Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2014., 06:07   #541
1. pitanje: gdje se registrira ili kako bi se zvalo ako želimo iznajmljivati stan za kratkoročni najam? odakle početi a da bude sve legalno?

2. pitanje: ako je osoba dj po svadbma i želi se isto tako registrirati/legalno raditi i plaćati porez, također, odakle početi, gdje se traži dozvola i za što točno, kako bi se zvalo takvo zanimanje pa ću dalje na te podforme zapitkivati

hvala
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 18:05   #542
Pošto je brzopotezno evo par pitanja.Zaposlen sam u firmi koja se diči sa tim da je najuspješnija u državi.Uglavnom na ugovoru sam od mjesec dana i tako stalno produžavam.Što sam htio pitati je to otkud im pravo da svaki praznik moram odraditi pa i ovaj nadolazeći praznik državnosti?Moram naglasiti da radim u smjenama pa još uz to ubacuju radnu subotu a to je prekovremeno.Dakle ni to ne smijem odbiti inače neće produžiti ugovor.Mislim pa jel stvarno oni tako mogu raditi što ih volja?
Canesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 17:13   #543
Anketa vezana uz Internet bankarstvo

Pozdrav svima!

Student sam Ekonomskog fakulteta i pišem diplomski na temu Analiza korištenja Internet bankarstva u RH. Molio bih sve ljude dobre volje i par minuta slobodnog vremena da ispune anketu i pomognu mi u pisanju diplomskog rada. Hvala!

https://docs.google.com/forms/d/1aEG...jdoCg/viewform
durantula2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 23:08   #544
Imam jedno pitanje na koje već dugo godina ne znam odgovor niti ga je znao itko koga sam upitao za to. Koja je razlika između nominalnog BDP-a i ppp BDP-a? Koliko sam vidio SAD ima jedan i drugi isti dok je npr. za Hrvatsku za 1/3 veći ppp od nominalnog.
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 08:26   #545
Zna netko da li mogu i gdje, promjeniti brazilske reale u kn? Ri i Zg
semantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:13   #546
Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje na koje već dugo godina ne znam odgovor niti ga je znao itko koga sam upitao za to. Koja je razlika između nominalnog BDP-a i ppp BDP-a? Koliko sam vidio SAD ima jedan i drugi isti dok je npr. za Hrvatsku za 1/3 veći ppp od nominalnog.
ppp BDP ti govori koliko si u mogucnosti kupiti lokalna dobra(ono sto se proizvodi u tvojoj drzavi, npr kruh), a nominalni koliko internacionalna dobra(npr opel astra)

više o tome: izvor
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 23:24   #547
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
ppp BDP ti govori koliko si u mogucnosti kupiti lokalna dobra(ono sto se proizvodi u tvojoj drzavi, npr kruh), a nominalni koliko internacionalna dobra(npr opel astra)

više o tome: izvor
Hvala na objašnjenju, članak je zanimljiv.
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 23:28   #548
Ima li netko iskustva s paypalom? Otvorio sam račun prije nekoliko dana u banci i zanima me par stvari. Nakon što sam ga otvorio povezao sam karticu sa računom, ali ju treba verificirati. Piše mi da trebam uzeti sample sumary of my financial activity gdje se nalazi 4-znamenkasti broj kojim trebam verificirati/ potvrditi karticu. Jel se to izvješće uzima u banci i je li to posljednji korak za verificiranje ili je potrebno još nešto napraviti? Ne bih gnjavio, ali ne živim u gradu pa mi nije baš najjeftinije ići svako malo i zezati se s time.
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 00:45   #549
Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s paypalom? Otvorio sam račun prije nekoliko dana u banci i zanima me par stvari. Nakon što sam ga otvorio povezao sam karticu sa računom, ali ju treba verificirati. Piše mi da trebam uzeti sample sumary of my financial activity gdje se nalazi 4-znamenkasti broj kojim trebam verificirati/ potvrditi karticu. Jel se to izvješće uzima u banci i je li to posljednji korak za verificiranje ili je potrebno još nešto napraviti? Ne bih gnjavio, ali ne živim u gradu pa mi nije baš najjeftinije ići svako malo i zezati se s time.
Ovako:

Paypal ce ti skinuti sa kartice neku cifru i na izvodu od banke pogledas kod pod tom cifrom.. i sa tim verificiras karticu...

To mozes vidjeti na izvodu iz banke ili ako imas net bankarstvo ulogiras se i pogledas... trebat ce par dana ja mislim da ti to bude vidljivo..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:58   #550
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ovako:

Paypal ce ti skinuti sa kartice neku cifru i na izvodu od banke pogledas kod pod tom cifrom.. i sa tim verificiras karticu...

To mozes vidjeti na izvodu iz banke ili ako imas net bankarstvo ulogiras se i pogledas... trebat ce par dana ja mislim da ti to bude vidljivo..
Hvala na odgovoru.
Je skinuli su mi 1.95$ s računa samo me zanimalo je li to zadnji korak. Hvala
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 23:35   #551
To je zadnji korak, samo taj kod koji ti piše u transakciji upišeš u paypal
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 14:58   #552
Quote:
tiki66 kaže: Pogledaj post
To je zadnji korak, samo taj kod koji ti piše u transakciji upišeš u paypal
Hvala .
Genneral is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:43   #553
Quote:
semantic kaže: Pogledaj post
Zna netko da li mogu i gdje, promjeniti brazilske reale u kn? Ri i Zg
Ako nekome treba zamjena reala u kn ili drugih nekonvertibilnih valuta u kn neka se javi privatnom porukom.
numizmatika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:58   #554
Ako bi zasadio plantažu drveta kojem treba oko 10 godina da dosegne neku svoju starost da bi se solidno moglo prodat drvnoj industriji (npr. za namještaj). Da li treba pronaći kupca prije sadnje plantaže ili se traži kad drveće naraste pošto su početna ulaganja prilično velika?
byMirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:24   #555
Evo poneko brzinsko
Gdje se plaća porez na dobit ako imam hrvatsko državljanstvo a živim u nekoj zemlji tipa monako sa malim ili nikakvim porezom? Šta ako imam dvojno državljanstvo?
Smiju li ljudi samo sa hrvatskim državljanstvom otvarati račune u drugim zemljama?
ivan-zg11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:26   #556
Analiza financijskih trzista

Ima li ko da zna analizu trzista, trebalo bi mi pojasnit par stvari za ispit?
jele0108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:12   #557
Quote:
ivan-zg11 kaže: Pogledaj post
Evo poneko brzinsko
Gdje se plaća porez na dobit ako imam hrvatsko državljanstvo a živim u nekoj zemlji tipa monako sa malim ili nikakvim porezom? Šta ako imam dvojno državljanstvo?
Smiju li ljudi samo sa hrvatskim državljanstvom otvarati račune u drugim zemljama?
U EU svakako, ovisi od banke do banke, ako trazi adresu, ima li ikakav internacionalni racun itd. ali nema zakonske prepreke.

Porez na dobit, ovisis gdje je zaradeno. Ako imas firmu i podruznicu u HR, na tu zaradu tamo placas porez.

Porez an dohodak odreden je boravistem.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:15   #558
Je li broj računa = broj fiskalnog računa? MOLIM POMOĆ!

Pozdrav, nadam se da postam na pravom mjestu.

Uglavnom, želim poslati broj računa putem smsa za jednu nagradnu igru, ali na računu (iz Mercatora) ne vidim da nigdje izričito piše "broj računa", jedino "broj fiskalnog računa".

Slika računa: http://i.imgur.com/41JuajB.jpg

Edit: u informacijama o nagradnoj igri nigdje nije objašnjeno, samo je rečeno da se mora poslati "broj računa".

Zadnje uređivanje chataaa : 15.09.2014. at 10:24.
chataaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:26   #559
Jel postoji negdje evidencija koja se može provjeriti što se tiče ugovora koji zaposlenik ima sa svojim poslodavcem, pod tim mislim na trajanje (na određeno ili na stalno). Jel poslodavac uopće prijavljuje svoje zaposlenike negdje? Znam da se prije u radnu knjižicu upisivao staž i to, kako sad to funkcionira?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:59   #560
Koji je najjeftiniji način plaćanja na račun (IBAN) u inozemstvu (Slovenija)?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.