Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 18:55   #241
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
jedino sto priznajem je da posudica glavnog jela *izgleda* malo

no, zvuci mi prilicno nemoguce da se uz predjelo + glavno jelo + prilozi covjek ne najede.

dakle, u oba slucaja koliko smo bili tamo, nas dvoje uzeli tri predjela (koja smo podijelili medjusobno), svaki po glavno jelo, te podijelili rizu i kruh. desert nismo uzimali jer jednostavno vise nismo mogli. uz napomenu da smo oba puta bili u subotu za rucak, dakle, na ljestvici 1-10, glad je bila na nivou 11
Očekujem se u normalnom restoranu najest od glavnog jela s prilogom i eventualno salatom (ovisno o vrsti priloga). Kruh ne računam u obrok niti mislim da bi se njega trebalo najesti - tko ga voli, ok, ali ne smije služiti popunjavanju praznog želuca koji nije pun upravo zbog premalih (glavnih) jela čija cijena baš ne korespondira s količinom.

Općenito mi se čini da su im cijene prenabrijane u odnosu na veličinu porcija. Nije mi žao/teško platiti ako vidim dobar omjer value/money, al ovdje ga nisam vidjela

Da niste za vas dvoje uzeli 3! predjela prije glavnog jela s rižom i kruhom, nekak sumnjam da bi se najeli?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:46   #242
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Očekujem se u normalnom restoranu najest od glavnog jela s prilogom i eventualno salatom (ovisno o vrsti priloga). Kruh ne računam u obrok niti mislim da bi se njega trebalo najesti - tko ga voli, ok, ali ne smije služiti popunjavanju praznog želuca koji nije pun upravo zbog premalih (glavnih) jela čija cijena baš ne korespondira s količinom.

Općenito mi se čini da su im cijene prenabrijane u odnosu na veličinu porcija. Nije mi žao/teško platiti ako vidim dobar omjer value/money, al ovdje ga nisam vidjela

Da niste za vas dvoje uzeli 3! predjela prije glavnog jela s rižom i kruhom, nekak sumnjam da bi se najeli?
Ne znam, moj dojam u dva posjeta tamo je potpuno drugačiji. Pa samo riže ima toliko da je previše porcija po osobi.

A naan nije kruh ko kruh. Jedeš ga jer je fin i zanimljiv, a ne da popuni prostor.

Idući put definitivno dijelimo jednu rižu na dvoje ili čak troje uz mesni dio glavnog jela.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:03   #243
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Očekujem se u normalnom restoranu najest od glavnog jela s prilogom i eventualno salatom (ovisno o vrsti priloga). Kruh ne računam u obrok niti mislim da bi se njega trebalo najesti - tko ga voli, ok, ali ne smije služiti popunjavanju praznog želuca koji nije pun upravo zbog premalih (glavnih) jela čija cijena baš ne korespondira s količinom.
sjecam se da te to i kod zembe smetalo

ne radi se o kruhu vulgaris, vec o kruhu sa dodacima, te on tamo sluzi kao prilog, kao sto su to negdje pomfrit ili fusili. glavno jelo dolazi bez priloga i nije zamisljeno da ga samog jedes zlicom

ako te to toliko uznemiruje, uzmi rizu


Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Općenito mi se čini da su im cijene prenabrijane u odnosu na veličinu porcija. Nije mi žao/teško platiti ako vidim dobar omjer value/money, al ovdje ga nisam vidjela
mi smo bas zakljucili da su cijene razumne. 100-150kn po osobi, sto vec uzmes. s obzirom na lokaciju, okuse i jedinstvenost lokala sa tim tipom hrane u zg (nemas gdje drugdje pojesti indijca - maharadzu ne racunam), meni se to cini ok.


Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Da niste za vas dvoje uzeli 3! predjela prije glavnog jela s rižom i kruhom, nekak sumnjam da bi se najeli?
mi ti bas nismo po tom pitanju mjerodavni jer mislim da ne postoji restoran gdje bi se samo od glavnog jela najeli

sasvim dobro bi se najeli i sa dva predjela, dakle, predjelom po osobi, a naglasavati i rizu i kruh nije potrebno posto se radilo o jednoj porciji rize i kruhu u kolicini od mozda 2 normalne snite. da nismo uzimali cajeve uz vodu i da fina guza nije htjela curry od skampa, sve skupa bi to bilo u rangu 200-250kn za dvoje.


da zakljucim, savjetujem da ipak provjerite je li se nesto od vaseg posljednjeg posjeta prije godinu dana promijenilo. ako nije, necete bas tako puno izgubiti, a potencijalno cete profitirati!
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:06   #244
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
A naan nije kruh ko kruh. Jedeš ga jer je fin i zanimljiv, a ne da popuni prostor.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:58   #245
Kakav je Royal India u smislu autenticnosti recepata?

Da li su modificirali vrste i kolicine zacina da bude vise za nas ili su ostavili da bude kako oni doma jedu?

Naime, navikao sam na domacu autenticnu indijsku hranu (i pakistansku) pa bih volio da je kako treba a ne modificirano.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:01   #246
Sumnjam da mnogo nas ovdje zna što je to autentična indijska hrana...
Ali znam da poslužuju Chicken Tikka Masalu, a za to znam da nije autentično indijsko nego britansko-indijsko jelo... pa sad... eto...
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:06   #247
jel se može u royal indiji uzeti jelo za van....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:07   #248
Može. Ja već nosila.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:11   #249
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Sumnjam da mnogo nas ovdje zna što je to autentična indijska hrana...
Ali znam da poslužuju Chicken Tikka Masalu, a za to znam da nije autentično indijsko nego britansko-indijsko jelo... pa sad... eto...
Pa na ovom forumu i pod forumu ima ljudi koji su po vani jeli a bili su u Royal India pa mozda mogu komentirati ili usporediti.

Naime, ako gledamo kineske restorane u Hrvatskoj i u Europi - to nema veze sa pravim kineskim restoranima po Kini ili u drzavama gdje sami kinezi idu u kineske restorane.

Isto sto i Libanonskom(?) restoranu kod Green Golda neces jesti spremljeno na takav nacin isto jelo kao sto bi ga jeo u UAE ili Omanu.

Jer modificiraju za lokalno trziste. Pa ako mi je okus kao samo malo zacinjen onda mi je glupo otici tamo i dati lovu; radje si doma skuham.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:12   #250
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kakav je Royal India u smislu autenticnosti recepata?

Da li su modificirali vrste i kolicine zacina da bude vise za nas ili su ostavili da bude kako oni doma jedu?
ja ne znam kakva je autenticna indijska hrana, ali znam da imaju azijski pristup ljutini
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:18   #251
U prolazu sam bacio oko na kuhare, indijci.

Ono, oriđiđi alibabe.

Nije garancija autentičnosti hrane, ali što to točno uopće znači?
Tko bi recimo predstavljao "autentičnost" hrvatske kuhinje? Stevo Karapandža s nekim čobancem ili Skoko s nekom ribetinom.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:25   #252
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
U prolazu sam bacio oko na kuhare, indijci.

Ono, oriđiđi alibabe.

Nije garancija autentičnosti hrane, ali što to točno uopće znači?
Tko bi recimo predstavljao "autentičnost" hrvatske kuhinje? Stevo Karapandža s nekim čobancem ili Skoko s nekom ribetinom.
Gle nasi ljudi (a sa dosta njih idem po terenima zbog prirode posla) nakon 3 dana Amerike sanjaju sarmu, juhu, grah, varivo neko itd. Mi u Hrvatskoj u principu jedmo manje aromaticnih zacina i hrana je vise manje blaga. Govorim opcenito ovako o nasoj kuhinji. Naravno ako netko ima strica iz Slavonije koji radi fis paprikas koji je jak - OK, ali to su vise iznimke nego pravilo. Zato da bi neki restoran kod nas uspio onda malo modificiraju recepte za nas ukus, odnosno ukus Europljana opcenito, jer to inace nitko ne bi jeo ili narucio i restoran bi brzo propao (a i ovak brzo propadaju - prije su meksicki bili hit godinama a danas vise nitko nista o njima ne zna).

Ja sam samo pitao da ako je netko bio a tko ima iskustva sa drugim Indijskim restoranima po vani (npr ako je bio u Indiji recimo) da mi kaze cca kakvo je ovdje vs. kak je zapraf.

Da li bi ovaj lik bio zadovoljan?




Evo primjerice iz vlastitog iskustva - Indijski restoran u Japanu stavlja secer u hranu jer Japanci vole da je sos sladji pa da im malo prilagodi okus.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:26   #253
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Može. Ja već nosila.
trebam li najaviti ili samo dođem...i jel imaju oni posude za van ili trebam donijeti svoje.....ja bih uzela nekoliko porcija muligatwany juhe....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:01   #254
taj lik na slici je paki
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:07   #255
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
taj lik na slici je paki
I indijci nose turbane; taj lik na slici je Sikh. Nije Hindus. Ali nije Pakistanac a mogao bi bit, odnosno ne nose samo Pakistanci turbane.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:11   #256
kakva je razlika između indijske i pakistanske kuhinje?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:17   #257
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kakva je razlika između indijske i pakistanske kuhinje?
Najveca razlika je u tome da su Pakistanci muslimani. Samim time prehrana im dozvoljava jesti kravu (june, tele) i generalno jedu vecinom jela sa mesom (piletina, junetina, bravetina, riba, itd) dok je dosta Indijaca vegetarijanci, kravu se ne moze jesti u Indiji (odnosno moze na vrlo rijetkim mjestima i dosta je skupa) tako da se jede dosta povrca (vegetarijansko), piletina i bravetina kao i riba. Ko voli vise mesa bolje ce mu pasati Pakistanska hrana. I Pakistanska hrana je dosta slicna sjeverno Indijskoj hrani dok je razlicita od juzno Indijske hrane. Eto u kratkim crtama.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:56   #258
Najviše sam se iznenadio informaciji iz prve ruke da u pravilu Indijci ne jedu ovčetinu/janjetinu za razliku od bravetine koja je dobrodošla.
Upitah čemu služe ovce i kazalo mi da su za runo, a meso bace!
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:32   #259
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Najviše sam se iznenadio informaciji iz prve ruke da u pravilu Indijci ne jedu ovčetinu/janjetinu za razliku od bravetine koja je dobrodošla.
Upitah čemu služe ovce i kazalo mi da su za runo, a meso bace!
pa janje je steta ubiti jer dobijes malo mesa koje je onda i skupo kako za uzgajatelja tako i za kupca. bravetina je dobar balans izmedju kolicine i kvalitete mesa. ovca je vec stara zilava dugo se mora kuhati jaki miris itd. doduse onaj tko je naviko na mladu janjetinu tesko mu bravetina pada ako ne voli taj miris.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:13   #260
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja sam samo pitao da ako je netko bio a tko ima iskustva sa drugim Indijskim restoranima po vani (npr ako je bio u Indiji recimo) da mi kaze cca kakvo je ovdje vs. kak je zapraf.

Da li bi ovaj lik bio zadovoljan?
Prije godinu dana je u Zg bio jedan kolega iz Indije koji nikad prije toga nije bio u Evropi. Bio je u Royal Indiji i bio je zadovoljan. Pitao sam ga kakva je hrana u usporedbi sa onime što oni jedu dole (iako je i to širok pojam s obzirom na veličinu Indije) i veli da je bilo dosta blizu. E sad ako me lagao on i ja lažem tebe.
EuroNeuro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.