Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 00:37   #1
Hrvati nas ne žele

Umesto svakodnevnog "političkog" prepucavanja možda ne bi bilo loše da se malo pozabavimi ekonomijom i srpsko-hrvatskim odnosima u tom segmentu.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=474739
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:40   #2
Ne želimo.

Jel to znači da ćeš otići konačno s foruma?
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:41   #3
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Ne želimo.

Jel to znači da ćeš otići s foruma?
Ja nisam vlasnik Swislion-a niti bilo koje druge srpske firme koja ima aspiraciju i sredstva da posluje na hrvatskom tržištu.
VrangeL_1917 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:44   #4
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Ja nisam vlasnik Swislion-a niti bilo koje druge srpske firme koja ima aspiraciju i sredstva da posluje na hrvatskom tržištu.
A ja bio uvjeren da si vlasnik. Pih
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:46   #5
Ja ne verujem da čovek laže , i mislim da se zaista tako događa kao što priča!

I šta treba sad uraditi?! , tj.šta trebaju Hrvati uraditi povodom ovoga jer od njih zavisi!
Ova vlada se boji nečega u smislu neke etikete od nacionalne klike "Šuruju sa Srbima i još im sve prodaše i pustiše da šire po našoj ljepoj"!

Možda da Srbija zapreti da će ograničiti izvoz Hrvatske u Srbiju i odvaliti porezima one koji su tamo uložili?! , to bi ugrozilo kako se kaže 15.000 radnih mesta u Hrvatskoj!

Ali naravno to nije rešenje , već da ova hrvatska vlada se okane gluposti i pusti privrednike i gospodarstvenike da rade šljaku!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:47   #6
Inače, ovakvi tekstovi se pojavljuju na b92 svako malo. Naslovi su: Hrvati nas ne žele, Hrvati ne dozvoljavaju ulazak firmi, Hrvati sve pokupovali u Srbiji, a Srbi ne mogu kupiti hleb u Hrvatskoj itd. Huškačko novinarstvo.

Hrvati vas ne žele, a u Hrvatsku izvozite 300 milijuna dolara godišnje robe.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:48   #7
Mislim da to nema veze s nekakvim nacionalizmom. Kolika su ulaganja BiH firmi+MK firmi+ALB firmi+CG firmi u Hrvatsku? Nikakva.
I hrvatska ulaganja u SLO su minorna u odnosu na SLO-ulaganja u HR.

Ja sam se obradovao kada sam na HRT-u vidio reportažu kako je srpska firma iz Vojvodine, vlasnik Srbin 100procentni, uložio pare u našoj Slavoniji u farmu - svinja.
Možda zvuči bedasto, kakve farme svinja yebote kada znamo za razne akvizicije HR-tajkuna u Srbiji, ali ja ovo apsolutno podržavam.

Nemam ništa protiv srpskog kapitala u HR pogotovo ako on bude orijentiran na proizvodnju.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:49   #8
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Umesto svakodnevnog "političkog" prepucavanja možda ne bi bilo loše da se malo pozabavimi ekonomijom i srpsko-hrvatskim odnosima u tom segmentu.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=474739
Apsolutno tocno, treba razvijati suradnju na ekonomskom i gospodarskom planu, povecati suradnju, razmjenjivati iskustva i graditi dobrosusjedske odnose.
__________________
Crescat scientia, vita excolatur
peacedefender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:50   #9
Ne lupetaj Grunfe , i danas je to jedna od glavnih priča bila u Hrvatskoj kad je Tadić došao!
Tu priču pričaju i vaši mediji jer znaju da je tako!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:53   #10
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Inače, ovakvi tekstovi se pojavljuju na b92 svako malo. Naslovi su: Hrvati nas ne žele, Hrvati ne dozvoljavaju ulazak firmi, Hrvati sve pokupovali u Srbiji, a Srbi ne mogu kupiti hleb u Hrvatskoj itd. Huškačko novinarstvo.

Hrvati vas ne žele, a u Hrvatsku izvozite 300 milijuna dolara godišnje robe.

Upravo tako...šta se može, ugroženi Srbi u regionu...
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:54   #11
Evo ja ću secirati izjave Drageca:
Quote:
„roba u Hrvatskoj maržira sa 300 posto kako bi se dokazalo hrvatskim potrošačima kako je naša roba skupa i da nije konkurentna na tržištu“.
Isto tako se i maržira hrvatska roba. Zašto se nije žalio Todoriću? On određuje marže.

Quote:
„Najočigledniji problem je taj da nama banke saopštavaju da se promenio vlasnik, da više nije Hrvat nego Srbin, i da ne može da koristi subvecionisani kredit koji je realizovan pre privatizacije, odnosno pre kupovine firme u Hrvatskoj, i da nam ispostave fakturu za sve subvencije koje je ta firma dobijala po osnovu investicionog kredita dok je imala hrvatskog vlasnika“
Hm, ne znam koja je ovo šema. Nek izađe sa svim podacima. Meni se čini da je kredit bio od HBOR-a ili nešto slično, a firma kojoj je vlasnik stranac ne može dobiti subvencionirani kredit. Bar mi se tak čini, ali nek izađe s točnim podacima da vidimo. Sumnjam da bi mu banke, koje su 99% u stranom vlasništvu, odbile dati subvencije jer je Srbin.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:58   #12
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Upravo tako...šta se može, ugroženi Srbi u regionu...
Hrvatska ima taman duplo veću izvoz u Srbiju nego obrnuto , lai nije to problem već ulaganje u Hrvatsku srpskih firmi njihoov poslovanje tamo!

Jel ti misliš da će Srbija trpeti tako glupe fore da se bez problema puste hrvatske firme da rade u Srbiji a srpske ne u Hrvatskoj?! , ako se tako nastavi ne bi me čudilo da Srbija nešto po tom pitanju uradi tj.da sjebe Hrvatskoj izvoz i firme tamo , znači to vama može štetiti jer time se ugrožavaju 15.000 radnih mesta kod vas!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:58   #13
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ne lupetaj Grunfe , i danas je to jedna od glavnih priča bila u Hrvatskoj kad je Tadić došao!
Tu priču pričaju i vaši mediji jer znaju da je tako!
To vaši forsiraju i lažu li ga lažu. Hrvatska koja ima meleone firmi/predstavništava u Srbiji izveze u Srbiju 400 milijuna dolara, a Srbija koja nema ni 5 firmi/predstavništava u Hrvatskoj izveze u našu zemlju 300 milijuna dolara. Tko je tu lud?
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:59   #14
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
To vaši forsiraju i lažu li ga lažu. Hrvatska koja ima meleone firmi/predstavništava u Srbiji izveze u Srbiju 400 milijuna dolara, a Srbija koja nema ni 5 firmi/predstavništava u Hrvatskoj izveze u našu zemlju 300 milijuna dolara. Tko je tu lud?
Jovan Pavle.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:00   #15
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Hrvatska ima taman duplo veću izvoz u Srbiju nego obrnuto , lai nije to problem već ulaganje u Hrvatsku srpskih firmi njihoov poslovanje tamo!

Jel ti misliš da će Srbija trpeti tako glupe fore da se bez problema puste hrvatske firme da rade u Srbiji a srpske ne u Hrvatskoj?! , ako se tako nastavi ne bi me čudilo da Srbija nešto po tom pitanju uradi tj.da sjebe Hrvatskoj izvoz i firme tamo , znači to vama može štetiti jer time se ugrožavaju 15.000 radnih mesta kod vas!

Stvarno ne znam o čemu pričaš...
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:05   #16
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Jel ti misliš da će Srbija trpeti tako glupe fore da se bez problema puste hrvatske firme da rade u Srbiji a srpske ne u Hrvatskoj?! , ako se tako nastavi ne bi me čudilo da Srbija nešto po tom pitanju uradi tj.da sjebe Hrvatskoj izvoz i firme tamo , znači to vama može štetiti jer time se ugrožavaju 15.000 radnih mesta kod vas!
Ne postoji nijedna barijera za srpski izvoz u Hrvatsku. Jedna jedina firma je imala problem s ulaganjem kad su htjeli kupiti KIM pa je bilo kroz medije da su to Srbi i tak nešto. No, Srbi se prave blesavi jer puno veće probleme je imala NEXE grupa koja je kupila firmu pa joj nisu dali pokretanje proizvodnje jer je iz Hrvatske. Jel se di o tome piše? Ne. To je valjda samorazumljivo. Srbi ne smiju nigdje imati problema, a Hrvatima se može raditi kaj žele. Sam kmečite
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:06   #17
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Jovan Pavle.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:08   #18
Globalna ekonomija ne poznaje granice, a uskoro u skorijoj budućnosti ih uopće više neće ni biti, naime par korporacija će upravljati svijetom i pojam granice će se apsolutno izbrisati iz ljudskih glava, što je i dobro.
Jer naposlijetku nacionalnost je samo pisano - pravni akt na papiru - tko ne vjeruje neka prouči.

Sukaldno tome nekakvom devijantnom nacionalizmu nema mjesta u nadolazećim godinama, htjeli to neki ili ne. Globlana ekonomija je jedina realnost na sreću ili nažalost koja određuje tok stvari u vremenu i postavlja neke kakve takve vrijednosti. Vrijeme u kojem danas živimo je takvo kakvo je. Kočiti to sve još nekakvim nazadnim metodama dok njeno tako i tako neupitno nadolazeće i već postojeće vrijeme postoji sada, je bezvezno i glupo i to uzrokuje samo nazadovanje.
Globalan ekonomija je novi način funkcioniranja i percepcije, staro više nije aktualno, a to je sve tako kako je...
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:08   #19
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ne lupetaj Grunfe , i danas je to jedna od glavnih priča bila u Hrvatskoj kad je Tadić došao!
Tu priču pričaju i vaši mediji jer znaju da je tako!
Ne lupetam. Svatko tko prati B92 može se uvjeriti u periodično ponavljanje huškačkih tekstova protiv hrvatskih ulagača i firmi. U svakom tekstu se daju izjave, ničim potkrijepljene, o problemima srpskog izvoza i kak Hrvati bojkotiraju srpske proizvode. Bojkotiraju i to u iznosu od 300 milijuna dolara godišnje.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:09   #20
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Mislim da to nema veze s nekakvim nacionalizmom. Kolika su ulaganja BiH firmi+MK firmi+ALB firmi+CG firmi u Hrvatsku? Nikakva.
I hrvatska ulaganja u SLO su minorna u odnosu na SLO-ulaganja u HR.

Ja sam se obradovao kada sam na HRT-u vidio reportažu kako je srpska firma iz Vojvodine, vlasnik Srbin 100procentni, uložio pare u našoj Slavoniji u farmu - svinja.
Možda zvuči bedasto, kakve farme svinja yebote kada znamo za razne akvizicije HR-tajkuna u Srbiji, ali ja ovo apsolutno podržavam.

Nemam ništa protiv srpskog kapitala u HR pogotovo ako on bude orijentiran na proizvodnju.
Našao si poređenje sa firmama ovih država u p.m , pa jbt one su smešne naspram srpske privrede i velikih srpskih firmi! , i uopšte broja firmi!

Ne razumem se najbolje baš , ali očito je da se u Hrvatskoj koči ulaganje , to i vaši priznaju , što sam večeras i čuo kad je Tadić došao!

Ja kupujem u Idei(to je Konzum vaš) , najfetinije Jelen pivo je tamo , svugde je 52-53 dinara , a tamo 44 !!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.