora radit vesmasina.
imas u mulleru maramice beauty baby, dost su jeftine, a velike su i ima ih 80 u paketu- 4 paketa kostaju negdje oko 36kn imas i normal i sensitive skin, a imas i uvijek neke akcije recimo u dm-u su sad 6 paketa pampers vlaznih maramica 50kn, pa ak jos stavis 15%na uk kupovinu ak kupujes vise stvari fakat se isplati.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.