Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 07:53   #1
Reakcija na voće?

pozdrav svima! imam jedan problem, nadam se da ćete mi pomoći. radi se o omome dečku. dugo godina mislio je da je alergičan na banane. jednom ju je pojeo i imao je snažne grčeve u trbuhu. prije godinu dana ista stvar mu se desila sa narančom. od tada je izbjegavao i jedno i drugo. nedavno sam napravila domaći shake od banane, popio ga je i nije mu ništa bilo. došli smo do zaključka da najvjerojatnije nije u pitanju alegrija na to voće nego na razne kemikalije s kojima se to voće tretira. no, jučer navečer pojeo je domaću jabuku iz svojeg dvorišta, nikad tretiranu nikakvim otrovima, raste sama već godinama i reakcija je bila opet ista. sad smo već zbunjeni. reakcija nije uvijek na isto voće (znači nije alergrija), nije na razno razne otrove s kojima se tretira voće (jer jabuka je "čista") i nije na kiselinu jer banana nema kiseline! što bi to moglo biti??
little.princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 20:39   #2
baš nitko? mišljenje barem?
little.princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:48   #3
a moze bit da tesko podnosi sirovo voce. banane su opcenito "teske" za zeludac, a cula sam slicno i za narance kod nekih ljudi. shake je mozda bolje podnio jer je lakse probavljiv.
sve ovisi o njegovom probavnom traktu, koliko moze podnijeti. ja isto teze podnosim banane (pogotovo ujutro!), a mlijeko ne pijem nikad jer lose djeluje na mene. za cudo, kiselo mlijeko mi je super. tako da ovisi od organizma.
ako ga bas to muci neka ode kod gastroenterologa iako to nije nista stasno. znam ja ljude koji jednostavno ne podnose neko voce/povrce ili bilo koji drugi prehrambeni proizvod u jednom obliku (pr. sirovo) ali u drugom (pr.kuhano povrce) mogu normalno jesti
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 00:16   #4
Voće treba jesti između obroka i ne prije, a pogotovo ne odmah nakon kuhane hrane.

Nek proba na taj način, pa će vidjet da li je problem samo u nepravilnom kombiniranju hrane ili stvarno ne podnosi određeno voće.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 15:39   #5
nek provjeri žuč
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.