Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 19:50   #5541
Smile

Pozdrav,novi sam na forumu.
Interesiraju me peleti za peć Nordica 18,4 kw ugrađena prije par dana.
Kakve pelete da uzmem,od kojeg proizvođača,dali ima veze veličina peleta,
drvenjača,šišarka ili slovenija,naravno i cijena je bitna.
Crown is offline  
Old 04.11.2013., 20:39   #5542
Quote:
Nik0305 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jel netko koristil ovaj pelet?
Radi se u HR, ne znam samo gde.
Ima ga na njuškalu.
Ako ima ko ....
Pozdrav,

Taj pelet ti je pakirao Gamauf a za talijanskog trgovca. Podatke sa straznje strane o energetskoj vrijednosti (a i ostalo) zaboravi.
Kviteta: srednja s malo više pepela mjesavuna bjelogorice bukve, jasena, hrasta i jos ponecega... Od ostataka iz proizvodnje parketa.
Sto bi mi u primorju rekli: nit smrdi nit miriše...
Uz dobru cijenu ok.

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 04.11.2013., 21:03   #5543
Quote:
Yoda-Ri kaže: Pogledaj post
Što se tiče ideje sa podjelom troškova dobave šleperom, ja sam uvijek za to, ali uz jednu ogradu: kvaliteta. Ne bih kupovao loš pellet, pa neka je i po 50 lipa. Ne želim se dovesti u situaciju da sjedim satima u kotlovnici zbog grešaka koje nastaju od smeće-pelleta.
Ispričavam se na duljem postu, pozdrav svima!
Pozdrav,

Tesko ce biti toliko los da ces zbog peleta prosjediti sate u kotlovnici...
Osnova je da je vlaga ok. Kvaliteta presanja (piljevina/prasina) nije ugodna pojava ali nije presudna. Jedino ako se raspada !
Stvar je da kvaliteta odstupa od lota do lota. I u sastavu a i ostalim parametrima. Cm npr "hvali" Viševicu a tebi se bolji pokazao Mrkopalj. Cijena je vrlo bitna jer kvaliteta je (kod nas) promjenjiva. Ja sam ih izmjenio 7 vrsta ukljucivsi i A pelete. Glavna razlika - kolicina i boja pepela.
Stelanje plamenika sa instrumentom je pak prica za sebe uz sve parametre koji se mjenjaju na dnevnoj bazi. Tlak, vlaga, temperatura zraka, uzgon dimnjaka, kvalitet peleta, preciznost puza....
Lambda i iskoristivost dva puta za redom tesko je ista. Recimo da si danas ustelao plamenik na +15, teska juzina i vlaga 95%. Za 20 dana cr na burnom vremenu biti 0 c i vlaga od 40% a dimnjak bez regulatora. Jos ako kotao ima dobavu zraka direktno izvana a ti promjenio novu paletu peleta....
Cijena je VRLO bitna za ove i ovakve kotlove o kojima se raspravlja na forumu (regulacija tipa oko puta prst).

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 04.11.2013., 21:18   #5544
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Taj pelet ti je pakirao Gamauf a za talijanskog trgovca. Podatke sa straznje strane o energetskoj vrijednosti (a i ostalo) zaboravi.
Kviteta: srednja s malo više pepela mjesavuna bjelogorice bukve, jasena, hrasta i jos ponecega... Od ostataka iz proizvodnje parketa.
Sto bi mi u primorju rekli: nit smrdi nit miriše...
Uz dobru cijenu ok.

Pozdrav
Kak mogu prodavati muda pod bubrege... valjda Talijani ne puše ta sra..
ili za njih ide druga kvaliteta a natpis na vrećama ostaje samo za nas...
jer navodno bi morali biti od čiste bukve, a to ne vide ni oni a ni mi..
a cijena 1,6 kn za kg
Nik0305 is offline  
Old 05.11.2013., 00:23   #5545
Quote:
Yoda-Ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav, javljam se jer sam kupio dvije palete toga peleta iz Mrkoplja, koristim ga zadnjih par tjedana (peć i plamenik Ferroli).
Uz ove vanjske temperature, još uvijek zagrijavam samo PTV, a peć radi kontinuirano od kraja svibnja, pa sad malo o iskustvima.

Najprije sam koristio Viševicu: dobava putem firme na Čavlima, cijena OK, kvalitetan pellet, malo prašine. Problem je što navodno više nemaju taj pellet.

Nakon toga, Finvest: skladište na Čavlima, cijena je bila 1,81 kn/kg za gotovinu odnosno malo skuplje od Viševice. Da nisu digli cijenu, i dalje bih ga koristio (sada je 2,20 kn), jer mi je peć trošila manje a čini mi se da je i manje prašine u vrećama.

Sada, M Pellets iz Mrkoplja: cijena OK, kvaliteta i potrošnja isto tako, malo više prašine nego kod Finvesta, otprilike kao kod Viševice. Ali, energetski je tu negdje kao Finvest - čitaj, niža potrošnja. Uz razliku cijene od 500 kuna po jednoj paleti (u odnosu na Finvest), zaista ne vidim drugi izbor osim Mrkoplja.

Što se tiče ideje sa podjelom troškova dobave šleperom, ja sam uvijek za to, ali uz jednu ogradu: kvaliteta. Ne bih kupovao loš pellet, pa neka je i po 50 lipa. Ne želim se dovesti u situaciju da sjedim satima u kotlovnici zbog grešaka koje nastaju od smeće-pelleta.
Ispričavam se na duljem postu, pozdrav svima!
Hvala na informacijama. Ja sam za ovu sezonu kupio pelet u Delnicama (Energy). Obzirom da mi je prva sezona a nemam iskustva, zadovoljan sam, ali pretpostavljam da bi sa svakim peletom koji je u Rijeci u ponudi bio zadovoljan. Zaista ne vjerujem da si netko tko radi za izvoz može dopustiti loš proizvod. Naravno da bi prije kupnje peleta u recimo Bosni trebalo provjeriti kvalitet i sve troškove. Malo ću se pozabaviti (za drugu sezonu) s time pa se javim, jer vidim da nas ima dosta iz Rijeke koji trošimo pelet.
kinez 14 is offline  
Old 05.11.2013., 02:15   #5546
Quote:
marin01 kaže: Pogledaj post
Nastavak...

Bdw. i dalje tražim način da dobijem inforaciju o stanju peći i manjku peleta...


LAGAO je čovjek, ili da kažem govorio neistinu, jer niš od toga ove godine, navodno NE stignu... prema zadnjim informacijama koje sam dobio telefonski. Tražim neki zamjenski modul toji to može

Ovo sam im poslao i mailom i čekam odgovor: "Poučen radom kotla tražim rješenje daljinskog nadzora Pel-Tec kotla preko GSM-a/SMS ili etherneta/interneta/e-mail jer nemam namjeru spavati pored dotične PelTec Lambda 48kW peći kako bi ujutro bili topli radijatori već želim u slučaju da peć iz nekog razloga prestane raditi (greška ili razina peleta), dobiti informaciju o tome da mogu ODMAH reagirati jer dotična peć grije 4 stana, točnije 380m2 i o toj peći direktno ovisi toplina doma za osam odraslih te četiri maloljetne osobe. Ne tražim ništa što Centrometal ne nudi na svojim prospektima."

A gle ako ti oni ne ulaze u susret onda to sam riješi, uz malo razmišljanja.

Kao prvo, šta se događa kad se dogodi neka greška (u većini slučajeva), plamenik prestane raditi, plamenik ne grije kotao, cijeli sustav se lagano hladi. E sad ne znam kako ti izgledaju specifikacije kotlovnice (napiši tu), ali pretpostavit ćemo da ti iz peći ide polazni vod na troputni ili četveroputni ventil, iza čega ide pumpa, pa nepovratni ventil..nakon nepovratnog ventila idu cjevi prema polaznom radijatorskom krugu. I pretpostavit ćemo da su tijekom cijelog rada peći, radijatori bar topli, ne hladni? . Također me zanima da li pumpa radi cijelo vrijeme, da li je peć kontrolira ili je tvornički pumpa namještena na fiksnu temperaturu? Da li peć radi od 0-24 ili ima tajmer kad se pali i gasi, da li se uopće ili kako kontrolira temperatura radijatorskog kruga u zgradi i stanovima? Da li je akumulacijski spremnik u igri, bojler itd?

Ja bi nakon nepovratnog ventila, točnije koji metar iza nepovratnog ventila (ovisno koliko je cijevi dostupno u kotlovnici) montirao termometar s GSM modulom, termometar bi pratio temperaturu na tom dijelu cjevi i kad bi pala ispod određenog podešenog praga (taj dio cijevi bi se nakon nekog vremena ohladio jer plamenik ne radi), taj uređaj bi slao sms, poziv itd prema mobitelju (ili više mobitela)...koristeći google naletio sam npr na ovaj uređaj koji ima bogat paket monitoringa, uključujući i svoj software:

http://www.hw-group.com/products/HWg...ensors_en.html
imaju zastupništvo u sloveniji, ne znam koja je cijena: http://www.loop.si/VN/IP-bazirani-se...ote/HWg-Ares12

ili npr. nešto ovako:
http://www.ebay.com/itm/GSM-Temperat...item27da16a390

E sad zašto ne mjeriti jednostavno temperaturu kotla ili odmah na početku polaznog voda kod ventila ili pumpe, zato što i kad plamenik prestane raditi i kad pumpa ne radi, kotao dosta dobro drži temperaturu (moj npr. 86 stupnjeva drži preko sat i pol min), a onaj dio cjevi će se brže "hladiti", ako ne prolazi vruća/topla voda kroz taj dio cjevi. Naravno potrebno je tu uštimavanje, potrebno je prvo izmjeriti raspon temperatura na toj cijevi tijekom rada peći da bi se otkrio minimalni prag za najbolji odaziv u odnosu na prestanak rada plamenika. Sustav bi naravno imao hoda u odazivu u odnosu kad se pojavi greška i kad termostat očita da je pala temperatura, ali ne prevelik.

Nedostatak ovog je što bi se uređaj trebao upaliti kratko nakon što se pumpa prvi put aktivira (ovo bi se dalo riješiti s uronskim termostatom koji bi upalio sam uređaj na određenoj temperaturi), ili ga jednostavno ručno upaliti nakon što se pumpa prvi put upali pa nek mjeri. I naravno ne znaš koja je točno greška u pitanju, ali koda je važno jer vrlo vjerojatno ionako moraš do peći koja god bila greška. Opcionalno riješenje za to je npr IP kamera na ekran digitalije peći, računalom se spojiš na kameru i vidiš šta je na ekranu.

E sad ovo sve govorim teorijski kako bi npr. kod mene funkcionirao na moje specifikacije jer ja imam dosta jednostavniji sustav, još uvijek ti ne znam raspored kotlovnice ni kako ti sustav radi kao cjelina, tako da bar opiši kako to sve fukncionira, jer se može ovo gore namjestit na hrpu kombinacija da radi.

Zadnje uređivanje skyman : 05.11.2013. at 03:36.
skyman is offline  
Old 05.11.2013., 09:22   #5547
Quote:
Nik0305 kaže: Pogledaj post
Kak mogu prodavati muda pod bubrege... valjda Talijani ne puše ta sra..
ili za njih ide druga kvaliteta a natpis na vrećama ostaje samo za nas...
jer navodno bi morali biti od čiste bukve, a to ne vide ni oni a ni mi..
a cijena 1,6 kn za kg
Pozdrav,

A tko kaze da su talijani "čisti" u ovome . Oni daju ambalazu. Na ovima je deklaracija 5,3 kwh/kg ali imaju ti isti talijani u ponudi i Americanino pelet od 5,8 kwh/kg...
Uzmi da je 4,7 realno i cijena od 1,6 kn ...
Desetak vreca za probu pa odlucuj dalje... Ocistis kotao, skuris tih 150 kg izmjeris sto treba i...

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 05.11.2013., 16:17   #5548
Buderus na ložu i CM pelet set

Evo da pokažem s čim se krećem grijati ovu sezonu. Do sad sam se grijal na ložu, ali s obzirom na situaciju i cijenu .... no comment..
Znači na Buderus peć na ložu, ugrađen CM plamenik, regulacija, pužni transporter, spremnik napravljen od iverice (radi malo mjesta u kotlovnici)...
prošlu sezonu sam se grijal koji tjedan, jer je sistem "prerađen" u 3. mj.
Uglavnom funkcionira ok, čistim peć nakon potrošenih cca 100 kg peleta, obzirom da nema posude za pepel --> jedini "problem" za sad.

Buderus je 21kW, Cm 20-35, možda je trebal biti mini, ali ovo majstor preporučil..
Grije se 80 m2 stana u potkrovlju, u prizemlju 80 m2 radione i garaže na cca 15 stupnjeva, te 130 l sanitarne vode.

http://imageshack.us/f/203/bz8l.jpg/



Instalacija se nije mijenjala od lože, znači ostala pumpa sanitarne vode, pumpa grijanja, nema nikakvih miš ventila osim ovoga na slici zaokruženoga kojega sam otvoril do kraja (ima oznake od 0,2 - 0,6 bara ) valjda bi taj trebal biti za miješanje vode povratnog voda. Uglavnom kad sam ga otvoril vidim da se plamenik rjeđe pali...
Temp. regulira sobni termostat (dnevna soba) a imam i termo glave na radijatorima ali one su otvorene do kraja, njih zatvaram u sobi gdje mi je pre vruće.
Ima kakva preporuka dal bi bilo pametno još nekaj ugraditi obzirom da loža i pelet nije isto...


http://imageshack.us/f/189/tuh8.jpg/

Zahvaljujem,
Pozdrav!
Nik0305 is offline  
Old 05.11.2013., 20:26   #5549
Quote:
Nik0305 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jel netko koristil ovaj pelet?
Radi se u HR, ne znam samo gde.
Ima ga na njuškalu.
Ako ima ko kakva iskustva...

http://img577.imageshack.us/img577/2387/5l6j.jpg
Prošle godine ložio u plastenicima,nisam primijetio da je bolji niti lošiji od drugih...
Koja mu je cijena bez PDV-a?
F@@hrenheit is offline  
Old 05.11.2013., 20:28   #5550
Quote:
Nik0305 kaže: Pogledaj post
Evo da pokažem s čim se krećem grijati ovu sezonu. Do sad sam se grijal na ložu, ali s obzirom na situaciju i cijenu .... no comment..
Znači na Buderus peć na ložu, ugrađen CM plamenik, regulacija, pužni transporter, spremnik napravljen od iverice (radi malo mjesta u kotlovnici)...
prošlu sezonu sam se grijal koji tjedan, jer je sistem "prerađen" u 3. mj.
Uglavnom funkcionira ok, čistim peć nakon potrošenih cca 100 kg peleta, obzirom da nema posude za pepel --> jedini "problem" za sad.

Buderus je 21kW, Cm 20-35, možda je trebal biti mini, ali ovo majstor preporučil..
Grije se 80 m2 stana u potkrovlju, u prizemlju 80 m2 radione i garaže na cca 15 stupnjeva, te 130 l sanitarne vode.

http://imageshack.us/f/203/bz8l.jpg/



Instalacija se nije mijenjala od lože, znači ostala pumpa sanitarne vode, pumpa grijanja, nema nikakvih miš ventila osim ovoga na slici zaokruženoga kojega sam otvoril do kraja (ima oznake od 0,2 - 0,6 bara ) valjda bi taj trebal biti za miješanje vode povratnog voda. Uglavnom kad sam ga otvoril vidim da se plamenik rjeđe pali...
Temp. regulira sobni termostat (dnevna soba) a imam i termo glave na radijatorima ali one su otvorene do kraja, njih zatvaram u sobi gdje mi je pre vruće.
Ima kakva preporuka dal bi bilo pametno još nekaj ugraditi obzirom da loža i pelet nije isto...


http://imageshack.us/f/189/tuh8.jpg/

Zahvaljujem,
Pozdrav!
Taj zaokruženi ventil je prestrujni ventil i njegova uloga je nešto sasvim druga ,taj ventil se koristi isključivo kod regulacije protoka kad imaš termostatske ventile na radijatorima da se izregulira minimalan protok koji će biti potreban da ne dođe do pregrijavanja pumpe usljed nedovoljnog protoka.
miran18 is offline  
Old 05.11.2013., 20:44   #5551
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Prošle godine ložio u plastenicima,nisam primijetio da je bolji niti lošiji od drugih...
Koja mu je cijena bez PDV-a?
bez računa 1,6 kn za kg.
Nik0305 is offline  
Old 05.11.2013., 20:49   #5552
Quote:
miran18 kaže: Pogledaj post
Taj zaokruženi ventil je prestrujni ventil i njegova uloga je nešto sasvim druga ,taj ventil se koristi isključivo kod regulacije protoka kad imaš termostatske ventile na radijatorima da se izregulira minimalan protok koji će biti potreban da ne dođe do pregrijavanja pumpe usljed nedovoljnog protoka.
i koji je savjet, obzirom da imam sobni termostat dal ga ostavim otvorenog ili zatvorim ili ima uopće sad ulogu?
Nik0305 is offline  
Old 05.11.2013., 23:44   #5553
@ skyman: Ma i sam sam razmišljao da nešto sam složim...
Pogotovo jer oni nude samo GSM modul... o nekom Eth/web/e-mail/mobile ni ne razmišljaju... a ovaj koji reklamiraju po prospektima bude... 20??...

Ovak je moja kotlovnica:
- Polazni ide na četveroputni ventil jer je to original s Pel-Tecom (vidi sliku displeja vidi se) pa sve kak si nabrojao
- radijatori su topli/hladni ovisno o podešenju termostata u svakom stanu (znači 5 uvjeta)
- Imam pumpu od peći koju kontrolira peć prema fiksnoj temperaturi polaznog voda (60°C ak se ne varam) i 5 pumpi za 5 stanova povezanih na 5 termostata
- peć radi 0-24 i pali se kad ona to zaželi, po potrebi
- Imam hidrauličku skretnicu jer je pumpa peći probijala pumpe od stanova
- Nemam akumulacijski spremnik

Tvoj prijedlog je dobar i sviđa mi se http://www.hw-group.com/products/HWg...ensors_en.html jer stvarno ima opcija koje bi bile dobre ali problem je da npr. sama peć javi neku grešku koju bi trebalo pročitati na digitalnom izlazu i to je ono što ovi kao razvijaju. Ovo s mjerenjem temperature je dobro jer ti bar javi da ne grije, ali i CM ima takav modul da javi kad peć krepa... ali to nije to...

Mene zanima ova pametnija solucija da se vidi greška, jer s time ti kad si dobio poruku odmah po dojavi greške mogu reagirat, a i postojala bi opcija manjak peleta jer senzor već postoji u spremniku. Ako kužiš što mislim... Ako ideš na neko mjerenje temperature, može proći dosta vremena do odreagira monitoring sustava, ovisno kako je osjetljivo podešen...

I ova ideja s IP kamerom je za razmislit... jedino nisam siguran da se da zagasit screen saver tak da... provjerim još.

Hvala na idejama
marin01 is offline  
Old 06.11.2013., 04:34   #5554
Quote:
marin01 kaže: Pogledaj post
[B]
Mene zanima ova pametnija solucija da se vidi greška, jer s time ti kad si dobio poruku odmah po dojavi greške mogu reagirat, a i postojala bi opcija manjak peleta jer senzor već postoji u spremniku. Ako kužiš što mislim... Ako ideš na neko mjerenje temperature, može proći dosta vremena do odreagira monitoring sustava, ovisno kako je osjetljivo podešen...

I ova ideja s IP kamerom je za razmislit... jedino nisam siguran da se da zagasit screen saver tak da... provjerim još.

Hvala na idejama
Kad kažete "screen saver", da li je ekran crn/ugašen ili je ekran normalno upaljen samo nešto druge piše na ekranu? Kad izbaci peć neku grešku da li se aktivira neki zvuk iz peći ili se možda aktivira neka svjetlosna dioda na samoj peći, i ako se aktivira svjetlosna dioda, da li svijetli cijelo vrijeme ili blinka? Kad se na ekranu pojavi greška, pretpostavljam ekran je upaljen cijelo vrijeme (makne se screen saver) i ta greška je prikazana cijelo vrijeme dok se ne makne pritiskom na "ok"?

Kad kažete da CM ima modul da javi kad peć krepa (bez točne greške, samo da je van funkcije), pretpostavljam GSM modul? Kako taj modul uopće radi, nije moguće da je toliko odstojanje od pojavljivanja greške i kad bi taj modul javio da je peć van funkcije? Jer tamo u onom mailu što ste slali CM-u ispada da praktički nikako ne možete znati da li je peć van fukncije osim ako ste tamo, zato pitam kako radi taj modul

Zadnje uređivanje skyman : 06.11.2013. at 04:57.
skyman is offline  
Old 06.11.2013., 08:11   #5555
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Kad kažete "screen saver", da li je ekran crn/ugašen ili je ekran normalno upaljen samo nešto druge piše na ekranu? Kad izbaci peć neku grešku da li se aktivira neki zvuk iz peći ili se možda aktivira neka svjetlosna dioda na samoj peći, i ako se aktivira svjetlosna dioda, da li svijetli cijelo vrijeme ili blinka? Kad se na ekranu pojavi greška, pretpostavljam ekran je upaljen cijelo vrijeme (makne se screen saver) i ta greška je prikazana cijelo vrijeme dok se ne makne pritiskom na "ok"?

Kad kažete da CM ima modul da javi kad peć krepa (bez točne greške, samo da je van funkcije), pretpostavljam GSM modul? Kako taj modul uopće radi, nije moguće da je toliko odstojanje od pojavljivanja greške i kad bi taj modul javio da je peć van funkcije? Jer tamo u onom mailu što ste slali CM-u ispada da praktički nikako ne možete znati da li je peć van fukncije osim ako ste tamo, zato pitam kako radi taj modul
Ja vjerujem da će dečki iz tirkizne dinastije to raspetljati i napraviti kako treba. Ekipa koja radi kontrolere i piše programe je radila i napravila puno složenije stvari od upravljanja PEL TEC om , ali se ta ekipa ne kuži u grijanje nego radi po blok dijagramima koje dobije iz CM , e sad tu je kvaka , u toj komunikaciji ,između strojara koji ne znaju što im treba i elektroničara programera koji nemaju pojma što treba strojarima

Jedan od načina da se stvar ispetlja je i da se ovdje preko ovog foruma sugeriraju rješenja , sugeriraju gotovi sklopovi ili ljudi koji nešto znaju napraviti, možda i to pomogne, jer cilj je zajednički imati kotao koji radi, jel tako ???
ramzay is offline  
Old 06.11.2013., 09:14   #5556
Quote:
miran18 kaže: Pogledaj post
....da se izregulira minimalan protok koji će biti potreban da ne dođe do pregrijavanja pumpe usljed nedovoljnog protoka.
Protočna pumpa i kad nema protoka, a "u vodi" je ne može se pregrijati!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 06.11.2013., 15:43   #5557
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da će dečki iz tirkizne dinastije to raspetljati i napraviti kako treba. Ekipa koja radi kontrolere i piše programe je radila i napravila puno složenije stvari od upravljanja PEL TEC om , ali se ta ekipa ne kuži u grijanje nego radi po blok dijagramima koje dobije iz CM , e sad tu je kvaka , u toj komunikaciji ,između strojara koji ne znaju što im treba i elektroničara programera koji nemaju pojma što treba strojarima

Jedan od načina da se stvar ispetlja je i da se ovdje preko ovog foruma sugeriraju rješenja , sugeriraju gotovi sklopovi ili ljudi koji nešto znaju napraviti, možda i to pomogne, jer cilj je zajednički imati kotao koji radi, jel tako ???
Pa naravno da je to cilj, zato i pitam ova sva gore pitanja, jer bi se to moglo riješiti na sto načina zaobilazeći njihov izvorni kod, ali važno je znati kako se digitalija ponaša u ovim gore situacijama...

Da naravno da je tu uvijek komunikacijski faktor između programera i strojara i to je stvarno naporan proces dok se to izvede na zelenu granu.

Ali u ovom gore slučaju digitalija je "riješena", za neki najjednostavniji nadzor npr. gsm mrežom, preostaje tu samo implementirat gsm modul...i da naglasak na ovaj "samo" jer postoji sto vrsta gotovih gsm modula koje samo treba uskladiti...za programera koji je pisao izvorni kod to je jednostavan proces...puno više posla bi bilo umrežiti to sve s nadzornim softwareom...za gsm nema toliko posla...napravit će to kad tad, ali im je to na dnu prioriteta zato to još nije realizirano
skyman is offline  
Old 06.11.2013., 16:33   #5558
Ma ljudi jeli to moguće??????? uvalio sam malog jednoj plavuši !!!!!!!!!!!!!!!,
ma ne svog malog nego malog PEL TEC a, onog malog kojeg zovem zeko od milja.

E sad ima malog zeca , ima ga pun Kady, a ide do Zadra. Uvalili smo i 15 vreća peleta ovih naših domaćih iz Viševice, auto lego ko plavuša .

Pomagajte fakini, za desetak dana ili dođite grijati plavušu ili javite gdi ima Viševice u njenom kraju. Nemojte da sad ja ovako star moram i pelete tražiti i ponovno štelati kotao i nju grijati

A obećavam ovdje da ču malog zeku rasturiti i postaviti fotke i dijagrame, ma sve ču napraviti, samo me spasite od plavuše
ramzay is offline  
Old 06.11.2013., 18:57   #5559
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ma ljudi jeli to moguće??????? uvalio sam malog jednoj plavuši !!!!!!!!!!!!!!!,
ma ne svog malog nego malog PEL TEC a, onog malog kojeg zovem zeko od milja.

E sad ima malog zeca , ima ga pun Kady, a ide do Zadra. Uvalili smo i 15 vreća peleta ovih naših domaćih iz Viševice, auto lego ko plavuša .

Pomagajte fakini, za desetak dana ili dođite grijati plavušu ili javite gdi ima Viševice u njenom kraju. Nemojte da sad ja ovako star moram i pelete tražiti i ponovno štelati kotao i nju grijati

A obećavam ovdje da ču malog zeku rasturiti i postaviti fotke i dijagrame, ma sve ču napraviti, samo me spasite od plavuše
Pozdrav,

Kad već daješ izbor (ili) ja cu pripaziti plavusu dok ne nadjes pelete . Mogu i postelati ako treba... Naci cu i adresu gdje se mogu pokupiti peleti samo da vidim sto je najdalje od Zadra.. Pricekat cemo... Nema zurbe

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 06.11.2013., 20:12   #5560
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Protočna pumpa i kad nema protoka, a "u vodi" je ne može se pregrijati!
Znači da nam ni netreba prestrujni ventil ili što
miran18 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.