Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 20:43   #81
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ma, i meni...

Inače, ovo za supruga i djecu - iznenađujuće velik broj mojih muških prijatelja ne zna kad su im klinci rođeni. Super su očevi i ludi su za tim klincima, no da ih ma muke staviš ne bi izbacili datum iz glave.
Nadalje, moj muž je u vjenčani prsten htio ugravirati datum svadbe + napomenu 'kupi kruh'
Ja ih takve volim i silno me zabavljaju
pa kad ih nije briga zapamtit ce druge datume koji su im vazni
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:46   #82
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Moram priznat, totalna nepoznanica.
Da, i mene je to poprilično iznenadilo.
Raspitaj se malo kod tvojih frendova i rodbine - mislim da bi se mogla iznenaditi

Također, kako radim gotovo isključivo s muškarcima - malo što me više može iznenaditi ili zgroziti.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:51   #83
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa kad ih nije briga zapamtit ce druge datume koji su im vazni
Mislim da žene daleko više drže do datuma & obljetnica koječega.
I mislim da muškarci računaju na to.

:lopatom kopa izlaz iz stereotipa u koji se upravo zakopala:
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:54   #84
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Da, i mene je to poprilično iznenadilo.
Raspitaj se malo kod tvojih frendova i rodbine - mislim da bi se mogla iznenaditi

Također, kako radim gotovo isključivo s muškarcima - malo što me više može iznenaditi ili zgroziti.
ja sam odrasla s deckima i svi su znali rodjendane od najboljih frendova, mene ako smo bili dobri, cura i roditelja...

radi se o tome da pamte ako im je stalo da pamte...
kao svi mi.....

to sto netko ne pamti datume rodjenja od djece, ne pamti zato sto zena zna i ne da mu se zamarat se s tim...nije ni najmanje pohvalno.......
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:55   #85
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Mislim da žene daleko više drže do datuma & obljetnica koječega.
I mislim da muškarci računaju na to.

:lopatom kopa izlaz iz stereotipa u koji se upravo zakopala:
da, to sam napisala u postu iznad...... gotovani su koji se oslanjaju na nekoga...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:02   #86
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
znaci da zaboravi

al mi nije jasno, zar ljudi na razgovaraj o tome da im se blizi rodjendan?
ja se svom na glavu popnem s glupostima mjeec dana prije rodjendan..
i ja aaaaaaaaa

a ako su financije problem, primam i dajem poklone i sa veeeelikim zakašnjenjem hehhe, važno mi je da se zna da poklona nema / neće biti na taj zbog tog i tog

a i unaprijed, kad mi se nešto extra svidi, a puno košta kažem joooj za 2 mjeseca mi je rođendan, evo idealnog poklona za mene, ali što da čekam 2 mjeseca
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:05   #87
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ja! Npr. meni najbolji prijatelj, zna kad mi je rođendan, normalno ne kupuje mi ništa, i namjerno me zove sutradan i kaže "di si pičko, jesu te udavili jučer?" i ja se odvalim od smijeha, to mi je ljepše i bolje od svih onih umjetnih osmjeha dok ti daju darove iza kojih znam da se krije "a u pičku materinu što da mu kupim" i za koje znam da ne bi napravili 2% onoga što bi on napravio.

Evo samo jedan primjer zovem ga po noći, a radi ujutro, stari htino mi treba auto na par dana, ovaj ne pita ni zašto ni kako, nego mi ga dofura i to je to. To je za mene neko povjerenje koje je puno dublje od nekakvih smiješnih površnih trošenja novaca na gluposti.

Al to i ti takvi ovdje ne kužite.. al dobro, nismo svi isti.
Ali zasto jedno drugo iskljucuje?
Pa mozes ti i poklanjati za Bozic i pomoci kad zatreba, a bogme ne trebas poklanjati gluposti nego ono sto si ta osoba zeli. Ako ste si dobri, onda valjda i znas. Ako ne znas, onda si i ne trebate poklanjati poklone!
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:06   #88
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
i ja aaaaaaaaa

a ako su financije problem, primam i dajem poklone i sa veeeelikim zakašnjenjem hehhe, važno mi je da se zna da poklona nema / neće biti na taj zbog tog i tog

a i unaprijed, kad mi se nešto extra svidi, a puno košta kažem joooj za 2 mjeseca mi je rođendan, evo idealnog poklona za mene, ali što da čekam 2 mjeseca
ma ja stalno kupujem kad vidim nesto savrseno za nekoga kupim to i poklonim a rodjendani i blagdani su mi nocna mora jer moram odabrat nesto u kratkom roku,..bezveze mi je to..

opcenito mi je bezvezno to prisilno darivanje......
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:12   #89
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
i ja aaaaaaaaa

a ako su financije problem, primam i dajem poklone i sa veeeelikim zakašnjenjem hehhe, važno mi je da se zna da poklona nema / neće biti na taj zbog tog i tog

a i unaprijed, kad mi se nešto extra svidi, a puno košta kažem joooj za 2 mjeseca mi je rođendan, evo idealnog poklona za mene, ali što da čekam 2 mjeseca
Da, ma kao sto se vidi iz postova bacardi22 nije stvar u poklonu nego u razumijevanju & ocekivanjima u vezi.

Mi smo si prije puno 'formalnije' kupovali poklone, posebno kad smo bili razdvojeni smo jako drzali do toga--ja sam organizirala s druge strane svijeta da mu slasticarna donese tortu to jutro, on je slao cvijece (ono koje volim--tako da nije formalnost) i jos 'pravi' poklon pride.

Sad smo puno lezerniji zapravo proslavimo to nekom vecerom, izletom, kratkim putovanjem ako se ima vremena, poklon moze doci i kasnije i ranije. Ali najvaznije je da smo oboje nekako presutno suglasni u tome i da nitko nije razocaran nedostatkom paznje.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:19   #90
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Da, ma kao sto se vidi iz postova bacardi22 nije stvar u poklonu nego u razumijevanju & ocekivanjima u vezi.

Mi smo si prije puno 'formalnije' kupovali poklone, posebno kad smo bili razdvojeni smo jako drzali do toga--ja sam organizirala s druge strane svijeta da mu slasticarna donese tortu to jutro, on je slao cvijece (ono koje volim--tako da nije formalnost) i jos 'pravi' poklon pride.

Sad smo puno lezerniji zapravo proslavimo to nekom vecerom, izletom, kratkim putovanjem ako se ima vremena, poklon moze doci i kasnije i ranije. Ali najvaznije je da smo oboje nekako presutno suglasni u tome i da nitko nije razocaran nedostatkom paznje.
pa normalno, kad poklon nije ni vazan... vazna je nakana.... vazno je da partner pokaze koliko mu je sretan sto si rodjena i obiljezi to
dovoljno je rijecima pokazati koliko nam je partnerov rodjendan vazan i koliko nam je uostalom i on vazan i mozda napraviti samo neku malu internu sitnicu da pokazemo da mislimo....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:30   #91
Quote:
bacardi22 kaže: Pogledaj post
Pozz svima. U vezi sam 3 godine, dečko me obožava (barem tako stalno govori) Prije tjedan dana imala sam rođendan, ali on nije NIŠTA kupio, čak ni jebenu ružu...kužim nema para za neke skupe poklone,ali barem neki mali znak pažnje bi bilo lijepo dobiti...
Nije mi jasno u čemu je problem, dali je škrt ili mu se neda šopingirat, ili mu nije stalo...
Cure sta dobivate od svojih dečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??
Pa šta ak ti nije kupio? Ja svom još kažem da mi niš ne kupuje -.-. Al on ne sluša pa kupi ogromni buket, poklon, medu ovo i ono..
I meni je onda neugodno jer ja ne radim i nemogu toliko izdvojit novaca..
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari...
mali-anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:38   #92
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Da, i mene je to poprilično iznenadilo.
Raspitaj se malo kod tvojih frendova i rodbine - mislim da bi se mogla iznenaditi
Ova nekolicina bliskih zna. A dragi pamti čak i datume nećaka. Blago meni.

A što se ostalih tiče... ma neću dirat.. bolje da živim u zabludi.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:54   #93
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
znaci da zaboravi

al mi nije jasno, zar ljudi na razgovaraj o tome da im se blizi rodjendan?
ja se svom na glavu popnem s glupostima mjeec dana prije rodjendan..
Bože mi oprosti, koja glupa tema i još gluplji odgovori! Raditi takve scene i drame oko običnog rodžendana i maltretirati druge da ti kupuju poklone i davati ovoj curi savjete da zato prekine s dečkom mi nije normalno ni najmanje. I svi do jednog pišete ovakve gluposti, da čovjek ne povjeruje.

O, da u vezi je najbitnije da li će ti nešto sprčkati za rodžendan i time pokazati da te oooooobožava , a dotle ostatak godine i njegovo ponašanje fakat nije bitno.
Brownies is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.12.2009., 23:59   #94
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ja sam odrasla s deckima i svi su znali rodjendane od najboljih frendova, mene ako smo bili dobri, cura i roditelja...

radi se o tome da pamte ako im je stalo da pamte...
kao svi mi.....

to sto netko ne pamti datume rodjenja od djece, ne pamti zato sto zena zna i ne da mu se zamarat se s tim...nije ni najmanje pohvalno.......
Da... Kakva si ti, takvi moraju biti svi jel?! Ovo što ti pišeš je po meni odvratno sitničavo i graniči s gluposti. Ako netko zaboravi nečiji rodžendan, jebote važnog dana odmah ga ostavi i to na još i posebno dramatičan način. Veću glupost nisam čula. Da jedan dan u godini predstavlja takvu važnost. Hebeš ti taj poklon, ako mi dečko nije i ostatak godine krasan. Radije bi da me čitavu godinu mazi i pazi, a taj rodžendan ni da mi čestita, nego obrnuto.. Čuj, netko bolje pamti datume, a netko lošije. netko ima i drugih ozbiljnijih problema, pa eto, zaboravi taj tako tebi važan dan u tvojem životu - tvoj rodžendan. Koji egoizam.
Brownies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:03   #95
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa kad ih nije briga zapamtit ce druge datume koji su im vazni
Hm, da, ako očevi ne znaju rodžendan svoje djece to znači odma da ne drže ni najmanje do njih, oćeš još neku glupost provaliti. A možda znaju da žene to znaju pa se oslanjaju na njih. Da im je žena kao i ti, pa da joj je neki tamo datum big deal u životu i znači joj sve. Postoje po meni neke druge, milijun puta bitnije stvari u životu kako provjeriti nečiju ljubav nego neke debilne obljetnice i datumi..
Brownies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:11   #96
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e ja sam zbog toga prekinula sa svojim bivsim
em mi je zaboravio rodjendan em mi nije ni jebenu ruzu donio tjedan dana nakon kad se sjetio
pa se opravdao s time da njemu rodjendani nisu bitni , ja sam rekla da meni jesu i da bi to trebao postivati
bolio ga je kurac...mene jos vise
danas funkcioniramo relativno ok kao frendovi

nema mi oprosta za takve propuste
Ha ha. No comment. Vjerojatno se usrećio.
Ovo kaj vi pišete meni zapravo spada u probleme pubertetlija. Ja sam tako znala prekidati s dečkima kad mi je bilo 16, radi takvih stvari. ( znala sam ja prekinuti i zato kaj mi se nisu sviđale cipele od nekog tad.. )

Sad, toliko godina kasnije su mi bitne apsolutno drukčije, zrelije i životnije stvari od rodžendana i datuma
Brownies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:13   #97
Draga Bacardi22,

Nemoj mislit da te plasim ili nesto, ali ovo ti nije dobar znak. Ili ti je decko skrt ili mu nije stalo ili nema kulture da zna koliko su rodjendani vazni. Pa da ti je ubrao cvjetic iz necijeg vrta,vazno je da se sjetio,i posvetio tom danu. JEDNOM GODISNJE. Dakle ako njemu nije vazno kad mu se draga rodila, ne znam sto drugo mu je vazno??

Ovo ti je upozorenje,da li mozes zivjeti sa tim ili ne,to ce biti na tebi da odlucis. To ti je samo pocetak. Tek ste tri godine skupa a vec ne cestita. Mozes ocekivati da ce se stvari vremenom pogorsavati.

Jesi ga pitala zasto ti nije cestitao? I sto ti je rekao?
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:18   #98
Quote:
Brownies kaže: Pogledaj post
Ha ha. No comment. Vjerojatno se usrećio.
Ovo kaj vi pišete meni zapravo spada u probleme pubertetlija. Ja sam tako znala prekidati s dečkima kad mi je bilo 16, radi takvih stvari. ( znala sam ja prekinuti i zato kaj mi se nisu sviđale cipele od nekog tad.. )

Sad, toliko godina kasnije su mi bitne apsolutno drukčije, zrelije i životnije stvari od rodžendana i datuma
Joj cure, zene,kako bih vas rado protresla da mogu!!! Zasto se tako jeftino prodajete za mrvicu paznje ili za neznamtijasto?? Cijenite li se vi uopce kad si dozvoljavate da prelazite preko ovakvih stvari???

Vidis ja sam na strani Electric_Barbarelle. AKo ti nije cestitao rodjendan, znaci da mu nije stalo. Do tebe. Da nema osnovnu pristojnost. DA te ne cijeni. Ako predjes preko toga, to je njemu poruka da se izvukao sa omalovazavanjem. Sto je naredno sto ce uciniti a ti ces mu prec preko toga?

Ako ti nije cestitao rodjendan, ja bih se dobro zapitala s kim ja to zivim. I da li je on jedini,bogomdan,koji postoji na ovom svijetu ili mogu naci nesto bolje. Eh, drage moje....ako se vi cijenite, i cijenite vas dan (rodjendan),cijenit ce vas i drugi... i zasluzujete postovanje.
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:19   #99
Quote:
bacardi22 kaže: Pogledaj post
Pozz svima. U vezi sam 3 godine, dečko me obožava (barem tako stalno govori) Prije tjedan dana imala sam rođendan, ali on nije NIŠTA kupio, čak ni jebenu ružu...kužim nema para za neke skupe poklone,ali barem neki mali znak pažnje bi bilo lijepo dobiti...
Nije mi jasno u čemu je problem, dali je škrt ili mu se neda šopingirat, ili mu nije stalo...
Cure sta dobivate od svojih dečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??
Je li ti barem CESTITAO rodjendan ako vec nije nista kupio?
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 00:20   #100
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e ja sam zbog toga prekinula sa svojim bivsim
em mi je zaboravio rodjendan em mi nije ni jebenu ruzu donio tjedan dana nakon kad se sjetio
pa se opravdao s time da njemu rodjendani nisu bitni , ja sam rekla da meni jesu i da bi to trebao postivati
bolio ga je kurac...mene jos vise
danas funkcioniramo relativno ok kao frendovi

nema mi oprosta za takve propuste
Electric_Barbarella,

BRAVO i svaka cast!
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.