Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2014., 13:48   #21
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Da, u uređenom sistemu to je moguće.
Kod nas je prevara manjinskih dioničara, partnera u poslu, toliko raširena, da je to uobičajena pojava, pravi modus operandi. To normalno državu nije briga, to se njih jednostavno 'ne tiče'. Oni ne mogu efikasno naplatiti porez, a kako bi onda riješavali sporove oko vlasništva?
Za poslovanje u Hrvatskoj ipak vrijedi: kompa je dobra, ali dvojica su previše.
Ovdje na forumu se stalno brka samozapošljavanje i ulaganje, jasno da za samozapošljavanje bolje ne imati partnera ali možda mi obojica imamo ne znam dionice HT-a i niti sam ja tebe prevario niti ti mene a ni većinski vlasnik nas obojicu.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:31   #22
U Hrvatskoj ima dosta krojačica sa zavrsenom skolom koje nigdje ne rade,vidjela sam kako ljudi kupuje neke torbe domaće izrade sa razlicitim motiivima,mogao bi se otvoriti obrt za tako nesta.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 01:04   #23
hrvatska ima puno ljudi ovisnih o kocki, pa nebi bilo loše otvorit neku kockarnicu
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 09:47   #24
kupiti radno mjesto u jakoj drzavnoj firmi
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:36   #25
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
kupiti radno mjesto u jakoj drzavnoj firmi
1.)Koja je to jako državna firma?

2.)Koliki su bili putni troškovi i ostalo,a koliki su danas u istima?

3.)Koliko su bile plaće i razni dodatni prihodi, te koliko su plaće ovisne osamom vlasniku (državi)?

Sjeti se kolike su bile plaće 80-ih....jednaka minimlacu....

A porezi, tj. kupovna moć pada...doći će i oni na red,vjerujem mi....naravno opet oni njamanji..
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:42   #26
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
1.)Koja je to jako državna firma?
2.)Koliki su bili putni troškovi i ostalo,a koliki su danas u istima?
3.)Koliko su bile plaće i razni dodatni prihodi, te koliko su plaće ovisne osamom vlasniku (državi)?
Sjeti se kolike su bile plaće 80-ih....jednaka minimlacu....
A porezi, tj. kupovna moć pada...doći će i oni na red,vjerujem mi....naravno opet oni njamanji..
1. ona koja se bavi komercjalnom djelatnoscu
2,3,4,5 sve stenju pod jarmom drzave. U restoranima dok Don Perinjoni teku u litrama :-)
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:26   #27
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
1. ona koja se bavi komercjalnom djelatnoscu
2,3,4,5 sve stenju pod jarmom drzave. U restoranima dok Don Perinjoni teku u litrama :-)
1.) like...)

neznam,prilično sam skeptičan,mislim,svjestan sam da postoji jedan broj ljudi kojima će uvijek biti bolje,ali ipam mislim da slijedi hladan tuš za većinu ito veliku...
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:36   #28
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
1.) like...)

neznam,prilično sam skeptičan,mislim,svjestan sam da postoji jedan broj ljudi kojima će uvijek biti bolje,ali ipam mislim da slijedi hladan tuš za većinu ito veliku...
jedan supruznik u drzavnu na sigurnu placu drugi / klinac u privatan biznis
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:56   #29
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
jedan supruznik u drzavnu na sigurnu placu drugi / klinac u privatan biznis
http://www.kurir-info.rs/vesti/bizni...clanak-1496575

dovoljno?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:12   #30
prvo nismo pisali iz pozicije Republike Srbije a drugo nismo u istoj poziciji. Hrvati su predali sudbinu i ono sto su 'stvorili' na upravljanje strancima a oni su pak preuzeli brigu o njima. Prema tome, svaka prica o nekakvim smanjenjima placa i prava za rvate-evropejce ne drzi vodu a to kaj novinari dizu halabuku nije relevantno za stvarni zivot
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:17   #31
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
prvo nismo pisali iz pozicije Republike Srbije a drugo nismo u istoj poziciji. Hrvati su predali sudbinu i ono sto su 'stvorili' na upravljanje strancima a oni su pak preuzeli brigu o njima. Prema tome, svaka prica o nekakvim smanjenjima placa i prava za rvate-evropejce ne drzi vodu a to kaj novinari dizu halabuku nije relevantno za stvarni zivot
ovo je od početka krenulu u drugu stranu...

pa što ti misliš da će nam neko drugi pomoći?= pa mismo još u goroj poziciji od RS jer smo u puno većem vanjskom dugu...

a stranci su isto nas došli gledati ....
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:21   #32
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
pa što ti misliš da će nam neko drugi pomoći?= pa mismo još u goroj poziciji od RS jer smo u puno većem vanjskom dugu...

a stranci su isto nas došli gledati ....
ja si nemogu zamisliti situaciju da stranci napuste rvate evropejce. Jednostavno mi je nepojmljivo i nezamisliva takva situacija. Ako se ne slazes i imas volje pokusaj u 2-3 rjeci predocit mi svoj pogled na stvari

srbi su se pokazali nesposobni za ono za sto su predvidjeni i kao takvi su potrosna roba. Rvati su sutili i slusali
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 18:49   #33
Što otvoriti u Hrvatskoj a da može uspijeti?

Mislio sam otvoriti nešto tipa servis i prodaja računala u Bjelovaru?

Molim da me savjetujete!
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 19:09   #34
Ovisi koliko konkurencije imaš. Također iskustvo rada u istoj takvoj trgovini prije (čisto da znaš na kakve probleme možeš naletiti). I onda ofc računica isplativosti.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 02:39   #35
Sine, otvori novcanik, nauci jezik i bjez van sto prije... znam hrpu ljudi sa sitnim bizinisima, uz uzasne troskove za zivce, vecina ni ne zaradi pros placu... otvois firmu, neces moci zatvoriti... realno, lako zavrsiti u dugovima. Odi van, i na bausteli u de ces zaraditi mnogo vise nego na tim biznisima ovdje, a placa sigurna.

Ja sam za rizik, ali ovdje drzava i porezi ubijeu sve, plus stanje ekonomije je takvo da je totalni uzas.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:31   #36
Tema ti je poprilicno neozbiljna. Jeli trazis savjet u sto se isplati investirat?, ili trazis sto bi mi radili na tvom mjestu
saharmohamedali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:46   #37
Diplomira sam građevinarsto u Švedskoj, sad živim negdje blizo mora. Prije par godina hrabro sam pokrenuo obrt i još vijek je isplatljiv, klijente nalazim preko neta i svi više manje uredno plaćaju. Posao odrađujem od kuće i dobro se plaća.

Ako ista znate, ne bježite vani, tko će onda plaćati porez?
antisa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 23:28   #38
pa budu oni koji ostanu i budu željeli,ja sam davno prebacio račun u najbolju moguću banku : prva crnogorska banka
puno manji troškovi i davanja
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 00:23   #39
Otvori trgovinu ili kafic i budi gazda .

Trgovinu zasto , jer zato sto se mora jesti .

Kafic zasto , zato sto se uvijek ima za kavu i sok i alkoholicara ima ko u prici i eto sta vise da ti kazem .Omladina uvijek izlazi po kaficima itd...


Ustvari sto god otvoris biti ces gazda
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:29   #40
Quote:
antisa007 kaže: Pogledaj post
Diplomira sam građevinarsto u Švedskoj, sad živim negdje blizo mora. Prije par godina hrabro sam pokrenuo obrt i još vijek je isplatljiv, klijente nalazim preko neta i svi više manje uredno plaćaju. Posao odrađujem od kuće i dobro se plaća.

Ako ista znate, ne bježite vani, tko će onda plaćati porez?
A što ti to prodaješ preko neta ? Nekretnine ?
Jedan momak kod nas ima višu građevinsku , 5 godina staža i radi sada kao konobar 4 mjeseca
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.