Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 14:00   #21
Quote:
brijanje kaže: Pogledaj post
Ovo pice ima povijest i svojevrsni je brend u skotskoj, nesto ala cockta ili pipi u RH.
U talu s nekim politicarevim sinom ili tajkuncicem bi se dalo razmisljat o prozivodnji i ulaganju kod nas .

no pokusavat nesto solo je borba protiv vjetrenjaca .
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:10   #22
Quote:
brijanje kaže: Pogledaj post
Ovo je potpuna suprotnost od onoga o čemu pričamo, piće sa stoljetnom tradicijom na domaćem tržištu od preko 60 mil. stanovnika + ex. britanske kolonije.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:12   #23
Quote:
no_style kaže: Pogledaj post
neno dobro objasnio.

Nije pokrenuti proizvodnju baš jednostavno, a pogotovo kod nas.
Ma mi smo maleni.

Bio sam nedavno u Koreji, pa da povucem paralelu, njih je na teritoriju 2x vecem od HR ih ima 50M (vise nego 10x vise).

Seoul metro area (povrsine zagrebacke zupanije) = 25M ljudi.

Svi ti ljudi neki qrac rade i imaju svaki dan 5$ "viska" u dzepu za spiskati.

Samim time - imaju lokalno trzite i mogu eksperimentirati sa sranjima kakve je op naveo.

Pogledajte neke WTF (Wonderful Treasure Find) Korea naslove, kao najbolji primjer:

1) Brand name: (SeaWeed Pringles) https://www.youtube.com/watch?v=P-WM2toaJH8
2) Iz necije garaze : https://www.youtube.com/watch?v=po1R7lHmVbw

Bottom line - tamo maltene da poseres govno, uvaljas u brasno i isprzis u dubokom ulju - neko ce to kupit za 2-3$ i pojest. Mozda postane i specijalitet. Tamo fakat jedu svasta grdoga
Da stanes na cestu sa kartonskom kutijom kupit ce neko sranje koje prodajes 10-15 ljudi kroz par sati, a ako im se svidi sutra imas trziste od 50 milja ljudi + japan + tajvan.

Napravi nesto kod nas i stani na TBJ - prvo ce te cudno gledat, onda ce ti prigovarat da je skupo, a onda ti ne gine kazna zbog manjka fiskalizacije. A sve legalno proizvest i plasirati na trziste medju brendove je muka Isusova

Kuzis sad - problem manjka rasadnika ideja...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:22   #24
a EU trziste ? sta to bese, sta to bese - EU trziste ?
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:22   #25
"Brend" je nedostižan san za hrvatske firme koje proizvode robu široke potrošnje. Pritom mislim na brend koji nešto znači van granica ex-YU. Toga baš i nemamo niti ćemo imati, preskupo je i treba se hrvati sa veeeelikim ribetinama. No proizvodnja u HR ima neke šanse izvan tog "brendiranog" područja ili u radu za jake strane brendove. No za takvo što fali nam pametne i jeftine države, fali nam znanja, novih tehnologija, veza sa inozemstvom, fali nam puno toga I koliko god se mi busali u prsa i vikali "da ne želimo biti kolonija", onako realno četiri milijuna relativno starih, siromašnih i neobrazovanih ljudi (a sada i dobro zaduženih) ne mogu biti ništa drugo nego to.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:26   #26
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
a EU trziste ? sta to bese, sta to bese - EU trziste ?
Mala no name firma iz no name zemlje nema što tražiti na tom tržištu. Da karikiram, dali bi radije na EU tržištu kupio talijanske ili bugarske cipele?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:55   #27
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
a EU trziste ? sta to bese, sta to bese - EU trziste ?
Floskula da zaokruzis "DA" na referendumu

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:26   #28
a da li bi ti kupio talijanski ili bugarski software ? i zasto cipele ? ima ziher nesto sto bugari dobro rade. dakle ako cemo tako gledat sta bi ti kupio uopce iz jedne hrvatske pogotovo ako zivis ovdje i znas da je sve sto se tu proizvodi za kurac maltene. znaci za mene je to seljacka spika, u americi zadnji jebeni niger moze napravit cudo a u evropi jedan bugar ili hrvat ne moze ? pa jebem ja takvo drustvo. tako smo nigdje iducih sto godina. ma hiljadu godina.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:37   #29
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
a da li bi ti kupio talijanski ili bugarski software ? i zasto cipele ? ima ziher nesto sto bugari dobro rade. dakle ako cemo tako gledat sta bi ti kupio uopce iz jedne hrvatske pogotovo ako zivis ovdje i znas da je sve sto se tu proizvodi za kurac maltene. znaci za mene je to seljacka spika, u americi zadnji jebeni niger moze napravit cudo a u evropi jedan bugar ili hrvat ne moze ? pa jebem ja takvo drustvo. tako smo nigdje iducih sto godina. ma hiljadu godina.
Ne kažem da ne mogu nešto dobro napraviti ali zašto bi uopće riskirao, kupnjom talijanskih cipela dobiti ću i kvalitetu i dizajn uz možda nešto malo skuplju cijenu.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:41   #30
pa zato da se pozitivno iznenadis :nezna: zasto izaci iz svog sela ? pa zato sto je selo jebote.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:42   #31
Evo jedna stvar interesantna , sapuni koji se izraduju kod kuce il u manjem domacinstvu. Ulaganje je minimalno , malo kemije koja se nabavi za sicu te kalupi + etericna ulja. No zanimljivo da kod nas nema ljudi koji se s tim bave ( mozda ima al se ne prodaju preko ebaya i slicnih stranica ) a lova je solidna s ozbirom da jedan sapun dode oko 5-10 dolara. Zapelo mi e za oko jer mi cura narucuje talijanske na bazi lavande i par mediteranskih biljaka a nije da mi nemamo toga !?
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:45   #32
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
pa zato da se pozitivno iznenadis :nezna: zasto izaci iz svog sela ? pa zato sto je selo jebote.
Neka me pozitivno iznenadi netko drugi, kada ću vidjeti da ih George Clooney nosi onda ću i ja
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:59   #33
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
Evo jedna stvar interesantna , sapuni koji se izraduju kod kuce il u manjem domacinstvu. Ulaganje je minimalno , malo kemije koja se nabavi za sicu te kalupi + etericna ulja. No zanimljivo da kod nas nema ljudi koji se s tim bave ( mozda ima al se ne prodaju preko ebaya i slicnih stranica ) a lova je solidna s ozbirom da jedan sapun dode oko 5-10 dolara. Zapelo mi e za oko jer mi cura narucuje talijanske na bazi lavande i par mediteranskih biljaka a nije da mi nemamo toga !?
Ima ljudi koji se time bave, samo je to kućna radinost i zarada nije neka.
Još ako ideš legalno pa otvoriš tvrtku onda si najebao.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:21   #34
http://www.ebay.com/itm/Aphrodite-Pu...item417ed98aaa

by greece * nie italija moja greska
ovi sastojci nikako ne prelaze 10 kn
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:03   #35
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
http://www.ebay.com/itm/Aphrodite-Pu...item417ed98aaa

by greece * nie italija moja greska
ovi sastojci nikako ne prelaze 10 kn
Ovakvih stvari imamo - viđao na sajmovima OPG sa otoka i obale.
Ali u malim količinama.

Vezano uz proizvodnju i zašto ne možemo, primjer:
U UK postoje "institucije" koje proizvođače pomažu i usmjeravaju. Obiteljske firme smisle proizvod i dođu s idejom. Dobiju savjete za dizajn/proizvodnju/tržište/marketing itd. UK ambasada organizira sajam u Budimpešti i PLATI smještaj i hranu UK izlagacima i mogućim kupcima iz Mađ, Hrv, Slov, Srb itd...

A da ne kažem da za svaki korak u poslovnom procesu imaju 100X manje birokracije i gluposti nego u RH.
no_style is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:06   #36
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
------------------------------------------------------



Prosle godine je vraceno 15-20 000 mandarina iz Rusije zbog 'kiselosti ' kako e navedeno* . No postoje i drugi putevi kao sto je sverc preko BiH te Srbije npr, ove godine je navedeno 80.000 tona i naivno je ocekivati da ce to zavrsiti u Neretvi. Ovakvi naslovi su predstava za javnost te mogu predstavljati dva pravca
1 . Dizanje uzbune medu lokalcima te davanje plodova po sitnis u strahu od neplasmana
2 . Uzimanje Eu subvencija i poticaja
Zgodno je napomenuti da je prosle godine bila slicna prica sa ubojstvom rusko-kavkavskog mafijasa koji je ' bio kljucni covjek otkupa za rusiju'

U slucaju da Vindija ili neka strana firma vrsi otkup vocaka za sokove , seljaci bi imali izbor ovako su osudeni na otkupljivace te svercere .
Igracima u toj dolini odgovara takvo stanje

Kvaliteta plodova je ocajna , turske su nemjerljivo bolje naposljetku .

A sto se tice hrvatskih proizvoda jedan vrhunski pokusaj po meni - srdela snack no svi smo svjedoci pocetka i kraja.

Ostatak price vezano uz financije te plasman 'Babe Mande' je objasnio Mr.Neno

Je, a srdela-snack je propala iz vise razloga. Jedan je vjerojatno upitna lokacija koja je bila blizu placa na Kvatricu... dakle, imas 5-10 starih restorana/zalogajnica i ti sada ides uvaliti nesto novo... na mjesto gdje ljudi dolaze kupiti nesto na plac i/ili vjerojatno - pojesti burek ili hamburger..
I onda im pokusas uvaliti srdele koje bi takve ljude drzale 2 sata...

Umjesto da su odabrali neke lokacije oko banaka gdje bi isle mlade bankarke koje se hrane shakeovima i ljekovitim travama u kefiru..

Srdela Snack je zapravo super primjer hrvatskog biznisa - profesorska ekipa se sjetila cuclati pomoc od drzave (nekih par mil. eura) radi njihovog projeka, mozda neki znanstveni rad ili doktorat padne jos, a ako prodje prodje..

tocnije, ekipa koja nije radila u direktnoj prodaji..
Umjesto da su pokupili/platili managera iz McDonaldsa, da im odabere najfrekventnije lokacije, itd. itd...

Klasicna prica, hrvatski biznis nastaje ili samo na korupciji, pa dok ide ide... ili na nekom novcu koji padne s neba, pa se pokusa nesto napraviti od toga... tek manji dio naprave ljudi sa pravim poslovnim iskustvom..
A i oni koji spadaju u te kategorije su oni kojima je Zagreb centar univerzuma, pa nema teorije da bi se islo nesto okolo prodavati.. o kreativnosti da ne govorim
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:34   #37
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ma mi smo maleni.

Bio sam nedavno u Koreji, pa da povucem paralelu, njih je na teritoriju 2x vecem od HR ih ima 50M (vise nego 10x vise).

Seoul metro area (povrsine zagrebacke zupanije) = 25M ljudi.

Svi ti ljudi neki qrac rade i imaju svaki dan 5$ "viska" u dzepu za spiskati.

Samim time - imaju lokalno trzite i mogu eksperimentirati sa sranjima kakve je op naveo.

Pogledajte neke WTF (Wonderful Treasure Find) Korea naslove, kao najbolji primjer:

1) Brand name: (SeaWeed Pringles) https://www.youtube.com/watch?v=P-WM2toaJH8
2) Iz necije garaze : https://www.youtube.com/watch?v=po1R7lHmVbw

Bottom line - tamo maltene da poseres govno, uvaljas u brasno i isprzis u dubokom ulju - neko ce to kupit za 2-3$ i pojest. Mozda postane i specijalitet. Tamo fakat jedu svasta grdoga
Da stanes na cestu sa kartonskom kutijom kupit ce neko sranje koje prodajes 10-15 ljudi kroz par sati, a ako im se svidi sutra imas trziste od 50 milja ljudi + japan + tajvan.

Napravi nesto kod nas i stani na TBJ - prvo ce te cudno gledat, onda ce ti prigovarat da je skupo, a onda ti ne gine kazna zbog manjka fiskalizacije. A sve legalno proizvest i plasirati na trziste medju brendove je muka Isusova

Kuzis sad - problem manjka rasadnika ideja...

poslovno ili turisticki ?
Da sto se tice Azije cjelokupne to je jednostavno jedan mentalni sklop nama balkancima nepoznat. Ovi vidici su zgodna stvar
S ostatkom posta se slazem

I.
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
a EU trziste ? sta to bese, sta to bese - EU trziste ?
Hah evo jedna stvar bliska Eu . Solarna elektrana - poticaji od eu no dobro se zna ko se okoristio time..moj pokusaj sa ruskim tehnicarom je odbacen iako smo imali novac i znanje.

Quote:
no_style kaže: Pogledaj post
Ovakvih stvari imamo - viđao na sajmovima OPG sa otoka i obale.
Ali u malim količinama.

Vezano uz proizvodnju i zašto ne možemo, primjer:
U UK postoje "institucije" koje proizvođače pomažu i usmjeravaju. Obiteljske firme smisle proizvod i dođu s idejom. Dobiju savjete za dizajn/proizvodnju/tržište/marketing itd. UK ambasada organizira sajam u Budimpešti i PLATI smještaj i hranu UK izlagacima i mogućim kupcima iz Mađ, Hrv, Slov, Srb itd...

A da ne kažem da za svaki korak u poslovnom procesu imaju 100X manje birokracije i gluposti nego u RH.
Ma i ja sam pre par godina u nekom restoranu u vodicama nasa bia slicnu stvar koju je neka simpaticna bakica prodavala. No naci preko neta je nemoguce !

Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Je, a srdela-snack je propala iz vise razloga. Jedan je vjerojatno upitna lokacija koja je bila blizu placa na Kvatricu... dakle, imas 5-10 starih restorana/zalogajnica i ti sada ides uvaliti nesto novo... na mjesto gdje ljudi dolaze kupiti nesto na plac i/ili vjerojatno - pojesti burek ili hamburger..
I onda im pokusas uvaliti srdele koje bi takve ljude drzale 2 sata...

Umjesto da su odabrali neke lokacije oko banaka gdje bi isle mlade bankarke koje se hrane shakeovima i ljekovitim travama u kefiru..

Srdela Snack je zapravo super primjer hrvatskog biznisa - profesorska ekipa se sjetila cuclati pomoc od drzave (nekih par mil. eura) radi njihovog projeka, mozda neki znanstveni rad ili doktorat padne jos, a ako prodje prodje..

tocnije, ekipa koja nije radila u direktnoj prodaji..
Umjesto da su pokupili/platili managera iz McDonaldsa, da im odabere najfrekventnije lokacije, itd. itd...

Klasicna prica, hrvatski biznis nastaje ili samo na korupciji, pa dok ide ide... ili na nekom novcu koji padne s neba, pa se pokusa nesto napraviti od toga... tek manji dio naprave ljudi sa pravim poslovnim iskustvom..
A i oni koji spadaju u te kategorije su oni kojima je Zagreb centar univerzuma, pa nema teorije da bi se islo nesto okolo prodavati.. o kreativnosti da ne govorim
Dobro zapazanje sto se tice drzave i pomoci
tipicna hrvatska prica

mislin da ova tema bi mogla bit zanimljiva i preci u neku konstruktivnu raspravu u vezi investicija u hrvatskoj
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:18   #38
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
http://www.ebay.com/itm/Aphrodite-Pu...item417ed98aaa

by greece * nie italija moja greska
ovi sastojci nikako ne prelaze 10 kn
Kod nas bi samo poštarina koštala cca 30 kn unutar Hrvatske, a za van garant puno više (to sa poštarinom mi nikako nije jasno da možeš kupiti nešto iz Kine za 50 kn i da se to nekome uopće isplati slati. Za dostavu jebene pizze je minimum narudžba od 30 kn). A ako pogledaš na dnu stranice brojač posjeta vidjet ćeš da to možda i nije neki posao od kojeg bi se dalo dobro (ili ikako) živjeti.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:26   #39
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
a da li bi ti kupio talijanski ili bugarski software ? i zasto cipele ? ima ziher nesto sto bugari dobro rade. dakle ako cemo tako gledat sta bi ti kupio uopce iz jedne hrvatske pogotovo ako zivis ovdje i znas da je sve sto se tu proizvodi za kurac maltene. znaci za mene je to seljacka spika, u americi zadnji jebeni niger moze napravit cudo a u evropi jedan bugar ili hrvat ne moze ? pa jebem ja takvo drustvo. tako smo nigdje iducih sto godina. ma hiljadu godina.

Bugari proizvode dobar software kad vec pricas o tome. I prodaje se po cijelom svijetu.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:39   #40
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Kod nas bi samo poštarina koštala cca 30 kn unutar Hrvatske, a za van garant puno više (to sa poštarinom mi nikako nije jasno da možeš kupiti nešto iz Kine za 50 kn i da se to nekome uopće isplati slati. Za dostavu jebene pizze je minimum narudžba od 30 kn). A ako pogledaš na dnu stranice brojač posjeta vidjet ćeš da to možda i nije neki posao od kojeg bi se dalo dobro (ili ikako) živjeti.
Salju kinezi i za 1 dolar vrijednosti .. nisan rekao da e posao vrhunski no za nekog ako ima slobodnog vremena moze postati hobby zabava koji donosi amo rec 500-600-1000 kn mjesecno a i moja cura ce mu bit prvi kupac e . No ovi podaci o slanju van hrvatske mi se cine pretjerani
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.