Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 01:09   #41
clinique clarifying powder makeup 04
i clinique superpowder double face powder 07

skup je ali ga uvijek nosim sa sobom pa mi taj u prahu nije bas "praktican" jedino bi nesto u stilu clinique superpowder double face powder 07 jer je taj kao bez boje samo daje mat izgled i onda u principu (ako ga ne nanesem pol kile) ne moras pazit na prijelaz lice/vrat i slicno
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 01:29   #42
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 02:43   #43
Quote:
SaraTroroga kaže:
Ja imam Pupin u prahu...
I ja imam Pupu
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:10   #44
Re: puder u prahu

Quote:
Angelica kaže:
kako se nanosi? sa spuzvicom ili kistom?
sto je bolje?
kupujem ovakav Clinique vec godinama. uvijek prvo bacim ovu malu cetkicu (slatko pakriranje ali je meni nekorisna). malo pudera istresem u poklopac i od tamo tapkam tupferom (ako trebam na neko specificno mjesto, npr kapak da mi se krema ne lijepi) ili uzmem veliku cetku pa s njom "prebrisem" lagano cijelo lice. jedno pakiranje mi traje citavu vjecnost (mjerljivu u godinama)
imam i ovakav kompaktni za nositi u torbici, ali ga stalno zaboravljam tako da nikad nije u torbici
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:05   #45
Re: Re: puder u prahu

ja imam ovaj
no 1


boju Matt Neutral i savrsen je ali ga nema za kupit vise



koja je razlika izmedu

A

i

B

i sta od tog dvoje je slicnije ovom mom No 1?

e da i koja je razlika izmedu tog No 1 i ovog

ako neko zna zahvaljujem

e i btw kakvi su ovi koji daju kao "glow"? jel to too much za dnevno ili daju onako svjezinu licu?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 14:13   #46
Re: Re: Re: puder u prahu

Quote:
hana kaže:
ja imam ovaj
no 1


boju Matt Neutral i savrsen je ali ga nema za kupit vise



koja je razlika izmedu

A

i

B

i sta od tog dvoje je slicnije ovom mom No 1?

e da i koja je razlika izmedu tog No 1 i ovog

ako neko zna zahvaljujem

e i btw kakvi su ovi koji daju kao "glow"? jel to too much za dnevno ili daju onako svjezinu licu?
ak sam ja dobro shvatila
1) koja je razlika izmedju blanded face powder & brush i ovog glow sa cetkicom?
- meni se cini da je vjerojatno ista stvar ali ovaj sjajni ima vise reflektirajucih cestica (mica?) dok je ovaj moj obicni prozirni mat-barsunasti. ne znam koliko se ovaj stvarno sjaji, to ipak moras sama probati, neke zene vole svijetliti i po noci i po danu
2) ti inace imas double face ali nema vise tvoje boje?
- ako zelis neki standardni za matiranje tijekom dana, ovaj stay matte kompaktni ima puno nijansi, ja volim stay buff nijansu, a za ljeto (za jagodicvne kosti, kao bronzer) imam stay honey.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 16:39   #47
Re: Re: Re: Re: puder u prahu

Quote:
luca kaže:
2) ti inace imas double face ali nema vise tvoje boje?
- ako zelis neki standardni za matiranje tijekom dana, ovaj stay matte kompaktni ima puno nijansi, ja volim stay buff nijansu, a za ljeto (za jagodicvne kosti, kao bronzer) imam stay honey.
joj fala ti
a tell me razlika izmedu double face i clarifying je...?
(jer vidim sad na siteu da i carifying ima neutral boju)
ok citam dalje na siteu clarifying spada u foundation a double face je i foundation i powder... ali ja ne znam razliku izmedu tog dvoje
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 16:54   #48
Re: Re: Re: Re: Re: puder u prahu

Quote:
hana kaže:
joj fala ti
a tell me razlika izmedu double face i clarifying je...?
(jer vidim sad na siteu da i carifying ima neutral boju)
ok citam dalje na siteu clarifying spada u foundation a double face je i foundation i powder... ali ja ne znam razliku izmedu tog dvoje
ja nisam nikad skuzila kako rade ti koji su puder u prahu (kad su suhi?) i podloga (kad su s mokrom spuzvicom?) u jednom taj tvoj double je valjda takav...
meni je to pretajnovito pa radije imam obicno seljacki puder u prahu (ili komprimirani za transport, ovaj stay matte) zasebno, a podlogu zasebno
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:36   #49
...ja koristim Clinique i tekuci puder i u prahu i fakat su zakon!
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 21:42   #50
Koliko kostaju ti Cliniqe puderi u prahu? Imam suhu do normalnu kozu i ne zelim matirati lice nego samo fiksirati make up, sto mi preporucujete?
Jel puder u kamenu moze posluziti za tu svrhu ili iskljucivo u prahu? kakav je taj pupin, mislim na efekt - mat ili...?
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:06   #51
Quote:
coconut kaže:
Koliko kostaju ti Cliniqe puderi u prahu? Imam suhu do normalnu kozu i ne zelim matirati lice nego samo fiksirati make up, sto mi preporucujete?
Jel puder u kamenu moze posluziti za tu svrhu ili iskljucivo u prahu? kakav je taj pupin, mislim na efekt - mat ili...?
ja sve svoje koji su kao u prahu ali ubiti u kamenu ono "nosivi" u torbici platila oko 230 kn

odes na ovo i oni ti ponude puder za tvoj tip koze jel ali mozda bi ti
ovaj pasao...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:18   #52
Puder u kamenu se moze koristiti za istu funkciju kao i u prahu, zar ne? Nisam nikad koristila u prahu, samo u kamenu ali dosta davno. U kamenu mi se cini prakticniji iako mislim da bi meni osobnobolje odgovaro u prahu, jer mi treba samo mrvica a ne za totalno prekrivanje a mozda bi to lakse postigla s tim u prahu.
Prosurfat cu jos malo po netu pa cu valjda nesto pronaci.
E da trazim i cetkicu za puder. Snimila sam jednu Pupinu onak veeeliku, jel ju netko mozda ima? jel kvalitetna i koliko kosta?
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:24   #53
Quote:
coconut kaže:
Puder u kamenu se moze koristiti za istu funkciju kao i u prahu, zar ne? Nisam nikad koristila u prahu, samo u kamenu ali dosta davno. U kamenu mi se cini prakticniji iako mislim da bi meni osobnobolje odgovaro u prahu, jer mi treba samo mrvica a ne za totalno prekrivanje a mozda bi to lakse postigla s tim u prahu.
Prosurfat cu jos malo po netu pa cu valjda nesto pronaci.
E da trazim i cetkicu za puder. Snimila sam jednu Pupinu onak veeeliku, jel ju netko mozda ima? jel kvalitetna i koliko kosta?
ja to opce ne kuzim ali cini mi se da je puder u kamenu zapravo puder u prahu koji se ne rasipa dakle funkcija bi im trebala bit ista ne?
Opet daljnom logikom ako kupis taj u prahu trebala bi ga dobit vise nego onoga u kamenu ali opet ne znam kako se cijene krecu plus taj u prahu nemozes bas furat u torbici.
sta ce tice cetkice za puder ja nemam ali nemam ni puder u prahu briem da je svaka dobra tako da ne bi bas puno novaca bacala na to, radje bolje puder a losiju cetkicu
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 01:06   #54
Ja sam davno imala neki puder u kuglicama(ne bronzer,bas puder) od Max Factora i kako nikako nisam mogla da to nanesem na facu ja to strpam u onaj aparat za mlevenje kafe i...dobijem puder u prahu

Isto tako imala sam 2 pudera u kamenu,jedan pretaman,drugi presvetao...isti postupak i dobijem savrseni puder...u prahu
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 02:00   #55
Quote:
coconut kaže:
Puder u kamenu se moze koristiti za istu funkciju kao i u prahu, zar ne? Nisam nikad koristila u prahu, samo u kamenu ali dosta davno. U kamenu mi se cini prakticniji iako mislim da bi meni osobnobolje odgovaro u prahu, jer mi treba samo mrvica a ne za totalno prekrivanje a mozda bi to lakse postigla s tim u prahu.
Prosurfat cu jos malo po netu pa cu valjda nesto pronaci.
E da trazim i cetkicu za puder. Snimila sam jednu Pupinu onak veeeliku, jel ju netko mozda ima? jel kvalitetna i koliko kosta?
Pupa ti ima i mat i svjetlucave pudere u prahu.

Imam njihovu veeeeliku četkicu i meni je odlična. Ne sjećam se cijene, al znam da nije bila skupa.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 07:12   #56
Puder u prahu i onaj u kamenu sluze istoj svrsi. Ali je onaj u prahu prozracniji, lakse ga je nanijeti u tanjem i nevidljivijem sloju, i sadrzi manje cestica koje zacepljavaju pore.

Puder u kamenu je praktican (i ja jako volim "stay buff" ) jer ga mozes stavit u torbicu i napudrat se tijekom dana (izvan kuce).

Neke zene vole i doma koristiti puder u kamenu, ali doma je luksuz sto ga mozes nanijeti kistom. Clinique se dosjetio jadu pa u kutiju s puderom u prahu stavlja mini cetkicu s poklopcem, tako da u torbici mozes ponijeti malo pudera u prahu u "nosivom" stanju, vec nanijet na cetkicu, a cetkica cvrsto poklopljena, nista se ne prosipa po torbici.

U svakom slucaju problem i sa puderom u prahu i u kamenu da se redovito moraju prati aplikatori (cetkice, spuzvice, pufovi) u nekom njeznom sapunu. I osusiti na zraku.

Sve kompanije se okusavaju u pravljenju "tekucih pudera u prahu", rijetke uspijevaju. Problem im je da se ili nanose u predebelom sloju ili su presuhi ili ne prijanjaju dobro.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 12:53   #57
Tijana koliko kosta Pupa u prahu? Imala sam njihov u kamenu ali sam ga negdje zametnula i ne mogu ga naci, znam da je taj kostao oko 120kn. Jel mi mozes napisati koji je broj ta tvoja cetkica koju imas?
Gledala sam na njihovoj stranici cetke i nijedna mi se ne cini tako velika kao ta sto sam ju ja snimila prosle godine u martimexu, ali ne znam jel ju jos imaju. (nisam iz zg - kod nas je martimex dosta jadan)
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:00   #58
Quote:
coconut kaže:
Tijana koliko kosta Pupa u prahu? Imala sam njihov u kamenu ali sam ga negdje zametnula i ne mogu ga naci, znam da je taj kostao oko 120kn. Jel mi mozes napisati koji je broj ta tvoja cetkica koju imas?
Gledala sam na njihovoj stranici cetke i nijedna mi se ne cini tako velika kao ta sto sam ju ja snimila prosle godine u martimexu, ali ne znam jel ju jos imaju. (nisam iz zg - kod nas je martimex dosta jadan)
Cijena ti je nekih stotinjak kn, možda isto kao i u prahu.

Četkicu sam ti ja uzela najveću, na njoj piše "For Face, N 28".
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:02   #59
Stvarno si brza! Hvala!
coconut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 12:29   #60
Puder u prahu/kamenu

Koristim samo tekuci puder i uzasno mi se zasjaji lice vec nakon po sata.
Koji puder koristite da sprijecite to usjajivanje...
preporucite mi neki dobar u prahu il mozda u kamenu,zacepljuje li on pore?

negdje davno se spominjao rimmelov puder....o kojem je bilo rijec?
bio je hvaljen da je postojan,jeftin...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.