Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 14:33   #201
Gdje u Zagrebu kupiti tavu koja nije prevučena teflonom? Znači od inoxa i ostalih metala a da ne košta 700 kn?

I kakve su ove keramičke? Kako se čiste, da li se brzo oštete?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:15   #202
Quote:
duonesquik kaže: Pogledaj post
da, sto ljudi, sto ćudi... ja imam zepter 15 god., muž je upirao da ga kupi, jer tada nisi imao neki veći izbor od "boljih" lonaca, svakodnevno kuham, iako imam njihov najveći set, meni on nije dovoljan pa imam i par drugih lonaca (manjih)...u ovih 15 god. ništa mi se nije oštetilo, puklo, otopilo i sl, izgledaju kao da su tek kupljene, u mašini se savršeno peru, tako da nikakvo posebno sredstvo za njihovo pranje nisam koristila, ja ne znam šta to ljudi rade s njima , ja sam prezadovoljna, mada mislim da je cijena previsoka i moguće da bi i sa nekim drugim loncima, koji manje koštaju, bila isto tako zadovoljna
Slažem se. I mi doma imamo Zepter već dugi niz godina i zaista nijedne primjedbe nemamo. Stvarno ne znam u čemu je stvar kod drugih.

Potpisujem sasvim ovaj post
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:59   #203
Čim netko ima tolike marže, očito je da nije toliko kvalitetan koliko je skup. Nisam još detaljno proučila koje suđe ima najbolji omjer kvalitete i cijene ali Zepter to sigurno nije.
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu kupiti tavu koja nije prevučena teflonom? Znači od inoxa i ostalih metala a da ne košta 700 kn?

I kakve su ove keramičke? Kako se čiste, da li se brzo oštete?
Probaj guglati inox tava.

Meni keramičke traju dulje od teflonskih. Zadnju sam kupila u Getrou i koštala je oko 100 kn (wok oko 130 kn). Sad ih ni ja više nigdje ne nalazim po normalnim cijenama a sve je puno Tefalovih teflonskih koje su nekoliko puta skuplje od TVS Black Beauty tave (26 cm) koju sam prije kupovala po 100 kn (na jednoj Getro-ovoj akciji sam je platila samo 50 kn i isto ih više nigdje ne nalazim):
http://www.pieknowdomu.pl/patelnia-b...24-cm-tvs.html

Mercator i Getro imaju akciju na keramičke tavice koje sigurno ne vrijede svoju "punu" cijenu ali uz naljepnice i neki dodatni popust su ok. Meni u Getrou uvijek daju više naljepnica pa ih nije problem skupiti, a Getro je svojim kupcima davao 10% popusta na kupovinu i slao kupone za popust od 30 kn na kupnju iznad 300 kn.
http://www.mercator.hr/akcije/sakupi...osuda_delimano

http://www.krenizdravo.com/prehrana/...i-koliko-kosta
http://www.alternativa-za-vas.com/in...ke-eko-tavice/
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 11:43   #204
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Odlicno, samo jos podpitanje... Rukohvati su ti hladni kad kuhas na indukcijskoj ili plinu? Jer netko se bio zalio da su vruci kad se kuha na plinu, a upravo plin preferiram
Da, stakleni poklopac it is
evo ja kuham na plinu i imam metalne ruckena posudu. nije fissler nego wmf, ali ne budu vruce rucke. osim ako ti posuda nije pomaknuta u stranu pa ti plamen "lize" posudu prema ruckama. jedina rucka koja se ucijek ugrije je na malom loncu s onom dugackom ruckom- ali nikada nije vruca da ju se ne moze uzeti u ruku.

ja pre zadovoljna.
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 20:36   #205
Imam pitanje, ako netko možda zna. Imam indukciju pa moram imati magnetizirano posuđe. Moje curke su mi za vjenčanje kupile lijepe tavice SIMPEX u Sparu koje idu na indukciju, a mislim da su od teflona. E sad, teflon je opasan ako se ošteti jer ispušta kancerogene spojeve. JA jako pazim da ne idem po tom posuđu ničim metalnim i oštrim (samo drvene kuhače i eventualno ona gumena plastika).

Ali zadnji put kada sam prala tavicu i kad sam je osušila krpom, na jednom dijelu tavica više nije onako sjajna, tamno siva, nego kao da ima nekakvu smećkastu mrlju. Jel netko imao takva iskustva i jel to isto oštećenje teflona koje kaže da je vrijeme da tu tavicu bacim. Da li od toga isto izlaze kancerogeni spojevi. Naime, tavicu uvijek čistim vrućom vodom, blagim deterdžentom, i onom spužvicom na kojoj je oznaka da je za teflom. Ima nježnu onu grublju stranu. S time da više puta uopće ne koristim tu grublju stranu spužvice, nego onu mekanu.

Ako je tako, onda stvarno ne vjerujem jer tavice koristimo oko pola godine. A nisu baš jeftine.

Jel ima neka tavica s keramičkim premazom, a da nije u osnovi od aluminija, nego da može na indukciju?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 21:54   #206
U Harvey Norman-u imaju keramičke tavice po 150-160 kn.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 00:13   #207
A jel idu na indukciju? ZA DElimano piše recimo da idu na plin, struju i staklokeramiku. Ne piše indukcija.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 11:30   #208
Da li se keramicko posudje moze prati u masini za sudje?
Batanhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:10   #209
Bok, mozda nije pravo mjesto, ali imam jedno pitanje. Da li se ikome od vas dogodilo da je poklopac od WMF seta jednostavno eksplodirao prilikom kuhanja, i staklo se samo rasulo u tisuce komada?? Meni je, i upravo cekam odgovor od WMF-a s obzirom na dozivotnu garanciju.
mala-zvir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:28   #210
Quote:
mala-zvir kaže: Pogledaj post
Bok, mozda nije pravo mjesto, ali imam jedno pitanje. Da li se ikome od vas dogodilo da je poklopac od WMF seta jednostavno eksplodirao prilikom kuhanja, i staklo se samo rasulo u tisuce komada?? Meni je, i upravo cekam odgovor od WMF-a s obzirom na dozivotnu garanciju.
ne ,kako se to dogodilo,di si kupila posuđe,ako si kupila u interspara to nema veze sa wmf-om,sad me baš zanima
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 19:21   #211
za vrijeme kuhanja nesto eksplodiralo...odem u kuhinju, gledam...kad ono poklopac u tisuce komada se raspuknuo, ali je ostalo u komadu...valjda ga je onaj metalni obrub drzao da ne upadne u posudu....svakako kad sam uhvatila za ruckicu i isla dignut, e onda se to staklo pocelo odvajat i ispadat i rasulo se skroz....nazalost nisam prije posjetila ovi forum nego tek sad procitala sve od prve stranice. moje je kupljeno u lesnini na nekakvom popustu....i sta je najgore od svega, prodavacica me uvjeravala kako ima dozivotnu garanciju a sad vise ni sama neznam obzirom na ovo http://www.wmf.com/service-quality/g...3-4055C54ECE92
i da...kupljeno je taman prije godinu dana. Set se sastojao od 4 posude + poklopci i jos sam dodatno kupila wmf tavu u kojoj se sve zivo lijepi. A sta se tice rucki- da , one se ugriju prilikom kuhanja. A da ne govorim o flekama koje nema sanse da se operu, i posude izgleda uzasno s obzirom na ono sta bi trebalo biti. Nazalost- racuna nigdje

Zadnje uređivanje mala-zvir : 06.03.2012. at 20:19.
mala-zvir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 21:39   #212
Quote:
mala-zvir kaže: Pogledaj post
za vrijeme kuhanja nesto eksplodiralo...odem u kuhinju, gledam...kad ono poklopac u tisuce komada se raspuknuo, ali je ostalo u komadu...valjda ga je onaj metalni obrub drzao da ne upadne u posudu....svakako kad sam uhvatila za ruckicu i isla dignut, e onda se to staklo pocelo odvajat i ispadat i rasulo se skroz....nazalost nisam prije posjetila ovi forum nego tek sad procitala sve od prve stranice. moje je kupljeno u lesnini na nekakvom popustu....i sta je najgore od svega, prodavacica me uvjeravala kako ima dozivotnu garanciju a sad vise ni sama neznam obzirom na ovo http://www.wmf.com/service-quality/g...3-4055C54ECE92
i da...kupljeno je taman prije godinu dana. Set se sastojao od 4 posude + poklopci i jos sam dodatno kupila wmf tavu u kojoj se sve zivo lijepi. A sta se tice rucki- da , one se ugriju prilikom kuhanja. A da ne govorim o flekama koje nema sanse da se operu, i posude izgleda uzasno s obzirom na ono sta bi trebalo biti. Nazalost- racuna nigdje
ne znam,baš šalji mail njima pa pitaj zašto i kako,iako uvik se može greška podkrast i najboljima

ja imam wmf i super sam zadovoljna,i znam ljude koji imaju i zadovoljni su
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:41   #213
E, curke, ima u Sloveniji akcija u Interšparu s markicama za WMF posuđe. No, sve "obične WMF posude" na kutiji imaju Made in China. A express lonac koji mene zanima ima Made in Germany. Što mislite, jel bi se isplatilo kupiti taj lonac made in Germany makar je u Intersparu? Naime, mislim si da možda Kinezi još nisu dorasli expresima pa ih zato još uvijek proizovde u Nemački.

Kaj mislite?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 12:42   #214
Ima netko iskustava s NOVEL loncima? U Lesnini na sniženju 4-dijelni set za 200 kn. Ne piše ništa više . 3 posude s poklopcem i 1 s dugom ručkom bez poklopca. Čini mi se jeftino samo da li vrijedi?
Hm jel tko kojim slučajem vidio to. Ja stoljeće nisam bila u Lesnini
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?
Qloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:53   #215
Je li tko kupio Ambient tave iz Mercatora?
http://www.mercator.hr/trgovina/tava...c3pv2600_31805

sumnjive su mi jer su tako jeftine...
__________________
When she was just a girl, she expected the world... But it flew away from her reach...♪♫
j3ssica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 20:45   #216
pred kupnjom sam svog prvog seta posuđa za kuhanje i dvoumim između wmf-a i fisslera. mislim da će na kraju prosuditi neke akcije ili sniženja pa ako netko nešto zna neka napiše ovdje. hvala
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 22:52   #217
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
pred kupnjom sam svog prvog seta posuđa za kuhanje i dvoumim između wmf-a i fisslera. mislim da će na kraju prosuditi neke akcije ili sniženja pa ako netko nešto zna neka napiše ovdje. hvala
Ja imam wmf i prezadovoljna sam, otkako sam ih probala, pomalo kupujem sve njihovo. Prije par dana sam vidjela u Mulleru akciju na neke setove njihovog posuđa, ne mogu se sjetiti koje su cifre, ali je dosta sniženo.
cicamalamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 23:12   #218
http://www.kupime.hr/ponuda/osnovni-...ion-prima/3132
http://www.kupime.hr/ponuda/dizajn-i...pna-svima/3131

Kika i Lesnina stalno imaju neke akcije ali pazi da i nakon sniženja od 55% ne bi platila skuplje nego u Mulleru. Muller je snizio neke pojedinačne lonce i taj popust se mogao kombinirati s 10% popusta na sve (možda opet budu imali 10% popusta na rođendan CCO-a).

I pogledaj odakle su lonci. U Mulleru su iz Njemačke a u Kiki i Lesnini kako koji.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 18:00   #219
Osim lesnine i kike, gdje se u zagrebu još može kupiti fisslerovo i silit posuđe ?
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 00:01   #220
Quote:
Lakonoga777 kaže: Pogledaj post
Osim lesnine i kike, gdje se u zagrebu još može kupiti fisslerovo i silit posuđe ?
Fissler pogledaj u Nami u Ilici
Vienna_vg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.