Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 17:45   #21
Quote:
tommek13 kaže: Pogledaj post
onda ocito radis krivi posao meni nikad bolje nije bilo nego kad sam poceo raditi
i meni je bilo prvih 4-5 godina.
Nažalost, ustanovilo se da mi dobro ide, pa su me natrpali do smrti
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:49   #22
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
i meni je bilo prvih 4-5 godina.
Nažalost, ustanovilo se da mi dobro ide, pa su me natrpali do smrti
Klasicna greška u koracima
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:32   #23
Pocnes od malih stvari.
Prvo procitas neku knjigu... Pozabavis se odlaskom u knjiznicu i nesto si dobro uzmes...
Mozes obuci tenisice i pretvarati se da se rekreiras malo brzom setnjom...
Zabiljezis si negdje sto si u setnji vidio, zalazak/izlazak sunca? kisu...?
Osim samog interneta, mozes si skinuti dobar film, spremis si doma neko novo jelo uz film pa eksperimentiras...

Svaki dan si zadas neku malu aktivnost i ucis se biti sam(a) sa sobom...

Nakon nekog vremena, postane lakse i osjecas se bolje... i obicno tada nekoga i upoznas i slicno...
Irum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:55   #24
I savjeti takvog tipa su dobri, ali opet je nekako lakse se odluciti za odugovlacenja i odgode.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:01   #25
Knjige, trčanje, filmovi, muzeji, džaba ti je sve to. Moš ubit vrime, al nećeš se osjećat bolje. Napravi nešto za nekoga drugoga, to je jedino šta pomaže.
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:27   #26
kad se naucis biti sretan i sam onda mozes biti sretan i uz nekog
al da nadji neku zanimaciju, mislim doslovno mos svasta radit danas veliki je izbor
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:30   #27
Pa i radim dosta toga za druge, ali nekada i to bude dosadno.

Ponekad mi treba nesto iznenadno, tipa nestanak struje da bi se kolotecina malo izmjenila.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:35   #28
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa i radim dosta toga za druge, ali nekada i to bude dosadno.

Ponekad mi treba nesto iznenadno, tipa nestanak struje da bi se kolotecina malo izmjenila.
Pa ne znan, ja dosadu ne doživljavan ko problem sam po sebi. Ako mi je dosadno, ne znači da san usamljena, depresivna i neispunjena, nego samo da ne znan šta sa sobom ovih 5 minuta.

Ako se osjećan zadovoljno i ispunjeno i da nisan usamljena, mogu se dosađivat i uživat u tome
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:37   #29
Same thing here Rekli su ljudi, knjiga,filmovi, posao, nešto novo, važno je ostati u toku, ne se zatvarati od svijeta.
-addicted- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:56   #30
Odgovor je da ako vam je dosadno i ako nemate nikoga oko vas i mislite da ste u "depresiji", uživajte u blaženim trenucima jer su ta ćuvstva u stvari duboko duhovna stanja. Lezite na tepih i valjajte se po tepihu i u tim osjećajima, jer ne zaboravite da će doći trenutak kada nećete znati gdje vam je glava od posla i oko vas će stalno biti netko da vas gnjavi i ne da vam mira.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:57   #31
Po mom mišljenju, u većini slučajeva, ono što ljudi zovu "depresija" u stvari nije klinička bolest depresija, nego je to jedan osjećaj kada su ljudi sami sa sobom i nemaju ništa za raditi, ništa im se ni ne da, ali oni iz nekog razloga u sebi osjećaju neku grižnju savjesti što su sami i čini im se da bi morali stalno biti zaposleni nečime.
Drugim riječima, to je ono što Dalmatinci zovu "fjaka", samo što se fjaka interpretira na krivi način.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:08   #32
Istina da svi govore o nekoj depresiji, a ne misle na teško psihičko stanje. Ali što je ako izvana sve radim da ne djelujem depresivno, a zapravo ne mogu poslije posla izaći sama van radi rekreacije i odmora bez nekog razloga i samo mi se spava i nemam snage u mišićima. Onda se zapitam zašto sam tako troma osoba i nikako uskladiti duh i tijelo. Neke kočnice definitivno imam. Kad imam obveze sve ide normalno. Čim bi trebala neobvezno negdje ja ne mogu nemam s kim, nemam razloga za izaći, a zapravo ni ne moram imati neki razlog doli da samo šetam. I primijetila sam da se osjećam nelagodno kad izlazim s nekim društvom van, a volim se družiti. Sve me neka muka uhvati kao ja ne bih. Nemam neku volju.
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:16   #33
Quote:
ancica986 kaže: Pogledaj post
Istina da svi govore o nekoj depresiji, a ne misle na teško psihičko stanje. Ali što je ako izvana sve radim da ne djelujem depresivno, a zapravo ne mogu poslije posla izaći sama van radi rekreacije i odmora bez nekog razloga i samo mi se spava i nemam snage u mišićima. Onda se zapitam zašto sam tako troma osoba i nikako uskladiti duh i tijelo. Neke kočnice definitivno imam. Kad imam obveze sve ide normalno. Čim bi trebala neobvezno negdje ja ne mogu nemam s kim, nemam razloga za izaći, a zapravo ni ne moram imati neki razlog doli da samo šetam. I primijetila sam da se osjećam nelagodno kad izlazim s nekim društvom van, a volim se družiti. Sve me neka muka uhvati kao ja ne bih. Nemam neku volju.

Očito imaš problem sa manjkom energije.
Riješenje toga je jednostavno.
Zdrava prehrana svaki dan. Fizička aktivnost tipa jogging u prirodi, plivanje ili najbolje od svega- ples. 3x tjedno.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:19   #34
Ali i te neke navike su kak bi rekao previse ukorijenjene u mozgu i cak se neke lose navike i krenu mijenjati, onda se i stvara neki bolji filing, ali i kratki privremeni povratak na neke od losijih navika povremeno se cini jos i losijim nego ranije.

Ili kao kod krizaljki, obicno ispunim oko pola, a ne da mi se guglati za ispunjavanje krizaljki, tak da ono, tesko je ulovit dobar ritam.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:48   #35
Rješavaj se svakodnevnih navika i promijeni nešto u svom danu. Promijeni rutu/prijevozno sredstvo do faksa/posla ili u šetnji/vožnji. Malo po malo.
Pravi popise (makar mentalne) stvari koje voliš/bi hito/la napraviti, a nisi nikad/dugo. Učlaniti se u knjižnicu, skuhati nešto novo, otići u muzej. Nekakve sitnice koje možeš obaviti svakodnevno.

Otkrivanje tople vode, sve to znaš i sam/a, samo što eto nećeš, a tu ti ne može nitko pomoći.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:01   #36
Nije da necu, vec to radim dosta sporo.

Za citanje knjiga bas i nemam volju, vise casopisi tipa Drvo Znanja, ali i to pomalo dojadi.

A tu i tamo zaigram sah, al prek interneta mi je nezgodno jer mi steka, a uzivo dosta rijetko jer dosta malo poznanika zna igrati sah.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:02   #37
Nisam se obraćala izravno tebi, već općenito, nakon pročitanog uvodnog posta.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 23:12   #38
Hvala vam svima na komentarima, prijedlozima i savjetima.

Stvar je u tome što sam usamljen već jako dugo vremena, s kratkim prekidima malo bogatijeg društvenog života tokom školovanja, jedne ozbiljnije veze, i malo radnog staža, sam sam praktički cijeli život, jer još od djetinjstva nemam neke bliskije prijatelje. Tako da sam mnoge od vaših prijedloga već isprobao,.... čitanje knjiga, flimovi, muzika, kursevi, interes za sve te stvari se pojavi se u određenim periodima, a onda dođe faza kada sam pogledao sve filmove, nemam šta zanimljivo za slušati i tako. Jedina stvar kojom se nisam bavio je trčanje, ali mislim da je to kao i sa čitanje knjiga. Obično ih čitam u periodima kada imam više obaveza, one su mi tada relaksacija i bijeg od stresa, ali kada nemam nikakvih obaveza, misli lete svuda, nemam koncentracije, i volja za čitanjem je nikakva, tako je i sa trčanjem.

Jedna forumašica je napisala da trebam da uživam u dosadi, jer mnogi ljudi danas nemaju tu mogućnost. Paradoksalno je da sam tokom života prošao kroz razna sranja, i svo to vrijeme sam priželjkivao da se mogu naći u komformističkoj situaciji kao sada, a danas kada živim jednoličnim životom bez nekog većeg stresa, i dalje sam nesretan i osjećam se kao da mi stalno nešto promiće, kao da propuštam mnogo toga. A ustvari ta nesretnost je najviše povezana sa mojim nekim teško ostvarivim očekivanjima ili sa očekivanjem društva.

Teško da ću u skorije vrijeme pronaći posao u sredini u kojoj živim, ili s obzirom na godine steči neke bliskije prijatelje, ili ostvariti neku ozbiljniju vezu.
I na kraju ostaje pitanje, kako se pomiriti i nositi sa usamljenošću? Kako se naučiti uživati u ovoj situacji gdje nemam nekih obaveza i stresa, niti mi je ozbiljnije ugrožena egzistencija. Kako biti slobodan od vlastitih očekivanja i očekivanja društva, a pri tome ostati kolko' toliko pri zdravoj pameti?
Soyleyin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 23:13   #39
I ja se grozno šugavo osjećam, baš neka summertime sadness.
Ar1st0cr4t is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 23:41   #40
@ Tomislav B & ancica986

depresija nemora biti psihicki jako prisutna, posto ima vise vrsta i depresija i anksioznosti i ostalih sr...
depra je generalno klonulost "duha i tjela", uzrok (sad) nije vazan
tuga kao tuga dodje iznutra i covjek je bezvoljan za ista.... dalje mi se nejde u detalje -_-

Quote:
Soyleyin kaže: Pogledaj post
I na kraju ostaje pitanje, kako se pomiriti i nositi sa usamljenošću?
dobro pitanje
genericni odgovor od drugih bi bio "nadji zanimaciju" ili "druzi se s nekim"
no ocito to nije uvijek "samo tako"
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.