Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 17:26   #21
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
ja mislim da je od pive...
Od pive nije nikako jer osoba nikad nije konzumirala alhohol.
A ni ne smije radi lijekova.

Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ipak treba uraditiUZV pregled i nalaz krvi. Kao da je trudna.
Ni pod razno nije trudna.
Ali napravit će se svi ti nalazi najesen pa ćemo znati.
Hvala svima
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:32   #22
Ja imam isto takav trbuh - neki se debljaju sve okolo struka, neki samo naprijed. Pogotovo se vidi na onoj slici odasprijeda da to nije trudnoća, već klasično salo. Jednostavno se nakuplja baš ispred. A molim da prijetite da su i nadlaktice salaste! Nije istina da je samo trbuh. Isto je i kod mene.
Inače, kaj se trudnoće/tumora tiče - da je to, em ne bi imala menstruaciju odn.imala bi bolove i slično, mislim, zbilja...a osim toga, kladim se da kad pokuša uvući trbuh, odnosno, pritisnuti ga rukama unutra, to može bez problema, tako da....salo....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:35   #23
Well, well. Forum ne može nikako poslužiti kao mjesto za postavljanje dijagnoza i terapija, ali ljudima se neke stvari mogu objasniti i uputiti ih. Na forumu možemo i nagađati o mogućem uzroku, zašto ne. Pri tome treba upozoriti pacijente da se radi samo o nagađanju i da je njihovo da potraže savjet stručnjaka. Savjet s foruma ne može zamijeniti savjet liječnika, koji direktno pregledava i vodi pacijenta i to nam je svima jasno, bez obzira na to piše li na forumu osoba s formalnim medicinskim obrazovanjem ili ne.

Litijev karbonat je poznat po tome da može jako udebljati pacijente. Koliko se iz fotografija da isčitati, gospođa je najdeblja (?) na trbuhu ali nije "slaba" ni na ostalim mjestima. Međutim, ne možemo se na taj način igrati sa zdravljem i debljanje olako prepisati lijekovima bez ikakvih pretraga. U ovom slučaju prvo treba isključiti bolest jetre i bolest štitnjače, koje opet mogu biti posljedica lijekova. Dakle, obavezno napraviti krvnu sliku (uključujući jetrene probe) + T3, T4, TSH + UZV abdomena. Također treba razjasniti radi li se uopće (samo) o masnom tkivu, a to se sve vidi na UZV-u. Ukratko, zanemari sva nagađanja i potraži drugo mišljenje, iako su obje liječnice vjerojatno u pravu.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:55   #24
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Well, well. Forum ne može nikako poslužiti kao mjesto za postavljanje dijagnoza i terapija, ali ljudima se neke stvari mogu objasniti i uputiti ih. Na forumu možemo i nagađati o mogućem uzroku, zašto ne. Pri tome treba upozoriti pacijente da se radi samo o nagađanju i da je njihovo da potraže savjet stručnjaka. Savjet s foruma ne može zamijeniti savjet liječnika, koji direktno pregledava i vodi pacijenta i to nam je svima jasno, bez obzira na to piše li na forumu osoba s formalnim medicinskim obrazovanjem ili ne.
Pa to se podrazumijeva, na internetu smo, pa nije valjda da to treba naglašavati iza svake teme?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:11   #25
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Pa to se podrazumijeva, na internetu smo, pa nije valjda da to treba naglašavati iza svake teme?
Ne treba, ali se čini da bi zbog nekih trebalo... U protivnom riskiraš da te nazovu šarlatanom.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:12   #26
odgovor....

Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Što kažete na priloženu fotografiju? Od čega je?

Osoba nije trudna. Ultrazvuk je u redu.



.......nadam se da uzasno grijesim, moja bliska osoba izgleda slicno... tumor,, preporuka, magnetska rezonanca kod privatnika,drugi dan sve gotovo, oko 3000 kn..
UFOSECRET is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 20:58   #27
Treba pregledati hipofizu i nadbubreznu zlijezdu...
kod Cushingovog sindroma javlja se povecani trbuh...
sidney is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:31   #28
Quote:
UFOSECRET kaže: Pogledaj post
.......nadam se da uzasno grijesim, moja bliska osoba izgleda slicno... tumor,, preporuka, magnetska rezonanca kod privatnika,drugi dan sve gotovo, oko 3000 kn..
MR je ovdje pucanj u prazno i nije prva indicirana pretraga niti u jednom niti u drugom slučaju.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.