Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 17:27   #81
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
issues,issues, issues, vec sam ti rekla i ja, idi guglaj
Te vase fore i izgovore ni gugl ne moze razumijet nit prevest .
__________________
“Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Stvorili smo društvo koje cijeni slugu, a zaboravilo je dar.”
MrEngineer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:42   #82
Quote:
MrEngineer kaže: Pogledaj post
Te vase fore i izgovore ni gugl ne moze razumijet nit prevest .
Google može sve
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:46   #83
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
hvala, sto kužiš što htjedoh reci
ne moš vjerovat da mi je za to skontati trebalo godine
Nema na cemu.

I dobro je da si skontala, to je svakako prvi i najveci korak.
Vec sam rekla da nisam imala tvoju putanju, ali imam i ja svoje mehanizme "zastite".
Mislim da ih svi imamo.

Strah od povrede je totalno prirodna i pozeljna pojava. Problem je kad taj mehanizam mutira i pride te neke granice, te pocne covika kociti u tome da dobije ono sto mu triba.

Ma sve to bude u redu kod tebe, ja se vise brinem za ovu moju "njeznu dusu" od frendice.
Ka leptir na otvoreni plamen.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:50   #84
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Nema na cemu.

I dobro je da si skontala, to je svakako prvi i najveci korak.
Vec sam rekla da nisam imala tvoju putanju, ali imam i ja svoje mehanizme "zastite".
Mislim da ih svi imamo.

Strah od povrede je totalno prirodna i pozeljna pojava. Problem je kad taj mehanizam mutira i pride te neke granice, te pocne covika kociti u tome da dobije ono sto mu triba.

Ma sve to bude u redu kod tebe, ja se vise brinem za ovu moju "njeznu dusu" od frendice.
Ka leptir na otvoreni plamen.


Sve potpisujem.

A što se prijateljice tvoje tiče, nazalost ne moš ništa, mora sama.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 20:21   #85
sa takvim ljudima kao Maddie treba polako nikakvo srljanje i sl.Polako da se u vezi opusti i sl.Ja mislim da bi onda promijenila misljenje jel bi Maddie
__________________
MY GENERATION IS ZERO
saint jimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 20:25   #86
Quote:
Lanaala kaže: Pogledaj post

Hvala lijepa na odgovoru!
Ljudi ovdje pišu gluposti. Ti imaš apsolutno sva prava da određuješ da li tebi sada treba ili ne treba veza.

Ne daj se uvući u vezu samo zato što je on sebičan i želi te za sebe! Ja sam sebi tako skuhala svojedobno sranje.

Pazi, ako stvarno misliš da nećeš moći s takvom osobom, najpametnije i najmudrije je da prekineš ODMAH. Vjeruj mi, nema goreg od toga kad ti se netko tko znaš dobro da ti ne odgovara uvuće pod kožu. Uzalud bačeno vrijeme.

Sretno!
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 21:12   #87
Quote:
saint jimmy kaže: Pogledaj post
sa takvim ljudima kao Maddie treba polako nikakvo srljanje i sl.Polako da se u vezi opusti i sl.Ja mislim da bi onda promijenila misljenje jel bi Maddie
Zašto ja imam dojam da tebi ja sluzim kao alibi da patis za nekom curom Možda grijesim, ispravi me.

Ne bi nikome preporucila da se petlja u to, možda kad je u ovoj fazi osoba kao ja di sam sada. Inače bit ces srezan, neces ni doci do nekakvog intimnijeg odnosa, bar kod mene su bili odsjeceni u startu.

Svatko to mora sa sobom rijestiti, da možes pomoci, al ne se muciti, ono 2 mjeseca je max, eventualno 3.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 06:25   #88
Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Oduvijek su ljudi imali takve potrebe, ali onda su išle prodavačicama ljubavi. Normalno tko bi sad plaćao neku žensku za sex kad to može dobiti besplatno. Ne znam poštujem svačije stavove ali ja jednostavno ne bi mogla biti s nekim intimna ako nešto prema njemu ne osjećam. I gotovo uvijek u FF odnosima jedna strana nadrapa jer se jave osjećaji. Evo ja sam bila u dvije ozbiljnije veze (ukupno 9 godina), u svakoj vezi smo išli na ljetovanja, putovanja odvojeno, izlazili smo ponekad zajedno ponekad svak sa svojim društvom. Nije bilo davljenja i simbioze i da, nismo se varali jer sam imala dogovor sa njima ako netko nađe nekoga da to kaže i da se prekine. Tako da za mene veze nisu obveze.
Ne znam, po tvojoj poruci mi zvuci kao da je veci grijeh imati free sex tj FF u odnosu na placanje eskort zenski. Svatko nesto vise preferira, a ne zivimo vise u srednjem vijeku da je seks izvan braka strogo zabranjen, ili za danasnje vrijeme izvan veze.

Nisu nuzne emocije za seks medju dvoje ljudi, no jedan osjecaj je ipak nuzan za to, a to je sigurnost u partnera. To se naravno nece izgraditi preko jedne noc, pa obicno ljudi stupaju u takve odnose s nekim frendovima za koje nisu previse frendovski vezane, ili neki poznanici.
Ja kad sam ulazio u takav odnos, smo i ja i ta cura znali sta zelimo, na cemu smo i svjesno smo ulazili u to. Zamisli no uzivali smo tako solidno vrijeme bez obaveza jer smo oboje dobivali ono kaj nam hrani potenciju, a svako zivo bice na svijetu ima apetit za potenciju koji kad tad treba nahranit, a veza nekad nije na obzoru pa ces onda kaj? Cekat nekoliko godina dok upoznas nekoga da ti se svidi i da se razvije mogucnost za intimnost. U FF bar nema varanja, i nema 500 poruka na dan drugoj polovici di, si kako si i te sheme. Vec je sve puno opustenije, a opet, imas ama bas sve fizicke uzitke.
Razlog zasto je moj odnos bio prekinut je taj kaj se doticna zazeljela prave veze s vremenom, rekoh ok.
No ta veza se nije docekala.

To tvoje kaj si imala je bila veza s dogovorom, tocnije otvorena veza u kojoj dvoje partnera uziva kao u vezi, ali dopustaju si mogucnost zaljubljivanja ili pronalazenja novog partnera.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 13:27   #89
Ne. Ne.. ne Mazohizam je strašna stvar , ali shvaćam te

Znaš da to nije i da neće biti to, ali stalno razmišljaš o tome i vremenom, onako, mrvicu emotivnije i to je sranje ALI te nešto i dalje vuče ka toj osobi. Ne znaš si objasniti

MISLIM da je najpametnije prekinuti :cap cap: Jer vezat ćeš se, sigurno

A, opet, ne znam.
Sama ćeš odlučiti


Takvi odnosi žderu. Živce Ali su i uzbudljivi!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:15   #90
Quote:
Ar1st0cr4t kaže: Pogledaj post
da se uvijek iznova začudim zašto ljudi toliko forsiraju te FF odnose.
Ne znam koliko ljudi forsiraju, ali osobno vidim nekoliko prednosti takvog odnosa, u usporedbi s klasičnom, 'kompletnom' vezom.

Kao prvo, na početku svakog odnosa fer je i pošteno definirati i usuglasiti uzajamna očekivanja. To vrijedi isto i za prijateljski ili poslovni odnos. I sad kad uzemo vezu punu razočaranja uzrokovanih time što nisu jasno i otvoreno postavljena uzajamna očekivanja na početku - FF odnos je bolji. U FF odnosu sex je središte odnosa, i ako nema sexa - nema odnosa. To je nekako čisto i jer glumatanja tipa 'sex nije bitan', zatim manipulacije i igrice sexom 'dam-nedam' s bilo koje strane ili čak kurveraj da se sexom pridobiva partnera da se dobije nešto drugo - svega toga u FF odnosu nema. Također, nema osjećaja obaveze, kompulzivnosti, sputanosti - oboje se svaki puta slobodno odlučuju upustiti u sex - ili ne, dakle sexaju se samo kad oboje to žele, a tako i treba biti. I na kraju, nema opasnosti od nekakve ovisnosti seksualne ili emotivne nego je integritet obiju strana očuvan, obje strane autonomno žive i svjesno odlučuju kada će se malo zajedno upustiti u zabavu za odrasle.

Nije li sve to skupa baš skroz cool?
__________________
Nesuđeni preljubnik
Novajlija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:22   #91
Dva se svijeta različita nikada ne pomire!
Gordan71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:42   #92
Kada FF odnos krene loše..

Quote:
Novajlija33 kaže: Pogledaj post
Nije li sve to skupa baš skroz cool?


Bilo bi kad bi tako ostalo. No, cesto se desi da jedna strana pozeli nesto vise pa to prestaje biti cool neobavezna zabava za odrasle
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 23:08   #93
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Bilo bi kad bi tako ostalo. No, cesto se desi da jedna strana pozeli nesto vise pa to prestaje biti cool neobavezna zabava za odrasle
Da, tu se stvar valjda zakomplicira
Ali i ne mora ako se radi o odgovornim i zrelim odraslim osobama

Recimo primjer. Zaposle me u nekoj tvrtki na mjestu kajaznam nekom...sklopimo ugovor, plaća, poso itd...i sad ja nakon nekog vremena poželim - biti direktor! Ono, ja bih malo više nego što smo početno dogovorili. Može to tako biti -ako se poslodavac složi i daju mi mandat. Ako ne, stvar ostaje u okvirima početnog dogovora. A ja nek svoje želje i ambicije već nekak riješim sam sa sobom. Da - mogu dati i otkaz - ali zašto bih se ljutio na poslodavca? Zašto bi se stvar zakomplicirala, može se opet sve jednostavno riješiti. Otići ću u drugu firmu gdje će me zaposliti ko direktora i sve 5

A ako sam mali narcisoidni pizdek koji misli da je središte svemira onda ću poslati u PM poslodavca i bitange koji ne kuže moj potencijal i psovati ih zakaj me ne stave na poziciju direktora jer JA TAKO ŽELIM!? Zanemarit ću okvire početnog dogovora, neću pokušati razgovorom možda i krenuti u željenom smjeru, nego hoću sve i odmah i sad, direktor ili niš

Nejde to tak, ni u poslu ni u seksu ....
__________________
Nesuđeni preljubnik
Novajlija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 02:29   #94
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne znam, po tvojoj poruci mi zvuci kao da je veci grijeh imati free sex tj FF u odnosu na placanje eskort zenski. Svatko nesto vise preferira, a ne zivimo vise u srednjem vijeku da je seks izvan braka strogo zabranjen, ili za danasnje vrijeme izvan veze.

Nisu nuzne emocije za seks medju dvoje ljudi, no jedan osjecaj je ipak nuzan za to, a to je sigurnost u partnera. To se naravno nece izgraditi preko jedne noc, pa obicno ljudi stupaju u takve odnose s nekim frendovima za koje nisu previse frendovski vezane, ili neki poznanici.
Ja kad sam ulazio u takav odnos, smo i ja i ta cura znali sta zelimo, na cemu smo i svjesno smo ulazili u to. Zamisli no uzivali smo tako solidno vrijeme bez obaveza jer smo oboje dobivali ono kaj nam hrani potenciju, a svako zivo bice na svijetu ima apetit za potenciju koji kad tad treba nahranit, a veza nekad nije na obzoru pa ces onda kaj? Cekat nekoliko godina dok upoznas nekoga da ti se svidi i da se razvije mogucnost za intimnost. U FF bar nema varanja, i nema 500 poruka na dan drugoj polovici di, si kako si i te sheme. Vec je sve puno opustenije, a opet, imas ama bas sve fizicke uzitke.
Razlog zasto je moj odnos bio prekinut je taj kaj se doticna zazeljela prave veze s vremenom, rekoh ok.
No ta veza se nije docekala.

To tvoje kaj si imala je bila veza s dogovorom, tocnije otvorena veza u kojoj dvoje partnera uziva kao u vezi, ali dopustaju si mogucnost zaljubljivanja ili pronalazenja novog partnera.
Ne gledam na FF kao na grijeh nego to jednostavno nije za mene, ali opet tko voli nek izvoli Na intimnost gledam na drugačiji način, ne kao animalni instikt nego više kao spajanje dviju energija. Što se tiče mojih veza nisu to bile otvorene veze, nego veze u kojima smo si dopuštali da sazrijevamo i rastemo kao dvije odvojene individue, nismo bili vezani pupčanom vrpcom. Po meni ako postoji povjerenje i poštovanje onda neće ni biti potrebe da se gušimo sa 500 poruka dnevno, da uvijek idemo u simbiozi. Šta fali kako ga pustim da ode na vikend sa dečkima na more Ja volim slobodu i dajem je drugima, ali opet, oni su uvijek bili tu za mene kao i ja za njih. Onaj dio (boldano) o dopuštanju zaljubljivanja u drugog????????????? Tko sam ja da to zabranim (ili bilo tko drugi) Nema tu dopuštanja ili planiranja, to se jednostavno može dogoditi bilo da si u braku ili vezi ili da si zaručen nije bitno. Ali mislim da je fer reći to partneru. Ne znači da ako sam u vezi da sam vezana okovima ili ugovorom jer po meni to nije veza nego Alcatraz zatvor. Nekako težim odnosima koji me ne sputavaju, a opet se uvijek mogu osloniti na dečka, da se u javnosti ne libim zagrliti ga ako mi to dođe, isto vrijedi i za njega da ne bi ispalo da sve podređivam kako meni odgovara. Jer u tim FF odnosima sve mi je nekako površno, gotovo uvijek netko izađe povrijeđen (češće žene). Zašto ti nisi htio sa tom curom nešto više? Nije ti pasala kao osoba ili si se nakon nekog vremena ohladio od nje?

Zadnje uređivanje jumelle : 25.08.2014. at 02:36.
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 02:52   #95
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne znam, po tvojoj poruci mi zvuci kao da je veci grijeh imati free sex tj FF u odnosu na placanje eskort zenski. Svatko nesto vise preferira, a ne zivimo vise u srednjem vijeku da je seks izvan braka strogo zabranjen, ili za danasnje vrijeme izvan veze.

Nisu nuzne emocije za seks medju dvoje ljudi, no jedan osjecaj je ipak nuzan za to, a to je sigurnost u partnera. To se naravno nece izgraditi preko jedne noc, pa obicno ljudi stupaju u takve odnose s nekim frendovima za koje nisu previse frendovski vezane, ili neki poznanici.
Ja kad sam ulazio u takav odnos, smo i ja i ta cura znali sta zelimo, na cemu smo i svjesno smo ulazili u to. Zamisli no uzivali smo tako solidno vrijeme bez obaveza jer smo oboje dobivali ono kaj nam hrani potenciju, a svako zivo bice na svijetu ima apetit za potenciju koji kad tad treba nahranit, a veza nekad nije na obzoru pa ces onda kaj? Cekat nekoliko godina dok upoznas nekoga da ti se svidi i da se razvije mogucnost za intimnost. U FF bar nema varanja, i nema 500 poruka na dan drugoj polovici di, si kako si i te sheme. Vec je sve puno opustenije, a opet, imas ama bas sve fizicke uzitke.
Razlog zasto je moj odnos bio prekinut je taj kaj se doticna zazeljela prave veze s vremenom, rekoh ok.
No ta veza se nije docekala.

To tvoje kaj si imala je bila veza s dogovorom, tocnije otvorena veza u kojoj dvoje partnera uziva kao u vezi, ali dopustaju si mogucnost zaljubljivanja ili pronalazenja novog partnera.
Ne gledam na FF kao na grijeh nego to jednostavno nije za mene, ali opet tko voli nek izvoli Na intimnost gledam na drugačiji način, ne kao animalni instikt nego više kao spajanje dviju energija. Što se tiče mojih veza nisu to bile otvorene veze, nego veze u kojima smo si dopuštali da sazrijevamo i rastemo kao dvije odvojene individue, nismo bili vezani pupčanom vrpcom. Po meni ako postoji povjerenje i poštovanje onda neće ni biti potrebe da se gušimo sa 500 poruka dnevno, da uvijek idemo u simbiozi. Šta fali kako ga pustim da ode na vikend sa dečkima na more Ja volim slobodu i dajem je drugima, ali opet, oni su uvijek bili tu za mene kao i ja za njih. Onaj dio (boldano) o dopuštanju zaljubljivanja u drugog????????????? Tko sam ja da to zabranim (ili bilo tko drugi) To se jednostavno može dogoditi bilo da si u braku ili vezi ili da si zaručen nije bitno. Ali mislim da je fer reći to partneru. Ne znači da ako sam u vezi da sam vezana okovima ili ugovorom jer po meni to nije veza nego Alcatraz zatvor. Nekako težim odnosima koji me ne sputavaju, a opet se uvijek mogu osloniti na dečka, da se u javnosi ne libim zagrliti ga ako mi to dođe isto vrijedi za njega da ne bi ispalo da sve podređivam kako meni paše. Jer u tim FF odnosima sve mi je nekako površno, gotovo uvijek netko izađe povrijeđen (češće žene). Zašto ti nisi htio sa tom curom nešto više? Nije ti pasala kao osoba ili si se nakon nekog vremena ohladio od nje?
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 03:19   #96
Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Zašto ti nisi htio sa tom curom nešto više? Nije ti pasala kao osoba ili si se nakon nekog vremena ohladio od nje?
A jebiga, ne pase mi ideja velikog vezivanja. Da odmah napomenem, ne volim svrljat niti sam to ikad radio, ali ono kaj volim je izrazita sloboda u odnosu.
I ko je rekao da sam se ohladio? Napisao sam da se ona zasitila takvog odnosa, pa se htjela okusat u sreci u pravoj vezi. Bio sam joj FF, nije stvorila emocije za vise.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:26   #97
Mislim da dobar dio kritika prema FF odnosu proizlazi iz perspektive uspoređivanja s vezom, a ne sa solo statusom. Svi bismo mi htjeli kompletnu ljubavnu vezu ali pitanje je imamo li sada energije i vremena izgraditi ju i održavati? Ako ne - možemo biti solo, frustrirani i margođeni ili u FF odnosu, s vječnim smiješkom na licu i relaksirani. Kad se usporedi sa solo stanjem, FF odnos je ipak puno bolji, IMO
__________________
Nesuđeni preljubnik
Novajlija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:57   #98
Quote:
Novajlija33 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ljudi forsiraju, ali osobno vidim nekoliko prednosti takvog odnosa, u usporedbi s klasičnom, 'kompletnom' vezom.

Kao prvo, na početku svakog odnosa fer je i pošteno definirati i usuglasiti uzajamna očekivanja. To vrijedi isto i za prijateljski ili poslovni odnos. I sad kad uzemo vezu punu razočaranja uzrokovanih time što nisu jasno i otvoreno postavljena uzajamna očekivanja na početku - FF odnos je bolji. U FF odnosu sex je središte odnosa, i ako nema sexa - nema odnosa. To je nekako čisto i jer glumatanja tipa 'sex nije bitan', zatim manipulacije i igrice sexom 'dam-nedam' s bilo koje strane ili čak kurveraj da se sexom pridobiva partnera da se dobije nešto drugo - svega toga u FF odnosu nema. Također, nema osjećaja obaveze, kompulzivnosti, sputanosti - oboje se svaki puta slobodno odlučuju upustiti u sex - ili ne, dakle sexaju se samo kad oboje to žele, a tako i treba biti. I na kraju, nema opasnosti od nekakve ovisnosti seksualne ili emotivne nego je integritet obiju strana očuvan, obje strane autonomno žive i svjesno odlučuju kada će se malo zajedno upustiti u zabavu za odrasle.

Nije li sve to skupa baš skroz cool?
Iskreno ja ne vidim niti jednu prednost FF u odnosu na normalnu vezu. Igrice tipa dam.ne dam seks u vezi ne postoje ako je veza normalna. Ako upoznajes osobu prije ulaska u vezu a ne udjes u vezu s njom nakon tjedan dana onda znas dal zi ta osoba odgovara po pitanju svega ili ti ne odgovara. FF odnos je seks bez nekih velikih emocij i osjecaja ako je cisto FF ako ima emocija i osjecaja ne vidim razloga cemu ne uci u vezu onda a ne samo FF. Mozda grijesim.
__________________
“Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Stvorili smo društvo koje cijeni slugu, a zaboravilo je dar.”
MrEngineer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:02   #99
Quote:
MrEngineer kaže: Pogledaj post
Ma nema beda.
Samo ne kuzim zasto s takvim likom uci uopce u FF odnos?
Kad vrlo vjerovatno taj decko.ulazi u odnos da iskoristi, izjebe i ostavi. A nije iskljuceno da onda jos okolo prica kakva je cura u krevetu i ostale gluparije
a sto je ff odnos nego nesto za bacit pod jaja?
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:06   #100
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
a sto je ff odnos nego nesto za bacit pod jaja?
Mislim da nisam nigdje napisao da nije ff odnos samo seks.
Ali napisah da cura i ako zeli uci u ff odnos treba mal upoznat lika a ne da joj se dogadjaju onakve stvari koje sam naveo u postu koji si citirala. Tebi bi bilo drago da okolo frendovima prica o seksu s tobom itd?
__________________
“Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Stvorili smo društvo koje cijeni slugu, a zaboravilo je dar.”
MrEngineer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.