Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 14:11   #1
Droga u stanu Pukanićevih

Policija našla drogu u stanu.

Uvijek kada o tome čujemo, uvijek nam kažu i da je zbog droge netko i priveden, obično vlasnik ili korisnik stana.

Sada imamo slučaj da je u stanu obitelji Pukanić pronađena droga.

I još nitko nije priveden.

Već policija uzima uzorke kose bračnog para da bi dalje vještačila.

Dali je ovo pravni presedan i hoće li se u sličnim slućajevima osobe kod kojih se pronađe droga, moći na njega pozvati?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:59   #2
nas pravni sustav nije takav, nema presedana. nije sve kao u americkim filmovima
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:21   #3
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Dali je ovo pravni presedan i hoće li se u sličnim slućajevima osobe kod kojih se pronađe droga, moći na njega pozvati?
Odgovori si sam. U stanu ih je barem dvoje. Drogu je možda koristilo samo jedno od tih dvoje, za sada se ne zna tko.

Ukoliko se oboje pošalju u pritvor - onome tko nije kriv trebati će isplatiti odštetu iz državnog proračuna. Pa jesi li osobno spreman dati neke novce u tu svrhu, kao porezni obveznik?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:43   #4
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Odgovori si sam. U stanu ih je barem dvoje. Drogu je možda koristilo samo jedno od tih dvoje, za sada se ne zna tko.
Ne odgovara se za korištenje droge već za posjedovanje... Žena je rekla da su oboje koristili, a on je rekao da je droga njezina. Postoji vjerojatnost da su oboje konzumirali. Što ako se ne može pouzdano utvrditi čija je?

Svakako je razumno da su oboje na slobodi, ali to nije uobičajeno ponašanje policije i istrage.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:51   #5
Quote:
Sedmica kaže: Pogledaj post
Ne odgovara se za korištenje droge već za posjedovanje... Žena je rekla da su oboje koristili, a on je rekao da je droga njezina. Postoji vjerojatnost da su oboje konzumirali. Što ako se ne može pouzdano utvrditi čija je?
Jednostavno, in dubio pro reo, nitko ne može biti osuđen...

Quote:
Sedmica kaže: Pogledaj post
Svakako je razumno da su oboje na slobodi, ali to nije uobičajeno ponašanje policije i istrage.
Jest, uobičajeno je. Imaš neki slučaj da su uhapsili cijelu obitelj jer se nije moglo naći tko je posjednik droge? Obično imaš situaciju da je netko u obitlelji već osumnjičen, pa se njega pošalje u pritvor. Ovdje te osobe nemaš.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 01:16   #6
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Jest, uobičajeno je. Imaš neki slučaj da su uhapsili cijelu obitelj jer se nije moglo naći tko je posjednik droge? Obično imaš situaciju da je netko u obitlelji već osumnjičen, pa se njega pošalje u pritvor. Ovdje te osobe nemaš.
Govorimo o dvoje ljudi... A mogućnost utjecaja na svjedoke? Ako je to uobičajeno, onda je to hvale vrijedno za državni represivni sistem.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 02:01   #7
Quote:
Sedmica kaže: Pogledaj post
Ne odgovara se za korištenje droge već za posjedovanje... Žena je rekla da su oboje koristili, a on je rekao da je droga njezina. Postoji vjerojatnost da su oboje konzumirali. Što ako se ne može pouzdano utvrditi čija je?
pa utvrdit će se iz kose, iz krvi.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:15   #8
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Odgovori si sam. U stanu ih je barem dvoje. Drogu je možda koristilo samo jedno od tih dvoje, za sada se ne zna tko.

Ukoliko se oboje pošalju u pritvor - onome tko nije kriv trebati će isplatiti odštetu iz državnog proračuna. Pa jesi li osobno spreman dati neke novce u tu svrhu, kao porezni obveznik?
Kriv je vlasnik stana...ukoliko su vlasnici 50% - 50% ja mislim da je i više nego jasno sve.....Vjerujte mi da bi običan smrtnik već trulio u bajbuku..........sjetite se osuđenika na 5 godina zbog malo marihuane.........
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:13   #9
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
Kriv je vlasnik stana...ukoliko su vlasnici 50% - 50% ja mislim da je i više nego jasno sve.....Vjerujte mi da bi običan smrtnik već trulio u bajbuku..........sjetite se osuđenika na 5 godina zbog malo marihuane.........
Ajde, evo tebi Kazneni zakon, pa ti nama kaži po kojem članku je kriv vlasnik stana: http://www.poslovniforum.hr/zakoni/kazneni_zakon.asp Koliko bi po istoj analogiji odgulili recimo direktori rent-a-car firmi ukoliko se u nekom vozilu nađe droga...

I tko je tko dobio 5 godina "zbog malo marihuane"? Za posjedovanje je kazna bitmo manja. Bio je jedan slučaj gdje je tip kupio marihuanu za svoju ekipu, i tehnički je time postao diler.

Naravno, ako znaš tko je bio posjednik te droge, lijepo prijavi da olakšaš ljudima posao: www.mup.hr

Opet, imaš neki slučaj gdje su svi ukućani uhapšeni jer je nađena droga u stanu? Konkretno?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:26   #10
baš pišem dipl na tu temu
nadam se da mi nećeš bit u komisiji vojki
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:28   #11
-ok,ako su pukanići nedvojbeno priznali da su konzumenti,što sada to znači ako je droga slabije čistoće u pravnome smislu?
-ne daje li se tim načinom dilerima do znanja neke stvari?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:31   #12
edit:-smatram da se radi o dvonjim licemjernim sprovođenjem zakona.
-baš bi me interesiralo,da se ja ,običan smrtnik nađem u takovoj situaciji,bi li se isto tako i prema meni ophodili , od glavešina -do neznam koga....
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:38   #13
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
edit:-smatram da se radi o dvonjim licemjernim sprovođenjem zakona.
-baš bi me interesiralo,da se ja ,običan smrtnik nađem u takovoj situaciji,bi li se isto tako i prema meni ophodili , od glavešina -do neznam koga....
ne bi.
Jenna X is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:25   #14
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ajde, evo tebi Kazneni zakon, pa ti nama kaži po kojem članku je kriv vlasnik stana: http://www.poslovniforum.hr/zakoni/kazneni_zakon.asp Koliko bi po istoj analogiji odgulili recimo direktori rent-a-car firmi ukoliko se u nekom vozilu nađe droga...

I tko je tko dobio 5 godina "zbog malo marihuane"? Za posjedovanje je kazna bitmo manja. Bio je jedan slučaj gdje je tip kupio marihuanu za svoju ekipu, i tehnički je time postao diler.

Naravno, ako znaš tko je bio posjednik te droge, lijepo prijavi da olakšaš ljudima posao: www.mup.hr

Opet, imaš neki slučaj gdje su svi ukućani uhapšeni jer je nađena droga u stanu? Konkretno?
Osobno mislim da se radi o osveti g.Pukaniću zbog njegove snage i vezama s nekim recimo posebnim ljudima. Možda je čovjek i nevin, možda stvarno ima problema o kojima neka medicina raspravlja, ali što se tiče kazni, mislim dragi Vojki da si previše pristran. Pitaš i odgovaraš:....I tko je tko dobio 5 godina "zbog malo marihuane"? Za posjedovanje je kazna bitno
manja.....
Ponavljam, ništa nemam protiv gospodina Pukanića, meni ga je čak i žao, ali čudim se kako još ima naivaca koji misle da smo pred zakonom svi jednaki. S tim u svezi evo potrudio sam se naći jedan link, pa pročitaj što se dogodilo običnom mladom glazbeniku iz Istre, za samo dvije grančice marihuane:
http://beta.24sata.hr/index.php?cmd=...tekst_id=42049
novokomponirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 21:50   #15
Ako se utvrdi da su oboje konzumirali drogu iz testiranja, tko će biti priveden? Hoće li biti pušteni ako oboje budu tvrdili da je drogu nabavio onaj drugi?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:02   #16
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ako se utvrdi da su oboje konzumirali drogu iz testiranja, tko će biti priveden? Hoće li biti pušteni ako oboje budu tvrdili da je drogu nabavio onaj drugi?
Onaj tko je posjedovao. Kazneno djelo, kako je Sedmica napisao, nije konzumiranje nego posjedovanje. Mora se nepobitno dokazati tko je posjedovao (nabavio, raspolagalo...), a konzumiranje može biti samo indicija.

Ne moraju ni svjedočiti jedan protiv drugog, bračni su partneri (još uvijek).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:04   #17
Quote:
novokomponirani kaže: Pogledaj post
S tim u svezi evo potrudio sam se naći jedan link, pa pročitaj što se dogodilo običnom mladom glazbeniku iz Istre, [B]za samo dvije grančice marihuane
To je nepravomoćna presuda. Prema visini pretpostavljam (jer nisam vidio spis) da je to kazna za dilere. Možda je nekome ponudio joint i sl., što ga je stavilo u kategoriju dilera, a za to je kazna bitno pooštrena od 1.10.2006.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:10   #18
Dobro, a ako se utvrdi da je jedan od njih drogu kupio i dao drugom, taj bi trebao biti osuđen kao diler, jel tako? Teoretski, jedan bi mogao ispasti diler, a drugi slobodan, ako je drugi samo konzumirao?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:15   #19
..mislim da bi pouka bila vrlo jasna1
dilerima:radite sto manje cistu drogu i djelite stan,tj skladistite drogu u prostorima u kojima boravi cim vise ljudi!I nosite rukavice!

I zasto nebi postojao presedan.

Svaki drugi gradjan ili manje vazna osoba bi bila privedena i zadrzana u pritvoru dok se ne dokaze da to nije njegovo il njezino!

I zadnje..jos nisam cula da je drzava platila nekome odstetu jer je bio krivo optuzen i zadrzan u pritvoru.Koje su to gluposti!

Nadam se da ne studira pravo onaj ko je to izjavio!
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:15   #20
dakle vojky ak sam te dobro skuzila...
policija nam u stanu/autu nadje x00 g necega, decko i ja oboje samo kazemo "nemam pojma cije je to, moje nije", policija pokupi drogicu i to je to?
mi slobodni?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.