Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 19:38   #1981
moze li mi netko odgonetnuti,sto znaci poviseni MCHC meni je 348 (normala 320-345).Gotovo uvijek mi je to poviseno,a dr.niti ne komentira.Kalij i natrij redovito su mi ispod normale,kolesterol povisen 5.05,,ALP nizi od normale,50 (normala 54-119) .Glukoza takodjer ispod normale 4,5(kaze dr.od gladi ).Inace imam nizak tlak,vrtoglavice,te probleme sa probadanjima oko srca,vec godinama,to nisu ustanovili ,vec definirali kao -mijalgije ili nespecificnu grudnu bol.
__________________
tri problema skup zasiti pa ce jedan problem biti. tonkica palonkica frrrrrrr
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:52   #1982
Quote:
Dorja79 kaže: Pogledaj post
moze li mi netko odgonetnuti,sto znaci poviseni MCHC meni je 348 (normala 320-345).Gotovo uvijek mi je to poviseno,a dr.niti ne komentira.Kalij i natrij redovito su mi ispod normale,kolesterol povisen 5.05,,ALP nizi od normale,50 (normala 54-119) .Glukoza takodjer ispod normale 4,5(kaze dr.od gladi ).Inace imam nizak tlak,vrtoglavice,te probleme sa probadanjima oko srca,vec godinama,to nisu ustanovili ,vec definirali kao -mijalgije ili nespecificnu grudnu bol.

dr. ne komentira MCHC jer je on ok, nije bitno povišen! glukoza nije snižena, normalne vrijednosti su od 4,4 - 7! preporučuje se kolesterol niži od 5, tako da vaš opet nije jako povišen...
i lako moguće da je to probadanje oko srca zapravo grčenje međurebrenih mišića.
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:01   #1983
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
dr. ne komentira MCHC jer je on ok, nije bitno povišen! glukoza nije snižena, normalne vrijednosti su od 4,4 - 7! preporučuje se kolesterol niži od 5, tako da vaš opet nije jako povišen...
i lako moguće da je to probadanje oko srca zapravo grčenje međurebrenih mišića.
hvala puno na komentaru!
__________________
tri problema skup zasiti pa ce jedan problem biti. tonkica palonkica frrrrrrr
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 15:34   #1984
Zanima me da li se ovdje radi o nekim naznakama tumora? Riječ je o starijoj osobi, ima bolove unazad nekoliko dana, u trbuhu. Što se tiče pluća davno je imala sjene na plućima, neki oblik tuberkuloze (nije pušač) i to je izliječeno.

Nalaz radiologa:

Na sumacijskoj snimci torakalnih organa perihilarno desno te u kaudalnom raspletu desnog hilusa vidi se nekoliko malih ovalnih mekotkivnih sjena- efekt sumacije, nodozne sjene?
Kupole ošita urednosvedene i položene. Slobodni lat fc sinusi.
Sjena srca širinom u granicama normalnog, naglašena sjena ascedentalne aorte.

Na nativnoj slici abdomena stojeći vidi se jedan aerolikvidni nivo ilocekalno, meteoristične vijuge crijeva bez distenzije, bez pneumoperitoneuma.

lkc=5.1; erc=4.16, hb=128, hct=0.83, mcv=92.1, mch=30.8, mchc= 334, rdw=12.1, trc=161, mpv=10.3, glu=5.2, urea=3.0, kreat=55, bil. ukupni=8, amil (S)=29, crp=2.7

dg: cholelithiasis chr.
npl. colonis susp.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 16:17   #1985
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
nemate razloga za brigu pošto je urinokultura sterilna!
nalaz ponovite i pazite da pravilno date uzorak!
Evo dobio sam i drugi nalaz urina rađen provjere radi nakon sterilne urinokulture pa sam se osjećao dužnim podijeliti ga sa vama.

Dakle, boja je sad kakva i treba biti, više nije zamućeno. Leukocita ima 1, pločastog epitela 3, ostalo SVE negativno, nevjerovatno nema niti bilirubina, ni ur-ena, bakterije i sve ostalo neg... Ne shvaćam da se može dogoditi takva greška kod pretrage, uzorke sam dao na isti način kao i prvi put i sada je nalaz potpuno drugačiji i što je bitno uredan. Nije mi žao 300 kn za sve to, kolko me proždiralo jesam li bolestan Hvala svima !
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 17:11   #1986
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se ovdje radi o nekim naznakama tumora? Riječ je o starijoj osobi, ima bolove unazad nekoliko dana, u trbuhu. Što se tiče pluća davno je imala sjene na plućima, neki oblik tuberkuloze (nije pušač) i to je izliječeno.

Nalaz radiologa:

Na sumacijskoj snimci torakalnih organa perihilarno desno te u kaudalnom raspletu desnog hilusa vidi se nekoliko malih ovalnih mekotkivnih sjena- efekt sumacije, nodozne sjene?
Kupole ošita urednosvedene i položene. Slobodni lat fc sinusi.
Sjena srca širinom u granicama normalnog, naglašena sjena ascedentalne aorte.

Na nativnoj slici abdomena stojeći vidi se jedan aerolikvidni nivo ilocekalno, meteoristične vijuge crijeva bez distenzije, bez pneumoperitoneuma.

lkc=5.1; erc=4.16, hb=128, hct=0.83, mcv=92.1, mch=30.8, mchc= 334, rdw=12.1, trc=161, mpv=10.3, glu=5.2, urea=3.0, kreat=55, bil. ukupni=8, amil (S)=29, crp=2.7

dg: cholelithiasis chr.
npl. colonis susp.
cholelithiasis chr.=Kamenci u žučnjaku.
npl. colonis susp.=Suspektna neoplasma crijeva tj.rak
Lagana anemia,ostali krvni nalazi uredni.
Treba se javiti pulmologu radi daljne obrade CT i bronhoskopija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 19:18   #1987
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Evo dobio sam i drugi nalaz urina rađen provjere radi nakon sterilne urinokulture pa sam se osjećao dužnim podijeliti ga sa vama.

Dakle, boja je sad kakva i treba biti, više nije zamućeno. Leukocita ima 1, pločastog epitela 3, ostalo SVE negativno, nevjerovatno nema niti bilirubina, ni ur-ena, bakterije i sve ostalo neg... Ne shvaćam da se može dogoditi takva greška kod pretrage, uzorke sam dao na isti način kao i prvi put i sada je nalaz potpuno drugačiji i što je bitno uredan. Nije mi žao 300 kn za sve to, kolko me proždiralo jesam li bolestan Hvala svima !
a sve j moguće, pa i greška u analizi urina! moguće da je urin duže stajao, možda i na neadekvatnom mjestu! i još ako uz to urin nije pravilno uzet - eto problema ! a i sediment urina je po meni relativno subjektivan...
ali dobro, glavno da je sve ok sa vašim nalazom!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 10:44   #1988
Vadila sam krv zbog nalaza željeza. Željezo je ok 9 (ref.8-30), UIBC 48 (ref.25-59), TIBC 45*(ref. 49-75). Zanima me taj TIBC zašto je snižena vrijednost?
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:09   #1989
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Vadila sam krv zbog nalaza željeza. Željezo je ok 9 (ref.8-30), UIBC 48 (ref.25-59), TIBC 45*(ref. 49-75). Zanima me taj TIBC zašto je snižena vrijednost?
Kakva vam je crvena krvna slika?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:34   #1990
Eritrociti su 5,13 (ref.3,86-5,08), raspodjela eritr. 15,2 (9,0-15,0), hemoglobin 143
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:45   #1991
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Eritrociti su 5,13 (ref.3,86-5,08), raspodjela eritr. 15,2 (9,0-15,0), hemoglobin 143
Vjerojatno ste bili malo dehidrirani. Za TIBC nalaz je malo ispod granice ali to ništa neznači. Sve je uredu. Lijep pozdrav.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 21:22   #1992
Uputna dijagnoza: G44 Cephaleae ceterae
Tražene pretrage: MR mozga

Radiološki nalaz i mišljenje:
Kod MR pregleda mozga, u standardnim tehnikama snimanja, na seriji multiplanernih presjeka vidi se uredna organizacija girusa i sulkusa mozga uz primjeren odnos sive i bijele tvari.
Fiziološki su intenziteti signala moždanog parenhima infra i supratentorijski. Ne vidi se znakova ishemije, intrakranijske hemoragije kao niti postojanja tumorskog procesa.
Ventrikularni sustav je centralno smješten, morfološki primjeren.
Uz dozalni dio adenohipofize vidi se cistična tvorba promjera oko 6-7mm - preporučuje se dopuna obrade ciljanim pregledom hipofizno-hipotalamičke regije.
Nema vidljivih patoloških promjena paraselarne regije, pontocerebelarnih kuteva i kraniocervikalnog prijelaza.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 16:37   #1993
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Uputna dijagnoza: G44 Cephaleae ceterae
Tražene pretrage: MR mozga

Radiološki nalaz i mišljenje:
Kod MR pregleda mozga, u standardnim tehnikama snimanja, na seriji multiplanernih presjeka vidi se uredna organizacija girusa i sulkusa mozga uz primjeren odnos sive i bijele tvari.
Fiziološki su intenziteti signala moždanog parenhima infra i supratentorijski. Ne vidi se znakova ishemije, intrakranijske hemoragije kao niti postojanja tumorskog procesa.
Ventrikularni sustav je centralno smješten, morfološki primjeren.
Uz dozalni dio adenohipofize vidi se cistična tvorba promjera oko 6-7mm - preporučuje se dopuna obrade ciljanim pregledom hipofizno-hipotalamičke regije.
Nema vidljivih patoloških promjena paraselarne regije, pontocerebelarnih kuteva i kraniocervikalnog prijelaza.
Nalaz uredan osim te ciste kod hipofize.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 18:23   #1994
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nalaz uredan osim te ciste kod hipofize.
A ta cista moze biti glupost ? Znam da cista ne mora biti opasna, no kako se radi o mozgu..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 18:25   #1995
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
A ta cista moze biti glupost ? Znam da cista ne mora biti opasna, no kako se radi o mozgu..
Treba učiniti MR s kontrastom.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:58   #1996
Question poviseni leukociti kod dojilje

MIKROSKOPSKI PREGLED SEDIMENTA URINA

Leukociti 20-25 normalno 0-2
Eritrociti 3-4 0-2
Stanice plocastog epitela 2-3 0-1
Male epitelne stanice 4-5 0-1
Bakterije dosta 0-0


Zanima me jeli to normalno obzirom da sam dojilja ili se radi o nekoj upali?
medena24x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 22:04   #1997
Quote:
medena24x kaže: Pogledaj post
MIKROSKOPSKI PREGLED SEDIMENTA URINA

Leukociti 20-25 normalno 0-2
Eritrociti 3-4 0-2
Stanice plocastog epitela 2-3 0-1
Male epitelne stanice 4-5 0-1
Bakterije dosta 0-0


Zanima me jeli to normalno obzirom da sam dojilja ili se radi o nekoj upali?
probaj pitati na ovoj temi Dojenje - tips, tricks & support..tamo će se naći već netko s pravim odgovorom...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 23:06   #1998
Smile

Hvala ti puno!
medena24x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 23:19   #1999
Quote:
medena24x kaže: Pogledaj post
MIKROSKOPSKI PREGLED SEDIMENTA URINA

Leukociti 20-25 normalno 0-2
Eritrociti 3-4 0-2
Stanice plocastog epitela 2-3 0-1
Male epitelne stanice 4-5 0-1
Bakterije dosta 0-0


Zanima me jeli to normalno obzirom da sam dojilja ili se radi o nekoj upali?
Upala. Javi se svom dr. zbog antibiotika i urinokulture.
Matej2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 13:53   #2000
Quote:
medena24x kaže: Pogledaj post
MIKROSKOPSKI PREGLED SEDIMENTA URINA

Leukociti 20-25 normalno 0-2
Eritrociti 3-4 0-2
Stanice plocastog epitela 2-3 0-1
Male epitelne stanice 4-5 0-1
Bakterije dosta 0-0


Zanima me jeli to normalno obzirom da sam dojilja ili se radi o nekoj upali?
Kakve su vam tegobe i zbog čega je rađen nalaz urina.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.