Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 23:05   #341
Lega, nemoj pariti psa bez rodovnika. Malamuti nisu psi za svakoga i ne bi ih trebalo biti što više pod svaku cijenu, pogotovo iz divljeg uzgoja
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 16:26   #342
Dragi Sale, odnosno lega, pise ti jedna legica

na pdfu kucnih ljubimaca neces traziti parilicu za svog legu jer je to PROTIVNO PRAVILIMA kucnih ljubimaca te se slobodno posluzi nekim drugim oglasnim sredstvom.

Rekla bih ti da malo istrazis situaciju sa katastrofalnim stanjem napustenih zivotinja u nasem gradu, ali bilo tko tko hoda ulicama i gleda malo dalje od sebe, bi to trebao znati.. svako dobro i pozdrav..
__________________
You and me will all go down in history..
Chocolate Puma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 20:49   #343
eto da se i ja javi mda sam vlasnik jedne malamutice bez papira, trenutno ima 4mj i ogromna je, ima 24 kile, nije debela nego je sve lijepo rasporedeno

vec duze vremena sam htio malamuta nabaviti, meni jedna od najzanimljivijih vrsta. ljepsi su mi od haskija. moram priznati da je jako tvrdoglava i tesko uci, tesko joj se koncetrirati kad joj nesto govorim ali nakon nekog vremena savlada i poslusa, sve u svemu za sada sam zadovoljan. ne moram ni govoriti koliko mi ljudi prilazi na ulici da ju pogladi

imam i mačka, s kojim bi se ona igrala ali je on neprijateljski raspolozen
masci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 22:55   #344
Pozdrav!
Za par dana idem po štene aljaškog malamuta, ženku staru 2 mjeseca.
Imam dvorište srednje veličine, ograđeno i sa dvije breze tik do kuće di ćemo staviti i box.
Sada što me zanima..
Spreman sam na druženje s tim psom, upravo zato sam se i odlučio za njega, da imam vjernoga psa. No zanimam me i kako i na koji način naučiti osnovne komande da bude poslušan. Strpljenje i rad su tu, ali nisam točno siguran na koji način da pristupim jer ih ima puno. Pa ako itko može pomoći i dati savjet kako je najbolje neka mi se molio bih javi.
sorke20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 14:31   #345
Odlična i ozbiljna stranica za vlasnike polaraca, a i peseka (skoro) svake vrste.
Nije sklepan copy paste site, već pažljivo probrani linkovi i osobna zapažanja odlične vodičice.
http://vaurora.com/
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 00:41   #346
Pozdrav, udomio sam aljaskog malamuta starog 2 godine, dobio sam ga isti dan kad sam ga prvi put vidio, pas je kod mene zavezan na lancu, isto tako je bio i kod prijasnjeg vlasnika ali problem je sta nekako prihvaca samo mene, meni daje sapu, mazimo se, oblizava me, tisce se k meni itd, ali ako pokusaju moji pric onda pocne rezat, moram ja biti pokraj, tek je dva dana kod mene ali strah me dali ce se uspjet ikad pripitomit, dali ce nas prihvatit, k meni prilazi sa velikim oprezom i samo ako se spustim na njegvu visinu, nece doc ako zovem nego moram cucnut i ne gledat ga. imam velko dvoriste, kokosi hodaju oko njega izgleda da ih nece, malo stene (labrador) je prihvatio odmah.
Molim vas pomozite mi, prekrasan je primjerak bilo bi mi zao da ga moram dat nekom
NorcoMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 08:02   #347
A da ga za pocetak pustis s tog lanca,pa da se upoznate kako treba i povjerenje gradite kako treba? Ne bi se ni ti prijatno osjecao da te neko zaveze,pa ti onda prilaze ljudi koje prvi put vidis,ne? Pas je kod tebe tek dva dana,nije niti za ocekivati da ti dolazi po pozivu i izvodi cirkuske akrobacije,narocito u takvim uvjetima. I na kraju,eto opet se moram ponavljati...ako je vec tako prekrasan primjerak,ponudi mu zivot dostojan psa. Ili ga mozda radije onda i daj nekome,ako su to jedini uvjeti koje mozes ponuditi.

Nije ti to pas za lanac(nije ni jedan),valjda si se raspitao o nekim karakteristikama. Fizicki aktivni,puni energije,inteligentni i izuzetno svojeglavi. Nemoj da se jadan usahne na tom lancu samo zato sto nemas uvjeta i znanja za njega.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:40   #348
Djbishop, post sam ti premjestila na odgovarajuću temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:54   #349
ok hvala.nisam baš pametan pa
djbishop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 21:53   #350
Pozdrav svima, nisam dugo bio ovdje na forumu i iznenadio sam da je forum uopće još živ, a kad sam vidio da je i ova tema "friška" pao sam u nesvijest

Imam čistokrvnog muškog malamuta već pet godina, natprosječno visokog i teškog (ali nimalo debelog) pa gostima utjeruje strah u kosti svojom pojavom, ali je i nakon pet godina beba kakve nema.
Igra se svime što mu dođe pod ogromnu šapu, čim me vidi odmah trči po loptu, fantastičan je golman. Pucam mu preko jednih širokih stepenica i moram biti jako lukav da lopta prođe kraj njega - uhvati svaku pa mi je vrati.
Kako je stalno u dvorištu, uprlja šape i čisti ih nekoliko puta dnevno, kao ogromna mačka. Čisti ih sve dok ih ne uglanca...nevjerojatan je. Niti jednog drugog psa nisam vidio da to radi.

Uglavnom, na postanje me potaknulo to da mnogi pišu kako ih njihov malamut ne sluša, da hoće ukrasti hranu i sl. Moje iskustvo sa vlasnicima pasa općenito jeste da ih psi baš ne slušaju. Bilo koji psi.
Zato nekako mislim da su priče o neposlušnim malamutima podosta pretjerane.

Moj mali mut, kako ga ja zovem, nije, prema mojim mjerilima, savršeno dresiran pas jer ne želim robota koji bespogovorno sluša već želim prijatelja koji me sluša jer me voli. Jesmo se malo i namučili u njegovom pubertetu jer je zaista tvrdoglav, ali, mislim da je jedino važno inzistirati na tome da pas svaki put naposljetku učini ono što želite. Strpljivo, odlučno, i tvrdoglavije od njega. I nagrađivati ga s puno sreće kad uspije. Jasno, osim sreće u početku dobro dođe i malo špeka, parizera i sličnog, narezanog u sitne kockice da mu se ima za baciti cca 20 puta tijekom šetnje. Kasnije je vlasnikova (a time i pesekova) sreća i više nego dovoljna.
U tom pubertetu i još kasnije, on će ponekad pokušati postati vođa čopora. Tada treba momentalno reagirati ljutito/ozbiljno i vrlo odlučno. Već dugo se ne nameće, jednostavno smo partneri i zadovoljni smo time.

Rezultati tog "treninga" su sad očiti. On zna samo naredbe "sjedni", "lezi", "čekaj", "dođi", "stani", "možeš"- za "možeš" nisam siguran zna li ili mi prepoznaje geste, "ne", "daj šapu" te naredbu "uuuz" kad treba hodati uz mene na povocu.
"Uuuz" je stvarno važna naredba jer taj pas stvarno može potegnuti. Moju je tvrdoglavu majku (koja nije htjela pustiti povodac - mi smo bili na putu i šetala ga je ona) vukao po cesti cca 20 metara, onako kao što nekog vuku u kaubojskim filmovima. Bila je sva izgrebena na koljenima i laktovima, malo i po licu...zamislite tu snagu kad đukela može vući ženu od cca 60 kilograma po asfaltu, hej!
To je bilo dok je bio stvarno jako mlad.

Želim reći, budući da smo moj cucak i ja kompići, ne očekujem od njega robovsku i trenutnu poslušnost. On zaista u velikoj većini slučajeva posluša svaku naredbu, a praktički uvijek posluša ako mu je ponovim, a trenutno je posluša ako ga prije naredbe zagledam u oči. Neke naredbe su mi važnije od drugih, tako naredbu "sjedi i čekaj" posluša u 100% slučajeva. Goste često razveseljavam tako što mu kažem "sjedi i čekaj" i pred njega stavim komad slanine ili nečeg što jako voli. On se vidno kontrolira, vidi se da namjerno ne želi gledati u smjeru gdje je hrana, a ja čak i odem iz vidokruga. Nikad ga nisam stavljao na kušnju dolje od minute, dvije, ali čak i kad dođem i kažem mu "možeš" on me još uvijek neko vrijeme gleda, valjda da po mojim gestama vidi smije li više mrknut taj špek ili ne. I tada mu je nagrada ne samo taj špek, već i naše veliko veselje jer je odradio to kako treba.

Toliko o tome da krade hranu...svi psi kradu hranu ako ih se ne nauči. Mi često znamo roštiljati u dvorištu i, vjerujte, nikad mi nije ni na sekundu palo na pamet što će biti ako ostavim meso na stolu i slično. Pas nikad ne uzme ono što nije njegovo a to smo postigli jako jednostavno. Naime, to je mrcina od psa i kad bi sa svojih skoro 70 kg skakao na vas dok mu nosite jesti 100% biste pali. Zato mu uvijek kažemo "čekaj", pokažemo mu rukom prostor koji ne smije preći, usipamo mu hranu u zdjelu i tek kad smo gotovi kažemo mu "možeš". On zna da mu nikad nećemo uzeti nešto iz zdjele (mada par puta jesmo iz, ne sjećam se kojih razloga i nije bio agresivan) i zato je smiren, stoji tih pola metra od nas ma koliko bio gladan. A kad se odmaknemo i kažemo "možeš" onda navali ko lud.

Želim još napomenuti da je prve dvije godine živio s nama u kući i nismo imali apsolutno nikakvih problema, osim linjanja - i to linjanja kroz pola godine! Onda nam se rodila kćer i morao je u dvorište. Uopće mu nije teško palo, čini mi se da je neusporedivo sretniji vani, jedino je ponekad usamljen kad smo u kući...ali nismo li svi? Ne zavija, jedino ako su vrata od terase otvorena i u kući smo i ignoriramo ga dok stoji na ulazu (neće ući bez poziva) muče kao krava (ozbiljno, to je pravo mukanje!) dok mu se ne posvetimo. U tim trenucima ga od milja zovem kravica.
Otkad je vani, nema problema sa tim čudesno dugim linjanjima.

Ono što mogu primjetiti kao "loše" je da ponekad ako nepažljivo otvorimo vrata od dvroišta on jurne i galopom odjuri u selo. Budući da mi je to uvijek smiješno (kad radi nešto "zločesto" uši su mu skroz prema natrag ali nastavlja hrabro to raditi...totalno se odvalim na to, neopisivo mi je sladak tada), vjerujte, on zaista zna da u tom trenutku moj "stani" "čekaj" i sl. nisu od životne važnosti. Ne sekiram se jer se uvijek vrati za par minuta. Nekoliko puta kad mi to nije bilo smiješno poslušao je i vratio se! Najvažnije mi je bilo u jednoj šumi kad je galopom jurio prema vrhu slapa visine preko 12 metara. Mi smo bili na drugoj strani mosta, cca 50 metara od slapa, ja sam se okrenuo da vidim gdje je on i vidio sam da ludica juri za nama (obožava trčati po potocima, tj. po vodi) i ne kuži da se približava slapu. Zaurlao sam iz sveg glasa "STANI", kažem, bio sam prilično daleko, ali bedak je stao kao ukopan ni dva metra od ponora! Odnio mi je pet godina života u tom trenutku od straha, i bio sam toliko sretan što je dresiran da vam to ne mogu opisati.

Ukratko usporedba malamuta i drugih pasa, prema mojim iskustvima:

Mrvicu je tvrdoglaviji kao mlad kod dresure od mnogih drugih vrsta pasa, to stoji. Velikog je srca i dobrica, strpljiv podatan s djecom - to stoji.
Snažan ko vol, vuče ko konj - to stoji.
Puno istrčavanja i rada - to stoji.

Kradljivac hrane i da ga je teško dresirati i da preskače ograde (njegova je visoka 120 cm i nikada nije ni pomislio da je preskoči) stoji onoliko koliko stoji za bilo kojeg psa.
Kopa rupe - to stoji ali neće u ženino cvijeće jer se ona vidno uzruja tada i izgrdi ga. Tamo gdje se ne uzrujamo, tamo malo kopa. Ali to je valjda jedna rupa mjesečno i to ne prevelika.

Što da kažem, nama savršen pas i ako ću nakon njega opet imati psa bit će to malamut
__________________
***ddaddov blog***
ddadd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 22:35   #351
Ddadd baš sam oduševljena tvojim postom. Moj malamutac sad ima godinu dana i obožavam ga...presladak je i prepametan...
Međutim imamo ogroman problem, kad šeta na povodcu vuče da to nije normalno...toliko da sam osobno odustala od šetnji s njim (ja 50 kg, on 45 kg + njegova snaga= nemam šanse)
dakle sad ga šeću ostali ukućani (jači od mene)...
Počela sam ga učiti na povodac sa nekih 3 mjeseca i stvarno nam je dobro išlo, onda je najednom u šetnji postao hiperaktivan, bilo da vidi psa, mačku, čovjeka on mora do toga sad i odmah, u tom slučaju ne vrijedi ni moje STANI ni NE, on sebi to zacrta i tako mora biti...
Dok smo doma u dvorištu sve je ok, međutim van dvorišta se uopće ne ponaša civilizirano
Imaš neki savjet ili je sad prekasno?
alaskanmalamute is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 14:09   #352
Quote:
alaskanmalamute kaže: Pogledaj post
Ddadd baš sam oduševljena tvojim postom. Moj malamutac sad ima godinu dana i obožavam ga...presladak je i prepametan...
Međutim imamo ogroman problem, kad šeta na povodcu vuče da to nije normalno...toliko da sam osobno odustala od šetnji s njim (ja 50 kg, on 45 kg + njegova snaga= nemam šanse)
dakle sad ga šeću ostali ukućani (jači od mene)...
Počela sam ga učiti na povodac sa nekih 3 mjeseca i stvarno nam je dobro išlo, onda je najednom u šetnji postao hiperaktivan, bilo da vidi psa, mačku, čovjeka on mora do toga sad i odmah, u tom slučaju ne vrijedi ni moje STANI ni NE, on sebi to zacrta i tako mora biti...
Dok smo doma u dvorištu sve je ok, međutim van dvorišta se uopće ne ponaša civilizirano
Imaš neki savjet ili je sad prekasno?
Hiperaktivan je jer ima višak energije. To riješi tako da malo produžiš šetnju SA torbom u kojoj je teret 20% njegove tjelesne mase. Torbu (bisage) imaš u pet centru.

Što se tiče ne poslušnosti, on će uvijek makar malo vući jer je to pas sa izraženim nagonom za vučun, čoporativni poredak i samoopstanak. Ni moj ne jebe živu silu, ako ga pustim s povodca kasnije ga jedva natjeram da se vrati

Makar me drži u formi.

Gentle leader. Pratim po instagramu i skoro svaki vučni pas to ima. Navodno da je to najfunkcionalnije pomagalo pri šetnji.
Stavi mu ogrlicu, ja koristim oprtač, ali sam ja muškarac od 85kg.

Obožavam ga gledati kad krene vuć kako noge rade, koji je to stroj

Zadnje uređivanje erklat : 01.04.2014. at 14:15.
erklat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 19:29   #353
Razmišljam o nabavci malamuta, ali nakon što sam pročitala neke postove, baš sam u dilemi. Nabavila bih psa i zbog djece (stariji ima 4 god., mlađi 2 god.). Možgu li još neki savjeti, iskustva
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 22:44   #354
Teško je reći ovako napamet kako će pas reagirati na djecu. Moj može s njima, ali ako se već nećkaš promisli o nekoj drugoj pasmini. Malamut je vjerojatno najljepši pas, ali je i najveća robija.

Sent from my HTC One using Tapatalk
erklat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:58   #355
pitanje jedno, imam aljaskog malamuta i sve je u redu, ali u zadnje vrijeme mu je jezik poceo crniti, sve je vise crn? zna li netko zasto?
luka95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 23:53   #356
Pozdrav svima, već 20 godina u dvorištu imamo njemačkog ovčara (naravno njih nekoliko u tom periodu :-)) i sad nakon ovog zadnjega želimo promjenu, definitivno nam je svima - titulu najljepšeg odnio aljaški malamut, da, je, tvrdoglav, ali s psom se mora raditi, pružiti mu jako puno pažnje, ljubavi i naravno prostora. Uvijek do sada smo njemce nabavljali iz vrlo provjerenih legla, i bili su doista odlični u svim segmentima. Sada sam naišla na mali problem jer ne poznajem nikoga tko se bavi ovom pasminom, a glavni mi je uvjet da vidim oba roditelja. Prijedlozi? možda znate koga, naravno pristajem isključivo na štene oko 2 mjeseca. :-)
trstenik62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:36   #357
Aljaški malamut

Quote:
trstenik62 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, već 20 godina u dvorištu imamo njemačkog ovčara (naravno njih nekoliko u tom periodu :-)) i sad nakon ovog zadnjega želimo promjenu, definitivno nam je svima - titulu najljepšeg odnio aljaški malamut, da, je, tvrdoglav, ali s psom se mora raditi, pružiti mu jako puno pažnje, ljubavi i naravno prostora. Uvijek do sada smo njemce nabavljali iz vrlo provjerenih legla, i bili su doista odlični u svim segmentima. Sada sam naišla na mali problem jer ne poznajem nikoga tko se bavi ovom pasminom, a glavni mi je uvjet da vidim oba roditelja. Prijedlozi? možda znate koga, naravno pristajem isključivo na štene oko 2 mjeseca. :-)

Evo ti popis registriranih uzgajivacnica s leglima, pa pogledaj : http://hks.hr/web/dokumenti/legla.xls
Ne znam da li trenutno imaju legla malamuta, ali podaci bi se trebali azurirati svakih 2 tjedna, pa prati promjene
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 23:07   #358
Pozdrav,
pred par dana sam "nabavio" curicu malamuta, staru 8 tjedana.
U početku smo imali problema sa spavanjem ali se kroz par noći to jako popravilo.
Zanima me ako mi netko može dati preporuku oko prehrane, trenutno joj dajem happy dog baby suhu i Symly puppy paštetu.
Paštetu smaže samo tako i s tim nemamo problema, no ovu suhu H.D. vrlo malo (iako ju razmočim)... prije nego sam ju preuzeo znali su im skuhati rižu s udjelom mlijeka i to si voli popapati no ne znam dali je ovo baš pametna klopa za štence.
Zanima me što joj mogu još dati za jesti odnosno uvrstiti u prehranu.

Iako mi je veterinar potvrdio da je dobro uhranjena i sa svojih 8 tjedana na 5,5 kg nekako me drži osjećaj kako mi pre malo jede :/
mar1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:36   #359
Quote:
mar1985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
pred par dana sam "nabavio" curicu malamuta, staru 8 tjedana.
U početku smo imali problema sa spavanjem ali se kroz par noći to jako popravilo.
Zanima me ako mi netko može dati preporuku oko prehrane, trenutno joj dajem happy dog baby suhu i Symly puppy paštetu.
Paštetu smaže samo tako i s tim nemamo problema, no ovu suhu H.D. vrlo malo (iako ju razmočim)... prije nego sam ju preuzeo znali su im skuhati rižu s udjelom mlijeka i to si voli popapati no ne znam dali je ovo baš pametna klopa za štence.
Zanima me što joj mogu još dati za jesti odnosno uvrstiti u prehranu.

Iako mi je veterinar potvrdio da je dobro uhranjena i sa svojih 8 tjedana na 5,5 kg nekako me drži osjećaj kako mi pre malo jede :/
Moja preporuka je da je hraniš kvalitetnijom suhom hranom, pogotovo tijekom razvoja i odrastanja. Pogledaj Acana, Orijen ili Taste of the wild hrane, jako su kvalitetne i pružaju psima sve što im je potrebno. Naravno, imaju i liniju za štence. Ja nemam malamuta, imam samojeda koji jede Carnilove losos ali oni imaju samo liniju za odrasle pse pa ti to još uvijek ne preporučam.
Vjerujem da ti je trenutni problem s nejedenjem granula nastao zato što pas jede paštetu i u većini slučajeva psi ne žele jesti suhu hranu kad im je redovito dostupna pašteta i svakakve poslastice.
Najbolje bi bilo izbaciti te nepotrebne stvari iz prehrane, kupiti joj kvalitetnu hranu i povremeno joj davati sir, vrhnje, paštetu uz granule. Također, možeš skuhati ponekad rižu i piletinu, bez začina, preporučljivo je kad psi imaju probavne probleme da budu na laganijoj prehrani.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 00:34   #360
Pozdrav ljudi...pitanje. Nabavljam malamuta (bar se nadam da je malamut ;-)) i zanima me koliko jede u kunama/mjesečno jedan prosječni malamut?
afriend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.