Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 14:22   #5141
Imam Hyundai i30 CW 2009. Da li je itko imao problema sa prohrđavanjem? Meni su prohrđala stražnja desna vrata, rub vrata, iznad stakla. Primjetio sam tek kad se počelo raspadati jer je hrđanje počelo ispod gume. I lijeva vrata su također počela pokazivati znakove (trag hrđe na gumi)... Prijavio sam pod garanciju (prohrđavanje iznutra 12god.). U servisu sve ok, priznali su popravak pod garancijom i naručena su nova stražnja vrata. Nisam još čuo za ovakav slučaj pa zanima da li je to neki generalni problem na toj seriji? Općenito mi se čini da je lak lošije kvalitete, vrlo lako dolazi do ogrebotina i oštećenja.
Krich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:29   #5142
auto iz 2009
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:28   #5143
serijski problem na Ceed i i30 zadnjim vratima.

http://www.kia-forums.com/attachment..._123_719lo.jpg

http://www.kia-forums.com/attachment...57-medium-.jpg

http://www.kiaownersclub.co.uk/forum...809_200800.jpg

itd itd
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 14:32   #5144
Quote:
Krich kaže: Pogledaj post
Imam Hyundai i30 CW 2009. Da li je itko imao problema sa prohrđavanjem? Meni su prohrđala stražnja desna vrata, rub vrata, iznad stakla. Primjetio sam tek kad se počelo raspadati jer je hrđanje počelo ispod gume. I lijeva vrata su također počela pokazivati znakove (trag hrđe na gumi)... Prijavio sam pod garanciju (prohrđavanje iznutra 12god.). U servisu sve ok, priznali su popravak pod garancijom i naručena su nova stražnja vrata. Nisam još čuo za ovakav slučaj pa zanima da li je to neki generalni problem na toj seriji? Općenito mi se čini da je lak lošije kvalitete, vrlo lako dolazi do ogrebotina i oštećenja.
Kod mene je CW F/L ali 2010g nisam imao nekih takvih problema.
Ali ći provjeriti da vidim..
Ja sam imao problem sa ulaskom vode u prostor gdje se nalazi rezervna guma.
Prtljaznik je bio suh ali je voda negdje iza štop svijetala ulazila u prostor rezervne gume.
U garanciji su mi sredili i sve ok sada.
PRINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:16   #5145
Polupremium...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 16:03   #5146
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Polupremium...
Uf, ne vuci me za jezik da ti velim PREMIUM vozila koja u popisu dodatne opreme imaju kojekakve bazenćiće, kapalice, nusprodukt zvukove i ino
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:10   #5147
Ma znam i za takve, nema više proizvođača koji se nije osramotio s glupostima...

Nego, totalno mi je zakon ovaj termin polupremium što su definirali kolege iz Kia - Hyundai fun sekte...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:19   #5148
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma znam i za takve, nema više proizvođača koji se nije osramotio s glupostima...

Nego, totalno mi je zakon ovaj termin polupremium što su definirali kolege iz Kia - Hyundai fun sekte...
Prožvakana tema već više puta, probaj naći neki post od nekog iz "Kia-hyundai fun sekte" koji je to "definirao"!!!
Polako, ne moraš se žuriti
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:38   #5149
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Prožvakana tema već više puta, probaj naći neki post od nekog iz "Kia-hyundai fun sekte" koji je to "definirao"!!!
Polako, ne moraš se žuriti
:lol
Krivo se izrazio, vjerojatno je želio reći da novi ceed npr ima materijale kakve u golfu 7 možeš dobiti samo u višoj razini opreme, što i jest okrutna istina.
A u novom leonu ih možeš samo sanjati Digitalne obrtaljke da ne spominjem..
Vozim golfa 5 i leona 2, da ne ispadnem VW hejter.
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:15   #5150
Ma Kia je onda čisti premium, obzirom na veću pouzdanost i bolje materijale nego u sedmici...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:24   #5151
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma Kia je onda čisti premium, obzirom na veću pouzdanost i bolje materijale nego u sedmici...
...i to sve govori čovjek na temi o Hyundaiju (ne o Kiji), i sve to govori čovjek koji u potpisu ima reklamni slogan za audi a vozi golfa peticu
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:32   #5152
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
...i to sve govori čovjek na temi o Hyundaiju (ne o Kiji), i sve to govori čovjek koji u potpisu ima reklamni slogan za audi a vozi golfa peticu
A što ćeš, vozi se VW, ali redovito prije spavanja bacim drkicu na Audija...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:37   #5153
Da probamo skrenut sa ove, već 101 put, prožvakane teme o kvaliteti Švaba i rižojeda podjeliti ću sa vama jednu edukativnu priču o događaju koji se je jučer dogodio .
Moj I30 je 2010 g., model prije redizajna. Sada imam nešto malo manje od 75 tkm i otišle su mi balans štangice. Ženi sam rekao da se ne brine oko toga kaj nekaj povremeno lupne u podvozju i da ću to riješiti ovih dana.
Jučer je išla iz Zg u Sv. Ivan Zelinu. Sa njom je bil i tast koji me je uskoro zvao na posao da pita zakaj moj auto lupa „ko stara kanta“. Velim ja da su mi balans štangice u „banani“ i da znam da to moram zamijeniti. Veli tast da mu je to i moja žena rekla ali da to promijenim što prije jer se cijeli auto trese. Ja sam mislio da me malo podje...a da bi dokazao da je njegov Focus bolji od mog I 30 pa sam mu rekel da je sve to OK i da ću to riješiti.
I tako ode moja žena do Zeline i natrag, sparka auto na dvorištu i sve ok.
Dolazim ja s posla, ulazim odmah u auto jer moram nekaj obaviti i izlazim na cestu. Nakon 20 metara sam shvatio da nekaj opako lupa. Stanem na vugibalište izlazim van i vidim da je zadnja lijeva guma prazna. Opsujem u sebi i mislim si da sam na dvorištu pokupil čavel, uzimam dizalicu, skidam gumu i stavljam ono malo kinesko smeče kaj smije samo do 80 km/h.
Uzimam zbušenu gumu da vidim kaj ju je to probušilo i vidim da je guma cijela uništena. Polako mi se pali lampica pa zovem ženu da ju pitam jel auto danas lupao jače nego zadnjih par dana.
Veli ona:
- Je, htjela sam ti to reči ali sam zaboravila.
Ja
- Jeli lupalo cijelim putem do Zeline i natrag
Ona:
- Je

Ja
- Nije ti palo na pamet da pogledaš zakaj to sada lupa 10 puta jačer nego jučer

Ona
- Rekao si da ono nekaj lupa i da buš to zamjenio.
Ja
- Koliko si brzo vozila
Ona
- Kaj ja znam 80 – 100 km/h


Edukativna poanta ove priče je da I30 ima problem sa balans štangicama koje brzo odlaze i da je najbolje ne ženi davati auto da vozi.
Makar treba priznati da je pravi šofer jer bi malo nas moglo voziti stotku sa praznom gumom na autu.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:17   #5154
http://www.autonet.hr/opozivi-osobni...jestaj-41-2014


Evo možda se neko nadje u ovome
Ima i I30
PRINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:00   #5155
Pozdrav.Imam u planu uzet novog hyndaia i30,1.6 crdi.Osim toga u obziru je citroen c4,seat leon i polo u istoj klasi.Gdje stoji po vama hyndai i30 sa obzirom na navedena auta.Inace auto mi treba za grad,tu i tamo autocesta
Boxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:01   #5156
Quote:
PRINKO kaže: Pogledaj post
http://www.autonet.hr/opozivi-osobni...jestaj-41-2014


Evo možda se neko nadje u ovome
Ima i I30
Za taj šaraf na zglobu sam već bio pozvan na servis da ga pritegnu, zapravo bio je ok, ali samo su provjeravali.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:15   #5157
Quote:
Boxs kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Imam u planu uzet novog hyndaia i30,1.6 crdi.Osim toga u obziru je citroen c4,seat leon i polo u istoj klasi.Gdje stoji po vama hyndai i30 sa obzirom na navedena auta.Inace auto mi treba za grad,tu i tamo autocesta
Ja sa svojim napravio 170.000 km bez većih problema (mijenjao samo 2x balans štangu desnu i par grijača) tako da od mene imaš preporuku.
Drugo pitanje je pitanje percepcije korejske autoindustrije, po meni još uvijek imaju najbolji omjer vrijednosti za novac. Svaki forumaš će ti drugačije odgovoriti na drugo pitanje, stoga nemoj slušati ni mene ni ostale, probaj aute voziti i koji ti najbolje sjedne, kupi!
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:04   #5158
Pozdrav ekipa,od nedavno sam vlasnik i30 novija verzija.Eh sad.ovkao imam prednje i zadnje parkirne senzore.Sa prednjima imam malih problema nekad mi u boznji znaju poglesavit.Npr.pokazuju da sam pola metra od zida i tako te gluposti a oko mene nigdje niceg.Itko zna dal ga mogu nekako resetirat il da zna u cemu bi mozda mogo bit problem?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:12   #5159
Pozz svima,
Evo čisto nekih par informacija iz prve i druge ruke za i30 1.6crdi koji je prešao 63000 km u 3g 8mj
Ja za sad nemam nikakvih pritužbi čak sam i zadovoljan s njime, supruga odusevljena
što se potrošnje tiče, nemam prigovora dizel i dalje zakon (kolega s foruma je naveo 1.4benzin u jednom slucaju cak 11l/100km katastrofa... :/ )
Moj primjer: žena pegla svak dan Vinkovci -Osijek i nazad cca 90km i cca 70-90km/h prosječne brzine potrošnja je po kompu 4.6 jedno vrijeme je cak bila i 4.2 ali u proljeće bez klime...naravno kad ja to uzmem u svoje nježne ruke i nesavjesno vozim slalom po gradu ili izvan naselja cca 130-160km/h to se popne i za litru vise, ali najviše što sam ja ikad imao je 5,9 na putnom računalu...ali sam stvarno vozio bez da iole pazim na potrosnju...znaci da bi neki realni prosjek bio 5,5l/100km sto stvarno nije lose...
Jedino sto me živciralo to su bila svijetla, tj. pregaranje žaruljica ali to sam rijesio s ugradnjom xenon hid ( kita u bila ) e ali jučer mi je riknila i xenon žarulja nakon skoro 2g sto je po meni ok, sad imam u planu naručiti novi set/kit od braće Kineza pa ako netko zna neki dobar neka preporuči, kontam uzeti boju 6000K ili 8000K
Pozz
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...

Zadnje uređivanje pero_vk : 22.10.2014. at 14:20. Reason: pravopisne greske :)
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:23   #5160
Ako već ideš na kineski xenon odi na 4300k. I bolje svijetli i manje upadljivo itd itd itd
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.