Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2015., 18:53   #621
Tek sad vidim da se nisam dobro izrazila. Nestalo je crvenilo i peckanje se smanjilo ali iscjedak je ostao skoro pa isti, sad koliko pms i menstruacija na to utječu ne znam. Znam da nije jer sam candidu imala, i iscjedak je bio bijel i sirast a ovaj put je gušći ali i žućkast, pa bi valjda mogla biti bakterija ili nešto slično
Kako preko reda?
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 21:52   #622
naravno da ti canesten krema izvana namazana nije mogla utjecati na iscjedak iz rodnice.

pa preko tog reda koji si navela u svom prvom postu, da te ne mogu naručiti prije ožujka.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 23:16   #623
Ne znam što misliš, da pitam može li hitno?
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 23:31   #624
gle, ne znam koliko te to doista ozbiljno boli, ili možda samo trebaš dobiti menstruaciju. ako te boli nevezano za ciklus, možeš otići u svoju gin. ordinaciju i tražiti pregled isti dan. pa nećeš s npr. upalom jajnika čekati ožujak. također, možeš otići i svom lom i tražiti uputnicu za krvnu sliku, bakterijska infekcija će se time potvrditi ili odbaciti.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 13:52   #625
Kod mog socijalca je bila praksa da se za briseve ne treba naručiti već dođeš u jutro do 11 jer se moraju do 12 predati uzroci na higijenski na analizu, tak da... probaj banut Isto tako možeš kod LOMa na uputnicu za urinokulturu. Ako postoji neka bakterija, vidjet će se i na tom nalazu. Meni su u trudnoći tako pratili beta hemolitički strep. Nisu htjeli čačkat unutra i radit briseve.
Možeš nabaviti Canseten kombinaciju kreme i vaginaleta. Đaba mazanje iz vana, ako su gljivice i unutra pristutne.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 14:34   #626
Hvala svima
Utječe li to što trebam dobiti menstruaciju za 3-4 dana na briseve? Da ne ispadne lažno negativno.
Mislila sam sutra zvati i pitati jer stvarno nema smisla s ovim čekati dva mjeseca, samo me strah da ne ispadnem bahata i iznad ostalih.
Znate li što bi ovo moglo biti? Guglala sam jako puno zadnja tri dana i sve bi upućivalo na nešto spolno prenosivo (candidu sam imala i iscjedak nije bio ni sličan ovome, riješila sam pravilnom prehranom i canestenom) ali sigurna sam da nije, još će ispast da lažem tamo, toga me malo strah Ima li načina da se prenijelo preko zajedničkog ručnika/javnog wca, jer sam zadnjih mjesec dana češće koristila oboje.? Oprostite na toliko pitanja ali ovo mi je prvi put da idem pa stvarno ne znam što očekivati.
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 17:19   #627
Pa nitko ovdje nema kristalnu kuglu. Tko ti je prvi put dijagnosticirao candidu?
Zovi doktora i objasni situaciju, sigurno ce te odmah primiti s takvim problemima.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:01   #628
Stvar je u tome da trebam dobiti menstruaciju za koji dan, možda i sutra, a ne preporučuje se raditi briseve u to vrijeme ciklusa. Da pričekam pa da zovem nakon menstruacije?
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:13   #629
nazovi,reci kakva je situacija,da ocekujes menzes i pitaj sta da radis.Mislim da s urinokulturom to nece biti problem. Infekcije se svakako mogu prenjeti, ne samo spolnim odnosom kod nekih bakterija ili virusa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:38   #630
Ima jedan jednostavan nacin da rijesis problem ako se radi o candidi
u bilo kojoj ljekarni kupis najvecu plasticnu injekciju koja ce posluziti za ispiranje
zagrijes vodu cca 2 dl da bude mlaka i rastopis u vodi 2 cajne zlice sode bikarbone
ispires s tim rodnicu iznutra pomocu injekcije 1x dnevno par dana, cca 7
mislim da ces odmah osjetiti olaksanje, ali rezultat ces vidjeti kroz par dana
ali poslije kad prode kandida, nemoj stalno ispirat da ne isperes sve dobre bakterije, nije zdravo pretjerivati
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:17   #631
Hvala WIKY ali mislim da ovaj put stvarno nije candida
To za urinokulturu, kako, gdje? Stvarno nemam iskustva s ovim.
Dvoumim se da li da pričekam 10-14 dana pa da onda sve obavim kod ginekologa (naravno ako me prihvati ispred reda) ili da sad samo to obavim.
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:07   #632
Odes kod dr. obiteljske medicine i trazis uputnicu za urinokulturu.Pisas prvi jutarnji urin drugi mlaz u stetilnu casicu koju mozes kupiti u apoteci i nosis uzorak s uputnicom na higijenski i dobis nalaz kroz 5 dana
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 07:31   #633
Dobila sam na pm upit zasto spominjem urinokulturu a ne radi se o urinarnoj infekciji:
Zato sto kod izuzimanja urina u uzorak dospije i nesto iscjetka iz rodnice sto je dovoljno da se izolira bakterija i napravi antibiogram. Koncentracije bakterija mozda nece biti najtocnije ali ako su visoke u urinu vjerojatno su takve i u rodnici. Objasnjeno mi je da je to dobra alternativa ako se iz nekog razloga ne moze izuzeti bris. Meni su tako radili u trudnoci.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:06   #634
Znači urinokultura može bez obzira na menstruaciju?
Samo mi je malo neugodno pitati jer mi cijela obitelj poznaje i doktoricu i med. sestru koja tamo radi
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:23   #635
Quote:
SQShipper kaže: Pogledaj post
Znači urinokultura može bez obzira na menstruaciju?
Samo mi je malo neugodno pitati jer mi cijela obitelj poznaje i doktoricu i med. sestru koja tamo radi
ne izlazi urin kroz rodnice

naravno da mozes radit urinokulturu u vrijeme menstruacije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:25   #636
najbolje da odes svom doktoru opce prakse ili ginekologu i da pitas sve sto te zanima, a u najgorem slucaju postoji i hitna sluzba koja ce te primiti ako im dodes poslije radnog vremena svog doktora(opce prakse ili ginekologa), samo im opisi simptome gore nego sto jesu
ovdje na forumu neces rijesiti taj problem, ako cekas i odgadas posjet lijecniku moze biti samo gore
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:37   #637
Znam da ne izlazi kroz odnicu ali smo prije zaključili da malo iscjetka završi u tome pa mi je čudno
Kad se sve riješi javim uzrok, sigurno će nekome u budućnosti trebati
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:45   #638
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne izlazi urin kroz rodnice

naravno da mozes radit urinokulturu u vrijeme menstruacije
Pa nema to veze što nije ista rupa.

Meni su doktori savjetovali da izbjegavam davati urin za vrijeme menstruacije jer koliko god pazila svejedno se može dogoditi da ostane nešto eritrocita okolo na koži i da kad mokriš se to nađe u urinu i onda ti dođe u nalazu da imaš krvi u urinu.

Najbolje je sačekati da završi menstruacija, ja dosta često dajem urin i bitno mi je da ispravno dajem (jer čekiram jel ima krvi ili proteina da znam jel sve u redu sa bubrezima) i bome svaki puta sačekam da mi se ne bi dogodilo da hodam po pretragama bezveze samo zato jer je bio lažno pozitivan nalaz zbog menstruacije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:34   #639
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post

možeš otići i svom lom i tražiti uputnicu za krvnu sliku, bakterijska infekcija će se time potvrditi ili odbaciti.
Quote:
SQShipper kaže: Pogledaj post
Znam da ne izlazi kroz odnicu ali smo prije zaključili da malo iscjetka završi u tome pa mi je čudno
Kad se sve riješi javim uzrok, sigurno će nekome u budućnosti trebati
umjesto da prvo čekaš da ti prođe menstruacija pa obavljaš urinokulturu za koju treba još dodatnih 5 dana, zašto ne obaviš ovo gore odmah? taj nalaz je gotov isti dan kad ujutro daš krv.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:48   #640
mislim da kod urinokulture krv ne smeta toliko...naime cilj je detektirati kulturu bakterije. Pitati LOMa. Sto se krvne slike tice, ona uopce ne mora biti losa u smislu da ukazuje na upalu, a da je infekcija prisutna.Kad se upala razvije, infekcija je vec uzela maha.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.