Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 09:27   #5101
Quote:
vagrant kaže: Pogledaj post
kompanija mora biti registrovana sa ukba kao sponzor da bi mogla za tebe traziti vizu, takodje i strucni kadar se gleda - deficitarno zanimanje. tvoj sponzor ce morati opravdati zbog cega, ukoliko za taj posao postoji kadar engleza il nekoga iz Eu koji nema restrikciju, je odlucio tebe uzeti.

da, ako se mozes sama izdrzavati tj da ne radis onda mozes biti onoliko koliko ti je dzep dubok. ako se udas za UK drzavljanina jos bolje.

u prva 3 mjeseca mozes i da radis kao self employed ukoliko si smislila koju vrstu usluge da obavljas. registrujes se sa tax office, ne moras odmah to odraditi cim si pocela posao ali u roku od 3 mjeseca od onog dana kad si pocela bi bilo pozeljno. sa ukba se mozes registrovati kao self employed za yellow card a i ne moras, jer nije mandatory. ono najvaznije jeste kako dobiti socijalni broj tj NI number ukoliko ides na opciju self employed, jer da bi se registrovala sa hmcr moras imati prvo NI.
Hvala na odgovoru... imam 2 (skoro tri) zanimanja, nisam nesto sigurna da su deficitarni. Gledala sam onu listu sponzora i nesto ne mislim da imam sansu. Problem na vidiku.

Nisam udata, ali imam gdje biti, tako da za prvo vrijeme ne bi bio problem cak i ako ne radim.

Bila sam u job centru i oni me uputili da prvo izvadim NI, sto je meni bilo krajnje sumnjivo, ali pomislim u redu kad tako kazu. Naravno to je bila pogresna informacija, jer na intervjuu su mi rekli da moram imati posao ili biti self-employed. E sad, ja sam umjetnicke struke, mogla bih to odraditi (nesto kao arts & crafts firma), izlagati radove i prodavati po galerijama. Ta mi je opcija nekako trenutno najrealnija, bar za pocetak.

Buni me to sto kazes da je NI potreban za registraciju u hmcr, jer su me na intervjuu za broj prvo pitali da li sam self-employed.

Da li netko zna sto je potrebno za prijavu za self-employed? Koja je procedura? Gledam njihov website i ne znam gdje da krenem Hvala!!!
thaichi is offline  
Old 23.10.2013., 09:34   #5102
Da bi ista zapocela, moras imati NiNO. Njega dobivas u job centru, nakon sto njima dokazes da si self employed - moras donijeti invoices, potvrde da si radila kao self employed u HR, dakle, dokaze da si firma/obrt.
Kada dobijes taj broj, mozes nastaviti dalje - otvaranje bankovnog racuna, registracija za porez, etc.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 23.10.2013., 15:27   #5103
Thumbs up

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Da bi ista zapocela, moras imati NiNO. Njega dobivas u job centru, nakon sto njima dokazes da si self employed - moras donijeti invoices, potvrde da si radila kao self employed u HR, dakle, dokaze da si firma/obrt.
Kada dobijes taj broj, mozes nastaviti dalje - otvaranje bankovnog racuna, registracija za porez, etc.
Hvala na odgovoru ... Shvatila sam da za NI broj moram biti ili zaposlena ili self employed. To je ok. Ti raniji dokumenti moraju biti prevedeni? Pretpostavljam da.
thaichi is offline  
Old 25.10.2013., 10:23   #5104
Preporucam da prevedes, ja sam bila zaposlena u EU pa su vec bili na engleskom, ali sumnjam da ce priznati dokumente na hrv.

Kad sve to prikupis, nazoves i dogovoris sastanak s njima i oni ce te intervjuirati. Nakon 7-10 dana ce ti doci omotnica s NiNO.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 26.10.2013., 17:25   #5105
Pozdrav ljudi ,

Ima li netko da zna nešto više o ovoj stipendiji , to sam sasvim slučajno pronasao na netu

http://www.najstudent.com/stipendije...ps-in-law-5575
?????
__________________
LackyLuKe
lackyluke is offline  
Old 26.10.2013., 20:31   #5106
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Preporucam da prevedes, ja sam bila zaposlena u EU pa su vec bili na engleskom, ali sumnjam da ce priznati dokumente na hrv.

Kad sve to prikupis, nazoves i dogovoris sastanak s njima i oni ce te intervjuirati. Nakon 7-10 dana ce ti doci omotnica s NiNO.
Hvala Skattemus, i mislila sam da je tako... Jos samo jedno pitanje

Da li imam obavezu prijaviti se negdje kad stignem, u smislu prijave da sam na odredjenoj adresi i gdje to mogu uciniti?
Priznajem, imam uzasnu tremu kako ce sve to ispasti, a svakako sam odlucila otici, pa bih voljela znati sto vise. HVALA!!! (i sorry za gnjavazu)
thaichi is offline  
Old 27.10.2013., 00:19   #5107
Da, moras imati UK adresu i oni ce te pitati da li ces na toj adresi biti prisutna iducih 6 tjedana. Ukoliko je odgovor ne, imat ces problem.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 27.10.2013., 09:08   #5108
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
Hvala Skattemus, i mislila sam da je tako... Jos samo jedno pitanje

Da li imam obavezu prijaviti se negdje kad stignem, u smislu prijave da sam na odredjenoj adresi i gdje to mogu uciniti?
Priznajem, imam uzasnu tremu kako ce sve to ispasti, a svakako sam odlucila otici, pa bih voljela znati sto vise. HVALA!!! (i sorry za gnjavazu)
Da, čim stigneš pokušaj prebaciti neki od računa za režije na svoje ime. Tu nema prijave adrese kao u Hr, ono da moraš u MUP i službeno se prijaviti. Priznaju službena pisma na tu adresu i na tvoje ime kao dokaz adrese. Mislim da to isključuje račun za mobitel, ali pisma iz banke, računi za struju, vodu, plin i council tax, to priznaju.
Mrs Cookie is offline  
Old 27.10.2013., 10:07   #5109
Tako je - [riznaju se jedino racuni i bank statements, mobitel ne.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 27.10.2013., 19:59   #5110
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Tako je - [riznaju se jedino racuni i bank statements, mobitel ne.
Hvala Skattemus & Mr Cookie, mislim da mi je sad otprilike jasan redoslijed kojim se mora ici... Idem pocetkom 12. mjeseca, karta u jednom pravcu i to je to... Decision is made!!!
thaichi is offline  
Old 01.11.2013., 01:15   #5111
Pozdrav svima

Uskoro selim u London pa me zanima koliko otprilike treba vremena za naći sobu koju bi unajmila.
Maisie is offline  
Old 01.11.2013., 01:59   #5112
Bruto plaća od £3.800 -koliko je to neto, ako se oduzmu porez i zdravstveno osiguranje?
Jel se s tim da živjeti (za dvoje)?

Pročitala u prethodnom postovima da bi to bilo oko 2700 mjesečno i da je to dosta za par.
No, drugo pitanje...Ako moj suprug dobije radnu dozvolu, kolike su šanse da je i ja dobijem - da se nekako šlepam na njega? Ili sam u istoj startnoj poziciji kao i svi drugi koji tek dolaze?

Moje zanimanje je izlisitano u Occupations skilled to NQF level 6 http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si...ed-workers.pdf Any Tier 2 applicants can be sponsored for
jobs in these occupations.

Zadnje uređivanje lahor : 01.11.2013. at 02:25.
lahor is offline  
Old 02.11.2013., 09:26   #5113
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Bruto plaća od £3.800 -koliko je to neto, ako se oduzmu porez i zdravstveno osiguranje?
Jel se s tim da živjeti (za dvoje)?

Pročitala u prethodnom postovima da bi to bilo oko 2700 mjesečno i da je to dosta za par.
To je više od prosječne plaće i da se sasvim solidno živjeti od toga, osim vjerojatno u Londonu.
Mrs Cookie is offline  
Old 03.11.2013., 03:48   #5114
London ionako nije opcija, hrvatske doktore zapošljavaju negdje izvan. Hvala na info, naravno.
lahor is offline  
Old 05.11.2013., 23:05   #5115
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Uskoro selim u London pa me zanima koliko otprilike treba vremena za naći sobu koju bi unajmila.
Hey, čestitam na selidbi! Nije uopće problem naći sobu ako znaš što želiš. Znaš li već u kojem kvartu/ području bi htjela živjeti? Ili koliko si spremna platiti?

Kao netko tko se često seli preporučujem spareroom.co.uk, za traženje sobe fkt najbolji sajt pogotovo u Londonu Ja pogledam po stranici opcije u kvartu koji želim, obiđem najbolje i unutar nekoliko dana sredim sobu.
__________________
Moj blog: Studiranje u Engleskoj
halves is offline  
Old 05.11.2013., 23:29   #5116
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
Udata nisam, ali 5 godina smo zajedno (ja i moj decko Britanac). Brak definitivno izgleda kao najlaksa opcija, osim ako i to nije komplicirano izvesti
Nije komplicirano ako ćeš se tamo udavati, trebaš pismo od nekoga da si u zemlji barem 9 dana i putovnicu, nešto novaca i jedan intervju prije vjenčanja. On treba putovnicu i dokaz adrese. Doduše to su sve informacije za matičara
bricolage is offline  
Old 07.11.2013., 17:55   #5117
Pozdrav!

Imam želju da se preselim druge godine u UK jer mi je ljudi u Hrvatskoj već pun kufer. Ne želim ovdje raditi za pišljivih 2000kn,ili još bolje,raditi a ne dobivati plaču.
Dakle,čitala sam i gledala oglase po netu da dosta traže ljude koji bi radili u salonu za pse,traže šetače pasa te opčenito da im netko čuva pse kada njih nema doma.
E sad..ja idem u 1. mjesecu na taj tečaj šišanja i uređivanja pasa u Sloveniju i zanima me dal će ta diploma tamo vrijediti,i ako bi mi netko mogao objasniti što sve trebam napraviti prije preseljenja i nakon preseljenja?

Unaprijed zahvaljujem!
anita282 is offline  
Old 07.11.2013., 18:01   #5118
Sto se tice preseljenja i useljenja, molim te da procitas topic, dosta ljudi je opisalo proces.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 08.11.2013., 10:42   #5119
Pitanje za vas koji ste u UK, jeste li članovi kakvih uk internet foruma? Imate li koji za preporučiti?
bricolage is offline  
Old 08.11.2013., 12:31   #5120
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Sto se tice preseljenja i useljenja, molim te da procitas topic, dosta ljudi je opisalo proces.
da,a što se tiče diplome? hoće li ona vrijediti tamo?
anita282 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.