Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2013., 13:06   #281
Moja draga Lilith nalazi se u Jarcu u konjukciji sa neaspektiranim Marsom u 12. kući..što reći nego kriminal..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:44   #282
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Može li netko reći nešto o tome?

Lilith utječe na korijenski dio ljudskog uma-mozga, sjedište instinkta, agresivne seksualnosti, preživljavanja, skrivenih tabooa, i svega onoga mračnoga, primitivnoga i iskonskoga.

Sa čistog geometrijsko matematičke točke gledišta to je energetski tok ili točka u kojoj se povezuju jezgra zemljine kugle i ekpisa po kojoj se kreće mjesec.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:47   #283
Quote:
teranee kaže: Pogledaj post
pozz...meni je lilith: 2°31' škorpion, 11.kuća..može li netko da mi objasni?
po čitanju sam primjetila da je lilith u škorpionu jedana od gorih kombinacija?
Pa jer su općenito gledano i Škorpion i Lilith na lošemu glasu.

A kad se još i spoje onda je to dvostruko 2X 'zlo'.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:53   #284
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
Moja draga Lilith nalazi se u Jarcu u konjukciji sa neaspektiranim Marsom u 12. kući..što reći nego kriminal..
Tja, uvijek može biti gore. Mislim da je Lilith nepotrebno 'demonizirana'. Ustvari, to je veoma bitan aspekt koji može biti od velike koristi u smislu razumijevanja i postizanja nekog boljeg uvida u skrivene tamnije aspekte vlastite osobnosti i ličnosti a to je ustvari i put ka samoprosvjetljenju ili iluminaciji.

A neki i vole kriminal

http://www.youtube.com/watch?v=GA2hi3jIXro

p.s.
Podržava li ovaj forum postavljanje youtube zapisa, flash i sl...???
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:56   #285
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Može li netko reći nešto o tome?

Lilith je točka odnosa između zemljine gravitacije i mjeseca. Predstavlja srž naše osobnosti. Kada se Lilith, Mjesec i Sunce nađu u steliji dolazi do otvaranja njezinih vratiju. To je crna Lilith. Točka gdje je Mjesec najudaljeniji od Zemlje, tj. najbliži Suncu. Tamna Lilith je drugi mjesec, tj. još jedan planet u sjeni mjeseca koji nije vidljiv ljudskome oku. Premda nijedan astronomski dokaz o postojanju toga planeta ili nebeskog tijela nikad nije pronađen. I na kraju tu je još i asteroid Lilith.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 22:51   #286
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Tja, uvijek može biti gore. Mislim da je Lilith nepotrebno 'demonizirana'. Ustvari, to je veoma bitan aspekt koji može biti od velike koristi u smislu razumijevanja i postizanja nekog boljeg uvida u skrivene tamnije aspekte vlastite osobnosti i ličnosti a to je ustvari i put ka samoprosvjetljenju ili iluminaciji.

A neki i vole kriminal

http://www.youtube.com/watch?v=GA2hi3jIXro

p.s.
Podržava li ovaj forum postavljanje youtube zapisa, flash i sl...???
heheheeh..ne žalim se ja na nju, to "kriminal" je više bio za smijeh..negdje sam pročitala da je u Jarcu najjača(što god to značilo, a tko zna da li je i točno)..

pjesmica je isto forica, Britney i njezin spasitelj..

puno hvala na komentaru..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:08   #287
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
heheheeh..ne žalim se ja na nju, to "kriminal" je više bio za smijeh..negdje sam pročitala da je u Jarcu najjača(što god to značilo, a tko zna da li je i točno)..

pjesmica je isto forica, Britney i njezin spasitelj..

puno hvala na komentaru..
Mislim da je Lilith u svim znakovima podjednako jaka, jer se radi prvenstveno o astroloskome aspektu dobivenom matematickim izracunima. Mozda je jača za za jače aktivnosti Mjeseca, npr. puni Mjesec, te oko određenih fiksnih zvijezda, npr. jako famozni aspekt je Lilith i Algol, inace meni je Lilith sa Naddir kod zvijezde Algol (ali se ne žalim )

Ustvari uživam u svojoj Lilith

I u znakovima koji su slični njenoj prirodi npr. možda Škorpion. Kao što rekoh, veoma moćan aspekt koji može biti i veoma destruktivan.

A kaj se tiče Britney to mi je prvo palo na pamet. Tj. volio sam tu pjesmu. I riječ Kriminal me je asocirala na nju.

No nije bila moj jedini izbor, ova bi takodjer mogla da dočara Lilith https://www.youtube.com/watch?v=zx_dTSPzXlk
pjevačica baš ima imidž demonice Lilith a opet je tako nježna i nevina.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:13   #288
Kako biste posmatrali Lilith u 4 kuci u Biku koja je u egzaktnoj opoziciji sa Suncem i Fortunom?
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:20   #289
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Kako biste posmatrali Lilith u 4 kuci u Biku koja je u egzaktnoj opoziciji sa Suncem i Fortunom?
Samo jedno pitanje, koliko je blizu Algolu?
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:21   #290
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Samo jedno pitanje, koliko je blizu Algolu?
Hvala bogu njemu blizu nije , udaljena je 7 stepeni
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:27   #291
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Hvala bogu njemu blizu nije , udaljena je 7 stepeni
Algolu neki astrolozi daju orb od sest stepeni.

Ak još uzmeš da Lilith ima 2 do 3 stepena, dodiruju se.

Pa bik je Simbol plodnosti i seksualne moći. Vezuje se uz ovomaterijalne užitke.

Sumerani su ga štovali kao božanstvo upravo zbog te virilne komponente u karakteru.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:32   #292
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Algolu neki astrolozi daju orb od sest stepeni.

Ak još uzmeš da Lilith ima 2 do 3 stepena, dodiruju se.

Pa bik je Simbol plodnosti i seksualne moći. Vezuje se uz ovomaterijalne užitke.

Sumerani su ga štovali kao božanstvo upravo zbog te virilne komponente u karakteru.
Znači, ti si još jedan Škorpion.

Opozicija sa Suncem je bitna, jer se Lilith i računa u korelaciji sa Zemljom i Mjesecom, a s njima se nalazi i sinkronizirano u kretnjama i Sunce. Zbog toga npr. kod opozicija Sunca sa nodama, imamo pomrčine i sl...

Fortuna je arapska točka, te točke su ustvari astrološki stupnjevi. I njih imaš stotine. Tak' da provjeri da ti se točka smrti ne nalazi na Lilith.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:33   #293
Sto mu ga onda dolazi do toga da sam smrtno plodna i seksualna ,a ?

Imam jos dva pitanja :

1. Da li posmatras Lilith kao bitnu u sinastrijama ?
2. Koliku ulogu igra njen dispoziter ?

Nisam je nikada pratila pa sorry na smor pitanjima, pokusavam da dokucim sta i kako je sa njom
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 10:51   #294
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Mislim da je Lilith u svim znakovima podjednako jaka, jer se radi prvenstveno o astroloskome aspektu dobivenom matematickim izracunima. Mozda je jača za za jače aktivnosti Mjeseca, npr. puni Mjesec, te oko određenih fiksnih zvijezda, npr. jako famozni aspekt je Lilith i Algol, inace meni je Lilith sa Naddir kod zvijezde Algol (ali se ne žalim )

Ustvari uživam u svojoj Lilith

I u znakovima koji su slični njenoj prirodi npr. možda Škorpion. Kao što rekoh, veoma moćan aspekt koji može biti i veoma destruktivan.

A kaj se tiče Britney to mi je prvo palo na pamet. Tj. volio sam tu pjesmu. I riječ Kriminal me je asocirala na nju.

No nije bila moj jedini izbor, ova bi takodjer mogla da dočara Lilith https://www.youtube.com/watch?v=zx_dTSPzXlk
pjevačica baš ima imidž demonice Lilith a opet je tako nježna i nevina.

Ja mislim da nije..meni se čini da poprima osobine znaka u kojem se nalazi..možda griješim..

evo lijep tekstić za moj slučaj:http://sanjaperic.com/2006/10/19/lilit-u-jarcu/ .... naglašena krutost i malo sirovost a nikakva vamp žena..

Hm...ova Lana me malo u depru baca..Britney mi je draža (da ne bude samo ženska nego horoskopska solidarnost)
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:31   #295
Zna li itko što bi značila Lilith točno na MC-u kod muškarca?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:42   #296
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Zna li itko što bi značila Lilith točno na MC-u kod muškarca?
da upoznaje fatalne žene na poslu
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:49   #297
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Zna li itko što bi značila Lilith točno na MC-u kod muškarca?
Kada je Lilith u bliskoj vezi s točkom MC-a onda se najčešće očituje kroz profesionalni put. Postoji jaka želja za vladanjem zbog koje je osoba spremna iskoristiti bilo što kako bi zadovoljila tu svoju potrebu. Često ova pozicija ima tendenciju pohlepe jer Crni Mjesec jest arhetip žudnje pa zbog toga i nečeg "mračnog" što obilježi karijeru (to može biti i keks afera). U tom smislu muškarac s Lilith na MC može biti sebično orijentiran, prema porodici samo onoliko koliko mora.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:05   #298
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
da upoznaje fatalne žene na poslu
Valjda nije to.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada je Lilith u bliskoj vezi s točkom MC-a onda se najčešće očituje kroz profesionalni put. Postoji jaka želja za vladanjem zbog koje je osoba spremna iskoristiti bilo što kako bi zadovoljila tu svoju potrebu. Često ova pozicija ima tendenciju pohlepe jer Crni Mjesec jest arhetip žudnje pa zbog toga i nečeg "mračnog" što obilježi karijeru (to može biti i keks afera). U tom smislu muškarac s Lilith na MC može biti sebično orijentiran, prema porodici samo onoliko koliko mora.
Ovo bi već moglo biti...
To s aferom mi se čini zanimljivo. Ali moralo bi biti povezano s roditeljem. Može li se to tako manifestirati, s obzirom da je Lilith u 10. kući?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 23:38   #299
Ako ovaj Lilith predstavlja vec princip zudnje za necim kod mene onda ispada da sam pun zudnje za sexom sa zenskim Bikicama jer se nalazi u 5 kuci u Biku(na 18 stepenu) u egzaktnoj konjukciji sa Fortunom i malo vecim orbisom(3 stepena)sa Jupiterom.
Ocito simboliku ovog Lilitha nisu ispitali do kraja
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 00:12   #300
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ako ovaj Lilith predstavlja vec princip zudnje za necim kod mene onda ispada da sam pun zudnje za sexom sa zenskim Bikicama jer se nalazi u 5 kuci u Biku(na 18 stepenu) u egzaktnoj konjukciji sa Fortunom i malo vecim orbisom(3 stepena)sa Jupiterom.
Ocito simboliku ovog Lilitha nisu ispitali do kraja
Aj pliz ne spamaj svaku temu na kojoj pišeš.


Ovakva pozicija u 5. polju donosi žudnju za pažnjom, postoji snažna želja da se bude u centru pažnje - to je demon ovog položaja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.