Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 22:29   #81
Gledanje u oči je veliki indikator. Obožavam gledati ljude u oči, puno se toga zaključi. Netko osmjehom pokušava glumiti sreću, ali oči... Očima jednostavno ne ide gluma.


__________________
NK ČELIK ZENICA!!!
Triler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 17:55   #82
Kada sam bio mladji, bio sam podosta sramezljiv i odrzavanje kontakt s ocima nisam mogao radit ni s najblizima, kamoli s nepoznatim ljudima. I onda jednoga ljeta, jedna starija ekipa koju sam znao je to skuzila i po cijele dane me provocirala tako sto su me gledali u oci. Nakon nekog vremena sam postao "imun" na to i sada nemam nikakvih problema odrzavanja kontakata s ocima i cak mi je zabavno vidjeti kada netko ima slican problem kao sto sam ga ja imao .

I istina je sta ljudi kazu da je tesko, prakticki nemoguce lagati s ocima, pa ako zelite vidjeti da li je nekome osmjeh fejk ili da li mu je nelagodno, najkredibitilnije cete to saznati iz gledanja u oci
__________________
My inferiority complex is not as good as yours.
Brojevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 15:47   #83
Oči su ogledalo duše.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 15:53   #84
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
direktan pogled u oči i stisak ruke - best first impression toolkit
oči puno govore...
Slažem se s ovim.

Nedavno mi se dogodilo upoznavanje pri kojem je osoba dok sam se predstavljala skrenula pogled (i cijelu glavu ) u stranu dok mi je ruka još bila u njenoj.

Nije mi najbolje sjelo...

A prvi dojam je najbitniji...ako je on loš veliko je pitanje hoće li se uopće dobiti i šansa za popravak.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 07:06   #85
Onaj tko zna,može mnogo informacija pohvatati iz pogleda tokom komunikacije.
Obično,nemam što za skrivati,volim iskrene razgovore i nikad problema nemam sa gledanjem u oči tokom verbaliziranja.
Nekada promatram i guštam,no ako mi je npr. u susjednom kafiću neki naporan,supijan tip dajem mu do znanja,da je suvišan i ne hvatam pogled,več radije gledam susjedni stol kako karta belu.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:28   #86
Ako mi je neka osoba simpatična, zanimljiva ili mi se svidi na prvi pogled stalno ju gledam, ali mi bude neugodno kada ta osoba zapazi moje promatranje pa kada nam se pogledi susretnu skrenem pogled, a ponekad mi je samo dosadno i nemam gdje gledati pa gledam u nekoga.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 12:39   #87
gledam u oči, nije mi problem
takođe mi je važan stisak ruke.
ako je prejak, ne valja
ako je hladnjikavo slabašan, ne valja.

a..svidio mi se jedan čovjek, pričamo, pričamo, i za rastanak, stisak ruke..ne , ne bih požečljela tako "tvrdog" čovjeka za prijatelja.
Ja imam čvrstu ruku, ali trebaš s obzirom dozirati rukovanje.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 20:29   #88
Donoculophobia,

Samo mali dio društva doživi donoculophobiju u najčišćem obliku, kao jednostavan, neobjašnjiv strah od gledanja u oči, uslijed kojeg bolesnik zuri u strop dok razgovara s nekim, ili alternativno pretražuje, stalno pretražuje pogledom pod kao da je izgubio nešto. Ipak u većini slučajeva, donoculophob pati od blažeg oblika bolesti.
Bolesnici koji pate od oblika donoculophobia foetia plaše se gledanja u oči zbog odvratnog smrada kojeg su upravo stvorili; pacjenti koji boluju od donoculophobia malnuntije muče se jer su nositelji loših vijesti (mnogi nadređeni razvijaju d.m. u vrijeme davanja otkaza), a schola donoculophobi strahuju od gledanja nastavnika u oči. U potonjem slučaju, gledanje u oči podsjeća nastavnika na njihovo postojanje, a nakon toga, i na njihovu dostupnost za odgovaranjem na naredno pitanje. Nema nikakve sličnosti s okuviafobijom.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 20:42   #89
Žene se uvijek nasmiju kad ih dugo gledaš u oči
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:07   #90
Ne znam što je sa mnom, sve ljude gledam u usta, nesvjesno.. pa ljudi će mislit da im zubi ne valjaju..Ne znam zašto ih ne gledam u oči. Kad nekog pogledam u oči onda se ne mogu skoncentrirat na ono što pričam.
Baš sam defekt. Zašt mi se to događa?
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:10   #91
ljudi cesto spustaju pogled kad ih gledam u oci. ili me pitaju, zasto me tak gledas?
Mikoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:20   #92
Quote:
ajdontnow kaže: Pogledaj post
Ne znam što je sa mnom, sve ljude gledam u usta, nesvjesno.. pa ljudi će mislit da im zubi ne valjaju..Ne znam zašto ih ne gledam u oči. Kad nekog pogledam u oči onda se ne mogu skoncentrirat na ono što pričam.
Baš sam defekt. Zašt mi se to događa?
Imaš problema sa sluhom ili razumijevanjem govora? Gledanje u usta, odnosno svojevrsno čitanje s usana, pomaže boljem razumijevanju izrečenoga.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:26   #93
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ovisi. U oči gledam one s kojima se dobro slažem. I one kojima se želim svidjeti. A i one koji mi baš ništa ne znače u životu.
Jedino one od kojih se na neki način osjećam ugroženo, ne gledam u oči.
totalno ja!

jel se može kako istrenirat gledanje u oči i ove "opasne"?
Ibtihal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:27   #94
Quote:
Ibtihal kaže: Pogledaj post
totalno ja!

jel se može kako istrenirat gledanje u oči i ove "opasne"?
samo gledaj i bulji, ne razmisljaj
Mikoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:35   #95
i onda mene ta osoba pogleda i ja sam gotova

a moram to istrenirat.. da ne govorim da se ne znam ni izborit za sebe.. samo se povučem
Ibtihal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:35   #96
e to je onda druga stvar, moras raditi na tome kao i na svemu sto te muci
Mikoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:42   #97
znam. samo što ja dosad nisam mislila da je to neki značajniji problem.

imam premalo samopouzdanja i ponekad smatram da nisam dovoljno vrijedna.
Ibtihal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:44   #98
zbog toga sto nisi dovoljno vrijedna ne znaci da nekome nemozes buljiti u oci
Mikoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:47   #99
čim ja osjetim da ta osoba "dominira" ja se povlačim.. i tu je priči kraj.. u razgovoru sa novim ljudima kojima bi se trebala tek prikazat isto.. izbjegavam kontakt očima. samo što to vjerovatno još gluplje ispadne
Ibtihal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:47   #100
cega se konkretno bojiš?
Mikoš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.