Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 19:02   #81
Kaj nije "Tara" ono di ostavljas svog psa njima?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 19:09   #82
jooj, opet. jezik pregrizo, kud opet meljem. da pobrišem post?
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 19:36   #83
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
smartie,sad zvucis kao moj muz.on bi ih isto pustio da se fajtaju a ja poslije onda jurim kod veterinara koji mi isto daje slicne savjete. slicne savjete mi je dao i opet ponavljam covjek koji se profesionalno bavi dresurom. nece statforda u skolu, smatra da je prekasno i pas je vec formiran blablabla. inace sa statfordom sam radila po uputama tog istog gospodina, slusa, vise ne grize blatobrane na autu, ne provaljuje u kucu i ne dira manje pse od sebe. i savrsen je cuvar. i strahovito je pametan te velika maza. i naprosto je prelijep.
Kolko sam skuzila, staffi je mlad pas. Mladi od rotta. Nije kasno. Nadi nekog drugog. Eto, vise ljudi ti je dalo isti savjet. Vjeruj mi, pusti ih. S cuckima sam od kad znam za sebe. Pregrizi i taj ebeni posjet veterinaru.
Samo kazem, prvo ih probaj zbliziti setnjama, oba na lajni, polako. Nece ici preko noci, mozda nece ici par mjeseci. Treba biti strpljiv. Tek nakon sto ste prosli zblizavanje, socijalizaciju i sve to pusti ih skupa. Ak se potuku - potuku se. Nek "izravnaju racune". Nek se vidi ko je "gazda", tko je alfa. Vjeruj mi, nece ga jaci tlaciti, ako se UVIJEK postavis prema obojici jednako. Dakle, nema mazenja jednog a tjeranja drugog, davanja hrane jednom a ignoriranja drugog i sl.
Svojedobno sam imala terijerku pa dovela stene sarplaninca. Terijerka je kao starija "natukla" malu (koja je vec tada bila veca od nje). Sarplaninka je narasla i jednom su se potukle. Komotno je sarplaninka mogla rastrgati ovu terijerku u paramparcad. Ali ne. Ona joj je samo dokazala da je jaca i da je se kloni. Upozorila ju je, dala joj to na znanje. Da napomenem - mala terijerka je i dalje ostala "alfa". Gazda. Uvijek je prva jela (velika ju je uvijek prvu pustila), uvijek joj je velika popustala. Biti alfa ne znaci nuzno biti najjaci i najveci. Ima puno ogromnih pasa koji su totalni "papci" i ustuknu prema mnogo manjim primjercima svoje vrste. Psi komuniciraju na nacin totalno stran mnogim ljudima, Komuniciraju pokretima, pogledima, cak i izlucivanjem mirisa. Cak ni najvrhunskiji poznavatelji pasa ne znaju sve, na koncu konca, mislim da bi covjek bar tjedan dana trebao biti cucak da bi sve pohvatao i skuzio. Zato je najbolje pse puno puta pustiti da se "pospominaju" jedan s drugim kak bog zapoveda ili kak bi se mi ljudi medusobno "pospominali". Kak god da to nama ljudima bilo nebulozno ili ruzno ili cak tesko za gledat.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 19:42   #84
pospominjati lijepa domaca rijec. dakle, nek se mlate a ja cu lokat tablete za smirenje. ili necu gledat. ma taj mali stford je imao 3 mjeseca kad je dosao rot. nisu od jucer k vragu skupa. hvala svima na savjetima, poslusat cu smarticu.

jel imas jos sarplaninku? ja sam imala kavkavskog ovcara, predivan pas. e njemu nisam nista vjerovala. taj je bio opak.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 19:57   #85
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
jooj, opet. jezik pregrizo, kud opet meljem. da pobrišem post?
Nemoj.Ali netko tko ostavi svog psa na mjesec dana nekim ljudima bez nazora... bolje da ne zapocinjem temu
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 20:36   #86
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
pospominjati lijepa domaca rijec. dakle, nek se mlate a ja cu lokat tablete za smirenje. ili necu gledat. ma taj mali stford je imao 3 mjeseca kad je dosao rot. nisu od jucer k vragu skupa. hvala svima na savjetima, poslusat cu smarticu.

jel imas jos sarplaninku? ja sam imala kavkavskog ovcara, predivan pas. e njemu nisam nista vjerovala. taj je bio opak.
Nisu od jucer skupa, al nisu ni konstantno skupa. Velis da su razdvojeni... To kaj se povremeno vide nis ne znaci. Moraju skuziti da su clanovi istog copora, a to ces dobiti samo socijalizacijom, onak kak sam ti rekla. I da, probaj naci nekog drugog za strucnu pomoc. Nebu se desilo preko noci.

Sarplaninku nemam vise, uginula mi je ima vec skoro 2 godine, bila je jako stara, ljubav moja najveca. teta-elza, NIJEDAN PAS NIJE OPAK.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 21:27   #87
probaj kavkavskog ovcara odvuc od kuje pa bus vidla reakciju. opako do bola.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 23:22   #88
ne znam,ja imam rota starog 8 god. i prije godinu dana došao mu je labrador star 3 god. U početku se nisu podnosili, a sada su stalno skupa,čak i bježe zajedno (labrador im otvara vrata)...sve je o.k.,ponekad se zakače,ali...rotovi,kao i svaki pas pogotovo velike pasmine trebaju čvrstu ruku i to je sve....Na mog kad povisiš ton bude kao bebica....A da ne pričam da je odrastao s pekinezerkom koje se je bojao i koja je bila gazda...O.k. nije on nekakva maza,mislim naša maza jeste, ali za druge baš i ne....I mislim da velikim psima ne treba dovoditi druge pse,ako već imate problema s prethodna dva...pozdrav
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:01   #89
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
oprostite gospođo, ali vi niste normalni!!!

imate 2 krvoločna psa i nabavljate 3.?...zar 2 čuvara nisu
Prvo moram ovo komentirati, ne mogu odoljeti.Od kud nekome pravo nekoga nazivati nenermalnim, a ovo s dva, tri krvoločna psa mi je više nego smiješno.Dva mužjaka koji se potuku nisu krvoločni nego najnormalniji mužjaci koji se bore za svoj položaj ništa drugo.Krvoločan pas bi bio pas koji napada sve živo, osobito ljude, a ovo s tućnjavom između dva mužjaka je krajnje smiješno tako nazivati, a pretpostavljam da si ih nazvala/o krvoločnima jer smatraš takve pasmine i mješance takvima, katastrofa.

Sad što učiniti, apsolutno ništa, kad se potuku, okreni se i odi u kuću, prestat će i nakon vrlo kratkog vremena će se te situacije proprijediti mada vjerovatno nikad neće potpuno prestati pogotovo ako im skupa dajete hranu, igračke i sl., nemojte to raditi, tako dolazi do problema između bilo kakvih pasa pa i kuja i mužjaka i također je normalno samo se to ne radi.

Nikako se ne upuštati u razdvajanje pasa i ne mješati se na bilo koji način jer ih se tako samo nabrijava, iz tučnjave za dominaciju se izrodi borba za gospodara i to onda nema kraja, sami će se razdvojiti, ne vikati, ne tući, ništa ne poduzimati samo se skloniti od njih .
Što se kastracije tiče, bilo bi dobro kastrirati mladog mužjaka križanca jer je očito on veći problem, a sumnjam da ćete baš mene poslušati, a kastracija bi pomogla do neke mjere pogotovo ako bi se postupalo ovako kako sam rekla, bez razdvajanja, vikanja, lupanja, plitanja i bez zajedničkih igrački, kujica, hrane, bilo čega što psa tjera na obranu istog.
Treći pas za vas ne dolazi u obzir dok se ne naučite nositi s ovom dvojicom, nije to nemoguće, imam ih i ja trojicu, ali sumnjam da bi to kod vas funkcioniralo, prvo trebate promjeniti svoj i odnos ukućana s psima, a onda možda jednom i budete sporemni za još jednog psa, a za sada ne vidim čemu praviti si još jedan problem.Da samo napomenem da u slučaju da se dva psa potuku i treći će im se sigurno pridružiti pa si probajte zamisliti taj prizor , također bi se možda razdvojili, a možda i ne bi, psi se razdvoje kad jedan počme skičati i preda se, a u slučaju mladog križanca staff/rot ( ja imam 5.5 god. starog mješanca staff/boxer i nikad nisam imala nikakvih problema s njim i jadno je takvog psa nazivati krvoločnim, uvredljivo i bezobrazno, idiotski) sumnjam da bi se predao dok možda ne bi bilo kasno kad je tosa u pitanju.

Sve što ti je Smartie rekla stoji i baš je tako, pusti ih da se naviknu jedan na drugoga i ne petljaj se među njih, bitno je da budu skupa, a ne da se povremeno vide, a ti, ako baš moraš, uzmi tabletu haha, a što se ozljeda tiče, ako se ne budeš mješala među njih, neće ih ni biti ili će biti minimalne bez potrebe veterinara, zapamti da se dva mužjaka tuku samo da se izbore za status vođe i neće se posebno ozlijediti i dogovorit će se na kraju krajeva i postati dio čopora s jasnom hijerarhijom, nema drugog načina niti će ti ikakve školice tu pomoći jer to nema veze s tim, a ionako ti je to i stručna osoba rekla, vjeruj već jednom što ti se govori, tražila si savjet, dobila ga pa slušaj ili ne vidim koji je smisao uopće pitati.
Da, pripazi na supruga jer bi mogao svašta doživjeti s takvim ponašanjem i mnogima ne bi bilo žao, a na kraju bi psi ispali agresivni, krvoločni i ludi.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:21   #90
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
probaj kavkavskog ovcara odvuc od kuje pa bus vidla reakciju. opako do bola.
Nista opakije od muzjaka bilo koje druge pasmine. Kao sto rekoh, mi ljudi ne govorimo pseci jezik, niti razmisljamo kao psi. A pastirske pasmine poput sarplaninaca, kavkazaca, kuvasa, pa cak i tornjaka izrazito su "svoje" i nedaju se zajebavat a uz sve to jako su svjesni svoje velicine i snage i sranja kojeg su u stanju nanjeti. Slobodno kazem da su te pasmine najteze "odgojive". Nisu za svakoga, trebaju poseban pristup. Meni su takvi psi savrseni i najdrazi. To nisu psi kojima mozes u klasicnom smislu "manipulirati" kao sa vecinom pasmina. Ako te istinski voli, taj pas vidi u tebi boga i napravit ce sve za tebe, u suprotnom si mu niko i nista, samo ruka koja ga hrani. Nagledala sam ih se citav zivot i obozavam ih (valjda zato jer sam i sama takva, nebu mene niko **bal hehe). Zato i kazem da trebaju poseban pristup.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 00:21   #91
kastracija je nesto cega se uzasavam ali ako ce to proci bezbolno za mog zucu, ok. imam jako dobrog veterinara jer mi je zucko naglo rastao i imao problema pa sam ga morala lijeciti.

molim vas, koji imate iskustva sa kastriranim psima, lijepo mi recite kako se pas ponasa nakon kastracije. zucko mi je savrsen cuvar,bolji od rota. kada se netko priblizi prostoru koji rot cuva, cuje se ne kilometre. zucko suti, pusti gosta na teren ali mu ne da otici. nemam pojma kako je dosao do takvog ponasanja, ali znam da su me neki posjetitelji cekali po cijelu noc a zucko je sjedio metar od njih i pokazivao im svoje lijepe ocnjake. ne bih zeljela da se zuti mjenja, nek ostane takav kakav je,dobar cuvar. i to nije nikakva krvolocna pasmina, tu se slazem sa vama u potpunosti. a zasto se mjesam u njihovu tucnjavu? zao mi je da se ozlijede. rot je zuci pregrizao nogu, mali je bio tako tuzan, digao je nogu i pokazivao mi ranu. nakon dezinfekcije i mazanja rane kremom liznuo mi je rukui stavio glavu u krilo. siromasak se zahvalio na brizi. ne mogu podnijeti da mi ga rot grize a s druge strane zao mi i rota jer je taj mali vrag prvi koji napada.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 00:25   #92
Posjetitelji su nadam se provalnici?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 00:32   #93
Teta Elza o čemu vi to? Ja cijeli život imam velike pse čuvare poput;dobermana,njemačkog ovčara,sad rota..Ali malo mi se kao čini-bez uvrede-da Vi potičete kod pasa tu agresivu....
Nadam se da nisam u pravu
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 00:40   #94
I meni se tak cini...
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:25   #95
Što vam to psi točno moraju čuvati, mislim, imate neku firmu, provaljuju vam, što, mislim da pretjrujete s tim
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:50   #96
white alien, ona ih je predstavila kao krvoločne...ja smatram da je pekinezer opasniji od recimo staffa...

skoro svakodnevno radim sa ''opasnim pasminama'' (kako ih drugi nazivaju)...a prohodala sam uz kuju pit bulla...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:53   #97
i teta elza, već sam stavila link da proučite pravilnik, u kojem piše da vaš staff MORA biti kastriran...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:49   #98
Zar stvarno morate imati dva manje-više krvoločna psa čuvara? Kastracija neće promijeniti narav psa. Može jedino postati privrženiji.
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:53   #99
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
white alien, ona ih je predstavila kao krvoločne...ja smatram da je pekinezer opasniji od recimo staffa...

skoro svakodnevno radim sa ''opasnim pasminama'' (kako ih drugi nazivaju)...a prohodala sam uz kuju pit bulla...
>>Ma svaki je pas odraz svoga gazde,tj. onakav kakog ga vlasnik odgoji.
Ja imam Rota starog 8 god.,odličan je čuvar, ali opet i velika maza....Npr. prije 2 god. se moj dečko doselio i doveo Labradora, moja bebica ih je prihvatila bez problema...
Mislim da je kod pasa najbitnija stvar socijalizacija što s ljudima, što s drugim psima...Ako pas nije socijaliziran onda opasan može biti i pekinezer....
I uopće ne razumjem ljude koji još više kod pasa nabrijavaju tu njihovu agresivnost....Jer kad budu nekog ugrizli,onda će pas biti taj koji je kriv i kojeg će se eutanazirati,a ustvari jedini krivac po mome je vlasnik sa svojim krivim odgojem...Joj što me neke stvari naživciraju
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:03   #100
znam da je stvar vlasnika, zato i jesu rotovi agresivni, pudlice živčani, pitovi opasni, maltezeri histerični itd...točno znam o čemu govoriš...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.