Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2014., 21:30   #1141
Ja imam kaljeno staklo svijetlosive boje. Jako se dobro održava. Samo ga ocistim sredstvom za staklo,a masnoce od friganja (ulje i sl) prije toga prođem onom spatulom za staklokeramicke ploce. Evo prosla je godina i nesto sitno svakodnevnog kuhanja i sjaji ko novo.
Meni je staklo iz komada (veelikog, 360 cm) i lijepljen je silikonom za zid, tako da nista ne može ući iza...
Nadam se da sam pomogla
__________________
sve ili ništa
AppleT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 10:44   #1142
Staklo za kuhinjske zidove ne mora biti kaljeno, bez obzira dali imate plinski plamenik ili ploču za kuhanje na struju.
To Vam govorim iz vlastitog iskustva. ;-)
zzvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 17:39   #1143
Quote:
zzvonimir kaže: Pogledaj post
Staklo za kuhinjske zidove ne mora biti kaljeno, bez obzira dali imate plinski plamenik ili ploču za kuhanje na struju.
To Vam govorim iz vlastitog iskustva. ;-)
iz vlastitog iskustva govorim da bi trebalo biti. meni je lacobel staklo puklo nakon 3 tjedna. od topline
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:18   #1144
Kaljeno staklo isto puca ako se stavlja u jednom komadu koji je širi od širine štednjaka. Ako se lacobel postavi na isti način, ono neće puknuti. Staklo treba znat postavit. ;-)
zzvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 23:20   #1145
Bok,

ušao sam u stan koji ima pripremljeno kaljeno staklo izrezano prema kuhinji no nije još ugrađeno i sada bih ga ugradio (a ne znam gdje je kupljeno itd) pa pokušavam pronaći upute da se ne desi neka greška.

Čitao sam dosta i vidim da se spominje da se staklo lijepi silikonom na zid i to točkasto u razmaku od 10 cm od točke do točke. Koji točno silikon koristiti? Da li će se taj silikon vidjeti (iako bi bio proziran) jer je staklo prozirno i ne planiram stavljati nikakve naljepnice iza. Spominju se i neke lajsne pa mi sada ni to nije jasno da li se lijepe i te lajsne ili kako se to povezuje sa ostatkom kuhinjskih elemenata.

Evo ako bi netko mogao pomoći i objasniti (ili uputiti na link) laiku kako to ugraditi bio bih zahvalan.
goc555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 23:45   #1146
kod mene je postavljao staklar, neću imati detaljnih uputa i praktičnih savjeta za tebe, osim što znam da je to silikonsko ljepilo za staklo, sjećam se da je bilo tirkizne boje (ako to išta znači) i ne vidi se, ne probija. staklo mi je bijelo, ispod je bijela folija.

nikakvih lasni nemam.

@zzvonimir, lacobel je pukao unutar mjesec dana, kaljeno bez ikakvog oštećenja imam već sedmu godinu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 12:09   #1147
Thumbs up

Goc555 i nama je ugradnju radio staklar.
Pretpostavljam da ce ti svaki za nesto novaca doci to ugraditi
Inače imamo lacobel osim na dijelu iznad štednjaka ( tu je kaljeno). Evo vec 5 god je super
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 20:28   #1148
U novom stanu su već postavljene pločice u kuhinji a kako smo mi svi viši naručili smo donje kuhinjske elemente više nego što je uobičajeno i sad ti elementi prekrivaju petnaestak cm pločica a u gornjem dijelu nedostaje isto toliko cm do ruba gornjih elemenata. Je li izvedivo preko tih pločica staviti staklo, hoće li smetati što se staklo ne stavlja na ravnu površinu jer se u gornjem dijelu staklo ne bi moglo nalijepiti na zid jer je šupljina zbog debljine pločica. Postoji li neki sistem postavljanja u tom slučaju?
onna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 22:54   #1149
može se, kod mene je ista stvar bila ali po širini,kod tebe u visini

staklar će to riješiti
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:26   #1150
Staklo za kuhinju kaljeno 6 mm sa postavom, i željenim motivom 2000,00-2500,00 kn m2-nije li to jako skupo?
Moram reci da su ovo ponude od 3 firme koje se bave ovime
robtin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:38   #1151
Quote:
robtin kaže: Pogledaj post
Staklo za kuhinju kaljeno 6 mm sa postavom, i željenim motivom 2000,00-2500,00 kn m2-nije li to jako skupo?
Moram reci da su ovo ponude od 3 firme koje se bave ovime
Da,skupo je.Ja sam prije mjesec dana zatražila ponudu za kaljeno staklo za dužinu otpr. 300 cm ,doduše čisto bijelo ili crno i za tu dužinu mi je čovjek dao cijenu od 2500 kn.Pogledati ću među mailovima da li imam još njegov kontakt,pa ti se javim u pp...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 18:00   #1152
Quote:
robtin kaže: Pogledaj post
Staklo za kuhinju kaljeno 6 mm sa postavom, i željenim motivom 2000,00-2500,00 kn m2-nije li to jako skupo?
Moram reci da su ovo ponude od 3 firme koje se bave ovime
Evo našla sam mail,čak je i jeftinije nego što me pamćenje poslužilo
Imate pp...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:15   #1153
Moze li i meni kontakt?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:15   #1154
Quote:
robtin kaže: Pogledaj post
Staklo za kuhinju kaljeno 6 mm sa postavom, i željenim motivom 2000,00-2500,00 kn m2-nije li to jako skupo?
Moram reci da su ovo ponude od 3 firme koje se bave ovime
nije
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:16   #1155
Quote:
zzvonimir kaže: Pogledaj post
Kaljeno staklo isto puca ako se stavlja u jednom komadu koji je širi od širine štednjaka.
necu reci da lazes ali odgovorno tvrdim da iznosis neistinu !
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 00:01   #1156
Molim lijepo preporuku za Split. Pripremili smo kuhinju za lijepljenje stakla, pa bi nam pokoji savijet dobro došao. Kako se kreću cijene po Splitu za 6mm kaljeno u čistoj bijeloj boji?

Hvala.
Cosmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 13:54   #1157
Ja sam tila kaljeno staklo duljine 360 cm i da mi bude iz jednog komada. Zvala sam njih nekoliko (sve poznate firme iz st) i svi su mi rekli: a ne može iz komada, preveliko je to itd...Onda sam nasla na netu lika koji je radio u jednoj poznatoj firmi koja je propala i otvorio svoju firmu. Vrca staklo doo. Čovik je odma reko da može sve, nema problema. Izvedeno je genijalno. Namučili su se dok su ga popeli na treci kat i donili do kuhinje, a ispalo je vrhunski. Za svaku pohvalu. Platila sam ga oko 5000 kn.
Edit: staklo je kaljeno, bojano u sivo.
__________________
sve ili ništa
AppleT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 05:40   #1158
Koje su to poznate firme?
Cosmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 09:22   #1159
Čisto info o cijeni koja se može naći. Staklo kaljeno, 6mm, bez nekakavih motiva, ali ofarbano u neku lagano bijelo bež boju,
dimenzija 300x65 cm me izašlo ravno 2000n kn. Sad jel skupo ili jeftino procijenite sami. Staklar je iz Velike Gorice, ja iz Zagreba. Sa njegovom ugradnjom, naravno. E da, jos je morao rezati rupe za 4 utičnice...
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:38   #1160
Molim kontakt staklara/firme iz Velike Gorice na PP, hvala!
Deeea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.