Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 23:36   #61
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
da, i ja sam na njega pomislio, onako periferno(zato sam te pitao za čvorove i apetit. možda da uradi razmaz periferne krvi i ev punkciju čvora?čisto ako je zabrinjava da se osigura...
Pozdrav svima,

Molila bih vas neki komentar, savjet, ako itko zna….

Unatrag 3 mjeseca, često mi se događa noćno znojenje. Nekada redovito, noć za noću, ponekad i prođe tjedan dana. Znojenje obično nije obilno, gornji dio leđa i područje oko vrata, ali dovoljno da mi se piđama, jastuk i kosa natopi znojem…
Često navečer imam temperaturu, i do 38, i legnem mrtva, preznojim se preko noći i ujutro sve ok…krenem u novi dan
Također često mi dnevna temperatura varira od 37-37,5…
Konstantan umor, neispavanost, slabost, česte prehlade… krajem prošle godine i početkom godine čak i urinoinfekt…dosta dugo pila antibiotike
Vrlo sam mršava, teško dobivam na TT i često mi varira..iako imam apetita
Sve sam to pripisivala stresnom načinu života…stalno poslovno putujem, nemam usklađen bioritam spavanja i buđenja…hranjenja…
Trošim oralne kontraceptive.

Zbog veće prehlade i temperature otišla sada na pregled…Sedimentacija povišena, hemoglobin, hematokrit, MCH, MCV, MCHC, željezo na donjoj granici ili ispod nje, UIBC povišen, jetreni enzimi –AST, ALT pri granici referentne vrijednosti, ALP ispod. Doktorica mi rekla da su mi jetrene probe ok!?!

Hiperinflacija plućnog parenhima, i nešto niži stav ošita na RTG-u.

Čekam još nalaze hormona štitnjače i brisa ždrijela…

Prije godinu dana radila štitnjaču radi konstantnog umora…bilo sve ok.

Zbog svega toga sad dobila amoxil 1g.

Neka slična iskustva…

Hvala puno....
ronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 08:45   #62
Evo, ja još uvijek nisam riješila problem
Sve bude dobro nekih mjesec dana, a onda se cca tjedan dana preznojavam. Već sam luda od toga.
Definitivno nisam u dobi za menupauzu. Tek radimo na prvoj bebi i vadila sam hormone štitnjače koji su savršeni. Općenito se osjećam zdravo, al sljedeći mjesec ću provjeriti i spolne hormone.

Ima li još neka pretraga koju bi trebala napraviti vezano za to znojenje u snu?

Mislila sam da je problem u prekrivaču pa smo kupili novi tanki, pa cijelo vrijeme luftamo sobu i imamo otvoren prozor, pa smo preuredili (novu)sobu da se ja bolje osjećam u njoj... ma sve...
Sama sebi zvučim kao luđakinja jer već pomišljam na neke podzemne vode, razne negativne sile ili što ja znam što, a inače nisam sklona vjerovati u takve stvari
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:36   #63
I ja imam isti problem i nemam pojma s čim je povezano. Nekad bude sve super a nekad se probudim mokra kao da sam trčala maraton a ne spavala. Ne znam, pipala sam limfne čvorove i jedan iza uha je povećan već deset godina, ostali su ok. Krvnu sliku sam napravila osnovnu i sve je ok, jedino kolesterol ne valja. Naravno, doktor mi je rekao kao i uvijek da je sve povezano sa stresom (imam osjećaj da će mi reći da je stres u pitanju i kad mu dođem sa slomljenom nogom)
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 08:15   #64
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
I ja imam isti problem i nemam pojma s čim je povezano. Nekad bude sve super a nekad se probudim mokra kao da sam trčala maraton a ne spavala. Ne znam, pipala sam limfne čvorove i jedan iza uha je povećan već deset godina, ostali su ok. Krvnu sliku sam napravila osnovnu i sve je ok, jedino kolesterol ne valja. Naravno, doktor mi je rekao kao i uvijek da je sve povezano sa stresom (imam osjećaj da će mi reći da je stres u pitanju i kad mu dođem sa slomljenom nogom)
Jesi pregledala hormone štitnjače?

Ako imaš još neke simptome tipa tremor ruku kad ih isprižiš ravno ispred sebe, ubrzani puls, osjećaj da te netko stišće za gušu dok jedeš, ili dok se penješ uz stepenice...to su simptomi poremećaja rada štitnjače hipertireoze.
http://ultrazvuk-tarle.hr/dijagnosti...hipertireoza1/
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 10:47   #65
Takve probleme mi je uzrokovala kandida.
Kodazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 12:39   #66
Zna biti od nekih lijekova, od vecine antidepresiva i jos nekih drugih vrsta lijekova. I od sintetske posteljine koja ne dise.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:26   #67
Napokon se netko javio.
Meni je štitnjača ok, ne pijem nikakve lijekove, nemam candidu, posteljina je kvalitetna, i madrac i jastuci.
Zamijenila sam se sa mužem za stranu kreveta i zadnje dvije večeri mi se čini da mi se znoji samo donji do tijela (od struka na niže).

Može bit da su stvarno neke podzemne vode koje idu nakoso preko sobe
Ili sam ja totalno prolupala idem provirit na alternativi pišu li nešto o tim vodama.

SuperCow, izgleda da nas dvije imamo istu doktoricu.
Ja svojoj idem samo kad već mislim da ću umrijet, ni ne pomišljam da idem radi ovog - isto bi mi rekla da je stres.
Možda i je stres, neki podsvjesni.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 22:09   #68
Navodno to može biti i na psihičkoj bazi. Moj dečko se zimi često znao budit mokar od znoja, malo smo razmislili i shvatili da se to dešavalo kada bi bio premoren od posla ili kada bi se puno nervirao radi istoga. On to nebi skužio dok se nebi ujutro probudio, ali bi ja skužila usred noći. Sav bi bio obliven hladnim znojem, često bi se tresao, pa bi mu odjednom postalo jako hladno. Posteljina je pamučna, tako da nije od toga.. Ako nije zdravstveni problem, ako nisu podzemne vode, sintetički materijali, predebel pokrivač, itd. - možda je zaista u pitanju stres - posao, obitelj, svakodnevnica, dijete, znamo da je stres pokretač svakojakih smetnji..
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 08:58   #69
Ja svako toliko moram podignuti ovu temu da se barem malo požalim

Preko ljeta sam bila super. Čitavo ljeto se pokrivam poplunom i ne uznojim se ni malo ni kad je +30, a sad opet ispočetka. Izluđuje me to jer mi je odvratno kad se probudim cijela mokra.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:58   #70
Tako je meni bilo prije 2 godine, baš grdo... probudiš se u 5h ujutro sva mokra... pa se presvlačiš i nastavljaš dalje spavati, no na sreću nije dugo trajalo, jedno mjesec-dva dana.

Ginekolog mi isprva nije vjerovao tj. nije vjerovao da bi to mogli biti valunzi, no kasnje se ipak ispostavilo da jesu, i da je to perimenopauza, a sad će uskoro bit utvrđeno/potvrđena i menopauza sa 43 god.
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 21:38   #71
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Ja svako toliko moram podignuti ovu temu da se barem malo požalim


Preko ljeta sam bila super. Čitavo ljeto se pokrivam poplunom i ne uznojim se ni malo ni kad je +30, a sad opet ispočetka. Izluđuje me to jer mi je odvratno kad se probudim cijela mokra.
Može biti štošta ali svakako tkogod ima te simptome bilo bi pametno napraviti ovo što je gore napisao Ante dumbledore
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:17   #72
a je li normalno u toku gnojne angine, dakle treći dan uzimanja antibiotika? Ono, temperature malo ima malo nema i uglavnom nema, ali sam se noćas malčice oznojila. Mene sad strah leukemija, hodgkina i ostalih sranja...
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 10:08   #73
Tasha i više nego normalno je oznojiti se dok traje upalni proces u tijelu. Ne brini!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:57   #74
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
JPreko ljeta sam bila super. Čitavo ljeto se pokrivam poplunom i ne uznojim se ni malo ni kad je +30, a sad opet ispočetka. Izluđuje me to jer mi je odvratno kad se probudim cijela mokra.
Ajdmo to pokušati riješiti na drugi način. Zanima me par stvari:
Da li se to javlja samo na jesen?
Kakva ti je prehrana?
Da li se baviš fizičkim aktivnostima, ako da, koliko?
Stolica, bolovi u leđima, češće infekcije (pogotovo na koži) za vrijeme tog razdoblja?
Kakva ti je kosa (ne boja)
Sanjaš li da te progone?
Bolna ramena?
Depresije?
Hladnoća, trbuh, leđa, noge?
Neispavana nakon cijele noći spavanja?
Menstrualni porobelmi?

To je za sada to.
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:48   #75
Ja sam imao prolema sa znojenjem kad zaspem s time da mi se najvise glava znojila jastuk bio mokar kao da je bio na kisi. No imao sam i problema sa ucestalim padanjem u san, i sa cestim nocnim mokrenjem.

No od kad sam doveo prehranu u kakav takav red, dodao malo fizickih aktivnosti, i skinuo dosta kila, ti problemi su nestali.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:36   #76
Thumbs up

Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Evo, ja još uvijek nisam riješila problem
Sve bude dobro nekih mjesec dana, a onda se cca tjedan dana preznojavam. Već sam luda od toga.
Definitivno nisam u dobi za menupauzu. Tek radimo na prvoj bebi i vadila sam hormone štitnjače koji su savršeni. Općenito se osjećam zdravo, al sljedeći mjesec ću provjeriti i spolne hormone.

Ima li još neka pretraga koju bi trebala napraviti vezano za to znojenje u snu?

Mislila sam da je problem u prekrivaču pa smo kupili novi tanki, pa cijelo vrijeme luftamo sobu i imamo otvoren prozor, pa smo preuredili (novu)sobu da se ja bolje osjećam u njoj... ma sve...
Sama sebi zvučim kao luđakinja jer već pomišljam na neke podzemne vode, razne negativne sile ili što ja znam što, a inače nisam sklona vjerovati u takve stvari
ej!
nemogu vjerovat da još nitko nije napisao nešto tako logički...
najprije nema panike. znojenje je prije svega detoksikacija organizma. to je prije dar nego teret jer mi se otrova u tijelu riješavamo uriniranjem, disanjem i znojenjem. neki ljudi koji nemaju tu sreču to postižu u sauni. tijelo se može bilo kada odlučiti na taj način izbacivati otrove makar mu to do tad nije bilo u navadi. znači nemora biti odmah neka bolest več suprutno...
ja od kad znam za sebe se budim mokra svaki put kad sam pod stresom, u nekoj gripi, bilo koje narušeno stanje bez razlike dali se radi o duševnim mentalnim ili fizičkim problemima. ako se osječaš loše, posjeti doktora, ako se osječaš dobro, zahvali bogu na tom brzom i bezbolnom čiščenju i PIJ PUNO VODE!!!
Bizant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:14   #77
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Ajdmo to pokušati riješiti na drugi način. Zanima me par stvari:
Da li se to javlja samo na jesen?
Kakva ti je prehrana?
Da li se baviš fizičkim aktivnostima, ako da, koliko?
Stolica, bolovi u leđima, češće infekcije (pogotovo na koži) za vrijeme tog razdoblja?
Kakva ti je kosa (ne boja)
Sanjaš li da te progone?
Bolna ramena?
Depresije?
Hladnoća, trbuh, leđa, noge?
Neispavana nakon cijele noći spavanja?
Menstrualni porobelmi?

To je za sada to.
Situacija se bila primirila pa nisam otvarala temu, ali evo me u novom ciklusu noćnog znojenja užas!

Sad da odgovorim:
- Ne javlja se samo u jesen nego u nepovezanim ciklusima, ali preko ljeta ne.
- Mislim da se ok hranim, trudim se jesti zdravo, a posebno sad u trudnoći.
- Posebnih fizičkih aktivnosti nemam (trebam roditi za mjesec dana).
- E, stolica mi je užasno neredovita, svaki 4 dan! Tako je bilo i prije trudnoće i sad isto.
- Kosa mi je čvrsta i gusta, ravna (jel na to misliš?)
- Nemam nikakve noćne more, ne bole me ramena i nisam depresivna.

Ma joj, ovo je grozno. Sinoć sam bila luda kad sam se probudila tako mokra. Pokušavam razmišljati racionalno. Očigledno nisam bolesna i osjećam se odlično (osim standardnih tegoba zadnjeg mjeseca trudnoće). Promijenila sam pokrivač, probali smo spavat u toploj sobi, u hladnoj sobi, samo u majici... uvijek isto. Već pomišljam da je problem u madracu, ali nikako mi se ne sviđa ideja da kupujem novi ako nisam u to sigurna. Ovaj koji imamo je vrlo kvalitetan i star 2 i pol godine idem guglat još...
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:31   #78
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
- Ne javlja se samo u jesen nego u nepovezanim ciklusima, ali preko ljeta ne.
Dakle nije vezano za godišnje doba, već za nešto drugo.
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
- Mislim da se ok hranim, trudim se jesti zdravo, a posebno sad u trudnoći.
Dakle eliminirali smo i loše hranjenje. Postoji samo sumnja u način odabira namirnica. To bi značilo da se hraniš na način kao naši stari. Po zimi orašaste plodove, sušeno voće, kompoti, grah, špek, kapule, slanutak, cikle, leće... u principu zagovornik sam reguliranja probave s izborom namirnica.
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
- Posebnih fizičkih aktivnosti nemam (trebam roditi za mjesec dana).
Čestitam! Živo i sretno bilo.
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
- E, stolica mi je užasno neredovita, svaki 4 dan! Tako je bilo i prije trudnoće i sad isto.
Tu bi mogao biti problem. Toksini kada ne mogu izaći van na normalan način, tijelo se pokušava održati na drugi - znojenjem. Stolica kod trudnica zna biti neredovita i to je čisto fizički (po meni) normalna stvar. Dijete ti stišće crijevca, miče se i zna neki put usporiti peristaltiku crijeva. Dakle u sadašnjem stanju nikakav razlog za brigu, ali ako se to događalo prije... Obično sam susretao žene/djevojke s problemom s crijevcima i problemima s bolnim stopalima, pa sam to povezao s izborom obuće, ali pretpostavljam da se sada ne krećeš toliko puno. Sama stolica bi trebala biti dobra ako zadovolji neke kriterije.
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
- Kosa mi je čvrsta i gusta, ravna (jel na to misliš?)
Da na to sam mislio, a to opet predstavlja snagu i ravnotežu organizma. Ispucala, suha predstavlja neravnotežu isto kao i masna.
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
- Nemam nikakve noćne more, ne bole me ramena i nisam depresivna.
Dobro i to smo isključili.
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Već pomišljam da je problem u madracu, ali nikako mi se ne sviđa ideja da kupujem novi ako nisam u to sigurna. Ovaj koji imamo je vrlo kvalitetan i star 2 i pol godine idem guglat još...
Da li su problemi počeli s madracom? Dakle prije 2 i pol godine?

živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 21:25   #79
Noćno znojenje

Tražila sam temu ali nema, ako moderator zna neka slobodno premjesti.
Zadnje tri noći se užasno oznojim tokom spavanja, baš mi majica bude mokra. I u biti me taj znoj probudi kad se ohladi pa mi postane hladno.

Koji mi je? Nikad se nisam tako znojila, posebno ne noću.

Samo da napomenem, zdrava sam i nemam nikakvih problema, nisam bila bolesna (da pokucam) ne sjećam se kada, ali ovo me živcira, baš je neugodno

Prije 5, 6 dana sam počela piti ulje crnog kima, da nije od toga?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:00   #80
Oprosti na pitanju, koliko ti je godina?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.