Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 16:01   #10201
Dobio sam jednu zanimljivi informaciju od jedne zeit firme iz okoloce Kolna...
Veli ako sam radio vec u D vise od tri godine da mi ne treba radna dozvola ???
Znas li sta o tome
Raio sam 5,5 godina u D
MK22 is offline  
Old 25.08.2014., 16:03   #10202
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Plati kaznu, nece ti oprostiti, mozes si samo natovariti joj kojekakve troskove.

Zar je toliko tesko bilo kupiti kartu za S-bahn u jednom smjeru??
Neki promjene drzavu, ali navike ne
Svicar is online now  
Old 26.08.2014., 00:35   #10203
Mene trta i neugoda vata i kad se ovde vozim kod nasih balkanskih buseva/tramvaja pa uvik platim a jos tamo..doduse osmi je dan bio joj :-D
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 26.08.2014., 12:08   #10204
Hvala na savjetima i lekcijama iz ponašanja. Kao što sam napisala platila sam bila tjednu kartu, a za vrijeme tih tjedan dana nismo vidili niti jednog kontrolera karata i svi lokalci su nam rekli da ne kupujemo karte da je to bespotrebno i da oni sami nikada ne kupe, pa eto, oprostite ako ste povrijeđeni što jednu osminu svog boravka u Berlinu nisam plaćala karte i ispala balkanska seljačina (cura iz Beča koja je bila u posjeti našoj cimerici je pokupila dvije kazne pa toliko o tome tko ima kakve navike)
waalsen is offline  
Old 26.08.2014., 12:55   #10205
Quote:
waalsen kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima i lekcijama iz ponašanja. Kao što sam napisala platila sam bila tjednu kartu, a za vrijeme tih tjedan dana nismo vidili niti jednog kontrolera karata i svi lokalci su nam rekli da ne kupujemo karte da je to bespotrebno i da oni sami nikada ne kupe, pa eto, oprostite ako ste povrijeđeni što jednu osminu svog boravka u Berlinu nisam plaćala karte i ispala balkanska seljačina (cura iz Beča koja je bila u posjeti našoj cimerici je pokupila dvije kazne pa toliko o tome tko ima kakve navike)
Ma ignoriraj tu kaznu, ako si već u hr. Svakom se dogodi.
goldietrickz is offline  
Old 26.08.2014., 22:01   #10206
studiram računarstvo i nakon faksa bi htio poći raditi u Njemačku.
koji je dobar početnički posao u struci nakon faksa
anhero is offline  
Old 27.08.2014., 03:04   #10207
Quote:
waalsen kaže: Pogledaj post
Tražim savjet oko situacije koja mi se dogodila u 7. mjesecu ove godine. Bila sam u Berlinu na 8 dana (platila 7dnevnu kartu za javni prijevoz) i zadnji dan me uhvati kontrola u S-bahnu na putu do aerodroma. Kazna je 40 eura (probala sam se izvuć na to što sam stranac, što sam platila 7dnevnu...) i pretpostavljam da će se povećavati. Znam da u Hrv ako ne platiš koju kaznu neće ti ništa biti jer od toga ne dobivaju nikakav profit od troškova suda (ili čega već), ali ovo su Nijemci i vole radit sve po pravilu, a najviše me brine što smo sada u EU. Pa dajte koji savijet/iskustvo
Plati kaznu kako god znas..vjeruj mi.ako je to bilo u 7.mj sad je preko 200eura sigurno.zovi ih tamo i izmisli neku pricu.vrlo su susretljivi i spremni ublaziti kaznu ili odgoditi placanje ili ti ponuditi placanje na rate ali nikako je nemoj zanemariti jer ce se penjat dosta a postoji mogucnost zabrane ulaska i boravka u njemackoj
yabani46 is offline  
Old 27.08.2014., 07:58   #10208
Quote:
yabani46 kaže: Pogledaj post
a postoji mogucnost zabrane ulaska i boravka u njemackoj
Naravno da to ne postoji kao mogućnost, nikad nisam čuo za tako nešto, a i Berlin bi onda sam sigurno bio zaslužan za par tisuća protjerivanja i zabrana, a trošak tih procesa bi bio enorman.

Ne plašite ljude bezveze.

Ako je u Berlinu, nek ode do BVG i pokuša ishoditi neki popust na lijepe oči.

Ako je u HR, nek zaboravi na kaznu i drugi put bolje pazi.
goldietrickz is offline  
Old 27.08.2014., 11:18   #10209
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Naravno da to ne postoji kao mogućnost, nikad nisam čuo za tako nešto, a i Berlin bi onda sam sigurno bio zaslužan za par tisuća protjerivanja i zabrana, a trošak tih procesa bi bio enorman.

Ne plašite ljude bezveze.

Ako je u Berlinu, nek ode do BVG i pokuša ishoditi neki popust na lijepe oči.

Ako je u HR, nek zaboravi na kaznu i drugi put bolje pazi.
BVG nije državna firma pa tako nemaju mogućnosti zabraniti ulaske u Njemačku i sl.
Čula sam da čekaju do treće kazne a tek onda pokreću sudske postupke i sl. (kao što će npr. u Splitu to napraviti tek nakon 10., 15. kazne.)
waalsen is offline  
Old 27.08.2014., 14:26   #10210
Ako niste znali kazna za parkiranje iz HR ce stici do vas u DE, vjerovatno i ostale EU zemlje. I to vec nakon prve. Ako dobijete kakvu bolje je odmah platite...
osibk is offline  
Old 27.08.2014., 17:36   #10211
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Naravno da to ne postoji kao mogućnost, nikad nisam čuo za tako nešto, a i Berlin bi onda sam sigurno bio zaslužan za par tisuća protjerivanja i zabrana, a trošak tih procesa bi bio enorman.

Ne plašite ljude bezveze.

Ako je u Berlinu, nek ode do BVG i pokuša ishoditi neki popust na lijepe oči.

Ako je u HR, nek zaboravi na kaznu i drugi put bolje pazi.
Ne protjeruje BVG već Auslaenderamt! I to zbog toga što sve sudske kazne protiv stranaca moraju biti javljene i AAmtu! Trošak ide na teret kažnjenog!

A kaznu svakako treba platit, jer će imat problema ako bude iole u koju kontrolu ušla!
Pošto nije kazna samo BVG-u već predstavlja i "Ordnungswidrigkeit" te tako može biti raspisan čak uhidbeni nalog......"Haftbefehl" zbog neplaćene kazne, ili ako je ukljućen "Gerichtsvollzieher" koji poziva na prikazivanje imovinskog stanja...." Ofenbarungserklaerung" i ako se tome ne odazove....onda GV opet raspisuje Haftbefehl!


Od jednig poznanika suprugu uhvatio je "Ladendetektiv" u krađi....u biti ništa strašno mislili....50€ na licu mjesta platili ( no mislili su da je to sve) no Marktkauf je napravio i Anzeige ( prijavu) ....brže bolje napustila Njemačku i 2 godine kasnije u prometnoj kontroli uhićena zbog Haftbefehla zbog neplaćenih 400€ sudske kazne! I sve je to lijepo bilo i u njenom fasciklu u AAmtu!.....tako da razmisli koje savjete daješ!




Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 27.08.2014., 19:32   #10212
Nikad čuo za takav slučaj, i siguran sam da hrvatski državljanin neće zbog toga biti protjeran, niti će ta kazna igdje biti prijavljena. Znam ljude iz minhena koji su imali malo više kazni, pa ništa.

Ne kažem da se treba voziti bez karte, to je glupo i nepotrebno, ali sigurno nije tako oštro kažnjivo. Procesa bi onda bilo na tisuće, a to košta.

Uopće više ni zabrana ulaska nema nikakvog smisla kao kazna, barem ne za Hrvate.

Ne dajem nikakve savjete, ali ni ne plašim ljude bezveze kao ti. Dovoljno su se već osramotili i uplašili.

Pročitaj što sam napisao. Ako je u Njemačkoj, ode u Bvg i riješi to.

A ako nije, što bi sad trebala, zbog toga ići u Njemačku?
goldietrickz is offline  
Old 27.08.2014., 20:25   #10213
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nikad čuo za takav slučaj, i siguran sam da hrvatski državljanin neće zbog toga biti protjeran, niti će ta kazna igdje biti prijavljena. Znam ljude iz minhena koji su imali malo više kazni, pa ništa.

Ne kažem da se treba voziti bez karte, to je glupo i nepotrebno, ali sigurno nije tako oštro kažnjivo. Procesa bi onda bilo na tisuće, a to košta.

Uopće više ni zabrana ulaska nema nikakvog smisla kao kazna, barem ne za Hrvate.

Ne dajem nikakve savjete, ali ni ne plašim ljude bezveze kao ti. Dovoljno su se već osramotili i uplašili.

Pročitaj što sam napisao. Ako je u Njemačkoj, ode u Bvg i riješi to.

A ako nije, što bi sad trebala, zbog toga ići u Njemačku?
To što ti nisi čuo za to ne znači da nije tako. Nitko nikoga ne plaši već iskustvo skoro 30 godina života ovdje i iskustvo rada na sudu kao tumač. A unatoč članstvu u EU moguće je protjerat strane državljane. Kao što sam, dok sam radio kao socijalni radnik u zatvoru za protjerivanje u Bürenu, imao slučaj Talijana koji bi idtina za par dana opet bio u Koelnu, ali isto tako opet završio kod mene u Buerenu čekajuć šupiranje nazad u Italiju! Isto sam imao Austrijanca ( u biti Njemca koji je davno se odrekao njem. državljanstva kako nebi morao služit vojni rok) kojeg bi uvijek pokupili u Aachenu i deportirali za Beč!

Tvoje rezoniranje da bi bilo procesa, pa i ima ih na tisuće, žalosno da još nisi shvatio da Njemac ne žali lovu kako bi održao red i poštivanje zakona, naročito ako su u pitanju stranci pa makar to bili i EU državljani! Naravno da je bolje platit drito BVG nego čekat njihova pravna služba napravi Anzeige, jer tek tad počinje sranje na koje s vremenom i zaboraviš a ono te klepi onda kad se najmanje nadaš. .....

Inaće bio sam već svakakvima tumač na sudu ( pozvan od suda) sa prostora bivše države, nekih koji su i preko 20 godina ovdje, od " šanera" iz N.Pazara, ..uglavnom svaka mraka! I osobno se uvjerio čime se sve naše gore listovi bave i misle da ćevim proć ko u domovini!

Čak sam jednom bio tumač tipu koji je išao na MPU zbog alkohola za volanom....tako da vjeruj vrlo dobro znam da neplaćanje može samo veće sranje uzrokovat!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 27.08.2014. at 20:31.
Actros1841 is offline  
Old 27.08.2014., 21:08   #10214
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
To što ti nisi čuo za to ne znači da nije tako. Nitko nikoga ne plaši već iskustvo skoro 30 godina života ovdje i iskustvo rada na sudu kao tumač. A unatoč članstvu u EU moguće je protjerat strane državljane. Kao što sam, dok sam radio kao socijalni radnik u zatvoru za protjerivanje u Bürenu, imao slučaj Talijana koji bi idtina za par dana opet bio u Koelnu, ali isto tako opet završio kod mene u Buerenu čekajuć šupiranje nazad u Italiju! Isto sam imao Austrijanca ( u biti Njemca koji je davno se odrekao njem. državljanstva kako nebi morao služit vojni rok) kojeg bi uvijek pokupili u Aachenu i deportirali za Beč!

Tvoje rezoniranje da bi bilo procesa, pa i ima ih na tisuće, žalosno da još nisi shvatio da Njemac ne žali lovu kako bi održao red i poštivanje zakona, naročito ako su u pitanju stranci pa makar to bili i EU državljani! Naravno da je bolje platit drito BVG nego čekat njihova pravna služba napravi Anzeige, jer tek tad počinje sranje na koje s vremenom i zaboraviš a ono te klepi onda kad se najmanje nadaš. .....

Inaće bio sam već svakakvima tumač na sudu ( pozvan od suda) sa prostora bivše države, nekih koji su i preko 20 godina ovdje, od " šanera" iz N.Pazara, ..uglavnom svaka mraka! I osobno se uvjerio čime se sve naše gore listovi bave i misle da ćevim proć ko u domovini!

Čak sam jednom bio tumač tipu koji je išao na MPU zbog alkohola za volanom....tako da vjeruj vrlo dobro znam da neplaćanje može samo veće sranje uzrokovat!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Nema baš nekog smisla s tobom raspravljati o bilo čemu
Kad čovjek tebe čita, može pomisliti da je čak i ona stara Njemačka bila tolerantnija.

Pročitaj opet što sam napisao.

Što je radio taj talijan? Opljačkao Bvg?

Zadnje uređivanje goldietrickz : 27.08.2014. at 21:15.
goldietrickz is offline  
Old 27.08.2014., 21:14   #10215
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nikad čuo za takav slučaj, i siguran sam da hrvatski državljanin neće zbog toga biti protjeran, niti će ta kazna igdje biti prijavljena. Znam ljude iz minhena koji su imali malo više kazni, pa ništa.

Ne kažem da se treba voziti bez karte, to je glupo i nepotrebno, ali sigurno nije tako oštro kažnjivo. Procesa bi onda bilo na tisuće, a to košta.

Uopće više ni zabrana ulaska nema nikakvog smisla kao kazna, barem ne za Hrvate.

Ne dajem nikakve savjete, ali ni ne plašim ljude bezveze kao ti. Dovoljno su se već osramotili i uplašili.

Pročitaj što sam napisao. Ako je u Njemačkoj, ode u Bvg i riješi to.

A ako nije, što bi sad trebala, zbog toga ići u Njemačku?
Ti ljudi koje ti znas imaju puno kazni pa nista vjerojatno zive tamo neprijavljeno i bez posla pa kad ih uhvate kazu adresu ko zna koju pa nemogu doci do njih tj naplatiti kaznu.oni je sigurno nece zaboraviti i oprostit ti je tako da ako zelis ti ili takvi ljudi jednog dana normalan zivot u de nije dobar pocetak skupljat kazne.nisam rekao da ce je zbog jedne kazne isjerat iz drzave ko najveceg kriminalca ali ignoriranje kazne i ne javljanje na pozive te penjanje iznosa kazne(a penje se stvarno brzo)moze dovest do problema.vjeruj mi..mislim da za 40eura se ne isplati sve to riskirat i prolazit
yabani46 is offline  
Old 28.08.2014., 11:04   #10216
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
To što ti nisi čuo za to ne znači da nije tako. Nitko nikoga ne plaši već iskustvo skoro 30 godina života ovdje i iskustvo rada na sudu kao tumač. A unatoč članstvu u EU moguće je protjerat strane državljane. Kao što sam, dok sam radio kao socijalni radnik u zatvoru za protjerivanje u Bürenu, imao slučaj Talijana koji bi idtina za par dana opet bio u Koelnu, ali isto tako opet završio kod mene u Buerenu čekajuć šupiranje nazad u Italiju! Isto sam imao Austrijanca ( u biti Njemca koji je davno se odrekao njem. državljanstva kako nebi morao služit vojni rok) kojeg bi uvijek pokupili u Aachenu i deportirali za Beč!

Tvoje rezoniranje da bi bilo procesa, pa i ima ih na tisuće, žalosno da još nisi shvatio da Njemac ne žali lovu kako bi održao red i poštivanje zakona, naročito ako su u pitanju stranci pa makar to bili i EU državljani! Naravno da je bolje platit drito BVG nego čekat njihova pravna služba napravi Anzeige, jer tek tad počinje sranje na koje s vremenom i zaboraviš a ono te klepi onda kad se najmanje nadaš. .....

Inaće bio sam već svakakvima tumač na sudu ( pozvan od suda) sa prostora bivše države, nekih koji su i preko 20 godina ovdje, od " šanera" iz N.Pazara, ..uglavnom svaka mraka! I osobno se uvjerio čime se sve naše gore listovi bave i misle da ćevim proć ko u domovini!

Čak sam jednom bio tumač tipu koji je išao na MPU zbog alkohola za volanom....tako da vjeruj vrlo dobro znam da neplaćanje može samo veće sranje uzrokovat!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Kako onda nakon 30g iskustva i kao sudski tumac savjetujes zeni da vozi auto iz HR po DE iako to ne smije
osibk is offline  
Old 28.08.2014., 12:38   #10217
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Kako onda nakon 30g iskustva i kao sudski tumac savjetujes zeni da vozi auto iz HR po DE iako to ne smije
Zato što smije! I ne mješaj Austriju i Njemačku!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 28.08.2014., 13:41   #10218
Nije ni Njemacka tako bajna, i kod njih nije bas sve jasno i zakonski regulirano.
Postoje ove firme kao B2B, koje salju ljudima prijetnje ako ne uplate oko 200 eura za dobivenje neke lozinke. To salju onima koji imaju firme i obrte, a kako dodu do podataka to je cudno. Isto tako, ADAC i ostali savjetuju svima koji dobiju opomene od odvjetnckog ureda za ne placanje parkiranja u Hrvatskoj, da ne placaju te opomene, a ni kazne. Opomene su oko 160 eura, za kazne od 10-ak eura.
Ako je netko turist a zivi u EU i uzeti su mu podaci prilikom voznje bez karte, a nije pravno poucen sto i kako treba, onda mu racun za kaznu mogu dostaviti postom tamo gdje zivi. Ne vidim zasto bi turist morao placati neke sudske troskove. Posalje mu se racun i uplatnica i to je sve.
Sto bi bilo da vas uslika u prebrzoj voznji?
Logicno bi bilo da vam posalju kaznu i uplatnicu i vi to uplatite.
drvopija is offline  
Old 29.08.2014., 11:33   #10219
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Zato što smije! I ne mješaj Austriju i Njemačku!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
haha, koji si ti lik...
osibk is offline  
Old 29.08.2014., 21:54   #10220
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Nije ni Njemacka tako bajna, i kod njih nije bas sve jasno i zakonski regulirano.
Postoje ove firme kao B2B, koje salju ljudima prijetnje ako ne uplate oko 200 eura za dobivenje neke lozinke. To salju onima koji imaju firme i obrte, a kako dodu do podataka to je cudno. Isto tako, ADAC i ostali savjetuju svima koji dobiju opomene od odvjetnckog ureda za ne placanje parkiranja u Hrvatskoj, da ne placaju te opomene, a ni kazne. Opomene su oko 160 eura, za kazne od 10-ak eura.
Ako je netko turist a zivi u EU i uzeti su mu podaci prilikom voznje bez karte, a nije pravno poucen sto i kako treba, onda mu racun za kaznu mogu dostaviti postom tamo gdje zivi. Ne vidim zasto bi turist morao placati neke sudske troskove. Posalje mu se racun i uplatnica i to je sve.
Sto bi bilo da vas uslika u prebrzoj voznji?
Logicno bi bilo da vam posalju kaznu i uplatnicu i vi to uplatite.
Ma naravno, neće valjda dizati procese na sudovima protiv tisuća turista kojima se zajeb desi ili koji ga možda naprave namjerno. Nitko to ne radi.

Moguće je da će uskoro te kazne dolaziti po cijeloj Europi kući, slično kao te kazne za parkiranje.

Nijemci nisu supermeni niti igdje postoji takva nacija nadljudi.

Nikome ne preporučam vožnju bez karte, to stvarno u Berlinu nema smisla.

Ako se već dogodi zajeb, ne bih ja puno paničario, ali se bih odmah informirao o tome kako se to može popraviti, u ovom slučaju kod BVG.

Znaju oni i smanjiti kaznu.
goldietrickz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.