Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2003., 16:33   #21
Tijo, ne brini previse. Jedan rodjak od mog muza je tako kasno prohodao da kad bi mu rekli "Ma daj, hajde vise pocni hodati", jos bi i odgovorio "Netu!".

Bilo mu je preko godinu i pol.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 16:34   #22
Moja isto. Od onog momenta kad se sama mogla okrenuti, spava na trbuhu . A cesto i s guzom u zraku.

A sto se tice naslanjanja, isto je dosla pameti. Prije je sjedila bez naslona, a sad ode do svoje kosare za igracke i nasloni se na nju dok se igra na podu .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 16:35   #23
Quote:
Rajna kaže:
kad bi mu rekli "Ma daj, hajde vise pocni hodati", jos bi i odgovorio "Netu!".
Za ne vjerovati kako sve znaju
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 16:37   #24
Quote:
bigblue2010 kaže:
A cesto i s guzom u zraku.
Moja radi jos isto! A sredinom prvog mjeseca ce joj biti vec dvije godine.

Meni je to tako smijesno - vidis onu dekicu iz koje viri njena glava, a dekica skroz podignuta od njene guze.

Dakle, i u dobi od skoro dvije godine dijete se i dalje samo dovodi u onaj polozaj koje je imalo u stomaku. Tako su barem meni objasnili razlog zasto se sklupcava.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 16:39   #25
Quote:
bigblue2010 kaže:
Za ne vjerovati kako sve znaju
Eee, tek ces ti to vidjeti.

Budi sigurna da ti mala sve pazljivo i marljivo "snima", sve ove mjesece, a kad jednom sve to provali iz nje.....Nesh vjerovat sta ces sve cuti.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 16:42   #26
Aha, a ja sam mislila da tako spava da bude spremna krenuti cim se probudi. Od kad je mobilna, jos se pravo ni ne probudi, a vec puzi do ograde krevetica i dize se na noge.

A da snima, to znam. Ona sjedi i igra se, a ja mojoj mami preko telefona pricam kako smo isle hraniti galebove, na sto ona pocne mahati rukama (jer sam ju naucila da "tako leti pticica") i znacajno me gledati . I inace sam se uvjerila da cijelo vrijeme slusa sto se govori oko nje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 17:16   #27
Quote:
Rajna kaže:
Tijo, ne brini previse.
Ma nije da brinem pretjerano ali me ljuti . Znam da može puno više, kad bi barem mrvicu volje pokazala.
A i svaka bolest ju baci sigurnih mjesec dana unazad , pa ajmo sve ispočetka Za popizdit
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:17   #28
Tijo, eno ti mog Juniora.

Ni Supermen ga nije mogao natjerati da stane na noge prije godine i pol.

Polako
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:38   #29
Ja sa 9.mjeseci prohodala.Jos nikog ne znam tko je ranije.Jeli necije prije?
Bez hodalice,stajala sam drzeci se za stolicu,mama bacila loptu i ja prema lopti.I tako prohodala.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:44   #30
Quote:
magic kaže:
I ti se toga sjecash

Mora da si prohodala kad si poshla u shkolu
sto sam se samo ja furala u hodalici jos par godina nakon prohodavanja?

znala sam da nesto nije u redu sa mnom
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:45   #31
Quote:
croft kaže:
Ja sa 9.mjeseci prohodala.Jos nikog ne znam tko je ranije.Jeli necije prije?
A kaj i da je? Jesi li sad drugcija od drugih?
Sva zdrava djeca prohodaju kad tad....to uopce nije bitno.
I Tija, kamo se zuris? Nebus ni trepnula, a vec ces morat dvostruko uloske kupovat
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:47   #32
Volim tvoj glas razuma, T@njo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:49   #33
smirite se , ja se ne nerviram zbog toga, samo sam se požalila na lijenost. Jer ona može kad hoće, a neće bem joj sve
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 20:50   #34
Quote:
magic kaže:
Volim tvoj glas razuma, T@njo
A, cuj, ipak smo mi iskusne srednjovjecne babe

Hvala, magic...i tebi
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 22:45   #35
Quote:
croft kaže:
Ja sa 9.mjeseci prohodala.Jos nikog ne znam tko je ranije.Jeli necije prije?
Bez hodalice,stajala sam drzeci se za stolicu,mama bacila loptu i ja prema lopti.I tako prohodala.
tako je i prohodao moj mali, mi smo se dodavali lopticom, a on je trčao od jednog do drugog, tako se pustio na samih 15mj.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 23:50   #36
Quote:
croft kaže:
Ja sa 9.mjeseci prohodala.Jos nikog ne znam tko je ranije.Jeli necije prije?
kaj se tice prohodavanja. to nema veze s vjezbom vec ovisi o mijelinizaciji zivaca. tak da je to u genima nam zapisano. brzina razvoja.
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 00:21   #37
Ja sam bila u hodalici i normalno sam se razvila ..
Ali..istina je da je to dosta opasno , nakon dvije godine kad sam dobila seku mama ju vise nije upotrebljavala zato sto sam se ja skotrljala niz stepenice u dvoristu..nemozes bas svake sekunde pazit na bebaca..tak da sam se jako natukla , imam i mali oziljak ..i to mi je mama rekla jer se ja tog uopce ne sjecam..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 04:18   #38
Vezano na ovo da li dijete prohoda prije ili kasnije, bas sam nedavno citala da izgleda da "zahtjevnija"djeca - ona koja traze vise paznje, losije spavaju i generalno vise "gnjave" roditelje - ranije prohodaju od mirnije djece koja bolje spavaju i opcenito su smirenija. Nije da ne mogu, nego im se nikud ne zuri, za razliku od ovih "nervoznijih"tipova .
I bas sam pricala o tome s mamama u grupi za igranje i kod sve djece iz grupe je tako nekako ispalo.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 05:08   #39
Rodila se u veljaci a u Studenom sam trcala po crkvi i svecenik me lovio da me krsti Nisam imala hodalicu i ne cu je koristit za svoju (buducu) djecu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2003., 08:20   #40
Quote:
Tija kaže:
smirite se , ja se ne nerviram zbog toga, samo sam se požalila na lijenost. Jer ona može kad hoće, a neće bem joj sve
Moj bi se vozio u kolicima i nosao valjda do dvanaeste godine...jebate slomio mi je ona Chicova kishobran-kolica jer je imao 1,5 godina, 15 kila, tri podbradka, zvali smo ga Musolini, ali na noge - nikako.

No, s 9 mjeseci govorio u rechenicama. Svako dijete je u nechem napredno.

Moja je sestrichna recimo s devet mjeseci jela kotlete i pomfri, a nije govorila do 3 godine
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.