Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 14:21   #941
naletila na neke linkove, pa kome treba......

GRIČKA VJEŠTICA - KOMPLET PDF

JADRANKA PDF


ZAGORKA - KOMPLET
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:03   #942
Quote:
Hella Good kaže: Pogledaj post
ne znam je li ova tema već bila, malo bacih oko, čini mi se da ove godine nije.

uglavnom, pa da vas pitam..jeste li pročitali, ako da, koliko ste tad bili stari (obično Zagorku povezuju su romantičnim tinejđericama pa zato...), što vam se, ili nije, svidjelo itd.
osobno, kao nepopravljiva romantičarka, ostala sam fascinirana cijelim zagorkinim opusom,a posebno ovim ciklusom, prije svega načinom na koji je uklopila cijeli povijesni kontekst u fabulu...
Da budem potpuno iskrena, ja sam zagrižena obožavateljica Marije Jurić Zagorke. Zanimljivo da je nisam uopće čitala kao tinejdžerka, već tek prije četiri-pet godina (sada mi je 27 ). Svejedno, otada je ona za mene najbolja hrvatska spisateljica svih vremena i moj književni idol
bez obzira što neki budalasti nazovikritičari pišu o njoj. Pročitala sam skoro sva njezina djela. Pogotovo me se dojmila predivna priča o Gričkoj vještici. Sada bih, dapače, željela tu knjigu kupiti. Zato, ukoliko netko ima pouzdanu informaciju o tome gdje bih mogla nabaviti Gričku vješticu, može li se možda negdje naručiti preko Interneta i koliko koštaju svi nastavci u kompletu, bila bih vam jako zahvalna (budući da sam čula da su neke izdavačke kuće prije nekog vremena opet pokrenule reizdanja njezinog legendarnog opusa). Može li mi tko pomoći?
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:28   #943
Hella jel ti to hoćeš reć da je Zagorka slična Jane Austen?Kao tinejđerica je nisam čitala
Muppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:00   #944
Školska knjiga ima prava na sve Zagorkine romane i oni je jedini izdaju.

Ovdje imaš popis svega što je dosad izašlo. Izdanja su lijepo pripremljena, ali koštaju ko suho zlato. Također ne postoji mogućnost kupnje zasebnih nastavaka nego se mora uzet odmah cijeli komplet, a iskeširat 1k+ kn samo tako po meni i nije baš neka opcija.
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:01   #945
Kneginja iz Petrinjske ulice


Tajna krvavog mosta
Maja43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:58   #946
Quote:
Hannah87 kaže: Pogledaj post
Školska knjiga ima prava na sve Zagorkine romane i oni je jedini izdaju.

Ovdje imaš popis svega što je dosad izašlo. Izdanja su lijepo pripremljena, ali koštaju ko suho zlato. Također ne postoji mogućnost kupnje zasebnih nastavaka nego se mora uzet odmah cijeli komplet, a iskeširat 1k+ kn samo tako po meni i nije baš neka opcija.
O.K., mnogo ti hvala na informaciji, baš ću pogledati !
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:04   #947
Evo, pogledala sam ! Cijene i nisu tako strašne s obzirom da je u to uračunat čitav komplet, ali slažem se da bi definitivno mogle biti barem malčice niže . U svakom slučaju, hvala ti što si mi pomogla ! Zna li možda netko može li se igdje naći pod povoljnijim cijenama ? Hvala unaprijed na odgovoru!
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:10   #948
Da pogledaš u antikvarijatima?
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 14:55   #949
Quote:
Hannah87 kaže: Pogledaj post
Da pogledaš u antikvarijatima?
Hvala, provjerit ću i tu opciju budem li u mogućnosti ! Ipak, mnogo je lakše naručiti preko Interneta nego obilaziti trgovine i knjižare po čitavom gradu uzduž i poprijeko (s obzirom da sam na poslu osam sati dnevno), pa ako netko slučajno zna neki Web site sa povoljnijim cijenama nego u Školskoj knjigi, bila bih mu zahvalna da ostavi ovdje podatak .
By the way, vidjela sam jednom u našoj gradskoj trgovini Svjetlo riječi "Gordanu". Mogu se kupiti pojedini nastavci zasebno, čitav komplet košta oko 490 KM (više od 1600 kuna). "Gričke vještice", na žalost, zasad nema, ali ako je budu nabavili, svakako ću vas obavjestiti .
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 18:08   #950
Quote:
Bosanka 100% kaže: Pogledaj post
Evo, pogledala sam ! Cijene i nisu tako strašne s obzirom da je u to uračunat čitav komplet, ali slažem se da bi definitivno mogle biti barem malčice niže . U svakom slučaju, hvala ti što si mi pomogla ! Zna li možda netko može li se igdje naći pod povoljnijim cijenama ? Hvala unaprijed na odgovoru!

ja mislim da ćeš najjefitnije proć po internet antikvarijatima. pogledaj na aukcije hr., na njuškalu ili antikvarijat com. ja san komplet Gordane platila 550 kn, pronašla san ga na njuškalu.
pleskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:20   #951
pozz

prvi put sam se sa Zagorkinim knjigama susrela u samom jeku rata kad je skola bila obustavljena i kad je zivot vrijedio koliko i kila brasna... meni je i u tom groznom periodu jedina svjetlost bila Zagorka. na samo njoj svojstven nacin me odvlacila iz pakla... ti sivi dani su bas zahvaljujuci njoj u mom srcu ostali onako nevini i puni maste, ljubavi i nekih drugih zivotnih vrijednosti. rat je stao, skola je pocela... i nakon skoro 16 godina od mog prvog susreta sa Zagorkom ja od svake svoje plate sebe pocastim jednom njenom knjigom :-D

komplete Gordane i Gricku vjesticu sam uspjala naci u antikvarnici a sve ostale knjige sam narucivala preko interneta i vjerujte svaka vrijedi svake pare.
lijep vam pozdrav iz sumornog i hladnog Sarajeva! :-D
msarajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 08:45   #952
Zagorku možeš čitati neprestano, nikad ti neće dosaditi.
Ja mislim da sam Plamene Inkvizitore po dobrih 100 puta već pročitala.
Ona stvarno zna kako čitatelja natjerati da "zapne" za knjigu. Taman kad misliš da će tako biti desi se preobrat

Doista joj je nanesena nepravda. Jer je odlična spisateljica. Al niti je ne viđam u udžbenicima, a niti je nemamo za lektiru :'(
Katastrofa.

Ja čim počnem raditi - odmah u antikvarijate i kupujem knjige
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:21   #953
Quote:
Maja Sky kaže: Pogledaj post
Doista joj je nanesena nepravda. Jer je odlična spisateljica. Al niti je ne viđam u udžbenicima, a niti je nemamo za lektiru :'(
Katastrofa.
...
kako nije za lektiru?
u srednjoj školi smo imali čak 2 njene knjige na popisu obvezne. radilo se o tajni krvavog mosta i kći lotrščaka (doduše, većina je ovu drugu zamijenila zlatarovim zlatom jer se radilo o izboru. ja nisam i to mi je dandanas najdraža knjiga!).
tad sam se ja i navukla na njene knjige!

(završila sam srednju 2007., čisto za informejšn )
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:41   #954
Quote:
Maja Sky kaže: Pogledaj post
Zagorku možeš čitati neprestano, nikad ti neće dosaditi.
Ja mislim da sam Plamene Inkvizitore po dobrih 100 puta već pročitala.
Ona stvarno zna kako čitatelja natjerati da "zapne" za knjigu. Taman kad misliš da će tako biti desi se preobrat

Doista joj je nanesena nepravda. Jer je odlična spisateljica. Al niti je ne viđam u udžbenicima, a niti je nemamo za lektiru :'(
Katastrofa.

Ja čim počnem raditi - odmah u antikvarijate i kupujem knjige
Ja se točno sjećam da smo je jednom imali u udžbeniku, i to neki odlomak iz Kći Lotrščaka. Samo se ne sjećam točno u kojem razredu, mislim još u osnovnoj školi, ali nisam sigurna.
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:41   #955
Quote:
pleskica kaže: Pogledaj post
ja mislim da ćeš najjefitnije proć po internet antikvarijatima. pogledaj na aukcije hr., na njuškalu ili antikvarijat com. ja san komplet Gordane platila 550 kn, pronašla san ga na njuškalu.
Hvala, hvala, hvala !!!!
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 11:11   #956
Quote:
DailyProphet kaže: Pogledaj post
kako nije za lektiru?
u srednjoj školi smo imali čak 2 njene knjige na popisu obvezne. radilo se o tajni krvavog mosta i kći lotrščaka (doduše, većina je ovu drugu zamijenila zlatarovim zlatom jer se radilo o izboru. ja nisam i to mi je dandanas najdraža knjiga!).
tad sam se ja i navukla na njene knjige!

(završila sam srednju 2007., čisto za informejšn )
e ja sam sad u srednjoj i bome mi nije bila niti u popisu za lektiru a niti u udžbenicima.

žalost.

kći lotršćaka *_*

antikvarijati su dobri za potražit knjige
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 11:22   #957
Kći Lotrošćaka je na popisu lektire za 8. razred osnovne škole. Uglavnom se ne čita jer je djeca zbog broja stranica neće ni pogledat, a kamoli uzet u ruke. A i nije baš jednostavno u današnje vrijeme opremit knjižnicu s bar 15 primjeraka iste...
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:23   #958
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
Kći Lotrošćaka je na popisu lektire za 8. razred osnovne škole. Uglavnom se ne čita jer je djeca zbog broja stranica neće ni pogledat, a kamoli uzet u ruke. A i nije baš jednostavno u današnje vrijeme opremit knjižnicu s bar 15 primjeraka iste...
istina.
al kad već u školi učim o hrvatskim spisateljicama volila bih da bar jedna knjiga se nalazi u knjižnici >.<
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:51   #959
Thumbs up

Ma Zagorka je
Maja Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:24   #960
Quote:
Bosanka 100% kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala, hvala !!!!


neke od knjiga mozes naci na http://www.pik.ba/
msarajka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.