Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 23:45   #1
Neugodni mirisi u stanu

pozdrav svima!

u kući u kojoj boravim se povremeno puši nakon čega ostaje neugodan miris cigareta i nakon prozračivanja...

da li postoji neki efikasan anti-tabaco sprej ili slično, jer ovaj koji imam ne zadovoljava potrebama...

unaprijed hvala!
hgh_fdlt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 17:40   #2
Pozdrav,

razni sprayevi djeluju na nacin da nama blokiraju osjet mirisa, a u biti ne uklanjaju sam miris...
s druge strane, nepusac ce uvijek nanjusiti da se negdje dimilo, pa makar bilo pola cigare ili bilo jaaaako davno..
po mom iskustvu, najbolja su razna etericna ulja tipa - ruzmarin, ruza, ocean.. itd., cega imas u bilo kojem DM-u i slicnim trgovinama...
pa pokusaj!
sretno
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 18:23   #3
Quote:
Michelagnola kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

razni sprayevi djeluju na nacin da nama blokiraju osjet mirisa, a u biti ne uklanjaju sam miris...
s druge strane, nepusac ce uvijek nanjusiti da se negdje dimilo, pa makar bilo pola cigare ili bilo jaaaako davno..
po mom iskustvu, najbolja su razna etericna ulja tipa - ruzmarin, ruza, ocean.. itd., cega imas u bilo kojem DM-u i slicnim trgovinama...
pa pokusaj!
sretno
Hvala, probat cu s tim etericnom uljima pa javim rezultate
hgh_fdlt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 19:35   #4
Najbolje se riješiti pušioničara iz stana.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:09   #5
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Najbolje se riješiti pušioničara iz stana.
jedino ovo pali. sve sam probala, ali mirisa nemam od kada sam uvela strogu no smoking zone u svom stanu
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:18   #6
zavjese povuku jako dima pa zaudaraju po prostoriji...
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:47   #7
Miris u ormaru s čašama

A kako ukloniti miris ormara (drveta) u kojem imam čaše za piće?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:05   #8
Quote:
Gipsy eyes kaže: Pogledaj post
Meni su najbolje Cocolino mirisne vrećice, super miriše, a i dugo traju. U pakiranju su 2 vrećice.
I ja ih isto koristim i super su mi

Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
A kako ukloniti miris ormara (drveta) u kojem imam čaše za piće?
Otopinom sode bikarbone
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:34   #9
Drvo se održava sa lanenim uljem.Soda bikarbona i drvo meni ne idu zajedno.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:57   #10
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
E, gdje toga ima?


Gdje god sam došao u duchan, samo su me bljedo gledali kad sam im spomenuo to...
Prije bi mi ih frendovi dovlačili iz Zagreba, iz Müllera, proizvođač Lenor, (plavi i žuti miris) u zadnje vrijeme ih ima u svakom DM-u, pakiranje svijetlo plavo, fotka ručnika na njima, stoji na policama blizu praškova za rublje, omekšivača i onih čuda za skidanje fleka


Boink boink, sad vidim da odgovaram na post iz siječnja 2008
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:18   #11
Za uklanjanje mirisa u neke posudice natoči čistog alkoholnog octa i ostavi jedan dan, moralo bi pomoći. Sve ove lavande i sl. gluposti samo prikrivaju miris, ali ga ne upijaju.

Ako to ne pomogne, znači da je ili vlažan (ako je star, drvo...) pa ćeš ga morati ili negdje iznijeti u hlad i dobro osušiti ili čak prelakirati iznutra....
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 12:37   #12
Ja bih police oblozila papirom koji sam natopila u neko etericno ulje, znaci cijele police time oblozila. Kod mene je djelovalo samo sto sam ja te papire gotove kupila.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 23:19   #13
firma HM Unique prodaje odlične mirisne vrećice za ormare... pogledajte na http://www.hm-unique.com/ormari_hr.html
jasenko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 22:57   #14
Neugodni mirisi

Nadam se da je podforum pogođen jer stvarno ne znam na kojem bih drugom mogla pisati

Ovakoc,ne znam jesam li ja luda ili što ali ne mogu se riješiti mirisa(čitaj: smrada) dinstanog luka u stanu
Non stop provjetravam,sve moguće glejdove sam pokupovala ali ne pomaže
To se naravno događa samo kad je na meniju luk ali nikad do sad nije bilo ovako "uočljivo"
Danas sam recimo samo narezala glavicu kapule za salatu(znači,nikakvo dinstanje i sl. nije u pitanju) i cijeli božji dan ga osjetim
Kako se riješiti toga?????pliiiizzzz pomozite jer čini mi se da mi se uvuklo u robu,posteljinu....

modovi,premjestite ako već ima slična tema,ali nemoj te molim vas brisati
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:54   #15
Ja sam u DM-u kupila "Bis" (floral) osvježivač prostora i rublja. Proizvođač je
Saponia Osijek. Dosta upija neugodne mirise, ali je i sam po sebi dosta intezivan - jak pa ga treba minimalno koristiti (jedan špric ti je dovoljan za
prostoriju od 30-40 m2). Od svih mirisa što sam do sada probala ovaj je još najbolji, makar mi kažem ti malo smeta taj prejaki miris. O njemu ti piše i na temi o sredstvima za čišćenje.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:35   #16
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
Ja sam u DM-u kupila "Bis" (floral) osvježivač prostora i rublja.
meni je taj BIS malo prejak, ono, baš me guši, koristim ga samo kad napuštam prostoriju, nema šanse da mogu boraviti tu gdje ga pošpricam...

pitanje za autoricu: imaš li napu?
Inače, i ja ne volim taj miris od dinstanja luka koji stvarno zna ostat dugo u zraku, pogotovo zimi...
Uh, baš zna biti
Iva_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:51   #17
Lua, na nekom od podforuma sam nedavno pročitala odličan savjet. Isprobala i jako sam zadovoljna.

Kad ti ostane neki miris od kuhanja kojeg se ne možeš riješiti - zakuhaj u malo vode šećer i cimet i pusti da lagano kuha. Miris cimeta ispunit će prostoriju i preuzeti neugodan miris.

Ujedno ćeš dobiti i neopisivu želju da napraviš kolače.
klompica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:26   #18
Quote:
klompica kaže: Pogledaj post
Lua, na nekom od podforuma sam nedavno pročitala odličan savjet. Isprobala i jako sam zadovoljna.

Kad ti ostane neki miris od kuhanja kojeg se ne možeš riješiti - zakuhaj u malo vode šećer i cimet i pusti da lagano kuha. Miris cimeta ispunit će prostoriju i preuzeti neugodan miris.
potpis
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 10:44   #19
Ovo sa cimetom je dobro, mozes i u loncu kuhati narezane limune. Ovi kao osvjezivaci zraka samo prekriju taj "miris" i smjesaju se i sve dobije neku cudnu kombinaciju.
Mozes i na tavi preprziti kave, to i u parfumerijama koriste da se nos "ocisti".

Uz to luk ostaje i na rukama pa sve sto diras sama parfumiras.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 15:49   #20
Neugodan miris u kuhinji

Pozdrav, pisem u ime svoje majke!

Dakle, vec...skoro dva tjedna, u nasih kuhinji 'lebdi' miris kao iz stale. Da se prostacki izrazim, miris govna.

Miris je SAMO u kuhinji, i samo na visini od nekih 1,60m. Pri podu niti vise gore uopce ne smrdi. Pogledao sam na vrhu zidnih elemenata u slucaju da je mrtva zivotinja tamo, ali nije. Pogledao sam iza podnih elemenata, jer tamo ima mali prostor, no isto tako, nista. Niti iz frizidera, ni iz jednog ormarica, niti iz pecnice.

Mozda je nas stariji susjed koji zivi ispod nas. Po ovoj vrucini se sigurno ubrzava raspadanje.

Ima li itko kakve ideje mozda?
PsychoEagle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.