Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2016., 17:59   #1
'Cijeli paket'

Ponukan jednim svojim postom maločas, otvaram temu o tzv. 'cijelom paketu' i što vama konkretno znači, odnosno što mislite da to podrazumijeva kada čujete od nekog drugog, da li možete reći da je ta osoba nerealno izbirljiva?
Mnogo puta u životu sam se susreo s ovim pojmom, nažalost u negativnom svjetlu, kada god bi mi ženska na dejtu počela o cijelom paketu i što on mora sadržavati, dao sam petama vjetra, mada su realno i pokazivale interes, smatram da je to nezrelo od jedne 27-godišnjakinje čuti, nerealne kriterije.

Vi samci koji kažete da tražite 'cijeli paket', da čujemo koji je sadržaj tog paketa, set kakvih osobina mora sadržavati?
Zanimljivo kako to nikada, bar mislim, nisam čuo od muškoga, samo od žena da koriste taj termin. Znači li to da mso mi jednostavniji glede izbora partnerice a žene izbriljivije?

Ono što sam uglavnom čuo vezano uz pojam, su sljedeća nabrajanja: zgodan, bogat, ambiciozan, iz dobre obitelji, zabavan, pametan, vjeran, iskren, dobrica no istovremeno i frajer, su nabrajanja kojih sam se naslušao.

Što vi prvo mislite kada osoba kaže da traži 'cijeli paket'?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:02   #2
i zaboravio si cvancika u gaćama
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:06   #3
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Mnogo puta u životu sam se susreo s ovim pojmom, nažalost u negativnom svjetlu, kada god bi mi ženska na dejtu počela o cijelom paketu i što on mora sadržavati
Zašto bi se ona zadovoljila sa manjim kaa to ne mora?Problem je samo što se gospodin Cijeli Paket pokupi kad on pređe tridesetu jer naiđe na drugu a mlađu.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:08   #4
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Što vi prvo mislite kada osoba kaže da traži 'cijeli paket'?
Da im je mozak ispran od previše američkih filmova.
Pinokia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:11   #5
nema problema ako netko trazi cijeli paket. pitanje je samo sto kome cini taj paket.

svatko ima stvari koje ni pod razno ne zeli zrtvovati.

poanta i jest da nadjes nekoga kome si ti cijeli paket. nema smisla biti sa nekime kome si mlaka juha i/ili sa nekime tko je tebi mlaka juha.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:28   #6
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
nema problema ako netko trazi cijeli paket. pitanje je samo sto kome cini taj paket.
Cijeli paket valjda podrazumijeva sve što je intruktor naveo. Dakle ne paket za mene ili po mojoj mjeri, nego C I J E L I, i kao takav univerzalan za sve.

Da mi netko izjavi da trazi cijeli paket, shvatila bih to kao: Gle, simpa si mi, ali ja tražim osobu koja ima sve, a ti to nisi.
Pinokia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:30   #7
Meni se problematika "cijelog paketa" svodi na pitanje "uzroka i posljedice". Drugim riječima, nije isto željeti nešto ili nekoga vodeći se samo onim što on/ona na van i trenutno jest i željeti nekoga zbog onoga unutarnjeg, njemu svojstvenog, imanentnog što ga je oblikovalo u to što sada jest i dovelo tu gdje jest.

A iznimno mi je i odbojno ono kad vidiš da je njoj ono unutarnje, što te pokreće, zapravo samo prigodni plus na važnijoj statusnoj vanjštini.

Jebat ga, svi diskriminiramo i eliminiramo po nekoj osnovi. Ovo je moja.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:32   #8
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Meni se problematika "cijelog paketa" svodi na pitanje uzroka i posljedice. Drugim riječima, nije isto željeti nešto ili nekoga vodeći se samo onim što na van i trenutno jest i željeti nekoga zbog onoga unutarnjeg, njemu svojstvenog, imanentnog što ga je oblikovalo u to što sada jest i dovelo tu gdje jest.

A iznimno mi je i odbojno ono kad vidiš da je njoj ono unutarnje, što te pokreće, zapravo samo prigodni plus na važnijoj statusnoj vanjštini.

Jebat ga, svi diskriminiramo i eliminiramo po nekoj osnovi. Ovo je moja.
Takoder. "I moj brat Robert, takoder..."

Takoder! Simpaticna mi je ta rijec. Zvuci kao neki nabrijani Amerikanac. "Moje ime je Takoder..."
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:37   #9
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Meni se problematika "cijelog paketa" svodi na pitanje "uzroka i posljedice". Drugim riječima, nije isto željeti nešto ili nekoga vodeći se samo onim što on/ona na van i trenutno jest i željeti nekoga zbog onoga unutarnjeg, njemu svojstvenog, imanentnog što ga je oblikovalo u to što sada jest i dovelo tu gdje jest.

A iznimno mi je i odbojno ono kad vidiš da je njoj ono unutarnje, što te pokreće, zapravo samo prigodni plus na važnijoj statusnoj vanjštini.

Jebat ga, svi diskriminiramo i eliminiramo po nekoj osnovi. Ovo je moja.
moram potpisati.

isto tako, vise cijenim ljudskije kvalitete od onih materijalnih, koje su naravno zgodan zacin ali ne i glavno jelo

zgodna/pametna/humoristicna/sexy > bogata/situirana/ambiciozna
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:05   #10
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
zgodna/pametna/humoristicna/sexy > bogata/situirana/ambiciozna
Naravno da će nama frajerima ovo prvo biti ispred drugoga ono što tražimo kod žene, ko da nas zanima njen status i lova, sve dok je zgodna sexy i pametna. Bojim se da ne bi baš sve žene ovo prvo odabrale kod frajera umjesto drugog.
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:18   #11
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Što vi prvo mislite kada osoba kaže da traži 'cijeli paket'?
Golf dvica.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:18   #12
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Naravno da će nama frajerima ovo prvo biti ispred drugoga ono što tražimo kod žene, ko da nas zanima njen status i lova, sve dok je zgodna sexy i pametna. Bojim se da ne bi baš sve žene ovo prvo odabrale kod frajera umjesto drugog.
Pa ne bi bas niti svi muskarci... Svatko se cese tamo gdje ga svrbi.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:29   #13
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Naravno da će nama frajerima ovo prvo biti ispred drugoga ono što tražimo kod žene, ko da nas zanima njen status i lova, sve dok je zgodna sexy i pametna. Bojim se da ne bi baš sve žene ovo prvo odabrale kod frajera umjesto drugog.
instruktore, zašto te toliko muče ženski kriteriji?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:37   #14
Viš, nisam razmišljala nešto puno o ovome. Često sam čula taj izraz, a i sama ga koristila, ali nisam išla do u detalj što bi taj "paket" trebao sadržavati .

Za mene je to uvijek bilo više u kontekstu da je netko "idealan" odnosno da smo kliknuli i da imamo neke stvari zajedničke, a ne u kontekstu da ja doma imam popis i on je sve nabrojano sa popisa.

Smatram da se nitko nebi trebao zadovoljiti sa manjim, a ni ja ne bih voljela da nekome budem tu samo dok ne naiđe bolja.
Samo što treba izbalansirat želje i mogućnosti.

Osobno imam neke deal breakere i onda bi valjda "cijeli paket" bio netko tko nije takav, right?

Inače sam uvijek za vezu tražila nekoga tko ima slična mišljenja poput mojih u onim najbitnijim stvarima (tipa u kojem gradu živjet, brak, djeca), netko tko je vjeran i iskren, i da između nas ima kemije. Ostale stvari ili dođu na svoje ili ne dođu. Raditi filozofiju od toga što želim je blesavo (za mene) jer znam da realno nemam toliki izbor i da time samo smanjujem šanse da ću ikad upoznati nekog jer možda netko tko bi bio super, prođe meni ispred nosa, a ja ga ne skužim zbog neke sasvim glupe stavke koju on nema.
Što više stavki taj popis za "cijeli paket" ima, to su manje šanse da ćeš nekog takvog upoznati.

Kad sam bila mlađa, a pod time mislim na rane teen godine, imala sam neke blesave ideje kako moj savršen dečko izgleda. Onda se desila prva ljubav i shvatila sam da to baš tak i ne ide . Istina, poklapao se sa nekim stvarima, ali ne sa svime jer je to vjerujem nemoguće.
Oko nekih stvari ne treba imati prečvrste stavove (imo) jer mislim da stvari poput visine nebi trebale biti točno u centimetar. Ne vidim zašto je nečija visina nužno potrebna da bude 190+ kako bi veza bila dobra? Pa i visoki ljudi mogu biti šupci, a i oni niži mogu biti odlični.
Oko nekih stvari se ne treba i ne može raditi kompromis, ali mislim da neki na isti način gledaju i stvari koje nisu baš toliko ozbiljne.

No, svakom njegovo. Ja nemam neka pretjerana očekivanja što se tiče budućeg dečka s obzirom da se ljubav desi često tamo di se najmanje nadaš. Kao što rekoh, postoje ti neki deal breakeri, ali na stranu njih, mogu dati šansu gotovo bilo kome.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 19:58   #15
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
instruktore, zašto te toliko muče ženski kriteriji?
Bliski ljudi oko mene, pa i oni ženski, budu odjebavani zbog površnih razloga. Ovaj kreten zamjeni dobru i poštenu curu mlađom i kakti zgodnijom, ona odjebe njega jer nije ambiciozan (čitaj nema para) i nemože pratit njen lifestyle.
Površnost me iritira i što više ljudi bude svjesno tih stvari, možda se probudimo prije.
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:01   #16
Jbt., ja što dublje kopam sve veća govna iskopavam - sreća pa sam površan da ne mogu bit' površniji.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:07   #17
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Naravno da će nama frajerima ovo prvo biti ispred drugoga ono što tražimo kod žene, ko da nas zanima njen status i lova, sve dok je zgodna sexy i pametna. Bojim se da ne bi baš sve žene ovo prvo odabrale kod frajera umjesto drugog.
Da bih riječ rekla na ovaj komentar ...
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:49   #18
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
No, svakom njegovo. Ja nemam neka pretjerana očekivanja što se tiče budućeg dečka s obzirom da se ljubav desi često tamo di se najmanje nadaš. Kao što rekoh, postoje ti neki deal breakeri, ali na stranu njih, mogu dati šansu gotovo bilo kome.
Ja ne mogu dati sansu bilo kome, daleko od toga.

Ali postoje neki meni vrlo bitni kriteriji, ili kao sto ti kazes dealbreakeri, od kojih ne mislim odustati, i oni manje bitni. Vrlo bitan mi je njegov osobni integritet, politicki stavovi, odnos prema religiji i slicno. Sa desnicarem npr. ne bih bila ni za sve novce ovog svijeta.

Mada jedna stvar stoji; ne treba prelaziti preko nekih cak i manje bitnih kriterija jer ce se prije ili kasnije pretvoriti u dealbreaker, odnosno kumovace kraju veze. Misljenja sam da treba teziti sto vecoj kompatibilnosti s partnerom/icom.

Ovo sto si napisala za visinu nije neki kriterij niskoj zeni. Ali ako si i sama visoka a on tvoje visine ili nizi onda itekako postaje kriterij bojim se. Ne privlace me oni moje visine, volim se osjecati sitnom kraj muskarca, i ma kako to mozda zvucalo povrsno, meni je poprilicno bitno. Neugodno je kad smo iste visine ili ja visa zbog stikli, jednostavno. Ne mora sad biti dvometras ali 5-10 cm visi od mene treba biti, bitno mi je sta cu sad.

I nemojte me pitati sto ako cu time propustiti nekog super-kompatibilnog a nizeg. Probala sam, nije islo.

Oprosti sto ti se ne uklapamo u prekoncepcije instructorxp btw.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:58   #19
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ovo sto si napisala za visinu nije neki kriterij niskoj zeni. Ali ako si i sama visoka a on tvoje visine ili nizi onda itekako postaje kriterij bojim se.
problem su onda tvoji gabariti ako si visoka.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:59   #20
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Bliski ljudi oko mene, pa i oni ženski, budu odjebavani zbog površnih razloga. Ovaj kreten zamjeni dobru i poštenu curu mlađom i kakti zgodnijom, ona odjebe njega jer nije ambiciozan (čitaj nema para) i nemože pratit njen lifestyle.
Površnost me iritira i što više ljudi bude svjesno tih stvari, možda se probudimo prije.
Da ne ulazim u definiciju "povrsnosti"...

Ne bi te to trebalo zabrinjavati. Svatko sebi nade par; pa ce tako ova "mladja" naci sebi "ambicioznog" i zivjeti ce s njim kako ce vec zivjeti i koliko ce vec zivjeti, i biti ili ne biti sretna s njim; dobro ili lose, ovisi o gro faktora.

Ti ces sebi, s druge strane (valjda), naci zemskinju koju ces voljeti i zbog njenih karakternih osobina, a nije iskljuceno niti to da ces se zaljubiti u zemskinju za koju ces biti uvjeren kako "nije tvoj tip" (fizicki). Nesto slicno se meni jednom dogodilo...

Sto se tice "cijelog paketa", da, zgodno ga je imati. Ali, cisto iz moje osobne perspektive, meni je poznatiji i njemu sam skloniji po ovom pitanju, onaj nacin funkcioniranja i rezoniranja koji je ovdje opisao fauxpersona.

P.S. Kad je u pitanju dugotrajna veza i ocekivanje iste i od iste. Jel'? Da ne bi bilo...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger