Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 19:51   #201
Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
....
3. bilo na vijestima, banka sjemena svih biljaka se pohranjue u podrumina južnog pola koji mogu peživjeti sve vrste katastrofe.
....
Zapravo se radi o podzemnim skladištima ukopanim u Arktičkoj planini na udaljenom Norveškom arhipelagu Svalbard, gdje se ubrzano pohranjuje sjemenje svih biljnih vrsta (bez GMO)

__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 01.07.2008., 11:42   #202
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Jedan je korsnik foruma B92 na priču o Nibiru, prije kojih par godina, bacio sasvim novo svijetlo o ovom problemu.

http://forum.b92.net/index.php?showt...&#entry1129239
i mislio sam si da su srbi neki svemirci.....jos ratuju s crnogorcima (ZETA reticuli)
__________________
Nemojte dopustiti da vas vaša vlada odvuče u mrežu korupcije, fašizma i prijevara zvanu Europska unija, nakon što ste tako teško izborili svoju samostalnost!
_ZULE_ is offline  
Old 02.07.2008., 22:31   #203
.........

Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
Do informacije o tom planetu sam došao čitajući slobodnu. Na zadnjoj stranici je bio veliki tekst o tome.
Malo urfajući i promatrajući vijesti na tv-u u par mjeseci došao sam do određenih informacija koje kada se zbroje mogu nešto značiti.

1. početkom 90-ih planet je opisan od NASA-e u američkim novinama da bi poslije bilo zanjekano njegovo postojanje. (zašto?)
Zanijekano, to se dešava jako česti, isto kao što su Pluton zanijekali, jer možda promatraju neko tijelo koje se kreće i ustanove da je to samo malo veći asteroid ili nešto? Planetoid?
Osim toga, kako znaš da se 90-ih mislili baš na Nibiru?

Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
2. na vijestima je bilo prije koji mjesec, NASA do 2013 lansira satelit za infracrveno praćenje nebeskih tijela. (tim satelitima se sada jedino može vidjeti planet x)
Infracrvenih zraka imaš svuda u svemiru i uopće nije čudno što NASA ide lansirat satelite za praćenje infracrvenog zračenja,-osim toga, mislim da crne rupe imaju neke veze sa tim infracrvenim..a zašto se Nibiru može viditi samo na infracrvenom? Mislila sam da infracrvene zrake zrače tijela koja imaju neku toplinu..a Nibiru? Ne čini mi se baš pretopal.

Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
3. bilo na vijestima, banka sjemena svih biljaka se pohranjue u podrumina južnog pola koji mogu peživjeti sve vrste katastrofe.
Mislim da je to lijepa ideja, i ne vidim zašto bi to trealo značiti odmah smak svijeta. Čovjek je civilizirano biće i počeo je sve više misliti na sutra. Ista stvar bi bila- zašto se težimo očuvati vode i prirodu čitavom, kad ćemo tako i tako umrijet za nekih 50,60,70 godina? Zašto ne spucamo odma danas sve novce, odemo na godišnji, ko da sutra neće postojati?! A sutra, ako ipak ne dođe propast svijeta, bit ćemo u kurcu.


Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
4. na američkim vijestima se govori da znanstvenici upozoravaju da bi se temperatura na Zemlji između 2010 do 2014 mogla drastično povećati
To stalno govore, a kakve to veze ima sa Nibirom?? Govore da je to zbog efekta staklenika, onda zbog Sunčeve aktivnosti..i još zbog milijardu stvari.
Zašto bi se zemlja trebala zagrijati, ako će nam Nibiru zakloniti Sunce?? Jel se ne bi trebala hladiti??


Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
5. Drastično povećanje broja malih kometa u posljdnjih 10 godina, nedavno je Hotel Westin bio pogođen bilo u novinama.
Šta, Nibiru za sobom vuče čopor kometa i meteora? Osim toga, ako je išta palo na Westin, to NIJE jebeni komet, jer bi onda svijet bio uništen (barem djelomično). To što je palo, a stalno pada, je meteor. Mali komadići prašine ili leda ili štajaznam čega koji ulaze u atmosferu, izgorijevaju, vidi se lijepi sjaj (zaželiš želju) i to je to. A naravno da ako pada na Zemlju, da neće svaki put pogoditi u more ili neke neprohodne šume ili pustinje, naravno da će koji put pogodit grad, nečiji auto, ili ako baš imaš sreće glavu.

Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
6. Nedavni tsunamij i potres u Kini, elementarnih nepogoda više nego ikad
Svake godine je sve više elementarnih nepogoda, a i za to postoje razne teorije- opet efekt staklenika, zagađenje, a opet neki kažu da je to prirodna pojava, da Zemlja nekad zna bit nemirna. A i klima se jako mijenja u zadnjih godina, i mislim da je to povezano sa čovjekovim uništenjem. Kako da Zemlja normalno funkcionira kad se masovno sijeku šume, ispuštaju otrovi i smeće u vodu, u zrak i u tlo... A tsunamiji nastaju smicanjem Zemljinih tektonski ploča u moru.. a kakve to opet ima veze sa Nibiruom? (joj, ne znam više ni kako se zove)

Quote:
Funky77 kaže: Pogledaj post
7. Predviđanja - cijena nafte će resti do 220 dolara po barel-u
WTF?! Jel ti znaš šta pričaš?? A kakve molim te jebene ikakve veze NAFTA ima sa Nibiruom???? KAKVE?? Šta, bogati ljudi koji vade naftu predviđaju kraj svijeta, pa se žele još malo obogatit prije nego što umru? Ili je to možda povezano sa gmazovima koji žive u zemljinom podzemlju??

-Ovo sve što si nabrojao/la ne govori ništa o nadolazećem smaku svijeta zbog vanzemaljaca ili nekog tamo planeta koji će nam zakloniti sunce, nego jedino o tome kako je čovjek sam sebi sjebo život na Zemlji! I ja očekujem propast svijeta, ali ne zbog nekog tamo wannabe-planeta, nego zbog NAS samih, jer smo mi idioti koji nisu zaslužili ni to što su ikad kročili na ovu Zemlju,. eto to!

A ljudi ko ljudi ,vele pričat i okrivljavat okolinu za svoja sranja. A ako nam ikad dođe propast svijeta (u skorije vrijeme) JEDINi krivci ćemo za to bit mi, jer smo prcali Zemlju, e..sad će ona malo prcat nas!
seronjaa is offline  
Old 02.07.2008., 23:05   #204
joj bas bi bilo dobro da dode smak svijeta i upropasti planove zlocestim bankarima,masonima,iluminatima,zidarima,politicari ma,reptilima,etc.itd.....
__________________
Nemojte dopustiti da vas vaša vlada odvuče u mrežu korupcije, fašizma i prijevara zvanu Europska unija, nakon što ste tako teško izborili svoju samostalnost!
_ZULE_ is offline  
Old 03.07.2008., 21:53   #205
Quote:
_ZULE_ kaže: Pogledaj post
joj bas bi bilo dobro da dode smak svijeta i upropasti planove zlocestim bankarima,masonima,iluminatima,zidarima,politicari ma,reptilima,etc.itd.....
ti se zaje... A mi??

Ili zaista misliš da će oni koji su zapravo "vladari" ovog svijeta (ti isti koje spominješ) biti u gabuli ako do nečega dođe?!
Prije svega, ako bolje pogledate ( a očito da to baš većina ne radi) vidjet će te da u zadnje vrijeme u svim, recimo tako, malim apokalipsama - od poplava u Aziji, potresa, požara u Americi, poplava,... ratova u Iraku i Afgani,... nigdje, ali baš nigdje niti jednom od guzonja nije pala dlaka s glave. Koji je bankar negdje stradao, političar sa zapada, vojni diktatori u Mianmaru .. ili bilo koji seronja pun para?
NE, stradali su i stradava UVIJEK samo raja i pišljivi vojnici koji ne vrijede ni koliko im je crno pod noktima. Jednom sam gledao neki prilog o vojnicima na nosaču aviona koji ide u Perzijski. Taj jado od običnih vojnika nema ništa, pratili su ih kako žive i kako im je na brodu sve dostupno, ali ti novaca nemaju da doma nahrane obitelji! Hej,...i ako treba izginut', ma šta je to vladarima da ih žrtvuje...sve za demokraciju.
I ove utvrde u podzemlju sa skupljenim sjemenkama (i tko zna čime još), pa to su samo paravani za tko zna kakve još komplekse gdje će se "odabrana rasa" skloniti i prezimiti kad bude došlo do generalne čistke. a možda je sve to samo prilog za neku bajku, vrag bi ga znao
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 03.07.2008., 22:33   #206
Inače, za Nibiru se zna reći i da je metafora i simbol promjena koje će zadesiti Zemlju. Bilo na fizičkom bilo na duhovnom planu. Osobno, nisam sklon ovom duhovnom dijelu, jer je čovječanstvo toliko zastranilo u materijalnom smislu da je to nepopravljivo. O brainwashingu da niti ne pričamo!

E sad, kako sam i na drugi pdf stavio link, evo i tu pa si malo proučite šta čike znanstvenici govore u zadnje vrijeme o drastičnim promjenama u magnetnom polju Zemlje. Nije širenje panike, već vijesti koje su svima dostupne na razmatranje

National Geographic News
Earth's Core, Magnetic Field Changing Fast
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 11.07.2008., 13:03   #207
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati, taj planet je krajnje čudan. Kaj se ne može vrtiti normalno kao i svi ostali? Ne, on mora biti poseban. Uvijek netko mora biti poseban i zbog toga ćemo svi stradati.
zaljubljena-cura is offline  
Old 12.07.2008., 10:57   #208
uglavnom bio Nibiru nastanjeni planet nalik na ratni brod,ili uopće ne postojao,moram reć da se čudne stvari zbivaju i mislim da "vlada" ili ti vođe ovog svijeta nešto skrivaju,bili oni Iluminati o kojima priča David Icke ili pak samo ljudi upućeni u kultove i rituale,odnosno većih horizonata i znanja od "malog" čovjeka...sve se opet veže za tu famoznu 2012.g,priča se da će onda biti konačno otkriveni Iluminati i da će Nibiru dovesti do uništenja Zemlje...
300 is offline  
Old 12.07.2008., 13:11   #209
ako je to skriveno od javnosti i velika tajna kako ti to znas?
__________________
Sve gramatičke greške su ubačene namjerno :D
vinskamuha is offline  
Old 12.07.2008., 14:10   #210
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
uglavnom bio Nibiru nastanjeni planet nalik na ratni brod,ili uopće ne postojao,moram reć da se čudne stvari zbivaju i mislim da "vlada" ili ti vođe ovog svijeta nešto skrivaju,bili oni Iluminati o kojima priča David Icke ili pak samo ljudi upućeni u kultove i rituale,odnosno većih horizonata i znanja od "malog" čovjeka...sve se opet veže za tu famoznu 2012.g,priča se da će onda biti konačno otkriveni Iluminati i da će Nibiru dovesti do uništenja Zemlje...
Quote:
vinskamuha kaže: Pogledaj post
ako je to skriveno od javnosti i velika tajna kako ti to znas?
Nije čovjek rekao da zna već "priča se", "mislim"

I što nam vrijedi što će "onda" bit otkriveni Iluminati kada će bit kraj svijeta
Bassconnect is offline  
Old 12.07.2008., 16:34   #211
Quote:
Bassconnect kaže: Pogledaj post
Nije čovjek rekao da zna već "priča se", "mislim"

I što nam vrijedi što će "onda" bit otkriveni Iluminati kada će bit kraj svijeta
naravno da sam reko da mislim i da se priča,jer nemogu reć da znam,onda bi bio neki veliki prorok...da salžem se s tim da je to bezveze kad će bit kraj svijeta,al to treba shvatiti u širem kontekstu...npr.možda kraj svijeta za kakvog mi znamo,ili kraj fizičkog svijeta,odnosno početak duhovnog...
300 is offline  
Old 14.07.2008., 21:31   #212
Question

Može li mi neko odgovoriti na jedno pitanje u vezi tog Nibiru-a? Naime, svi koji o njemu pričate spominjete ga kao dvanaesti planet Sunčevog sustava. Čak i ako se broji odnedavno izbačeni Pluton, ima ih "samo" devet (bar su mene tako u školi učili). E sad, mene zanima koji su to deseti i jedanaesti planet, da bi Nibiru mogao biti dvanaesti?
nina williams is offline  
Old 14.07.2008., 21:56   #213
Možda ove stranice i slika mogu malo dočarati te famozne promjene u sunčevom sustavu i broju planeta, shodno novim otkrićima

http://www.gps.caltech.edu/~mbrown/planetlila/

čini se da ih je ovdje 11, za sada
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 14.07.2008., 23:02   #214
Seventin, hvala ljepo na odgovoru. Znači, broje se i patuljasti planeti. E, kako mi se čini, ostajem pri uvjerenju da su te kataklizmičko-proročanske teorije prepune rupa i nedosljednosti. Šteta, svidjela bi mi se jedna iole pristojna teorija zavjere, koja bi imala glavu, rep i sredinu, a da pritom ne prkosi klasičnoj fizici ili/i kvantnoj mehanici.
nina williams is offline  
Old 15.07.2008., 13:29   #215
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
Seventin, hvala ljepo na odgovoru. Znači, broje se i patuljasti planeti. E, kako mi se čini, ostajem pri uvjerenju da su te kataklizmičko-proročanske teorije prepune rupa i nedosljednosti. Šteta, svidjela bi mi se jedna iole pristojna teorija zavjere, koja bi imala glavu, rep i sredinu, a da pritom ne prkosi klasičnoj fizici ili/i kvantnoj mehanici.
a gle...ništa nije savršeno,isto kao što nije ni ta teorija o Nibiru,isto ljudi svašta pričaju,neki kažu da je on plinoviti div,a neki pak da je to nastanjem planet koji više naliči ratnom brodu...neki tvrde da je veći od Zemlje,neki da je manji...da idemo malo iz krajnosti u krajnost,neki tvrde da je već praktički vidljiv sa Zemlje,odnosno sa nekih zvjezdarnica koje se nalaze na istoku Zemlje,dok neki tvrde da taj planet uopće ne postoji i da je sve samo izmišljotina...samo mogu reć da svatko od nas ima pravo misliti i vjerovati u ono što on oće,meni to ne zvuči tolko nevjerojatno,i opet ako okrenem glavu od svih tih teorija o Nibiru,opet ostaje proročanstvo Maja i Sumeranska mitologija koja predviđa točno taj datum kao smak od davnina...
300 is offline  
Old 15.07.2008., 14:01   #216
evo teksta iz Sumeranske mitologije..."Nibiru (planeta Bogova), prolazi kroz pojas asteroida svakih 3,600 godina. Zbog svoje ogromne veličine, gravitacijska snaga utječe da se led na Antartiku topi, što uzrokuje velike poplave. Ovo je ono što je u kršćanskoj bibliji zapisano kao "i Sunce će postati crno kao unutrašnjost vreće, a Mjesec će postati krvavo crven". Nibiru će zasjeniti Zemlju."

...http://www.carstvolokvanja.com/knjig...og_Svemira.pdf...
300 is offline  
Old 15.07.2008., 15:40   #217
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
evo teksta iz Sumeranske mitologije..."Nibiru (planeta Bogova), prolazi kroz pojas asteroida svakih 3,600 godina. Zbog svoje ogromne veličine, gravitacijska snaga utječe da se led na Antartiku topi, što uzrokuje velike poplave. Ovo je ono što je u kršćanskoj bibliji zapisano kao "i Sunce će postati crno kao unutrašnjost vreće, a Mjesec će postati krvavo crven". Nibiru će zasjeniti Zemlju."

...http://www.carstvolokvanja.com/knjig...og_Svemira.pdf...
Moram te razočarati, ali prije toliko godina nije se znalo o asteroidima, nisu znali šta je gravitacija, nisu znali da mi živimo na Zemlji. Gravitacija nemože uzrokovati topljenje ledenjaka. Da taj planet može nam zakloniti sunce on bi morao biti ogroman u promjeru, a takvi planeti imaju ogromnu masu što bi dovelo do poremećaja u putanji planeta.
srki is offline  
Old 15.07.2008., 16:22   #218
@ 300! - znaš da su Sumerani znali to i "nacrtati" za neka buduća pokoljenja, u glini, u kamenu. Pametni ljudi znali su da će se to bolje sačuvati za budućnost od crtanja u pijesku i na papiru(su)!?
Ma znam da znaš - zezam te malo





samo, malo je bilo onih koji su nam ovo znali rastumačiti. Dovoljno
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 15.07.2008., 18:07   #219
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Moram te razočarati, ali prije toliko godina nije se znalo o asteroidima, nisu znali šta je gravitacija, nisu znali da mi živimo na Zemlji. Gravitacija nemože uzrokovati topljenje ledenjaka. Da taj planet može nam zakloniti sunce on bi morao biti ogroman u promjeru, a takvi planeti imaju ogromnu masu što bi dovelo do poremećaja u putanji planeta.
ha ok onda...vjeorojatno su se drevni sumerani i njihovi bogovi malo preračunali,napisat ćemo mi novo "srkijevo" proročanstvo prema kojem će se ravnati svi budući naraštaji...
300 is offline  
Old 15.07.2008., 18:48   #220
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
ha ok onda...vjeorojatno su se drevni sumerani i njihovi bogovi malo preračunali,napisat ćemo mi novo "srkijevo" proročanstvo prema kojem će se ravnati svi budući naraštaji...
Nisam ja pisao o nikakvim proročanstvima nego sam samo napisao da u to vrijeme nisu imali pojma o gravitaciji i sličnim stvarima.
srki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.