Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2012., 13:11   #21
oko 7000 bi trebalo biti dovoljno za sve što si opisao.
__________________
Investitor na najboljem financijskom tržištu na svijetu - Forexu :)
Alfa-Forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 17:27   #22
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
ko će ti dat namješten stan za 1500kn u centru?
Ak i ima takvih to su po meni luzeri..
Više košta šta mu izraubaš namještaj nego šta on zaradi na tebi.
Ma ljudi su sretni da iznajme nekome samo da pokriju rezije. Za 200 eura, 50 m2, iznajmljuju se stanovi i u strogom centru.
A kad se vec moze birati, unajmiti stan sto blize poslu, grijanje bolje centralno nego plin, pokusati jos spustiti cijenu s placanjem unaprijed...
__________________
Fight global poverty in a personal and sustainable way http://www.kiva.org/
kraftwerk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:53   #23
Quote:
kraftwerk kaže: Pogledaj post
. . .
grijanje bolje centralno nego plin
. . .
Bolje je biti na toplani nego imati etažno???
Ovdje u Varaždinu kad se prodaje stan, jedno od prvih pitanja je da li ima etažno grijanje. Ako je na toplani, cijena pada radikalno ili kupac trenutno odustaje! Zašto? Zato jer za malo veći stan plaćaš mjesečno 800-900 kn za grijanje, ako si na toplani, a 250-300 kn ako imaš etažno.
Atlantis_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 19:01   #24
Quote:
kraftwerk kaže: Pogledaj post
Ma ljudi su sretni da iznajme nekome samo da pokriju rezije. Za 200 eura, 50 m2, iznajmljuju se stanovi i u strogom centru.
A kad se vec moze birati, unajmiti stan sto blize poslu, grijanje bolje centralno nego plin, pokusati jos spustiti cijenu s placanjem unaprijed...
a i nije lik rekao da mu treba stan konju pod repom, a u zoni tramvaja 40m2 za 1500kn ce naći svakako, bas sam danav vidjela jedan na trešnjevci 40m2 3.kat 1500kn sve namješteno
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:18   #25
Moja iskustva sa najjeftnijim stanovima dok sam ih gledao su bila ili je stan(šupa) koma, ili je iznajmljivač neki luđak...
Daj par sto kuna više za noviji, ili stariji a adaptiran stan sa novim namještajem i normalnim vlasnikom kojeg ćeš vidjeti 2x puta u životu. Kad ti predaje ključ i kad ćeš mu ga vratiti.
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:12   #26
Quote:
kraftwerk kaže: Pogledaj post
Ma ljudi su sretni da iznajme nekome samo da pokriju rezije. Za 200 eura, 50 m2, iznajmljuju se stanovi i u strogom centru.
...
Po meni je to neisplativo..
A još gore je ako ti ode i ostavi račune neplaćene kao što se mom susedu dogodilo..5000kn duga za režije.

Pa se ti sudi, po našem sudstvu ćeš dobit na nigdarjevo, s time da mu nećeš imat šta uzet..
Bolje ne iznajmljvat onda.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 01:03   #27
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Po meni je to neisplativo..
Normalno da je neisplativo, kao biznis katastrofa, za povrat investicije treba više od 20 godina. Skoro više zaradiš da prodaš stan i staviš pare na banku. Ali naš narod je takav pa voli imat nekretnine u vlasništvu, pa su s druge strane najmoprimci u dobrom položaju.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:02   #28
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Po meni je to neisplativo..
A još gore je ako ti ode i ostavi račune neplaćene kao što se mom susedu dogodilo..5000kn duga za režije.

Pa se ti sudi, po našem sudstvu ćeš dobit na nigdarjevo, s time da mu nećeš imat šta uzet..
Bolje ne iznajmljvat onda.
Pa i treba biti neisplativo. Pa gdje vani imaš slučaj da netko hoće zaraditi na iznjamljivanju jednog stana?!? Toga ima samo u Hrvatskoj. Svugdje drugdje ljudi iznajmljuju samo da im netko održava stan (da nije bezveze prazan) ili ako hoće zaraditi onda imaju cijelu zgradu sa desetak stanova pa sve iznajmljuju. To je onda isplativo.
A kad dođe porez na nekretnine da vidiš koliko će se sniziti cijene iznajmljivanja ma što god tko mislio. Uz krizu, hrpu novih neprodanih stanova, snižene cijene novih kvadrata , hrpu praznih neiskorištenih stanova i općenito višak stanova za iznajmljivanje, vlasnici će biti sretni i za 1500 kn za dvosobni stan u centru Zagreba.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:55   #29
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Pa i treba biti neisplativo. Pa gdje vani imaš slučaj da netko hoće zaraditi na iznjamljivanju jednog stana?!? Toga ima samo u Hrvatskoj. Svugdje drugdje ljudi iznajmljuju samo da im netko održava stan (da nije bezveze prazan) ili ako hoće zaraditi onda imaju cijelu zgradu sa desetak stanova pa sve iznajmljuju. To je onda isplativo.
A kad dođe porez na nekretnine da vidiš koliko će se sniziti cijene iznajmljivanja ma što god tko mislio. Uz krizu, hrpu novih neprodanih stanova, snižene cijene novih kvadrata , hrpu praznih neiskorištenih stanova i općenito višak stanova za iznajmljivanje, vlasnici će biti sretni i za 1500 kn za dvosobni stan u centru Zagreba.

U USA neki prosjek za dvosobni stan 120000kn.

Kod nas bi neki minimum rebao bit 5000kn.

Govorim o užem centru glavnih gradova kao Zagreb.

Zadnje uređivanje dildo : 27.06.2012. at 16:04.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 16:33   #30
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
U USA neki prosjek za dvosobni stan 120000kn.

Kod nas bi neki minimum rebao bit 5000kn.

Govorim o užem centru glavnih gradova kao Zagreb.
koja bi bila cijena prodaje onda tog stana?

10.000€/m2 ??

a u ostalom USA najam i ciganluk ZG najam, nemaju veze jedno s drugim

u jednom imams full service, namještaj tip top nije umrla 8.po redu čukunbaba na njemu, kap vode kapa iz pipe majstori su tu, a ovo neokrečeno 10 godina, opći rusvaj i sl. možeš ti rentat i 5000kn/mjesečno, ko ti brani? ali ako je meni manje od toga rata kredita tog stana, šta bi ja tebi najam plaćala, plaćala bi manje sebi i otkupila bisere pred svinje šta bi se reklo
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:23   #31
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
koja bi bila cijena prodaje onda tog stana?

10.000€/m2 ??

a u ostalom USA najam i ciganluk ZG najam, nemaju veze jedno s drugim

u jednom imams full service, namještaj tip top nije umrla 8.po redu čukunbaba na njemu, kap vode kapa iz pipe majstori su tu, a ovo neokrečeno 10 godina, opći rusvaj i sl. možeš ti rentat i 5000kn/mjesečno, ko ti brani? ali ako je meni manje od toga rata kredita tog stana, šta bi ja tebi najam plaćala, plaćala bi manje sebi i otkupila bisere pred svinje šta bi se reklo
Imaju veze, Zg je glavni i najveći grad, ko hoće živjet tu ima da plati.
Pa Sanaderova kćer je uostalom plaćala 5000 dolara najam, tj 30000 kn.

Pa ni ja neću bacat bisere pred svinje i rentat stan za 1500kn.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:05   #32
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Imaju veze, Zg je glavni i najveći grad, ko hoće živjet tu ima da plati.
Pa Sanaderova kćer je uostalom plaćala 5000 dolara najam, tj 30000 kn.

Pa ni ja neću bacat bisere pred svinje i rentat stan za 1500kn.
pa kažem ne spriječava te nitko, ovo je slobodno tržište traži koliko hoćeš
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:36   #33
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
pa kažem ne spriječava te nitko, ovo je slobodno tržište traži koliko hoćeš
Pa ja ljudima koji iznajmljuju za tako male pare kažem, ne vama, vama paše što niže.
Ali iznajmljivači ne bi smjeli popuštati.

Mislim kome je u interesu uopće držati nekoga za 1500kn, taj očito nema love i danas sutra ti samo može stvoriti probleme u vidu da ti ostavi neplaćene račune.

Pa onda umjesto da zaradiš - izgubiš.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:50   #34
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Pa ja ljudima koji iznajmljuju za tako male pare kažem, ne vama, vama paše što niže.
Ali iznajmljivači ne bi smjeli popuštati.

Mislim kome je u interesu uopće držati nekoga za 1500kn, taj očito nema love i danas sutra ti samo može stvoriti probleme u vidu da ti ostavi neplaćene račune.

Pa onda umjesto da zaradiš - izgubiš.
onaj ko ima plaću 20.000kn neće rentat tvoj šugavi stan za 5000kn nego će si kupit svoj na lokaciji koju god želi

ostatak ekipe čitaj 99% stanovništva koji rade za 5-6000-7000kn ili manje od toga MORAJU JESTI nakon što plate krov nad glavom

jedino da uzmeš ovi cijeli centar presvetog nam zagreba i premjestiš ga u Njemačku ajmo reć i to u Munchen ili tako neko mjesto s puno posla

a i tamo ne bi ti prošla računica jer bratić u dobrom dijelu Munchena 75m2 renta za 550€ a njih dvoje rade za preko 2000€ svaki (zadnji poslovi jelte, starački domovi i to)
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:15   #35
cijene najamnina su debelo podcjenjene s obzirom na cijenu kvadrata.

E sad, ili su cijene nekretnina previsoke ili su najamnine premale. To će izregulirati tržište.

Ono što je još uvijek aktualno, je, da ne možeš kupiti stan i imati ratu manju nego da taj isti stan iznajmljuješ.
Najam stanova nikako nije isplativ biznis u RH, dok vani on to je (brži povrat nego što to daje kamata na banci)
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 20:48   #36
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post

jedino da uzmeš ovi cijeli centar presvetog nam zagreba i premjestiš ga u Njemačku ajmo reć i to u Munchen ili tako neko mjesto s puno posla

a i tamo ne bi ti prošla računica jer bratić u dobrom dijelu Munchena 75m2 renta za 550€ a njih dvoje rade za preko 2000€ svaki (zadnji poslovi jelte, starački domovi i to)
Baš si našla uspoređivat najbogatiju euro državu i Hrvatsku.

A i za nju ne govoriš istinu jer rentanje kvalitetnog rabljenog stana od 70m2 u dobrom kvartu Munchena prosječno košta 1.014 € mjesečno. Kupnja, prosječno, 4.000 do 6.500 €/m2, u Zagrebu 1.800 do 2.100 €/m2, ovisno o veličini.
http://www.globalpropertyguide.com/E.../Rental-Yields

Rentanje ili kupnja stana u centru Zagreba u odnosu na prosječnu plaću je daleko najeftinije u usporedbi sa svim tranzicijskim državama. Od pola njih, dvostruko ili trostruko povoljnije.

Mogu ti i tablicu nacrtat, ako je nisi vidjela na drugoj temi.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 21:10   #37
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Baš si našla uspoređivat najbogatiju euro državu i Hrvatsku.

A i za nju ne govoriš istinu jer rentanje kvalitetnog rabljenog stana od 70m2 u dobrom kvartu Munchena prosječno košta 1.014 € mjesečno. Kupnja, prosječno, 4.000 do 6.500 €/m2, u Zagrebu 1.800 do 2.100 €/m2, ovisno o veličini.
http://www.globalpropertyguide.com/E.../Rental-Yields

Rentanje ili kupnja stana u centru Zagreba u odnosu na prosječnu plaću je daleko najeftinije u usporedbi sa svim tranzicijskim državama. Od pola njih, dvostruko ili trostruko povoljnije.

Mogu ti i tablicu nacrtat, ako je nisi vidjela na drugoj temi.
ja nisam rekla da nema stanova po 1000€ i po 2000€ i koliko god već, ja tebi kažem po koliko oni rentaju, e sad to što su vanprosjeka, tako i ovaj može uvijek staviti svojih 5000 na 40m2 i isto bi bio vanprosjeka

i to onda nije da ja lažem, jel tako

a u svakom slučaju ako par za zadnje poslove ima prihode 4000€ u zagrebu se zadnje poslove zaradi skupa 6000kn jel tako opet jedni daju 25% primanja na rentu, dok drugi daju minimalno 40% a zagovornici kažu da bi trebali davati 80% jelte??

jbt još nisam uzela ni u obzir 40 naspram 75m2
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 21:36   #38
200€ frend plaća dvosobni na langiću

jedini nedostatak je parking (nema ga ), stan je nanovo renoviran
tako da i u centru ima, čovjek zadovoljan
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 21:44   #39
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
ja nisam rekla da nema stanova po 1000€ i po 2000€ i koliko god već, ja tebi kažem po koliko oni rentaju, e sad to što su vanprosjeka, tako i ovaj može uvijek staviti svojih 5000 na 40m2 i isto bi bio vanprosjeka

i to onda nije da ja lažem, jel tako

a u svakom slučaju ako par za zadnje poslove ima prihode 4000€ u zagrebu se zadnje poslove zaradi skupa 6000kn jel tako opet jedni daju 25% primanja na rentu, dok drugi daju minimalno 40% a zagovornici kažu da bi trebali davati 80% jelte??

jbt još nisam uzela ni u obzir 40 naspram 75m2
Van prosjeka je zbog neke druge kvalitativne kategorije.
Oni nemaju viškove u stambenoj ponudi.

Ispod 3100 kuna prima 14% zaposlenih Zagrepčana. Prosječna plaća je 6400 kn.
Najslabije plaćeni ili nezaposleni, ukoliko nemaju niti ušteđevine, prisiljeni su živjeti kod roditelja ili u nekvalitetnom najmu u rubnim dijelovima grada.

A kome se isplati ili je prinuđen, dobro je da spusti cijenu najma, jer bi mnogi ljudi sa djecom završili na cesti.
To, u krizi, regulira tržište i zato nije loše što su se gradile stambene nekretnine.
Za ostale troškove života nema pomoči jer srednji sloj zbog takve situacije ne investira nego štedi i gospodarstvo pada sve dublje.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 22:24   #40
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Pa ja ljudima koji iznajmljuju za tako male pare kažem, ne vama, vama paše što niže.
Ali iznajmljivači ne bi smjeli popuštati.

Mislim kome je u interesu uopće držati nekoga za 1500kn, taj očito nema love i danas sutra ti samo može stvoriti probleme u vidu da ti ostavi neplaćene račune.

Pa onda umjesto da zaradiš - izgubiš.
Tipični hrvat. Kaj bi ti zaradio za penziju od rentanja jednog stana?
Cijene rentanja i cijene kvadrata novog stana su direktna posljedica prosječne plaće. Ako nam krene nagore (a kreće i to punom parom) onda cijena rentanja pada ako krene nabolje (a neće) cijena rentanja raste. Možeš ti cijenit svoju šupu koliko god hoćeš ako nitko u nju neće za te pare jer jednostavno nema love.
Još jedan uvjet je a taj je da cijena rentanja stana ne prelazi otprilike 75% cijene kupnje takvog stana jer se onda ne isplati rentanje.
Za 5000 kuna mjesečno (koliko ti cijeniš svoj) možeš kupiti stan od najmanje 60 kvadrata u centru Zagreba gdi god hoćeš. Dakle rentanje takvog stana za tu cijenu je bacanje love u vjetar.
Ja sam bio podstanar i sad imam stan na kredit i mogu ti reći da nikad ne bi iznajmio ama baš ništa u Zagrebu za više od 2000 kuna jer je to u današnjim uvjetima zaista bacanje para. Radije soba manje nego veća renta.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.