Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 15:36   #61
Quote:
Mitri kaže: Pogledaj post
Mi smo konačno poslali zahtjev za vizu. Novosti oko vize su da se više ne šalje putovnica, nego fotokopija putovnice ovjerena kod konzula u Zagrebu. Ovjera košta 150 kn po putovnici. Original se šalje tek naknadno kad se dobije viza. Ajde super da su se to sjetili!
Jel tko od vas stajao u Kuala Lumpuru?
Koliko se dugo čeka turistička viza za Novi Zeland (mislim naravno na hrvatske državljane)?
Prošle godine se čekalo od 1,5 do čak 4 mjeseca!?
Stvarno bi trebali ubrzati cijelu proceduru!
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:31   #62
Ako ima tko od vas tko je bio, nek stavi kakvu fotkicu i napiše svoje utiske i preporuke što nikako propustiti vidjeti. Ja sam totalno zapaljena za ideju da probam skupiti lovu i otputovati tamo.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 09:24   #63
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ako ima tko od vas tko je bio, nek stavi kakvu fotkicu i napiše svoje utiske i preporuke što nikako propustiti vidjeti. Ja sam totalno zapaljena za ideju da probam skupiti lovu i otputovati tamo.

http://picasaweb.google.com/ZujanBj/...ingSouthIsland
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:32   #64
Quote:
bob10 kaže: Pogledaj post
Koliko se dugo čeka turistička viza za Novi Zeland (mislim naravno na hrvatske državljane)?
Prošle godine se čekalo od 1,5 do čak 4 mjeseca!?
Stvarno bi trebali ubrzati cijelu proceduru!
Još uvjek je isto. Kažu od 2 do 4 mjeseca. Mi putujemo 12.10. i nadam se da ćemo ju do tada dobiti.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 16:42   #65
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ako ima tko od vas tko je bio, nek stavi kakvu fotkicu i napiše svoje utiske i preporuke što nikako propustiti vidjeti. Ja sam totalno zapaljena za ideju da probam skupiti lovu i otputovati tamo.
Procitaj topic otpocetka, ja sam pisala nakon prve posjete sto me se posebno dojmilo.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:07   #66
Za sve buduce putnike na NZ:

Hrvatska se skida s Immigration Processing Group liste (vec jest ili ovih dana) tako da putovnice (ili fotokopije putovnica) vise ne idu u Wellington i vize se odobravaju u konzulatima, kao sto je bilo do 2005. Barem za londonski konzulat to znaci da ce se opet odobravati u roku od max 1 tjedan.

E sad jos da ukinu i turisticku vizu, no otom potom.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself

Zadnje uređivanje puffko : 20.07.2007. at 14:08. Reason: propustila rijec
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:22   #67
Stvarno? Nisam to čula. Nama se javila žena iz immigration office-a u NZ i tražila nas neke dodatne papire tipa zašto je suprug služio civilnu, a ne redovnu vojsku. Jedva smo našli to rješenje, a kako su svi sudski tumači u ZG na godišnjem, načekat ćemo se do petka da nam to prevedu, a mislim da za to treba i nadovjera samo ne znam od koga... Ludnica.
I tražila je da joj još jednom potvrdimo da ćemo odsjest kod rođaka, a ne u hotelu. Kaj je to tak čudno?
Putovnice još nije spominjala, ali kako nam vizu obrađuju u Wellingtonu, mislim da ćemo ih tamo i slati.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:30   #68
Quote:
Mitri kaže: Pogledaj post
Stvarno? Nisam to čula. Nama se javila žena iz immigration office-a u NZ i tražila nas neke dodatne papire tipa zašto je suprug služio civilnu, a ne redovnu vojsku. Jedva smo našli to rješenje, a kako su svi sudski tumači u ZG na godišnjem, načekat ćemo se do petka da nam to prevedu, a mislim da za to treba i nadovjera samo ne znam od koga... Ludnica.
I tražila je da joj još jednom potvrdimo da ćemo odsjest kod rođaka, a ne u hotelu. Kaj je to tak čudno?
Putovnice još nije spominjala, ali kako nam vizu obrađuju u Wellingtonu, mislim da ćemo ih tamo i slati.
Koliko treba proci od skidanja s liste do promjene nacina rada, ne znam, ali u informaciju ne sumnjam. Izvor je immigration consultant u Aucklandu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 18:49   #69
Quote:
Mitri kaže: Pogledaj post
Putovnice još nije spominjala, ali kako nam vizu obrađuju u Wellingtonu, mislim da ćemo ih tamo i slati.
Mozda sam se kasno ukljucila, ali mozda ce pomoci moje iskustvo. Mi smo prosle godine bili na NZ mjesec dana, zahtjev za vizu smo predali u Haagu, a putovnicu smo tamo poslali DHLom a iz Haaga su prosljedili na NZ. Isto nas je zvala zenksa i pitala neka pitanja. Sve u svemu, vizu smo cekali cca2mj, jer muz cesto poslovno putuje pa nije mogao dugo biti bez putovnice. Isli smo preko Kuala Lumpura, imalo smo 12satni stop over koji smo proveli (prespavali) u hotelu kraj aerodroma za 30EUR po osobi. Tako da nam nastavak puta nije bio jako naporan. Jedino mi se na NZ ne svidja procedura na aerodromu, 10 pregledavanja torbi, ispitivanja i njuskanja pasa. I placanja na izlasku 25NZD! Sama zemlja je prekrasna, ono zelenilo i povratak u sivilo zagreba u 2 mjesecu.....Ali bili i vidjeli, ne bi se opet vratili.
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:08   #70
[QUOTE=cuba libre;10018501] Jedino mi se na NZ ne svidja procedura na aerodromu, 10 pregledavanja torbi, ispitivanja i njuskanja pasa.QUOTE]

Pa nisu bas neki strasni psi --a istina jest da su rigorozni oko unosenja bilokakvih bioloskih materijala, ali te to i upozore i prije puta i u avionu i ima se dovoljno vremena ispuniti deklaraciju. Meni nisu nista osobito pregledavali torbu, nit su me ispitivali ista vise no u nekoj drugoj zemlji.

Btw Hrvatska vise nije na IPG listi i putovnice definitivno vise ne idu na NZ. Bila sam u londonskom konzulatu prije tjedan dana.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:47   #71
[QUOTE=puffko;10099085]
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Jedino mi se na NZ ne svidja procedura na aerodromu, 10 pregledavanja torbi, ispitivanja i njuskanja pasa.QUOTE]

Pa nisu bas neki strasni psi --a istina jest da su rigorozni oko unosenja bilokakvih bioloskih materijala, ali te to i upozore i prije puta i u avionu i ima se dovoljno vremena ispuniti deklaraciju. Meni nisu nista osobito pregledavali torbu, nit su me ispitivali ista vise no u nekoj drugoj zemlji.

Btw Hrvatska vise nije na IPG listi i putovnice definitivno vise ne idu na NZ. Bila sam u londonskom konzulatu prije tjedan dana.
Na što točno misliš pod biološki materijal? Što se ne smije unositi?
Istina je za putovnice i po novom se viza čeka oko 3 tjedna mada smo mi
vizu dobili još po starom - slali putovnice u Wellington, jer nam se tamo obrađivao zahtjev.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:04   #72
[QUOTE=Mitri;10099798]
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post

Na što točno misliš pod biološki materijal? Što se ne smije unositi?
Istina je za putovnice i po novom se viza čeka oko 3 tjedna mada smo mi
vizu dobili još po starom - slali putovnice u Wellington, jer nam se tamo obrađivao zahtjev.


U pravilu se ne smije unositi nikakva hrana ili piće i tu je pogotovo strogo zabranjeno unošenje hrane životinjskog podrijetla npr. meso ili sir.
Naravno možeš imati npr žvake ili neke čokoladice, ali to svakako trebaš prijaviti.

Osim toga potrebno je prijaviti i bilo kakve lijekove koje se eventualno nosi sa sobom.

Ne treba raditi veliki problem od toga, bitno je imati što manje tih stvari koje kontroliraju, pa će i cijela procedura trajati kraće.

Za detaljne informacije treba malo istraživati po službenim stranicama za Novi Zeland (slično je i za Australiju).

I da ne treba se truditi nešto skrivati, jer su im psi odlično istrenirani.

Sve je to ništa kada se zna kako te čeka posjet jednoj od najljepših zemalja na svijetu.

Znači sada se viza za NZ čeka oko 3 tjedna, barem je to neka dobra vijest.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:32   #73
alo ljudi!!!
a kako je sa radnim vizama? naime ja i dečko bi otišli na 3-6 mjeseci radit ili kao vodiči u adventure agencijama (imamo iskustva) il u struci ako je ikako moguće (urban planning, agronomija). ono što smo do sad uspjeli saznat je da nismo na popisu zemalja koje mogu dobit work holiday, skill visu je puno teže dobit jer ljudi planiraju puno duže ostat.... u konzulatu su nam rekli da nam preostaje jedino da dobimo pozivno pismo od neke firme. a to je malo zeznuto jer firme traže da imaš vizu. ima li tko kakvih iskustava pliz??? hvala!!
asja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:42   #74
Quote:
asja kaže: Pogledaj post
alo ljudi!!!
a kako je sa radnim vizama? naime ja i dečko bi otišli na 3-6 mjeseci radit ili kao vodiči u adventure agencijama (imamo iskustva) il u struci ako je ikako moguće (urban planning, agronomija). ono što smo do sad uspjeli saznat je da nismo na popisu zemalja koje mogu dobit work holiday, skill visu je puno teže dobit jer ljudi planiraju puno duže ostat.... u konzulatu su nam rekli da nam preostaje jedino da dobimo pozivno pismo od neke firme. a to je malo zeznuto jer firme traže da imaš vizu. ima li tko kakvih iskustava pliz??? hvala!!
Odi na podforum Dijaspora, tamo ce ti odgovoriti na ta pitanja
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 00:55   #75
Svojevremeno sam iskritizirala Korean Air kao najgoru kompaniju u raznim transkontinentalnim kombinacijama npr prema NZ i Ozu.

Htjela bih se ispraviti i reci da su se jako popravili, kupili nove avione, imaju jednak entertainment sustav kao i ostali i hranu koja je ok.

Osim toga ako letite iz NZ i Oza stize se u Seul navecer i kompanija placa nocenje u svom aerodromskom hotelu, koji je americko-poslovnog tipa ali besprijekorno mjesto za odmoriti se izmedju dva leta. 5*, odlican dorucak itd.

Cak su mi bili i bolji od Air New Zealand koji su zbilja neki put prelezerni.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 15:15   #76
Koliko vam je u eurima kostala karta do NZ povratna i kakva je klima tamo,kakve su zime?Cula sam da nema zmija,koje zuivotinje imju
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 17:01   #77
Dobro je da se malo pokrene tema jer su upisi prestari, pa bih molio da se ekipa koja je bila nedavno uključi sa svježijim infom.!

Za početak, ja sam trenutno u ispitivanju prijevoza do dolje za kraj godine i ovo je nekakav rezime: najpovoljnije avio karte su cca do 10000 kn (1350 €) za 12. mj. koji je usput početak sezone (njihovo ljeto, blaga klima i popriličan broj turista). Opcije su Lufthansa via Hong Kong, Shanghai ili Singapore, Cathay Pacific (via Hong Kong) - oni usput imaju svoj ured u Zg koji vrši rezervaciju vezanih karata za ovo područje Europe!, Korean via Seoul i sl. Emirates i Quantas nisam razmatrao jer lete preko Sydneya pa treba tranzitna viza, ali ako je nekome zgodno jako dobar stopover... Malaysia još nije "izvjesila" cijene, ali po pričanju ekipe poprilično su konkurentni (via Kuala Lumpur). Postoji i opcija: pronaći na netu jeftinije letove iz Londona za recimo Auckland pa organizirati sam prijevoz do Londona, isplativije je ali nije vezana karta. Koliko sam uspio naletiti tijekom pretraživanja cijene su tu negdje i za ostala razdoblja.

Konkretno moja pitanja bi bila:
- jel' netko koristio self drive rute agencija iz Novog Zelanda, koliko se teško naviknuti na vožnju lijevom stranom i jel' se isplati uzeti nekakvu accommodation card? Je li rent a car jeftiniji na licu mjesta ili online?
- koji su troškovi za recimo hranu u osrednjim barovima, cijena pive, dućani i sl.?
- jel' tko odradio baš dojmljivi 1 ili 2-dnevni tracking?
- off the beaten track preporuke?
Unaprijed hvala!
__________________
"Everything is possible. Beyond the invisible."

Zadnje uređivanje ivanhoe80 : 16.03.2009. at 17:19.
ivanhoe80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 00:34   #78
Beskonačne livade žarkozelene boje isprepliću se sa brdima, dolinama, rijekama i morem u raskošnim tonovima plave. Kada je svjetski putnik i pisac Rudyard Kipling, autor „Knjige o džungli“, tokom putovanja po Novom Zelandu ugledao živopisnu prirodu fjorda Milford Sound spontano ga je proglasio osmim svjetskim čudom.

Na drugom kraju svijeta, nalazi se najljepša zemlja na svijetu Novi Zeland. Krajolik oba njegova otoka toliko je raznolik i lijep da sam pogled na njega odmara i opušta, dok u velegradovima poput Aucklanda ili Wellingtona život pulsira kao u košnici.

Prirodne ljepote
Zaista izgleda bajkovito, kao da se nad njim nadvila neka praiskonska čarolija, na Južnom otoku leži fjord Milford Sound. Ondje su čak 165 metara visoki vodopadi Bowen koji se rasprskavaju u dubini fjorda. Na tom se mjestu može vidjeti i omiljni fotografski motiv Mitre Peak, visok 1692 metra. Idealno polazište za obilazak fjordova slikoviti je gradić Queentown. To je i svojevrsno rodno mjesto bungee – jumpinga. Danas se za bungee – jumping upotrebljava gumirano uže dok su izvorno u tom maorskom ritualu inicijacije, kojim su dječaci postajali muškarci, onih s najviših stabala skakali sa lijanama vezanim oko zglobova i – ostajali nepovrijeđeni.
Queenstown je okružen prekrasnom prirodom koja je poslužila kao kulisa za hit film „Gospodar prstenova“.

Jedinstvena idila
Potragu za idealnom plažom uspješno ćete okončati ako krenete od sjeverne strane Južnog ostrva, na primjer u nacionalni park Abel Tasman ili krenite prema, na zapadnoj strani položenom, Golden Bayu. Grad Nelson takođe se diči plažom Tahunanui i ostrvom Rabbit, odnosno dvjema najljepšim plažama Novog Zelanda, Najbolju supu od školjki možete jesti u restauraciji Chez Eelco.

Auckland – za ljubitelje života u velegradu
Nakon što se nauživate prirodnih ljepota, možda ćete se zaželjeti i gradske vreve i raznolikosti koje pruža velegrad. Auckland, grad smješten na Sjevernom ostrvu, pravo je mjesto za vas. Neboderi, prvoklasni barovi, prije svega u centru odnosno High Streetu, te prije svega ljubazni i veseli stanovnici Aucklandu daju posebnost. U Wellingtonu, glavnom gradu Novog Zelanda, svakako posjetite Chocolate Fish Cafe.
Prekrasan pogled na Scorching Bay te ukusne grickalice.
Kod Rotorua – zuji, zveči, tutnji, huči: gejziri i termalne kupke fasciniraju svakog posjetioca. Jedinstven doživljaj je kupka na Hot Water Beachu (Plaži vruće vode).
Za oseke u pijesku možete iskopati svojevrsne kade, a zatim tokom plime u njima uživati u ljekovitoj termalnoj vodi.

Zeleni žad
Poludragi kamen, tipičan je za Novi Zeland. Prastanovnici, Maori, od zelenog žada izrađuju atraktivan nakit. Hokitika, grad trgovine, idealno je mjesto za kupovinu prekrasnog, umjetnički izrađenog nakita od žada.

Ako volite akciju, Novi Zeland je zemlja za vas. Novozelanđani imaju izrazito avanturistički duh pa nije ni čudo da su izmislili bungee jumping. Brza vožnja gliserom i splavarenje su uobičajeni hobiji, a Auckland ima nadimak "Grad Jedara". Novi Zeland su prvi naselili Polinezijci 950. godine. Europljani su ga počeli naseljavati tek sredinom 19. stoljeća. Danas je Novi Zeland domovina Maora, Polinezijaca, Azijaca i Europljana, a Novozelanđani, od milja zvani "Kiwis", poznati su kao opušteni, prirodni i dinamični ljudi kojima ništa nije teško.
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 00:42   #79
Mene jos zanima jedno.Moj decko zivi tamo i ima njihove papire.Doslo je do toga da govorimo o braku,gdje je najbolje udati se.Da on dodje ovamo ili da ja turisticki odem tamo pa se tamo vjencamo.Na koji nacin bih lakse dobila papire za ostanak u NZ
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 15:40   #80
Quote:
besana kaže: Pogledaj post
Mene jos zanima jedno.Moj decko zivi tamo i ima njihove papire.Doslo je do toga da govorimo o braku,gdje je najbolje udati se.Da on dodje ovamo ili da ja turisticki odem tamo pa se tamo vjencamo.Na koji nacin bih lakse dobila papire za ostanak u NZ
pa tu dodji turisticki i udaj se. odmah ces dobiti papire, bez problema.
A ako te decko ostavi prije nego sto se ozenite, mogu ti ja pomoci i ozeniti te uz malu naknadu.
salim se. ova ti je kombinacija da ti dodjes tu jednostavnija ali ako bi se radje vjencvali u lijepoj nasoj zbog obitelji itd. moze i to samo sto ce malo duze potrajati
deli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.