Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2013., 11:07   #7281
a dajte, sad sam se cak ponadala da sam prosla dalje
otkad sam vidjela rezultate samo sam si rekla "meh, 62, a barem si pokusala" i bacila se na pripremu prijevoda. a sad ispada da to mozda i bude prag
inace i ja sam stavila "other" za 4-godisnju diplomu prije bolonje al mi nisu nista pisali jer imam i jednu bolonjsku bakalarsku, pa valjda im je to dovoljna informacija..
Mucca is offline  
Old 24.01.2013., 12:02   #7282
Quote:
kandidat1 kaže: Pogledaj post
Da, to bi bila logična metoda. Ali mi je nevjerojatno da na taj način dođu do 62 boda. Ispalo bi da nitko osim forumaša nije nista riješio na testu.
vjerojatno je jako puno ljudi palo na verbal, ili im je verbal rušio bodove
vidjet ćemo.
ja samo znam da sam ja jedina prošla od mojih cura s postdiplomskog, ukupno nas je bilo tri izašlo. i druge dvije su pale verbal. a na postdiplomskom izprevođenja smo.
puno je ljudi ovaj natjecaj shvatilo neozbiljno. svi padnu na dupe kada im kažem da imam 64 boda, a još više padnu na dupe kada im kažem da sam dva mjeseca svaki dan učila matematiku i da sam ju uspjela naučiti. ljudi stalno govore ma nisam učio matematiku jer mi ne ide.
a meni se moji bodovi čine loši. no iskreno ne bi mogla bolje

Zadnje uređivanje FIRST : 24.01.2013. at 12:07.
FIRST is offline  
Old 24.01.2013., 12:10   #7283
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
znam da sam ja jedina prošla od mojih cura s postdiplomskog, ukupno nas je bilo tri izašlo
Aha, zato si uzela ime FIRST.
Ili, na intergalaktičkom: ONE of THREE
amarkulin is offline  
Old 24.01.2013., 12:18   #7284
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Aha, zato si uzela ime FIRST.
Ili, na intergalaktičkom: ONE of THREE

hahahahah
Sada se osjećam kao Seven of nine.
Ne bi vjerovao uzela sam ga kao zvučnu kombinaciju slova, ne razmišljajući o engleaskom značenju. Ja ti svoj nick čitam po Vuku. Ali kada bi mi barem donjelo sreću u ovom epso concursu pa da budem first.
FIRST is offline  
Old 24.01.2013., 12:51   #7285
Napisan prijevod za eng i njem. Po meni, lagano, prof. njemačkog ne bi smio morati više od par puta zaviriti u rječnik. Bilo je i caka, trebalo je paziti, ali sam sve stigao.
Rainalcar is offline  
Old 24.01.2013., 14:27   #7286
Imam pitanje za svih-trogodisnja bachelor diploma iz fizioterapije bi trebalo biti ok za prijavu na ovaj natjecaj? Sumnjam da cu proci, ali imam 62,5 boda-pa tko zna!? valjda me nece radi faksa otkantati??? Btw-nekako se nadam da cu, ako nekim cudom prodjem, pronaci posao u nekoj Agenciji za zastitu od profesionalnih oboljenja ili slicnoj-ako se netko pita zasto sam se prijavio..
A i radim u ekonomiji.

Zadnje uređivanje leonbobby : 24.01.2013. at 14:44.
leonbobby is offline  
Old 24.01.2013., 15:22   #7287
Quote:
leonbobby kaže: Pogledaj post
trogodisnja bachelor diploma iz fizioterapije bi trebalo biti ok za prijavu na ovaj natjecaj?
Svaka trogodišnja bachelor diploma bi trebala udovoljavati zahtjevima natječaja.
amarkulin is offline  
Old 24.01.2013., 15:48   #7288
Quote:
leonbobby kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za svih-trogodisnja bachelor diploma iz fizioterapije bi trebalo biti ok za prijavu na ovaj natjecaj? Sumnjam da cu proci, ali imam 62,5 boda-pa tko zna!? valjda me nece radi faksa otkantati??? Btw-nekako se nadam da cu, ako nekim cudom prodjem, pronaci posao u nekoj Agenciji za zastitu od profesionalnih oboljenja ili slicnoj-ako se netko pita zasto sam se prijavio..
A i radim u ekonomiji.
otkud ti ideja da bi se to netko pitao?
suntze is offline  
Old 24.01.2013., 16:59   #7289
se sjeća tko onog lika što je tvrdio da su mu na CAST-u nudili poslove i prije nego je išao na CBT, ili nakon CBT-a... ali u svakom slučaju prije sastavljanja reserve liste.. ne sjećam se, jesmo mi to tad povjerovali, ili ne?


mogli su i ovaj put tako...
npr. prvih 10 na CBT da idu direktno na reserve listu!

frks is offline  
Old 24.01.2013., 18:06   #7290
Quote:
suntze kaže: Pogledaj post
otkud ti ideja da bi se to netko pitao?
A ti misliš, ako dospiješ na listu, samo sjediti i čekati poziv?
Johny is offline  
Old 24.01.2013., 18:08   #7291
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
se sjeća tko onog lika što je tvrdio da su mu na CAST-u nudili poslove i prije nego je išao na CBT, ili nakon CBT-a... ali u svakom slučaju prije sastavljanja reserve liste.. ne sjećam se, jesmo mi to tad povjerovali, ili ne?


mogli su i ovaj put tako...
npr. prvih 10 na CBT da idu direktno na reserve listu!

Ja sam čuo za slučaj s CASTA-a gdje su dvojica kolega s istog faksa i s jednakim radnim iskustvom išli na natječaj i oba su prošli sva testiranja. Onaj s manje bodova je dobio posao, a onaj s više nije pa ti vidi.
Johny is offline  
Old 24.01.2013., 18:17   #7292
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
A ti misliš, ako dospiješ na listu, samo sjediti i čekati poziv?
Pa jave se oni nekad. Meni evo već drugi put piše eurostat (na osnovu toga što sam prošao cast). Nije da nude posao, ali barem pretražuju tu bazu, pa onima koji odgovaraju traženom profilu pošalju opis radnog mjesta. I zamole za ažuran CV.
kandidat1 is offline  
Old 24.01.2013., 18:25   #7293
Negdje sam čitao da treba biti aktivan i pisati onima kod kojih bi te zanimao posao. To svakako ne može štetiti, a može samo koristiti.
Johny is offline  
Old 24.01.2013., 20:43   #7294
Quote:
viskoza kaže: Pogledaj post
JEFTINO DO BRUXELLESA

vazna obavijest za one koji idu u Bruxelles, a jos nisu kupili kartu. Croatia airlines ima akciju danas, sutra i prekosutra i mogu se naci stvarno jeftine karte za direktne letove zagreb-bruxelles. ja svoju kupila za 130 eura. pozurite!
Puno hvala, sad ću ostati dan duže u Bruxellesu, a opet imam izravno iz Splita. Ako svratiš blizu Makarske, častim
Rainalcar is offline  
Old 24.01.2013., 21:10   #7295
Jel itko zna kad će rezultati za LL?
Madame Abeille is offline  
Old 24.01.2013., 23:25   #7296
Quote:
suntze kaže: Pogledaj post
otkud ti ideja da bi se to netko pitao?
Pa ne znam....kao preferiraju se pravnici/ekonomisti, ....
Pa-eto.... Nego, bio sam mentalno raskrstio s poslom u EU, ali danas sam procitao jedan post da su nekog tko ima manje bodova od mene trazili kopiju diplome...pa sam se sad opet ponadao.
leonbobby is offline  
Old 25.01.2013., 11:05   #7297
ekipa translatori, imam jedno pitanjce vezano uz papirologiju za AC... je li netko to već riješio sve i što ste sve točno napravili?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 25.01.2013., 11:18   #7298
Pozdrav.
Isto pitanje vezano uz papirologiju za AC za prevoditelje. Hoćete li vi priložit ugovore s posla (tipa da budete konkurentniji), iako se ne traži iskustvo, ili ne? Čula sam da potvrde i preporuke ne prihvaćaju, pa to neću ni tražiti.
urukhai is offline  
Old 25.01.2013., 14:13   #7299
ako ti netko otkrije sto prilaze da bi, po tvojim rijecima bio konkurentniji - onda i nije konkurentniji
suntze is offline  
Old 25.01.2013., 15:06   #7300
Ok . Mislih da je svrha foruma da si ljudi pomažu i slično. Al ok. Sve pet. Nije ko da sam tražila nekog pitanja ili nešto. Sretno svima.
urukhai is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.