Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2013., 05:59   #61
Znam da je kasna ura i da nismo baš svi pri sebi al tad baš sinu najgenijalnije ideje. E, da, pitanje je možda, ne, u biti ma znam već odgovor budući da već "imamo" jedan čet, koji je fakat, no ofese, za mejnstrim, aka lejdi gaga, biver, onaj kaj kopa grabe, gifovi sulejmana i vampira, zakaj ne bi otvorili čet za malo altrnativnije forumaše.. Toga nema.... Gaga nas odmh stjera u kut i moramo šutit i ili sramežljivo spamat po ostalim temama
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 07:23   #62
Ne. Imamo već jedan čet i stvarno nema smisla otvarat drugi. Na postojećem su svi dobrodošli tako da se slobodno raspišeš.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 12:49   #63
A da ne spominjemo da već imate temu "Ocijeni pjesmu..." koja je praktički čet.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:17   #64
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
Ne. Imamo već jedan čet i stvarno nema smisla otvarat drugi. Na postojećem su svi dobrodošli tako da se slobodno raspišeš.

Asti, dobre li šale.
Nema veze, tri, četiri posta urodiše namjeravanim plodom koji i btw. osporava tvoju tvrdnju. Odo ja četat na "Ocijeni"
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:32   #65
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
A da ne spominjemo da već imate temu "Ocijeni pjesmu..." koja je praktički čet.
OPPG nema veze sa chat temom kao takvom, ako me razumiješ.
The Foggy Dew is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 20:53   #66
danas sam primijetio na naslovnoj cecu i još neku od tih, pa sam malo povirio na pdf pa vidio da su na ppdf-u glazbenici. vidim po broju postova da je interes velik za te pizdarije.

elem, što jednostavno ne otvorite novi ppdf, getoizirate turbo-folk, cajke (možete tu komotno uvaliti i razne severine, magazine, nastavi niz) jer me zbunjuje ceca u sendviču između bossa i moja (a jel risin, to iskreno sumnjam). eto mojih pet lipa za tih pet para.

e, palo mi na pamet, napravite to i s klapama 21. stoljeća.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:10   #67
Više puta smo o tome pričali kad smo raspravljali kako podijeliti i učiniti Glazbu preglednijom i kvalitetnijom, i svaki put smo došli do zaključka da ovo što predlažeš nije baš dobra ideja. Iz više razloga.

Najprije, kao prvo i temeljno za poseban podforum nema dovoljno materijala, a već to je dovoljno - admini nam neće dati ppdf ako trenutno imamo 7 tema za njega i ne baš neki megapotencijal za razvoj.

Nadalje, takva podjela je i vrlo delikatna, odnosno ne radi se o čisto tehničkoj podjeli, kao što je izdvajanje koncerata u poseban pdf. Ajde, mogli bismo čisti turbofolk/cajke vjerojatno ipak izdvojiti, iako ni to nije skroz sigurno, ali ti predlažeš i Magazin, Severinu i slične, a tu već zalazimo u drugi teritorij. Mislim, pretpostavljam da svrstavanje Megadetha ili Sex Pistolsa u podforum "Rock" ne bi izazvao neke ogromne probleme (možda se varam ), ali ti predlažeš pdf "Cajke i ostala sranja", a to je već skroz druga stvar. Kužiš, ne možemo pdf nazvati "Ono što se ne sviđa late bloomeru" pa tu random ubacivati izvođače.

Onda, otvaranje posebnog ppdf-a u 99% slučajeva znači ili rasterećenje glavnog dijela zbog preopterećenja određenom skupinom tema ili poticaj za razvoj tema i sadržaja kod kojih postoji neiskorišteni potencijal pa ga se smještanjem u posebni dio želi iskoristiti. Pdf-ovi obično ne služe za getoiziranje tema. Znači, poticaj za razvoj i stavljanje naglaska na taj sadržaj. Pa onda možeš zamisliti kako bi to izgledalo da odvojimo cajke. Da, može značiti separaciju, ali znači i "određene teme su nam toliko važne i bitne i u tolikoj mjeri su prisutne na forumu da smo im morali dati posebno mjesto". Ali dobro, to nije toliko bitno.

I konačno, ovo nije specijalizirani glazbeni forum. Jer lako moguće da neće ostati na cajkama. Tražit će se da se odvoje Lady Gaga, Rihanna i slični jer zauzimaju previše mjesta, pa i ostali žanrovi. A to nema smisla jer mi nismo toliki forum, eventualno da se promet poveća jedno 10 puta.



Nije da se dijelom ne slažem s tobom, ali to odvajanje koje predlažeš ne dolazi u obzir, barem ne u dogledno vrijeme. Ostaje ti da se protiv tih tema "boriš" na drugi način, a to je dizanjem tema o Sabbathima, Stonesima, Nirvani ili što god već slušaš.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:34   #68
hvala na iscrpnom odgovoru. ima dosta logike u tome što si napisao. posebno u onom dijelu o delikatnosti podjele pravaca. tu sam shvatio da neće proći ideja iz zagrada (seva&co.)

što se tiče aparthejda, tj. negativnih konotacija, slična shema je, koliko vidim, napravljena i na pdf-u televizija sa sapunicama i čini me da korisnici uživaju u tome i da nema kretena poput mene koji će dolaziti u njihovo dvorište i provocirati.

specifičan problem je što je ovo hrvatski forum. kad smo kod glazbe, nisam baš čuo neki hrvatski radio, javni ili privatni, da pušta cajku, posebno ne arkanovu udovu. dakle, neki imaju odvratne kombinacije, bastardne spojeve sinatre i graše, elvisa i letećeg odreda, simona i garfunkela , no ne puštaju to, namjerno ne pišem tu vrstu glazbe.

spomenuo si nedovoljnu količinu materijala. okladio bih se odmah sad odmah da bi taj ppdf derao po čitanosti više nego nekoliko pdf-ova, a čak ni ne mislim na debilne formate.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 01:59   #69
Što da ti kažem, kužim tvoj point. Što se tiče sapunica, mislim da je ta podjela napravljena prije mojeg dolaska pa ne znam kako je to izgledalo. Ali kad si već spomenuo taj pdf, evo posljednje što su odvojili jesu neprikazane američke i britanske serije od neprikazanih ostalih (što će reći od turskih i španjolskih/latinoameričkih sapunica).

I tu je bitna razlika. Ma koliko tebi smetale cajka-teme, činjenica je da se na prvoj stranici nalaze ravno dvije takve teme (ako sam ja dobro upućen), opet naravno ne računajući Magazin et al. A ako idem dalje po stranicama prisutnost tih tema je još rjeđa. A na Televiziji su na jedinstvenom podforumu Neprikazano turske i slične sapunice zauzimale i polovicu prve stranice, s barem nekoliko vrlo aktivnih tema na samom vrhu. Pa je postojao vrlo očigledan i dobar razlog za odvajanje. Ovdje ga, sudeći po količini materijala, ne vidim.

No, eto, nema problema, mogu opet iznijeti ovu ideju na našem high councilu pa da vidimo. Ali ne nadaj se previše.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 10:18   #70
u redu, ne moraš se truditi. nego, zašto imaš taj zaprepašteni pogled? viri mi govno iz nosa?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 15:54   #71
Late, mogu samo potpisat kolegu. I mi (moderatori) smo još prije godinu dana na prijedlog nekih forumaša diskutirali o tome pa smo vrlo brzo zaključili da je to još uvijek nemoguća misija.

Tražilo se prvo za mtv/disney pop izvođače, pa onda odvojit rock, metal i sl., noviju i stariju glazbu. problem je što bi neki takvi ppdf-ovi imali po 5 tema (možda i više, ali aktivnih niti na prste jedne ruke), a onda bi morali odvajat i još neke po glazbenim pravcima koliko bi bilo moguće. Dobili bi svašta, a opet ništa.

Ideja uopće nije loša, ali ne bi to moglo funkcionirati još uvijek na ovakvom forumu niti bi dobili odobrenje od admina za još pokoji ppdf na račun tek 3-4 aktivne teme. Kužim da svakakvi mix imena zna bost oči, ali hebiga... možda za 2-3 godine bude moguća neka podijela.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 21:15   #72
Zacrnio nam se i Bubba. Poželimo mu dobrodošlicu i nadajmo se da će još dugo ostati dio našeg malog tima.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 21:29   #73
Da, vidla sam.....




Zeka, bravo Bubba i ovim ostalim crnjacim što baš tebe odabraše i odobriše!
Čestitke i živijo
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 00:34   #74
Živija stari, sad si među darkerima.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 01:01   #75
ŽiviJo, Bugz! Ne daj na se ni poda se!

Jedino se bojim da ćeš, otkako nosiš crninu, postati ozbiljniji i manje spontan...
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 03:35   #76
E hebiga, to ti je ta crna strana posla , al lec houp da neće
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 09:47   #77
Čestitam, Bubba!


i bravo za one koji su birali i izabrali.
Lettore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:15   #78
treba "glazbenici" raspodjeliti u:

- hrvatski glazbenici
- strani glazbenici
- ex jugoslavija

eto tako nekako

kad vidim jelenu karleušu ili rozgu iznad black sabbatha popizdim
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:22   #79
onda će se Jelena Rozga naći iznad Majki, recimo
zatim, oš neš i Hrvatska je ex-Yu
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:32   #80
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
onda će se Jelena Rozga naći iznad Majki, recimo
zatim, oš neš i Hrvatska je ex-Yu
nema veze, to bi mi i bilo normalno,
to da se ona nađe iznad bareta

mi smo mi

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 15.07.2013. at 12:00.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.