Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 00:34   #2481
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Bok, ispričavam se ako je ovo pitanje već bilo.
Uglavnom, zanima me kako s autobusnog kolodvora doći do aerodroma? Znači neki najjednostavniji način, a da nije taksi.
Od autobuske stanice predjes malo peske do zeleznicke stanice, tj. do glavnog ulaza u zeleznicku. Blizu je. I na stajalistu ispred sacekas minibus A1 koji ide na liniji Slavija - aerodrom.
Ili se od autobuske stanice popnes malo uzbrdo preko parka i pored zgrade Ekonomskog fakulteta do Zelenog venca i tu cekas autobus gradskog prevoza broj 72. Ova prva opcija je u svakom slucaju bolja.
maki_maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:08   #2482
Quote:
maki_maki kaže: Pogledaj post
Od autobuske stanice predjes malo peske do zeleznicke stanice, tj. do glavnog ulaza u zeleznicku. Blizu je. I na stajalistu ispred sacekas minibus A1 koji ide na liniji Slavija - aerodrom.
Ili se od autobuske stanice popnes malo uzbrdo preko parka i pored zgrade Ekonomskog fakulteta do Zelenog venca i tu cekas autobus gradskog prevoza broj 72. Ova prva opcija je u svakom slucaju bolja.
E to mi je bitno da odma na/kod kolodvora ima nešto šta ide prema aerodromu. Ovaj A1 mi zvuči sasvim ok, mislim da ću njega vatat.
Hvala ti za info
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:06   #2483
da, i košta cca 19 kuna.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:56   #2484
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
da, i košta cca 19 kuna.
Hvala
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:48   #2485
Quote:
maki_maki kaže: Pogledaj post
I na stajalistu ispred sacekas minibus A1 koji ide na liniji Slavija - aerodrom.
S obzirom da se radi o minibusu, dogodili se koji put nezgodna situacija da on već od Slavije dođe pun (ili skoro pun) pa da na željezničkoj nitko ne može ući (ili da ne mogu ući svi koji su ga tu čekali)?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:02   #2486
Do sada sam uvek isla tim minibusom na aerodrom i nikada se tako nesto nije dogodilo. Minibus ide na svakih 20 min sa Slavije, ali na Slaviji nikada ne udje vise od 7 - 8 ljudi, a prvo sledece zaustavljanje mu je bas kod zeleznicke . Posle stane jos samo jednom na Novom Beogradu i vise do aerodroma i ne staje nigde.
maki_maki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:44   #2487
Kune - Dinari

Pozdrav svima,

Zanima me kakva je situacija sa Dinarima? Sto se najvise isplati? Kupiti dinare u HR, mijenjati kune u Srbiji u mjenjacnici ili dizati na bankomatu gotovinu i placati karticom...

Imam karticu od PBZ-a i zanima me ima li kakve provizije ako dizem gotovinu u Srbiji na bankomatima INtesa Sao Paolo grupacije?

Koje je vase misljenje o hotelu Jugoslavija? Ima li tko kakvih iskustava?
Prvi puta idem u BG pa me zanima jeli to ok lokacija za obilazak i za nocne izlaske?

Hvala.
Tihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:07   #2488
Ja sam mijenjao eure u dinare u mjenjačnicama u Beogradu uz dobar tečaj tako da ostale opcije nisam istraživao.

Lokacija tog hotela je ok ako ti nije bitno da su najzanimljiviji dijelovi grada dostupni pješke, no za istraživanje grada ima i puno boljih lokacija, a noćenje u samom centru u hostelima se može naći i za 10-15 eura, ako vas ide više isplati se unajmiti i apartman kojih također ima hrpa u samom centru...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:03   #2489
Quote:
Tihac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Zanima me kakva je situacija sa Dinarima? Sto se najvise isplati? Kupiti dinare u HR, mijenjati kune u Srbiji u mjenjacnici ili dizati na bankomatu gotovinu i placati karticom...

Imam karticu od PBZ-a i zanima me ima li kakve provizije ako dizem gotovinu u Srbiji na bankomatima INtesa Sao Paolo grupacije?

Koje je vase misljenje o hotelu Jugoslavija? Ima li tko kakvih iskustava?
Prvi puta idem u BG pa me zanima jeli to ok lokacija za obilazak i za nocne izlaske?

Hvala.
Taj je hotel bio izbombardovan i onda dugo, dugo bio zatvoren tako da nisam ni znao da ponovo izdaju sobe?

Lokacija je na Dunavu (sobe koje gledaju na reku, ili uz i niz reku, sigurno imaju fenomenalan pogled) i zgodno je za setnju gore do Zemuna i Gardosa, kej uz Dunav je lepo sredjen, ima tu i splavova i uzvodno i nizvodno, i moze se odsetati do Usca Save gde je sa druge strane Kalemegdan i centar grada, ali ako hoces do tamo (znaci u centar grada) onda ipak moras na gradski bus, slazem se sa gornjim komentarom. Brzo stigne i ima gomila linija koje ide tim bulevarom (Nikole Tesle) ali ipak ne moze pesice.

Inace taj je hotel u doba socijalizma bio kao ekskluziva, a onda bombardovan pa zatvoren, mada su restorani u prizemlju i par kafica stalno radili... nekada se tu islo na sladoled i setnju uz Dunav, a kasnije su se namnozili splavovi i preuzeli "ugostiteljsku funkciju" ali i dalje je to mesto gde se puno izlazi i seta gore-dole. Tako da lokacija ima i prednosti i mana, ali ako su sobe OK a cene povoljne verovatno vam sve u svemu ne bi bilo lose.

PS Ako idete kolima onda vam je i parking tu laksi, a i doci i otici, dok vam je za u grad i iz grada puno zgodniji autobus ili taksi, centar grada je prilicno "ludnica" i za snaci se i za parkirati.

PPS Ako cete nekada ici ranije na spavanje, sobe sa dobrim pogledom mozda budu bucne zbog splavova i barova na reci... no to po meni nekako dosta zavisi i od vremena, ako je toplo onda svi polude a kad je hladno i kisa bar drze zatvorena vrata

Zadnje uređivanje VisokiGost : 23.10.2014. at 19:19.
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:24   #2490
mozda najbolja opcija je da placas obicnim karticama tekuceg racuna,a banka ce ti zaracunati srednji tecaj,tako negde!znaci ne moras onda kupovati eure,pa onda tamo prodavati u dinare!naravno da ti je dobra stvar imati i eura ili dinara,uvek moze zatebati,a i mozda ces ici na mesta gde nesto se ne placa karticama!nikako nemoj menjati kune u dinare,losiji je tecaj tako!
znaci ili kartice ili kupi tu eure,pa onda tamo dinare razmeni!
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:21   #2491
diži dinare s bankomata INTESA. nema provizije, tečaj je dobar. ja primam plaću na taj račun a trošim u beogradu

alternativa je plaćanje karticom. nemoj KN / EUR / DIN. to je najgore, mada ti to i banka radi

zaprvo zašto se zamarat ako imaš karticu u današnje vrijeme, ja svugdje plaćam s njom, pa i po zabitima azije
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 08:59   #2492
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
diži dinare s bankomata INTESA. nema provizije, tečaj je dobar. ja primam plaću na taj račun a trošim u beogradu

alternativa je plaćanje karticom. nemoj KN / EUR / DIN. to je najgore, mada ti to i banka radi

zaprvo zašto se zamarat ako imaš karticu u današnje vrijeme, ja svugdje plaćam s njom, pa i po zabitima azije
Istina, tako sam i napravio. Najjednostavnije je i najisplativije.

Hvala.
Tihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:18   #2493
smjestaj za dvoje,Nova godina,3,4 dana Beograd. Do 40 eura noć. Ili 50. Uvijet bračni krevet i kuhinjica. Ne mora biti sad baš bračni al da dvoje mogu spavati u sobi. Preporuke? Ne želim hostele ni nikakve grupne smještaje.
Ne mora biti u centru grada,ofc.
I još jedno pitanje.
Postoji li uopće direktni autobus Split-Beograd da ne presjedamo bzvz?
Hvala
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:31   #2494
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
smjestaj za dvoje,Nova godina,3,4 dana Beograd. Do 40 eura noć. Ili 50. Uvijet bračni krevet i kuhinjica. Ne mora biti sad baš bračni al da dvoje mogu spavati u sobi. Preporuke? Ne želim hostele ni nikakve grupne smještaje.
Ne mora biti u centru grada,ofc.
I još jedno pitanje.
Postoji li uopće direktni autobus Split-Beograd da ne presjedamo bzvz?
Hvala
Ja koliko vidim beogradska Lasta i Otisak koji je verovatno hrvatska firma zajednicki voze, ide se nocu:

http://www.bas.rs/redvoznje.aspx?lng=sl

http://lasta.rs/medunarodni-red-vozn...20160&it=19963
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 08:45   #2495
Zanima me parking u centru, za vikend, koje je najbolje rješenje? Vidim ova garaža Zeleni Venac ima naplatu po satu, nema dnevnu kartu? A isto tako vidim da naplata parkinga, na otvorenom, prestaje u subotu u 15 i ponovno u ponedjeljak počima. Još neku garažu za preporuku možda?

Hvala
__________________
Aye, but isnt the man who chooses the bad in some way better than the man who has the good forced upon him?
dissident is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:08   #2496
može par prijedloga provjerenih agencija za najam apartmana? Hvala
Sunčiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 08:04   #2497
pozdrav. dokad radi mjenjacnica na busnom kolodvoru? autobusni kolodvor je beogradska busna stanica? nisu mi znali reci je li to isto kod nas. bolje provjeriti, nego promasiti.
__________________
Ja sam svoja najčudnija, najlepša putovanja prevalio kroz pustoš ove vetrovite glave.I tu su stali beskraji o kojima, i ne slutiš...
Imaginee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:09   #2498
razumije li se tko u beogradske taxije? treba mi od autobusne stanice do hotela palace, a kako nije velika udaljenost ne bi da me oderu po džepu.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:15   #2499
Quote:
Sunčiaa kaže: Pogledaj post
može par prijedloga provjerenih agencija za najam apartmana? Hvala
AirBnB? Ja kad sam bio u BG (pisao o tome na široko i daleko ovdje) sam par sati prije paljenja auta došao na AirBnB i sa nekoliko ljudi razmjenio poruke i odabrao smještaj, 20 i sitno eura noć, tako nešto. Ne znam koje bi bile prednosti korištenja agencije za najam?
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:07   #2500
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
razumije li se tko u beogradske taxije? treba mi od autobusne stanice do hotela palace, a kako nije velika udaljenost ne bi da me oderu po džepu.
To ti je manje od kilometra, nekih 700-800 m, da se i pješice proći.

Možeš i tramvajem ... "Jednu i pol" stanicu (do Brankovog mosta).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.