Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2003., 12:51   #1
Skidanje dioptrije laserom i drugih tehnikama

Vidim da je jedna tema usredotocena na naocalska stakla pa da malo krenemo u drugom smjeru... Ima mozda netko iskustva sa skidanjem dioptrije? Kolko to otprilike kosta, koji su rizici i tako to... Prije nekih 9 mjeseci bio sam na -0,75/-0,5, sad sam na -1 na oba oka... Jos nije tako strasno, ali od kad sam poceo nositi naocale, dioptrija raste i raste... Lece ne mogu nositi zbog preosjetljivih ociju pa mi je jedino rjesenje skidanje dioptrije - prije ili kasnije...
MaxB is offline  
Old 26.06.2003., 13:33   #2
a da ti nije jos rano da o laseru razmisljas,premala ti je dioptrija....zasto "muciti"oko.
A taj rast,moze da i stane.
Samantha is offline  
Old 26.06.2003., 14:04   #3
Ako ti dioptrija raste to ne mora biti (i obično i nije) zbog naočala. Promjeni doktora i pronađi nekoga tko će ti provat to liječiti (da postoje kapi i tablete za liječenje očiju, znam iz vlastitog iskustva).

Skidanje dioptrije laserom ne dolazi u obzir ako si mlađi od 18-19 godina (tj. ako nisi prestao sa rastom i razvojem) i ako se dioptrija nije ustalila. Kakva korist da spucaš 2.000 € da bi nakon godinu-dvije opet nosio naočale. Inače tvoja dioptrija nije nešto tako strašno.

Cjenu 'lasera' znaš, ona ti se kreće otprilike oko 1.000 € po jednom oku (to su cjene u DEM od prije godinu-dvije dana), a rizicu su ti da ti se dioptrija ipak poveća (ako nije skroz stala), zatim da ti ne skinu skroz dioptriju pa da moraš i dalje nosit naočale (obično kod jako velikih dioptrija). Isto tako, moguće su određene komplikacije, tipa zamućivanja vidnog polja, uduplavanje slike i slično, mada se sve te komplikacije događaju u svega 3-4% slučajeva (mada, onome tko upadne u tih par postotaka to i ne znači neku utjehu).

Imaš već dva ili tri threada na ovom djelu foruma o 'laseru' pa se izvoli potrudi pronaći ih i pročitatit, mislim da su još uvijek aktualni.
Martin is offline  
Old 26.06.2003., 17:05   #4
malo ( ne puno ) sam se raspitivala o laserskoj operaciji kod svog opticara, kaze da je to ipak riskantno, te da se ne preporucuje onima koji imaju dioptriju manju od 10.00
takodje, ne smije se raditi na maloljetnjim osobama te se mora potpisati neki dokument kojim njih oslobadjas svake odgovornosti. ne znam, meni je to sumnjivo. koliko znam, ta tehnika skidanja dioptrije nije nesto stara (grijesim li?) te se ne zna kako ce pacijenti reagovati za 20 god, tj kakva ce im dioptrija biti i to, da li ce rasti i pored lasera i tak
__________________
Clinton lied. A man might forget where he parks or where he lives, but he never forgets oral sex, no matter how bad it is.
Mistifying_me is offline  
Old 26.06.2003., 19:45   #5
Pokrenuo sam ovu temu da se vise informiram o svemu tome... Jos ozbiljno ne razmisljam o skidanju dioptrije, ali mozda jednom... Zaitrigiralo me to kad sam vidio na jednom oglasu u novinama ovo:
- INTACS - najbolje za manje dioptrije
- laser - najbolje za srednje dioptrije
- ICL - najbolje za vece dioptrije

Konkretno, radi se o
ovoj poliklinici - na njihovim stranicama pise da INTACS mnogo manje ostecuje roznicu od lasera...

A u toj poliklinici nude i nocne lece za skidanje dioptrije (dakle, ne samo za zaustavljanje, kao kod polutvrdih leca)... Opet - jel ima netko iskustva s time?
MaxB is offline  
Old 26.06.2003., 21:25   #6
Sjecam se kako sam nesto citala o laserskom skidanju diptrije (a opet, vise je vrsta lasera) i da je jedna od posljedica vrlo los nocni vid poslije operacije.

Definitivno je riskantno, treba pricekati pa vidjeti kakve su posljedice za 20 godina.
lahor is offline  
Old 07.07.2003., 18:01   #7
Refraktivna kirurgija: pokusaj pojasnjivanja
Moja struka je rad s ocima a suradjujemo i s jednom klinikom za refraktivnu kirurgiju pa eto, mozda nekome pomognem.

Za koga je:
kratkovidne i dalekovidne
Astigmatizam
starije od 18
stabilna dioptrija ( znaci ti jos nisi podesan, a i dioptrija je ti je premala)
bez ocnih bolesti
dobro zdravlje
realna ocekivanja

Metode:

LASIK
LASEK
Implantacija lece
IOL phacik leca-artisan-Nuvita
kombinacije

Za konkretna pitanja dalje samo napisite, nema smisla pisati cijelu povijest i sve moguce kombinacije.
U svakom slucaju tebe nijedna odgovorna klinika nece operirati.

O da, i jos nesto, ne postoje nikakve kapi i tablete za lijecenje dioptrije, vjeruj mi.Za lijecenj upala i slicnih bolesti ima ali ne za refrakcione anomalije oka.Tvrde lece mogu nekeda stabilizirati dioptriju.
-=zErO-oNe=- is offline  
Old 19.07.2003., 17:13   #8
Igrom slučaja u užoj i široj obitelji i krugu ljudi koje susrećem imam priličan broj oftalmologa. Svi nose naočale/ leće i niti jednom ne pada na pamet laserska operacija! Pretpostavljam da previše o tome znaju
vinova lozinka is offline  
Old 09.09.2007., 19:09   #9
To sto ti se dioptrija pogorsala ne znaci da je zbog naocala,naprotiv zasto postoje nego da pomognu ali dioptrija ti se moze pogorsati ako ih ne nosis dovoljno blizu ociju ili ako ti ispadaju.ali nista ti nece pomoci ako ti i nosis naocale i citas u polumraku,preblizu knjige ili ako lezis na krevetu dok citas.uvijek kada citas ili ucis trebas lijepo sjesti na stolicu i staviti kjnigu na stol i tek onda citati.evo ja sam u srednjoj skoli i u samo jednu godinu dana dioptrija mi se pogorsala na -2.i samo zbog toga sto sam se dizala u 3 sata u noci da bih naucila PROKLETI zemljopis(proklinjem nastavnika sto puta)i jos me na kraju bacio zemljopis.
nina_nicolle is offline  
Old 08.02.2009., 12:30   #10
novi sam ovdje i molim vas za pomoc

moj brat ima dioptriju na jedno: oko -10.5, a na drugo -11 pa bili mu vi mogli savjetovati nesto .on nosi naocale al ima 10 godina pa ih vazda lomi a kostaju 300km
adrian0078 is offline  
Old 24.03.2009., 15:12   #11
evo ja imam i na jedno i na drugo +4 se isplati iti na operaciju
ratchet1605 is offline  
Old 24.03.2009., 18:37   #12
Postoji tema pa molim da tamo nastavite...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.