Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2011., 17:52   #81
Quote:
Cheloston total kaže: Pogledaj post
kako bi ja mogao sam popravljat karijes jer necu ic stomatologu da me ubijes, jedom kad sam isao mi je reko da imam krnjave zube i da treba popravit i kad je iso popravljat skoro sam umro od boli i reko nikad vise. pa rekoh vidim ima ovdje pametnih ljudi pa jel bi se to moglo sodom bikarbonom izbjelit da se nevidi karijes?
karijes je pokvareni dio zuba i to se ne može izbijeliti nego se mora maknuti i nadopuniti plombom. i traži anesteziju kod zubara pa te neće boliti.
i uostalom, ajde malo razmisli, da se stvarno karijes može ˝izbijeliti˝ sodom bikarbonom, tko bi išao kod zubara, trpio bol i još plaćao svaki put bijelu plombu 100kn?!?
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 22:49   #82
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
karijes je pokvareni dio zuba i to se ne može izbijeliti nego se mora maknuti i nadopuniti plombom. i traži anesteziju kod zubara pa te neće boliti.
i uostalom, ajde malo razmisli, da se stvarno karijes može ˝izbijeliti˝ sodom bikarbonom, tko bi išao kod zubara, trpio bol i još plaćao svaki put bijelu plombu 100kn?!?
nesmijem primiti anesteziju
Cheloston total is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 08:23   #83
Quote:
Cheloston total kaže: Pogledaj post
nesmijem primiti anesteziju
Onda nadji drugog zubara kad ti taj ne pase i ne budi mekusac Nikome nije ugodno ic u zubara al da je to tolika bol kako ti pricas nije ni blizu stoga ne dramatiziraj... Ili cekaj da ti propadne cili zub pa kad ga budes triba vadit bez anestezije onda ces se upoznat sa pravom boli...
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 23:57   #84
ja sam čula da se zubi mogu izbjeljivat jagodama. To mi se čini kao najbezbjednija metoda
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:54   #85
Talking Prirodna pasta za zube

zanima me da li vi opičene radite same pastu za zube?

ili kupujete prirodne paste u bio dućanima?

P.S.
opičene je pozitivno
i ispričavam se ako sam nekoga tko se prepoznao u tome uvrijedio
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:09   #86
Tko se ne zna šaliti na tuđi račun ne zna se ni na svoj, a to je velika tragedija
Dakle, obično znam zube prati čistim neemom (gorak je) ili sodom bikarbonom u koju kapnem kap čajevca ili metvice, lavande.
Najbolje prirodne paste su mi Argital i to ona sa eteričnim uljima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 10:55   #87
Taj neem je toliko gorak da sam poslije ribala zube petnajst minuta najjačom eukaliptusovom pastom da ubijem okus gorčine u ustima
Ima kakav način da ga se ublaži?
Možda Kemig drži xylitol
I, Merlina, kako ti radiš vodice za ispiranje? Nakapala bih miru i limun u alkohol, kao koncentrat za razblaživanje u vodi. Koji omjeri i što još mogu dodati?
Bi li ulje kadulje bilo dobro?
Može li se od neema napraviti vodica?
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 17:30   #88
Mene baš isto zanima vodica za usta!

kolko ja znam, alkohol isušuje i u ovim kupovnima se cijeni više da nema alkohola.

ja sam čula da se eterična ulja pomješaju sa žlicom jabučnog octa pa onda u destiliranu vodu, al se treba, naravno, promučkat prije svake upotrebe da se rasprše eterična ulja? Jel taj način optimalan? Mogu se korititi i hidrolati?

I što u slučaju da progutaš tu tekućinu? Sigurno ne pljuneš baš sve?
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 17:50   #89
vidim da ljudi stavljaju vodku? to nije sami alkohol, pa možda ili?

i steviu da bude slatko - finije

ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 19:02   #90
Ma to su anglosaksonske fore, mislim da oni nemaju običaj kupovati alkohol u ljekarni kao mi.
Ja sam imala neku vodicu koncentrat iz bio&bio baš tog tipa, mislim da su u pitanju bile možda i tinkture, što je također alkohol, uglavnom, ne vidim razloga zašto bi to bilo štetno, tu je alkohol samo medij i prezervativ, nisu to količine kao u Listerinu.
Stevia je navodno ok jer ima neka antibakterijska svojstva, probat ću skuhati čaj od neema i dodati steviju i ulja u alkoholu.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:59   #91
evo što o njegi zubiju kaže Elaine (http://www.doctorsaredangerous.com/)

Pitanje glasi: Što učiniti dok nam ne postane dostupna zubna pasta sigurna za upotrebu? Moj me zubar uvjerava da upotreba zubne paste uopće nije nužna. Samo dobro iščetkajte zube i, razumije se, upotrijebite zubni konac. Ako nakon nekoliko tjedana opazite da su vam zubi donekle promijenili boju, vrlo ih nježno iščetkajte s nešto samljevenog kamena plavca i opet će biti prekrasno čisti. Plavac možete nabaviti u ljekarni ili kod zubaxa voljnog da vam ga proda. Nemojte ga prečesto koristiti jer će vam ukloniti í nešto cakline, ali isto se događa i sa zubnom pustom.
Postoji još jedna mogućnost, a ona mi je draža jer više volim prevenciju. Jedan američki stomatolog, dr. Paul Keyes iz Međunarodne stomatološke zdravstvene fondacije iz Restona, Virginija, tvrdi da soda bikarbona koja se koristi za izradu tijesta. tri postotni vodikov peroksid í sol otklanjaju bolesti desni i ubijaju štetne bakterije. Evo njegovog recepta: uronite četkicu za zube u peroksíd, zatim u sodu bikarbonu í iščetkajte zube temeljito prelazeći četkicom i preko desni tako da smjesa može doprijeti u sve udubine.
-
Kako proizvođači tri postotni vodikov peroksid, koji je najčešće dostupan, stabiliziraju kemikalijama koje je najbolje držati podalje od usta, preporučam sljedeće: nabavite u ljekarni bočicu 35%-tnog vodikovog peroksida za ispiranje usta (možda će ga biti potrebno naručiti). Kako nije stabiliziran kemikalíjama, višak ćete moratí pohraniti u frizer. Upozorenje: nemojte ga koristiti čistog, i držite ga podalje od kože. Razrijedite vrlo malu količinu (jedan udio peroksída na devet dijelova vode) í koristite ga sa sodom bikarbonom kako je opisano u prethodnom odlomku.
Nakon temeljitog četkanja, isperite usta slanom vodom. Ne običnom solju, molim. Upotrijebite keltsku sol. Dr. Keyes kaže da su njegovi pacijenti ovim postupkom spasili klimave zube, smanjili upalu desni, zaustavili krvarenje, riješili se neugodnog zadaha i riješili druge probleme povezane s bolestima desni. Počne li se ovo primjenjivati kod djece, dr. Keyes kaže da se bolesti desni koje dovode do propadanja zubi vjerojatno nikad neće ni razviti. Možda se vama i vašoj djeci neće svidjeti okus ali, vjerujte mi, to je daleko bolje od podvrgavanja bolnoj i skupoj operaciji desni. Vidjela sam neke odlične rezultate kod upotrebe ovog postupka; ipak, nemojte zainemarivati redoviti odlazak zubaru.
Oni koji ne žele ispírati usta slanom vodom umjesto nje mogu upotrijebiti Epsom Salts. Ali pazite da nikad ne koristite Listerine ili bilo koju drugu užasnu komercijalnu vodicu za ispiranje usta. One sadrže grozne kemikalije koje će vam direktno ući u tijelo i prouzročiti kaos.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 23:48   #92
Bok ljudi,

baš sam slučajno naletio na ovu temu. Vidim da puno ljudi upozorava druge ljude da je soda bikarbona štetna i da uništava caklin itd. Hmm čudno, ali meni je ona pomogla. Ja recimo uopće ne perem zube pastom, već samo isključivo sodom i koristim vodice za ispiranje, već 3 godine tako - soda svaki dan i mogu reć da imam jako bijele zube. E sad neću da se hvalim, ali naprosto je tako. I nikada ni P od problema sa zubima nisam imao, nikakva caklina, zubno meso ...sve je ok kaže zubarka. Nemam bolove sa zubima i te stvari, a kao što sam reko 3 godine samo sa sodom perem zube. Pa pobogu, tako su to radili naši preci pa im ništa nije bilo...

Sad neću ja nekog forsirat pa da kopira mene, naprosto to možda ovisi od organizma do organizma, od zubiju do zubiju. Ko zna, da neko to 3 godine koristi ko ja mozda bi mu fakat izgrizlo zube i caklinu te zubno meso.

Mogu jedino reć , ne kaze se uzaludno ko riskira taj profitira heh. A ironično, ja sodu nisam koristio zato što sam htio bijele zube, nego zato što to smatram zdravijim kao i miješanje sode sa jabučnim octem , limunom i soli od recimo tih kemija kao što su paste za zube. Ali eto, očito sam spojio ugodno s korisnim i to nesvjesno heh.

E da, još da napomenem. Ja takoder 2 puta godišnje idem na skidanje kamenca kod zubarke, pa i to valjda utječe na bijelinu pošto taj kamenac zapravo daje tu zutu boju kod nekih ljudi koji recimo nikada nisu cistili kamenac u zivotu jer naprosto ne znaju da ta metoda postoji i da je besplatna kod svakog zubara preko HZZO-a.

I izbijegavate kave i cigarete inače vam ni sto soda ni sto izbjeljivanja zubi neće pomoći. Ako već pijete kavu i ovisnik ste , onda uvijek imajte uz sebe četkicu i malu tubicu sode bikarbone recimo pa odmah na WC i na brzinu to izribajte dolje, jer kava je jako bojilo zubiju.

Vodice za ispiranje su recimo OK nakon kave, ali ipak preporucujem da se zubi odmah isčetkaju nakon pijenja kave jer je efekt puno veći.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:49   #93
jednom tjedno operem zube sa limunovim sokom..kanim uvesti nim prah..
ono što radim na prirodnoj bazi za zube je dok pijem bijeli čaj (naravno čisti, bez ičega, šećera, meda, mlijeka), prije gutanja ga zadržim malo dulje u ustima i šetam sa tekućinom po ustima..bijeli čaj se između ostalog, svih svojih blagodati cijeni i za zubeke, ubija bakterije, jača zubeke i pomalo ih izbjeljuje..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 10:15   #94
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Tko se ne zna šaliti na tuđi račun ne zna se ni na svoj, a to je velika tragedija
Dakle, obično znam zube prati čistim neemom (gorak je) ili sodom bikarbonom u koju kapnem kap čajevca ili metvice, lavande.
Najbolje prirodne paste su mi Argital i to ona sa eteričnim uljima.
Ovo zvuči odlično, ali ja sam čula da soda bikarbona šteti caklini!?
__________________
www.jednostavnolijepa.com
Emma1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:54   #95
Za izbjeljivanje su dobre jagode,jabuke,soda bikarbona i limun.Jagodom istrate zube a i samim konzumiranjem,znači kad je jedete (kao i jabuku)možete primijetiti čišće i bijelje zube.Što se tiče sode bikarobe i limuna baš je neki dan bio na tv-u,točnije u emisiji Dr. Oz koju redovno pratim i slijepo vjerujem tom čovjeku jer je sve što rekne istina,nije nikakva muljaža od emisije već je nešto iz čega možete mnogo toga naučiti i zabavno je.I baš je on neki dan rekao da je najjeftiniji i prirodniji način na koji možete izbijeliti svoje zube kod kuće upravo mješavina sode bikarbone i limuna.Naravno nije preporučljivo koristiti to svaki dan,štetno je isto kao što su štetne i neke paste za zube (posebno one koje se puno pjene) i još mnogo stvari koje koristimo i oko nas.Tako da se ne možemo od svega zaštititi.Što se tiče sode bikarbone, koristim je kad se sjetim,a to je veoma rijetko (jer mi je gadna) i nisam primijetila da naštećuje caklini,zubi su i dalje sjajni dok je recimo kod moje rodice druga priča.Sjećam se još iz djetinjstva (ona je starija par godina od mene,ja imam 21 ) da je uvije ribala zube sa sodom i ostali su mi u sjećanju njeni zubi koji se nimalo ne sjaje,to je baš neobično i ajmo reć ružno za vidjeti.Neznam kakva je sad situacija,ne buljim joj baš u zube ali pretpostavljam da kad jednom izgubiš caklinu teško da se više može vratiti? .Zato šta god radite nemojte pretjerivati u tome jer sve ima svoje mane i prednosti,a na vama je da izabarete šta vam više vrijedi i odgovara.
CiCkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:30   #96
Da li mogu baciti običan glicerin u smjesu zelene gline i nim praha (+ neko eterično ulje) ? Htjela bih da mi pasta bude baš 'pasta', kremasta...I u kojem omjeru bi trebala staviti gline i nima? Mislila sam nima puno manje staviti jer je gorak...

Jel' ok ovakva kombinacija? i kako bi bilo dodati malo sode bikarbone?
Effy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:22   #97
Može obični glicerol + hidrolat. Od eteričnih ulja ja stavljam metvicu i kilnčić.
Ja stavljam u istom omjeru glinu i kalcij karbonat, malo sode i povežem s glicerolom i hidrolatom (umjesto hidrolata može obična mineralna voda tipa jana ili sl.) Bude baš prava pasta za zube.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:40   #98
hvala, mediteranea
Mislim da ću još dodati malo stevije, za slatkoću i da ukloni gorčinu nima... Navodno je i protiv karijesa...
Effy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:53   #99
stevija nije na odmet. Ove moje paste su malo slankaste od sode, ali ja sam se navikla.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:44   #100
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Taj neem je toliko gorak..
istina..jako je gorak..
i ja jedva istrpim to pranje sa njim jer nikako ne volim okus gorko..tip sam koji ne voli čak ni grejp..
ali blagodati nima su ipak hvalevrijedne pa se nekako pretrpi..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.