Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 09:44   #21
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
U normalnim drustvima bi porez na dobit bio preusmjeren u javne investicije, siromasne i slicno. Ti svojim uskracivanjem placanjem poreza i ne izvlacenjem novaca van granica placas stvarne robe i usluge odnosno realan sektor ili razvijas svoj posao a ostatak novaca tvoja banka plasira za koga vec smatra da je dobar klijent. Pravno jesi banda ali zivotno jesi sam i podrzavas one koji financiraju drzavu. Ona pak moze sama plasirati novaca kolko joj je potrebno i nema potrebe daviti svoje gradjane. Normalna, razvijena, napredna, ona koja ide naprijed i slicno
Ofkors sve 5 jel se ti možda baviš reganjem offshore kompanija? vidim da znaš dosta o tome...
Soulfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:43   #22
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
U tom zecu leži grm, pošto se prate bankovne transkacije prema svim offshore jurisdikcijama rijetko tko će pristati uplaćivati novce na offshore račun.
Mada mislim da sam čitao da se u tom slučaju u naziv tvrtke stavlja oznaka ltd, npr. Soulfinder Import ltd i otvari se račun u Austriji npr. Možda bi se tako moglo "zavarati" platitelja da misli da je to d.o.o. iz Engleske. Nisam siguran da li to funkcionira jer se opet kod bankovne transkacije treba navesti adresa tvrtke Uglavnom puno je tu upitnika barem u mojem slučaju jer ako skoro nitko ne želi uplatit na offshore račun kako da poslujem jedino direktno sa krajnjim potrošaćima kako sam naveo u prijašnjim postovima
Dakle, može se zaključiti da je za one koji posluju sa cijelim svijetom loša solucija offshore jer im iz velikog broja država novac neće moći biti uplaćen.
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:11   #23
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Dakle, može se zaključiti da je za one koji posluju sa cijelim svijetom loša solucija offshore jer im iz velikog broja država novac neće moći biti uplaćen.
E pa to sad nisam siguran, jer sam negdje čitao da se 70% svjetskih transakcija u biznisu provodi preko offshore računa...što mi je s jedne strane i logično jer ako nemožeš primat lovu na offshore račun onda offshore nema ni smisla
Soulfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:54   #24
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
Ofkors sve 5 jel se ti možda baviš reganjem offshore kompanija? vidim da znaš dosta o tome...
za sebe sam mislio otvoriti ali legalnu ne ove fore sa izvlacenjem novaca i kerefeke
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:07   #25
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
E pa to sad nisam siguran, jer sam negdje čitao da se 70% svjetskih transakcija u biznisu provodi preko offshore računa...što mi je s jedne strane i logično jer ako nemožeš primat lovu na offshore račun onda offshore nema ni smisla
Ima različitih offshore jurisdikcija, ako plačaš nekakve konzultantske usluge firmi sa Kajmanskih otoka to se i iz aviona vidi da je mućka u pitanju dok po drugoj strani sasvim je normalno recimo brod registrirati u offshore kompaniji na Malti.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:11   #26
Quote:
ninohr kaže: Pogledaj post
za sebe sam mislio otvoriti ali legalnu ne ove fore sa izvlacenjem novaca i kerefeke
Smije se znati koja firma bi ti izvršila uslugu registracije offshore kompanije? zbog čega si želio baš offshore?
Soulfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:13   #27
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ima različitih offshore jurisdikcija, ako plačaš nekakve konzultantske usluge firmi sa Kajmanskih otoka to se i iz aviona vidi da je mućka u pitanju dok po drugoj strani sasvim je normalno recimo brod registrirati u offshore kompaniji na Malti.
Jasno, ja sam mislio obavljati djelatnost trgovine preko offshorea jer nas naša mila država uništava porezima i doprinosima ali čini mi se da tu ima puno previše caka i zavrzlama...Nisam mislio prati novce ili nešto sl.
Soulfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:17   #28
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
Jasno, ja sam mislio obavljati djelatnost trgovine preko offshorea jer nas naša mila država uništava porezima i doprinosima ali čini mi se da tu ima puno previše caka i zavrzlama...Nisam mislio prati novce ili nešto sl.
I meni se čini prekomplicirano za neki posao gdje se očekuje mali promet
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:47   #29
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I meni se čini prekomplicirano za neki posao gdje se očekuje mali promet
mali promet, veliki promet...... gdje bi bila granica?
i zašto nije komplicirano ako je u pitanju veliki promet?

Zanimljiva tema u svakom slučaju
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:55   #30
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
mali promet, veliki promet...... gdje bi bila granica?
i zašto nije komplicirano ako je u pitanju veliki promet?

Zanimljiva tema u svakom slučaju
Bez obzira na tax free opet imaš nekakvih troškova i bojim se da bi ti kod malog posla/zarade pojeli svu dobit.
Veliki mogu platiti odvjetničke i savjetničke usluge i mogu maksimalno iskoristiti prednosti offshore kao mali ne možeš platiti ni knjigovođu.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 16:00   #31
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
Smije se znati koja firma bi ti izvršila uslugu registracije offshore kompanije? zbog čega si želio baš offshore?
Na vladinim stranicama poreznih oaza postoje liste ovlastenih ureda i firmi koje se bave registracijom. Trebao sam povremeno, za manje iznose, da se ne davim papirologijom koju ne poznaju ni oni koji bi je trebali kontrolirati i placati namete kao da zivimo i radimo u uredjenom sustavu koji ne odrzavaju oni koje se placa
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 20:59   #32
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ima različitih offshore jurisdikcija, ako plačaš nekakve konzultantske usluge firmi sa Kajmanskih otoka to se i iz aviona vidi da je mućka u pitanju dok po drugoj strani sasvim je normalno recimo brod registrirati u offshore kompaniji na Malti.
Kada firma iz Hrvatske šalje pare firmi koja je u nekoj od poreznih oaza, mora u državni proračun uplatiti 20%. Zbog toga ti možeš slobodno plaćati konzultantske usluge koliko god hoćeš. Nitko te neće pitati zašto to radiš, ali na taj način nećeš ništa uštedjeti.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:17   #33
Ne bude ti to prošlo, ako večinu vremena provodiš u RH moraš plačati porez.

Otvori j.d.o.o., za razliku od običnog d.o.o. temeljni kapital je 10kn, dok je d.o.o. 20000 kn.+ naravno javni bilježnik i još neki troškovi. Izračunaj si sve rashode, nemoj zaboraviti na sitne kojih se nakupi. Predvidii prihode najboli i najlošiji scenarij. Ako vidiš da prolazi drži se godinu dana, ako izađeš u plusu na konju si.

Zadnje uređivanje MrZZ : 25.08.2014. at 21:33.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:28   #34
Quote:
AlexKrycek kaže: Pogledaj post
pozdrav

živim u Hrvatskoj i namjeravam se baviti online oglašavanjem, a htio bih uštediti novac na porezu. posao koji bih ja obavljao nema veze s HR i mogu se posebno pobrinuti da ne poslujem na nijedan način sa hrv državljanima. ja bih otvorio offshore tvrtku u inozemstvu i u njeno ime obavljao posao tako da ću ili
1. živjeti i voditi tvrtku iz HR
2. živjeti u HR, a neke dane u tjednu boraviti i raditi u uredu u nekoj drugoj europskoj državi
3. postati rezident neke druge države i od tamo voditi tvrtku
4. živjeti u HR, a zaposliti ljude nepovezane sa HR za svaki dio posla uključujući upravljanje tvrtkom. ja bi onda praktički bio pasivni investitor

Da li ja mogu nešto od ovoga napraviti i Hrvatskoj biti dužan plaćati jedino 12% na dividende?
Tehnički, plaćanja bi se mogla odvijati bitcoinom. Danas vjerojatno još uvijek nema dovoljno klijenata kojima bi to bilo poželjno i jednostavno, ali eto, čisto da bacim ideju. Jedan informativan članak s puno linkova: http://www.coindesk.com/information/...with-bitcoins/
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:33   #35
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Kada firma iz Hrvatske šalje pare firmi koja je u nekoj od poreznih oaza, mora u državni proračun uplatiti 20%. Zbog toga ti možeš slobodno plaćati konzultantske usluge koliko god hoćeš. Nitko te neće pitati zašto to radiš, ali na taj način nećeš ništa uštedjeti.
Odakle ti ta informacija? Možeš li mi navesti propis ili dati link koji govori o tome?
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 09:28   #36
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Odakle ti ta informacija? Možeš li mi navesti propis ili dati link koji govori o tome?
Zakon o porezu na dobit, čl. 31, st. 10:

Quote:
Porez po odbitku plaća se po stopi od 20 % na sve vrste usluga koje nisu navedene u ovome članku Zakona, a koje su plaćene osobama koje imaju sjedište ili mjesto stvarne uprave, odnosno nadzora poslovanja u državama koje se smatraju poreznim utočištima ili financijskim centrima, osim država članica Europske unije te država s kojima je Republika Hrvatska sklopila i primjenjuje ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, a država je objavljena na Popisu država koji donosi ministar financija i koji se objavljuje na mrežnim stranicama Ministarstva financija i Porezne uprave Republike Hrvatske.
Quote:
Popis država iz članka 31. stavka 10. Zakona o porezu na dobit

Na temelju članka 31. stavka 10. Zakona o porezu na dobit („Narodne novine“, br. 177/04, 90/05, 57/06, 146/08, 80/10, 22/12 i 148/13), ministar financija donosi

POPIS DRŽAVA

iz članka 31. stavka 10. Zakona o porezu na dobit

RED. DRŽAVA KOD
BR.

1. Američki Djevičanski otoci (US Virgin Islands) VI
2. Andora (Andorra) AD
3. Angvila (Anguilla) AI
4. Antigva i Barbuda (Antigua and Barbuda) AG
5. Aruba AW
6. Bahami (Bahamas) BS
7. Bahrein (Bahrain) BH
8. Barbados BB
9. Belize BZ
10. Bermuda BM
11. Božićni Otok (Christmas Island) CX
12. Britanski Djevičanski otoci (British Virgin Islands) VG
13. Brunej (Brunej Darussalam) BN
14. Dominikanska Republika (Dominican Republic) DO
15. Falklandski otoci (Falkland Islands) FK
16. Fidži (Fiji) FJ
17. Gibraltar GI
18. Grenada GD
19. Guam (Guam) GU
20. Guernsey GG
21. Gvajana (Guyana) GY
22. Hong Kong HK
23. Jersey JE
24. Kajmanski otoci (Cayman Islands) KY
25. Kukovi otoci (Cook Islands) CK
26. Liberija (Liberia) LR
27. Lihtenštajn (Liechtenstein) LI
28. Makao (Macao) MO
29. Maldivi (Maldives) MV
30. Maršalovi otoci (Marshall Islands) MH
31. Monako (Monaco) MC
32. Montserat (Montserrat) MS
33. Nauru NR
34. Nizozemski Antili (Netherlands Antilles) AN
35. Niue NU
36. Otočje Turks i Caicos (Turks and Caicos Islands) TC
37. Otok Man (Isle of Man) IM
38. Palau PW
39. Panama PA
40. Samoa WS
41. Sejšeli (Seychelles) SC
42. Sveti Kristofor i Nevis (Saint Kitts and Nevis) KN
43. Sveta Lucija (Saint Lucia) LC
44. Sveti Vincent i Grenadini (Saint Vincent and the Grenadines) VC
45. Solomonski otoci (Solomon Islands) SB
46. Tonga TO
47. Trinidad i Tobago TT
48. Tuvalu TV
49. Vanuatu VU
50. Zajednica Dominika (Commonwealth of Dominica) DM
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 11:15   #37
Hvala, vamvam

To bi značilo da ništa ne plaćaš za offshore na Malti, Luxemburgu ili Cipru?
I ništa ne plaćaš za one zemlje koje nisu u popisu (npr Mauritius)?

zanimljivo
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:51   #38
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Hvala, vamvam

To bi značilo da ništa ne plaćaš za offshore na Malti, Luxemburgu ili Cipru?
I ništa ne plaćaš za one zemlje koje nisu u popisu (npr Mauritius)?

zanimljivo
Spomenuti članak se odnosi samo na zemlje sa danog popisa ali je kriterij za svrstavanje neke zemlje na taj popis poduzimanje mjera protiv utaje poreza. Ne znam koje su to mjere niti što to znači.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:17   #39
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I meni se čini prekomplicirano za neki posao gdje se očekuje mali promet
Stvarno je komplicirano otvorit fiktivnu firmu mailom negdje, uzet mastercard od neke online karticne fransize i vezat paypal na njega za transakcije. I u HR isplacivat lovu sa tog MC-a na bankomatu u ke$hu

Daleko kompliciranije nego firma u hrvatsko sa kompletnom birokracijom propisima i pravilima, kaj ne?

Koliko sam shvatio bavite ce se iskljucivo uslugama, nema prometa robe i carine

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:24   #40
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Stvarno je komplicirano otvorit fiktivnu firmu mailom negdje, uzet mastercard od neke online karticne fransize i vezat paypal na njega za transakcije. I u HR isplacivat lovu sa tog MC-a na bankomatu u ke$hu

Daleko kompliciranije nego firma u hrvatsko sa kompletnom birokracijom propisima i pravilima, kaj ne?

Koliko sam shvatio bavite ce se iskljucivo uslugama, nema prometa robe i carine

I.
Sam proces otvaranje offshore tvrtke je megaultraturbo jednostavan, ali uklapanje poslovanja takve tvrtke s hrvatskim propisima i sustavom je druga priča. Pogotovo ako posluješ sa cijelim svijetom.
Neno1966 vjerojatno je na to mislio.
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.