Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 13:52   #21
Quote:
Senyoreta kaže: Pogledaj post
Kupi eure i oroči uz fiksnu k.s. na godinu dana, u BKS Bank možeš dobiti oko 2 400 €. Ni orao ni kopao. Sa stanom bi eventualno dobio isto toliko, ali kad uzmeš u obzir utrošeno vrijeme i živce, zaboravi na to.

Nakon toga ju premjesti negdje drugdje.
Svi zanemaruju da je kamata u banci trenutno manja od inflacije.

Stan ne gubi na vrijednosti 3% godisnje za razliku od novca.

Dakako - pricamo dugorocno, 10-15 godina, ne? Stan nije ekstra likvidna roba ako ne zelis gubiti 5% na PP... ako je rok 1-2 godine ni ne pomisljati...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:07   #22
Stan gubi na vrijednosti svake godine.Zato treba na prihode od najma osim uobičajenih troškova(pričuva,komunalije i sl.) odvajati i za amortizaciju,a u budućnosti i za porez na nekretnine,nemojte vjerovati u bajke da će ista biti jednaka komunalnoj naknadi,u početku hoće,dok se narod ne privikne,a kasnije će raspaliti.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:16   #23
Nigdje as time..
Rasporedi po trećinu na zlatne poluge, CHF i EUR i čekaj slijedeci pičvajz na hrvatskim ulicama, pa onda kreni u kupovinu neke nekretnine..


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:51   #24
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ma - more se vec nadaleko i nasiroko hvalio kako nabavlja "ekstra" maslinovo ulje od talijana po 2 eura litar, odljepljuje etikete i prodaje ovdje pod domace glupim furestima za 80 kn litru

Sve u svemu - da cinjenica je da samo prijevarom mozes nesto usicariti ako imas za to zeludac.

A ja vise ne nabavljam od "domacih" nista osim ako predamnom ne stisne presu ispod koje je isuo masline tren ranije...

I.
Prvo sad ne nabavljam maslinovo po 2 eura nego 1,5 eura kg.i nikada apsolutno nikada ne govorim da je maslinovo ulje sa šolte.a stvarno boce pretačem u inox posude(zbog toga šta bi ulje možda u bocama oksidiralo) i ponovno punim pred gostima u boce a na etiketi piše ljepo sitnim slovima, tamno floruscentne žute boje na žutoj podlozi
puni xx broj odobrenja i made in EU
apsolutno sve u skladu sa zakonom.čak dobiju organski uzgoj a to na etiketi ne piše jer mi se ne zajebaje sa našim pravilnikom.

u trgovini nikada se ne smije lagati i ne prodajem 80 kn litra nego 40-50 kako ko da.
a ulje da je seljačko i je seljačko sa mini farme.pa nije iz grada.
a mogu ja dovesti i masline pa ovdje iscidit tada bi bilo i lokalno.samo šta bi imao govno od ulja, jer kod nas nema stručnih-školovanih uljara.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:11   #25
Neznam za to ulje, ali činjenica jest da je većina uvoznih proizvoda debelo jeftinija tamo gdje se proizvode i kad ih uvezu ovdje nabiju 40-70% veću cijenu i deru nas seljake. Tak da čovjek ne radi ništa novo ili posebno loše. Svi to rade.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:32   #26
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Evo nakupilo se te stednje tijekom godina...sad je ta lova na banci ali kako te kmt padaju...razmisljam o nekim alternativama....
-uzeti stan u zagrebu(rentanje)...koliko se to isplati...kako se krecu cijene rentanja
-uzeti neki stančić u usa&kanada...pa ga rentati

Ili ostaviti sve po starome
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
Po meni itekako se isplati uloziti u parkirna mjesta, naravno na nekim atraktivnijim lokacijama.

Evo ja imam u vlasnistvu dva, ovo zadnje sam platio 5.000 E ( obje zgrade su u blizini Autobusnog kolodvora - zatvoreni parking) i mjesecno ga mogu rentat za 500-800kn (http://www.njuskalo.hr/iznajmljivanje-garaza/zagreb tako se i krecu cijene) - jedno je vanjsko, jedno garazno.

Meni je recimo prednost sto je u blizini jedno (doslovno) 10 vecih poslovnih zgrada.

I sad da uzmem 5000 e - cca 37.000kn, godisnje dobijes cca 8.000 od jednog ( 650 sam uzeo cijenu) povrat je za 4-5 godina.

Sad jbg naravno da se to ne isplati napravit s jednim tj. isplati, al to i nije neki posao (meni su ovi "zapali" zbog dva stana, nije da se bavim time), no recimo kad bi imao 10 parkirnih mjesta to bi bilo 80.000 kn godisnje, nakon 5 godina bi teoretski sve vratio i u sljedecih 5 bi opet imao pol milijuna kuna.

Isto se treba uzeti u obzir kao plus to da Bandic najavljuje placanje svakog mjesta u gradu pa bi time cijena privatnih mjesta mogla i porasti.

Te da nadodam, isto kao plus, parkirno mjesto se ne moze unistit (99,9%) i ne zahtjeva nikakvo odrzavanje za razliku od stana na kojem stalno nesto moras popravit, pa krecenje svakih 3-4 godine, pa ode wc, pa se propali kauc, pa se sjebe stednjak itd., itd. i to se sjebe meni u mom stanu koji ga pazim

Zadnje uređivanje Koncentriran : 04.06.2014. at 15:48.
Koncentriran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 19:49   #27
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Svi zanemaruju da je kamata u banci trenutno manja od inflacije.

Stan ne gubi na vrijednosti 3% godisnje za razliku od novca.

Dakako - pricamo dugorocno, 10-15 godina, ne? Stan nije ekstra likvidna roba ako ne zelis gubiti 5% na PP... ako je rok 1-2 godine ni ne pomisljati...

I.
Inflacija je 0.4-0.5% trenutno, kamate na štednju od 2.5-4%.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:14   #28
Ma je vraga.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:22   #29
U bilo što, samo da ne ostane u kunama, jer kad bankrotiramo (a nije pitanje hoćemo li nego kad) sve drugo će biti bolja opcija.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:25   #30
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ja bi ti rekao,ali si mi tada direktna konkurencija.Ali ću ti kazati 06.06.2014
zarada je skromnih minimalno 50 do 300%

Quote:
DarthZly kaže: Pogledaj post
50-300%?!
A ja sam mislio da je ovo ozbiljan pdf.
Pa da, preprodaja talijanskog maslinovog ulja. A možda je i "maslinovo".

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Dobro malo sam pretjerala s količinom, ali 1-2 manja može sigurno. Ako su fancy uređeni može dobit u sezoni i preko 100€ po danu.

Ili napravi fitness centar. Kupiš malo žebeljeza za sprave, ostaviš neku prostoriju praznu da bude dvorana za zumbu, fitnes i slično, zaposliš studente KIF-a kao trenere za minimalac i ubireš 200-300 kn mjesečne članarine po osobi
Što znači fensi uređen apartman? za 100e a manji apartman mora bit na prejebenoj lokaciji. Kakvih i nema puno, a onda kvadrat nije 700e nego 2-3000.
kakav faking fitness centar?
Možda neki fensi, i u Zg.
Ja išao u fitness u svom gradu, dvorana 200m2, masa dobrih sprava, nikad nas nije bilo više od 6-7 u dvorani. ne znam koliko klub ima članova al nekako mislim da nije neka bjesna zarada (s tim da je prostor dobiven na korištenje od grada, plaćati 200m2 nije baš jeftino). A samo struje ode 2000kn mjesečno (zbog grijanja).
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:28   #31
garaze u vecim gradovima su jebena investicija...

dokle to ide govori da je mene dosla garaza s porezima gotovo 50k €...

parkiranje je luskuz...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:40   #32
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Dobro malo sam pretjerala s količinom, ali 1-2 manja može sigurno. Ako su fancy uređeni može dobit u sezoni i preko 100€ po danu.

Ili napravi fitness centar. Kupiš malo žebeljeza za sprave, ostaviš neku prostoriju praznu da bude dvorana za zumbu, fitnes i slično, zaposliš studente KIF-a kao trenere za minimalac i ubireš 200-300 kn mjesečne članarine po osobi
Pozdrav,s obizirom da se bavim iznajmljivanjem mogu ti reći da i kada bi kupio dva apartmana po povoljnoj cijeni,sigurno nemožeš rentati za 100EUR dan eventualno 60,70,ali nije to baš tako tu ima jako puno posla,bukiranje,mailovi,dočekivanje,čišćenje i konstantno ulaganje u taj apartman uz konkurenciju koja je svake godine sve veća.
Sigurno to neožeš raditi iz Zagreba,a ako netko radi za tebe onda nemaš nikakvu računicu.
Nisam ti baš pomogao sa savjetom gdje uložiti ali u apartman/ne sigurno ne...
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:45   #33
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
A ja vise ne nabavljam od "domacih" nista osim ako predamnom ne stisne presu ispod koje je isuo masline tren ranije...
a od nedomaćih, tj tvorničko je sigurno dobro i provjereno
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)

Zadnje uređivanje devilgirl : 04.06.2014. at 23:24.
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:42   #34
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
garaze u vecim gradovima su jebena investicija...

dokle to ide govori da je mene dosla garaza s porezima gotovo 50k €...

parkiranje je luskuz...
U kojem gradu?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:47   #35
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
U kojem gradu?
Brisel
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:49   #36
Quote:
Koncentriran kaže: Pogledaj post
Po meni itekako se isplati uloziti u parkirna mjesta, naravno na nekim atraktivnijim lokacijama.


I sad da uzmem 5000 e - cca 37.000kn, godisnje dobijes cca 8.000 od jednog ( 650 sam uzeo cijenu) povrat je za 4-5 godina.

Sad jbg naravno da se to ne isplati napravit s jednim tj. isplati, al to i nije neki posao (meni su ovi "zapali" zbog dva stana, nije da se bavim time), no recimo kad bi imao 10 parkirnih mjesta to bi bilo 80.000 kn godisnje, nakon 5 godina bi teoretski sve vratio i u sljedecih 5 bi opet imao pol milijuna kuna.

Isto se treba uzeti u obzir kao plus to da Bandic najavljuje placanje svakog mjesta u gradu pa bi time cijena privatnih mjesta mogla i porasti.

Te da nadodam, isto kao plus, parkirno mjesto se ne moze unistit (99,9%) i ne zahtjeva nikakvo odrzavanje za razliku od stana na kojem stalno nesto moras popravit, pa krecenje svakih 3-4 godine, pa ode wc, pa se propali kauc, pa se sjebe stednjak itd., itd. i to se sjebe meni u mom stanu koji ga pazim

pa nisam bas ziher da nezahtjeva nista...

ak je idividualno PM ili GPM ili garaza,sigruno mora imat neku vrst pricuve koje cesto puta su relativno velike...
iz cega se obicno finacira odrzavanje,ne konkretno PM vec pristupa(snijeg..) i tako to..

I fakat neznam gdje mozes kupit PM po toj cijeni i isto rentat mjesecno za 650kn???
Ili je nabavna cijena veca ili je parking u najmu jeftiniji...
A osim toga cisto sumnjam da mozes imat rentu u 100% vremena...nekakvo pravilo je da se racuna 11/12 vremena i to je jako dobro prolazno vrijeme...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 09:28   #37
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Nigdje as time..
Rasporedi po trećinu na zlatne poluge, CHF i EUR i čekaj slijedeci pičvajz na hrvatskim ulicama, pa onda kreni u kupovinu neke nekretnine..


Sent from my iPad using Tapatalk HD
potpis...
makar ni ovo sa parkingom nije loša ideja..... a sa rentanjem stana i to.. beži od tog.. meni su se starci preporodili od kad više nemamo podstanare (izgledaju ko normalni ljud pa nađeš govno u sudoperu....)od njih 20 koji su prošli kroz stan valjda iza 4 nismo morali dezinicirat sve...većina ih je bila na ugovor/prijava al opet niš od tog kad ti unište stan do ibera

al evo ja ti kažem kaj bi ja... našao partnericu i otvorio dječiji vrtić.... evo na bundeku otvoren spejššatl vrtić za čije je uređenje potrošeno 30k evra....cijena je za prosječna zg primanja roditelja 1300kn po djetetu..... mjesta po vrtićima stalno fali tako da

Zadnje uređivanje magjar07 : 05.06.2014. at 09:36.
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:41   #38
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Evo nakupilo se te stednje tijekom godina...sad je ta lova na banci ali kako te kmt padaju...razmisljam o nekim alternativama....
-uzeti stan u zagrebu(rentanje)...koliko se to isplati...kako se krecu cijene rentanja
-uzeti neki stančić u usa&kanada...pa ga rentati

Ili ostaviti sve po starome
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
Ne znam da li želiš to sačuvati za budućnost ili bi htio zaraditi.
Ako je ovo prvo tj. ako želiš sačuvati tu vrijednost za budućnost kao štednju/crnu rezervu onda bi ti najbolje bilo kupiti zlato i to zlatnike a ne poluge ili one burzovne papire.
Cijena trenutno nije na peaku i to je mislim najbolja odluka u ova nesigurna vremena. Sad će me naravno hrpa ljudi popljuvati kako je cijena zlata visoka povijesno gledana i kako bi mogao izgubiti i preko 60% vrijednosti ako cijena zlata padne na neke 20-30 godišnje prosjeke. Ali ti ljudi zaboravljaju da je zlato uvijek imalo i imat će vrijednosti i da mu stvarna kupovna moć nikada ne pada tj. za jedan zlatnik si prije 100 godina i sada mogao kupiti otprilike istu količinu hrane i ostale robe. Evo ti link na jedan članak koji sam nabrzaka iskopao:
http://www.cdfund.com/en/blog-eng/go...600-years-ago/

Znači za istu količinu zlata (znači pravog čistog zlata, nikakve valute i slično)možeš kupiti otrpilike istu količinu kruha sada i prije 2600 godina!
Zlato ima konstantnu vrijednost. Cijena zlata može pasti 60% ali ćeš ti moći kupiti istu količinu stvari sada i u slučaju da cijena zlata padne 60%.
Zašto zlatnici a ne poluge?
Zato jer zlatnike možeš uvijek utopiti. I u slučaju najgoreg rata i najgore diktature i najgore krize ti ćeš na crnom tržištu uvijek moći doći sa zlatnikom dobiti uslugu/hranu/neki papir/smještaj a da ne privučeš previše pažnje. Poluga zlata ima preveliku vrijednost i zaista nije praktična za manje transakcije i uvijek privlači preveliku pozornost.
Neću ni spominjati koliko je ljudi tokom zadnjeg krvavog rata 90-tih izvuklo živu glavu zato jer su imali zalihu zlata kojim su kupili život/prolaz i slično.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:00   #39
može dio u zlato..ali bi ipak trebalo nekak vrtiti tu lovu da se nekaj zaradi
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:07   #40
Zlatnici su ok no tipa 50 zlatnika od 20 gr (milsim da takvih ni nema no čisto primjera radi) ukupno je debelo skuplje od jedne poluge od 1000 gr. Znači plaćaš umobolnu premiju zato jer je "usitnjeno".
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.