Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 19:11   #61
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Čičak se može piti duže, ako za to postoji potreba (koristi se i kod jetrenih problema, slabog apetita, kao blagi diuretik...), ali za potrebe "čišćenja" kože kura od mjesec dana (koja se može ponoviti) se smatra dovoljno dug period da čičak ostvari efekt...
Na podatke o štetnom djelovanju čička nakon duže upotrebe nisam naišao.
hvala ti, srce si

i da..meni uopće nije tako odvratan za piti....sve je stvar navike
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:57   #62
koji čaj bi preporučili za jako iziritiran želudac? radi se o anesteziji od operacije!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:33   #63
na par mjesta sam pročitala kako se kuru čajevima preporuča započeti s čičkom (prva tri tjedna) a završiti maćuhicom (zadnja tri tjedna).
a kako sam ja s foruma dobila dojam da je dovoljno izabrati ili čičak ili maćuhicu (ovisno o stanju kože), zanima me hoće li sama maćuhica (u kombinaciji s preslicom) imati dovoljni učinak, i mogu li, ako bude potrebno, nastaviti s čičkom kad završim s maćuhicom?
atari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:11   #64
...hej, molim vas, ne znam gdje da pitam, gdje mogu kupiti kadulju, crni slijez i jaglac? biljnim drogerijama?

ugl, inace trosim alnaturine cajeve.
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:28   #65
Biljne ljekarne, trgovine zdrave hrane...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:29   #66
hvala
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 22:59   #67
Pitanje zbog lica, prekrasnog punog kvrga i nekih definitivno nenormalnih akni uz dodatak flekova, koji čaj bi mi preporučili, koliko često i koliko dugo da ga pijem?

Pročitala sam sve za čičak, ali ipak bi voljela još jednom čuti mišljenja, nadam se da se ne ljutite!
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:30   #68
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Pitanje zbog lica, prekrasnog punog kvrga i nekih definitivno nenormalnih akni uz dodatak flekova, koji čaj bi mi preporučili, koliko često i koliko dugo da ga pijem?

Pročitala sam sve za čičak, ali ipak bi voljela još jednom čuti mišljenja, nadam se da se ne ljutite!
Probaj, nećeš pogriješiti. Meni je čičak dosta pomogao, vjerujem da će i tebi isto. Ja ga trenutačno pijem i za sada mi je ok, nadam se i daljnem poboljšanju.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:39   #69
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Probaj, nećeš pogriješiti. Meni je čičak dosta pomogao, vjerujem da će i tebi isto. Ja ga trenutačno pijem i za sada mi je ok, nadam se i daljnem poboljšanju.
Hvala! Ma luda sam više od svega da ni sama ne znam više šta da radim, a ovo mi se nekek čini ok i zdravo.
A ovak uz to možda neki čajić kao antioksidans?
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:06   #70
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Hvala! Ma luda sam više od svega da ni sama ne znam više šta da radim, a ovo mi se nekek čini ok i zdravo.
A ovak uz to možda neki čajić kao antioksidans?
Ako ti se da toliko čaja kuhati samo daj, koliko ja znam najbolji je zeleni i bijeli.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:10   #71
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Ako ti se da toliko čaja kuhati samo daj, koliko ja znam najbolji je zeleni i bijeli.
Za zeleni i bijeli sam i samam mislila, možda i trputac ne bi bio loš, ali imam povjerenja nekak malo više kad mi još netko to kaže!
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:51   #72
ja više ne vjerujem nijednom čaju iz dućana. koji god on bio.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:12   #73
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
ja više ne vjerujem nijednom čaju iz dućana. koji god on bio.
Što? Mislim kužim zašto tako misliš, ali reci gdje onda nabavljaš čajeve i kakva si točno iskustva imala s čajevima iz dućana?
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:53   #74
Imam osjećaj da pijem čistu aromu nečeg... najprije nas zavaravau sa imenom (tipa borovnica a unutra 1% borovnice).

Jos mi se najbolji pokazao Alnatura iz DM-a.

Inače idem u pohode Kući zelenog čaja, a jednom sam kupila od Subana ali mi se ukus nije svidio.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:19   #75
je li se čičak spravlja tako da ga se stavi u hladnu vodu, pa onda kuha još 10min nakon što voda zavrije, ili se stavlja tek kad voda zavrije?
naišla sam na puno različitih načina spravljanja na internetu pa više ne znam koji je ispravan
atari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:54   #76
Quote:
atari kaže: Pogledaj post
je li se čičak spravlja tako da ga se stavi u hladnu vodu, pa onda kuha još 10min nakon što voda zavrije, ili se stavlja tek kad voda zavrije?
naišla sam na puno različitih načina spravljanja na internetu pa više ne znam koji je ispravan

imaš više puta napisano na ovom forumu prirodna kozmetika: traži čičak u podforumu
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:10   #77
bok
ja sam se prije godinu dana zaljubila u čajeve u rinfuzi, njihov okus me je jednostavno očarao, samo njihovo pripremanje treba pretvoriti u mali ritual opuštanja i to mi je super!
vidim da svi pišete o čičku a meni je žena u ljekarni preporučila sikavicu, može li netko napisati nešto više o njemu?
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:53   #78
Ljudi koji caj bi mi mogo ubrzat metabolizam? Moj ne da slabo radi, moj je na godisnjem i to mi ide vec na zivce!!!!
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:25   #79
Quote:
7poem kaže: Pogledaj post
bok
ja sam se prije godinu dana zaljubila u čajeve u rinfuzi, njihov okus me je jednostavno očarao, samo njihovo pripremanje treba pretvoriti u mali ritual opuštanja i to mi je super!
MIslim da je ovo sjajno što kažeš.
Kad čaj postane kao meditacija.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:09   #80
Hallo? Metabolizam? Čaj? Koji? Ima koga?
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.