Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 15:00   #2361
ne, dijalekt hrvatskog. za koji dio ti treba prevod, kaj ne razmeš?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 16:17   #2362
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
@marko: Za spajanje računala na zvučnike ti player (kk) ni ne treba (ima samo audio izlaze),... na wooferu imaš (mislim s lijeve strane) INPUT konektore na koje spajaš zvučnu karticu upravo takvim kablovima koji ti je Myt i preporučio (3,5mm na 2 činč-a).
Obično su izlazi sa zvučne obilježeni na sljedeći način :
- svjetlo plava (line in)
- siva (side speaker out)
- roza (microfon)
- zelena (line out) spajaš na FL i FR činč konektore na wooferu
- crna (rear speaker out) spajaš na RL i RR kon. na wooferu
- narančasta (center/subwooffer) ide na SUB i CEN konektore

,... i to bi trebalo biti to,... možda još podesiti u control panelu 5.1 izlaz kako bi audio player puštal sound kak treba.
Spojio sam znaci samo zvucnike na zvucnu,FL I FR na zelenu (F-out), SUB i CEN na narančastu, i RL,RR na crnu BS -out..

SS-out,za sto je to ??

I da, gdje tocno sta moram podesit,zvuk mi se cuje na svih 6 zvucnika,al mislim da nije pravilno 5,1 jer mi pokazuje u postavkama od zvucne samo 2 zvucnika ??
......
U postavkama za zvucnu imam opcije :
¸ System input : 2,4,6,8, CH
Output mode : Headphone ,2,4,6 , 7.1 speakers

Zadnje uređivanje marko94 : 12.03.2013. at 16:23.
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:52   #2363
Da,. moraš postaviti zvučnu na višekanalni 5.1 izlaz jer zvučna sad vjerojatno radi virtualni surround koji je možda uključen (provjeri)...SS ti je neki izlaz na zvučnoj (nadam se )?...možda za dodatna dva surround kanala (7.1) za koji nemaš zvučnike...

P.S. nije ovo zadnje, BS je back surround...BS iz zvune nisi nigdje spojio pretpostavljam (a i nemaš gdje)...

Zadnje uređivanje MytByte : 12.03.2013. at 23:10.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:56   #2364
@ Ivek, če ne razmeš kaj i kak ja pišem, onda se ti posluži z guglinom, a ja se valda smem služiti z svojim materinjim jezikom. Najme kaj, to je meni draga i specifična kajkavština moje rodne Posavine. Hočem reći, a kak veli i kolega DJD, to je jen dijalekt hrvatskog jezika. Kad sem zdamna bil na školovajnu v Zagrebu, dodal sem malo zagrebačkog slenga a Ivek bi sad štel translaciju. Ivek, Ivek kaj je tebi dojdi k sebi.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:53   #2365
Guglj tu ne bu od pomoći ...i Dalmoši ovuda pišu na svom dijalektu pa nitko ne gunđa...međutim moraš priznati i sam da je tvoj dijalekt teže razumljiv čak i Hrvatima...pa možda malo truda, čisto onako, iz obzira prema drugima...nije obavezno ali ono...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:54   #2366
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da,. moraš postaviti zvučnu na višekanalni 5.1 izlaz jer zvučna sad vjerojatno radi virtualni surround koji je možda uključen (provjeri)...SS ti je neki izlaz na zvučnoj (nadam se )?...možda za dodatna dva surround kanala (7.1) za koji nemaš zvučnike...

P.S. nije ovo zadnje, BS je back surround...BS iz zvune nisi nigdje spojio pretpostavljam (a i nemaš gdje)...
napravio sam nekako..zasad radi sve kako treba..Taj BS nisam spojio,spojio sam u SS
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:56   #2367
Pa kaj je SS i na što si ga spojio? RTFM iliti "use the manual, Luke"
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:08   #2368
nemam pojma kaj je SS,ali spojio sam i na Bs,ali bolje radi na SS
spojio sam RL i RR kon. na wooferu na taj SS

SS-out = surround
BS-out = back

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 13.03.2013. at 01:04. Reason: Q
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:19   #2369
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Objasni ti prvo sta zelis postici s time tj koja je svrha tog?
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
želim npr pustit neki film il sl na laptopu a da ga dvdrecorder može snimit.... Čisto informativno da neskidam kojekakve programe i prebacujem formate...
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
Pozdrav... možete mi reći kako mogu spojit laptop i dvd recorder i da stvar radi. Na laptopu imam hdmi izlaz a dvd-recorder ima svoj scart ulaz i mislim one chincheve. Sad koliko sam tražio ništa nema u svezi toga neg u svezi spajanja s tv-om i tamo nastaju problemi s zvukom.

Dal je tko to radio možda il bar cuo kako to spojit a da radi....

Hvala
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
I znači ovaj konverter je rjesenje mojih muka?
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:32   #2370
Quote:
marko94 kaže: Pogledaj post
nemam pojma kaj je SS,ali spojio sam i na Bs,ali bolje radi na SS
spojio sam RL i RR kon. na wooferu na taj SS

SS-out = surround
BS-out = back
Buniš me ...zašto nisi spojio RL i RR na RL i RR na wooferu? Nemaš RL i RR izlaz na zvučnoj (crni izlaz)?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:38   #2371
hehe.. i ti mene
Kako je KD electronic rekao
- zelena (line out) spajaš na FL i FR činč konektore na wooferu
- crna (rear speaker out) spajaš na RL i RR kon. na wooferu
- narančasta (center/subwooffer) ide na SUB i CEN konektore

Ja sam tak spojio, samo sto ovo crna (rear speaker out),to nemam nego imam 2 crne ,jedna BS druga SS out..
Ova BS kad spojim, komp mi ne prepoznaje 2 zvucnika,dok SS radi 5.1 savrseno

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 13.03.2013. at 01:05. Reason: Q
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 01:02   #2372
OK, sve jasno...Back Surround zvučnike ionako nemaš, a očito se na tvojoj zvučnoj RL i RR zovu SS...riješeno...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 01:10   #2373
Da..Hvala na pomoći..Bez tebe i KD electronic nebi uspio.. sad uživam u 5.1 ozvučenju

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 13.03.2013. at 01:57. Reason: Q
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:40   #2374
Ma razmem ja tebe, al ipak malo zezancije. Dalmoski je nestao, odrzava se jos samo malko na otocima...
Iveky is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:38   #2375
Quote:
IMP 4167 kaže: Pogledaj post
Moj sin ima DVBT rec NB 4004T, do pred par dana se je z njim bilo v redu. Sad je počelo slabljenje prijema i kockanje. Antena ne kriva, jer drugi recovi na iste antene normalno šljakaju. Inaće snočka se je v jenom trenu znormaliziral i 4 - 5 vur delal kak novi. Denes nikak ne dolazi k sebi, stalno se kocka slika i krči ton. Otprl sem ga, pogledel kondove, da se nesu napunuli, ali si su v redu. Tu prestaje moje znajne i prosim vekše znalce za naputke, kaj bi moglo biti v kvaru. Naravno mam sad fala.
Taj je Nytrobox jedan od najkvalitetnijih i najpouzdanijih receivera na tržištu, sa izuzetno (signalno) osjetljivim tunerom,... na žalost više se ne proizvodi a ako je napajanje korektno (bilo bi ga dobro i osciloskopom provjeriti) sumnjam na neispravnost upravo tuner-a (istog moreš i odlemiti i provjeriti eventualno na hladne lemove, mada čist sumnjam da bi to moglo biti). Preporučam ti da se, za savjet, obratiš Engelaxil-u
,...slijedniku bivšeg MKE-a koji ih je svojevremeno distribuiral.

Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
I znači ovaj konverter je rjesenje mojih muka?
Tako je, kolega Cilim ti je sve rekal,... a i pričali smo već o tome u prethodnim popstovima.

Quote:
marko94 kaže: Pogledaj post
hehe.. i ti mene
Kako je KD electronic rekao
- zelena (line out) spajaš na FL i FR činč konektore na wooferu
- crna (rear speaker out) spajaš na RL i RR kon. na wooferu
- narančasta (center/subwooffer) ide na SUB i CEN konektore

Ja sam tak spojio, samo sto ovo crna (rear speaker out),to nemam nego imam 2 crne ,jedna BS druga SS out..
Ova BS kad spojim, komp mi ne prepoznaje 2 zvucnika,dok SS radi 5.1 savrseno
,... ma, glavno da si uspel i da stvar šljaka.

Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Ma razmem ja tebe, al ipak malo zezancije. Dalmoski je nestao, odrzava se jos samo malko na otocima...
Varaš se ,... očito ne živiš u Zagrebu ,... no, nije ni važno, ne velim to radi neke kritike, već naprotiv, drago mi je čuti takvu spiku,... cijenim bogatstvo hrvatskog jezika pa tako i ljude (Dalmatince, Slavonce, Zagorce,...) koji i dalje čuvaju i njeguju zavičajni govor bez obzira gdje se nalazili.
Živel forum.hr koji nam to i omogućava! :klap:
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:16   #2376
@KD electronic, točno je se kaj si napisal za NB4004T usb, lovi bez pojačala ono kaj drugi recovi nemreju ni s pojačalom. Kak sem već napisal, kondovi su vizualno bili v redu, ali sem za saki slučaj z lemilicom prešel prek nekterih lemova. Potem sem ga natrag složil, uključil i dela kak novi. Tebi sekak fala za post.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:17   #2377
ajde, ajde, lepi cajti nek potraju.. lepe vas je videti ovak zadovoljne, al ajmo se sad bazirati daljše na temu, da ne bumo baš preveč dugački z oftopikom ne,..

a če vam se baš hoČe, z ovim a-ve-dijalekt šprehama se lako nastavite na av chat temi, ne..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:50   #2378
Dell n5110 i 5.1. Logitech X-350

Hm... na koji način je najbolje spojiti laptop i zvučnike 5.1. da svi rade? Da li ima netko nekakvo iskustvo, neki savjet. Što je najbolje učiniti a da nije preskupo?

Laptop je marke Dell n5110 i5 a zvučnici Logitech X-530 5.1.

Malo sam gledao po netu što je bolje preko zvučne kartice, recimo Asus XONAR DG PCI 5.1 ili Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro.
__________________
Fireball
fireball.cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:13   #2379
pitaj i na informatici, ak već nisi
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:29   #2380
@fireball: Kak buš Asusa stavil u laptop? Ali jedino suvislo rješenje ti je nešto kao taj Creative...za kvalitetu nek netko drugi kaže ali izgleda mi dosta dobro s tim THX logom
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.