Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 13:41   #2001
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
da li je netko bio kod dr. Ujević na Svetom Duhu. pratim trudnoću kod njegove žene i ona mi je super pa se baš pitam kakav je on. Vaša iskustva?
meni je ujevic bio super
on ti ne radi u trudnickoj ambulanti (on i bauman su u ambulanti za humanu reprodukciju) pa pazi kod narucivanja
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:43   #2002
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ajme, kako se zove taj dr. Zudenigo?
Jel on mozda radio u Studentskoj poliklinici prije nekih 10-tak godina?
visok, crn, smušen i mutav
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:44   #2003
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni je ujevic bio super
on ti ne radi u trudnickoj ambulanti (on i bauman su u ambulanti za humanu reprodukciju) pa pazi kod narucivanja
hvala. da li to znači da se kod njega ne može naručiti ili što?
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:48   #2004
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
hvala. da li to znači da se kod njega ne može naručiti ili što?
to ti ne znam
mene je on primio na hitnoj a i bila sam kod njega na pregledu prije par godina prije operacije
broj te ambulante je 3712109 pa probaj
jesi probala dogovoriti s njegovom zenom?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:50   #2005
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
visok, crn, smušen i mutav

sjecam se da on jedini u viziti nikad nije rekao ni rijeci
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 15:41   #2006
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
Damir Zudenigo, katastrofa
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
visok, crn, smušen i mutav
Ajme strasno, to je taj!
Jest da je prije 10-tak godina bio mlad i neiskusan, ali kod losijeg dr. nisam u zivotu bila. Postavio mi covjek dijagnozu cin II i hpv, dao mi slovom i brojkom 5 razlicitih vrsta vaginaleta (od nekih cak i 2-3 kutije), zena u apoteci me gledala kao da imam sve spolne bolesti svijeta.
Poslao me da nosim uzorke u rockfellerovu i hpv na tipizaciju na salatu. Nakon nekog vremena zovu me sa salate da ne mogu napraviti tipizaciju necega sto NEMAM.
Uglavnom, da skratim pricu, on je inzistirao na ponavljanju briseva i jos jednoj turi terapije, ja otisla drugoj ginici koja je utvrdila da nemam ni cin ni hpv.
Uzas!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 16:09   #2007
eto, UZV prošao ok, bila sam kod dr. Ane Tikvica, ništa specijalno, ona je ok, onako, kaj ja znam, profesionalano hladnjikava, al ugodna. pogledala, izmjerila, rekla spol, naručena sam za 5tjedana opet i to je to. ništ posebno al korektno
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 18:53   #2008
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
da li je netko bio kod dr. Ujević na Svetom Duhu. pratim trudnoću kod njegove žene i ona mi je super pa se baš pitam kakav je on. Vaša iskustva?
ja ga osobno ne znam, ali moja frendica je isto kod njegove žene vodila trudnoču,a kod njega rodila - bio je carski i sve prošlo super - bio je dogovoreni carski zbog problema s prvim porodom - disproporcija zdjelice - mala zdjelica - velika beba.
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 19:09   #2009
Ja sam se jučer naručila u trudičkoj ambulanti.
Mislim "visila" sam dugo na telefonu.
Pokušaj prvi:nazovem trudničku ambulantu, sestra se javi kaže pričekajte, odloži slušalicu i čujem da priča drugoj sestri koga da prozove, itd. i to čekanje traje dobre 2-3 min. dok joj neko ne kaže, a zakaj ti je otklopljena slušalica....konačno se javi, ja kažem kaj treba, a ona meni možete se naručiti između 12 i 13 sati i poklopi.

Pokušaj drugi:

Zovem oko 12 i 15, dugo zauzeto, konačno dobijem i hoću se naručiti, a ona meni kaže gužva je, ali ja spadam ovdje po mjestu stanovanja...a ona ne znam godišnji su zovite kasnije- moram se konzultirati i poklopi.

Pokušaj treći (nije treća sreća):

Zovem ponovo nakon 10 tak min. i kažem da sam JA VEĆ KOD NJIH RODILA...i da bi se naručila u trudničku ambulantu, odmah me pita ime i prezime...i valjda me nađe u kompjuteru jer me pita da potvrdim datum rođenja.
I kad bi se vi naručili : ja kažem rekao moj gin . oko 15.7 jer sam jučer bila na kontroli i molim da bih kod Doktorice Sirovec ( s njom sam se susretala - u prvoj trudnoćii imam dobra iskustva, te je porodila moju frendicu), aona kaže Dr. sirovec je na godišnjem - ne znam do kada, a i morate zvati ovaj broj i da mi neki dr. broj telefona.

pokušaj četvrti: zovem taj broj i javi se sestra i ja kažem kaj trebam, a ona kaže da je Dr. Sirovec na godišnjem i poklopi.
pokušaj peti : Zovem ponovo i kažem da ZNAM DA JE Dr. Sirovec na godišnjem, ali da ja trebam termin oko 15. 7, i konačno me naruče za 16.7.

Mislim pa prije bih dobila ured predsjedika...katastrofa.
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 00:36   #2010
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
to ti ne znam
mene je on primio na hitnoj a i bila sam kod njega na pregledu prije par godina prije operacije
broj te ambulante je 3712109 pa probaj
jesi probala dogovoriti s njegovom zenom?
ma nisam, prvo sam htjela vidjeti da li on uopće prima na preglede i da li ima šanse da bude na porodu prije nego pitam.
hvala
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 07:49   #2011
Da su im gužve radi go jesu moram potvrdit jer sam jučer bila, a hrpa trudnica kola što pregled i što uzv, samo tri su došle sa trudovima već ...skoro i mene ostavili jer sestra izjavila da imam trudove , na kaj ja odgovaram da nemam ,a ona bleji u ctg i uvjerava me da imam-dođe dr.Akšamija i kaže da je ctg uredan -sestra samo poklopila uši, a pred penziju je jer je znam još od prije skoro 9 godina , uzv dr. Ana Tikvica i dijelim mišljenje sa Noise da je korektna ne pretjerano topla i to je to ,za tjedan dana ponovno-da a hematolozi im svi na go ili bježe radi praznika pa me naručili 6.7. na pregled a meni 12.07. termin -neš ti pomoći-i još dr. veli kak dok je ona išla rodit do zadnjeg dana je spremala i prala prozore , a mislim si ja i ja bi to radila sada da me ne zaje...sa hrpom pretraga koje se prije uopće nisu radile pa su žene rađale- kao mi nemamo pametnijeg posla nego gubiti vrijeme u čekaonama .....sumnjam!!!!!!!!!!!!!
Željana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 08:22   #2012
Vidim da su se stvari uvelike promijenile od zadnji put kad sam rodila prije 6 god. i onda su djeca bila jako,jako puno kod nas i odnosili ih tek oko ponoći, ali ih mi nismo prematali, pa ak netko zna kako je sada bila bi zahvala na info-dali fakat moramo nositi pelene i vlažne maramice (čisto da znam ) jer na stranici kluba trudnica sd ništa takvoga ne piše-nije mi bed prematati dijete nego da ne dođem nespremna ....zato svaki info dobrodošao!!!!!!!!!

Meni nitko nije rodio gore unazad 1,5 god a onda se nisu nosile ni pelene ni maramice , djeca su bila skoro stalno sa rodiljama ali su se sestre brinule oko njihove njege, presvlačenja...sad fakat nisam pametna i neznam više kak je sada

Zadnje uređivanje Željana : 19.06.2010. at 08:28.
Željana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 12:18   #2013
uzmi desetak pelena, vlazne maramice i kremu za guzu

bebu prematas sama, a ako ne znas/ne mozes nekoliko puta na dan prolazi sestra s pelenama i premota bebu ako treba
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 23:25   #2014
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
Damir Zudenigo, katastrofa
On je jako dobar dijagnosticar ali vrlo mutava osoba, nista ne govori a sa onim šiščevapima od prstiju pregledava zene ko kravice, mene nije ni taknuo jer me nije smio dirat ali sve cure koje je on pregledavao su kasnije kukale
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:31   #2015
Dal ima netko termin oko 12.09.? Ja sam evo dobila uputnicu od ginića pa planiram uskoro zvati da se naručim. Dal se zove:

Opća ginekološka ambulanta
radno vrijeme:
ponedjeljak-četvrtak od 08.00 do 20.00 sati
petkom od 08.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712195

Imaju puno tih brojčeka na stranici pa nisam sigurna.

Dal se mogu na ultrazvuku raspitati dal može biti tata na porodu i dobiti pouzdanu informaciju ili to ovisi o osoblju koje se tada, za vrijeme poroda, nalazi u bolnici? Tata je stranac pa ne moze na tečaj, ali već je prije prisustvovao porodu no nemamo papire o tome.
__________________
Love rules!
Alara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:29   #2016
Quote:
Alara kaže: Pogledaj post
Dal ima netko termin oko 12.09.? Ja sam evo dobila uputnicu od ginića pa planiram uskoro zvati da se naručim. Dal se zove:

Opća ginekološka ambulanta
radno vrijeme:
ponedjeljak-četvrtak od 08.00 do 20.00 sati
petkom od 08.00 do 16.00 sati
predbilježbe na telefon: 01/3712195

Imaju puno tih brojčeka na stranici pa nisam sigurna.

Dal se mogu na ultrazvuku raspitati dal može biti tata na porodu i dobiti pouzdanu informaciju ili to ovisi o osoblju koje se tada, za vrijeme poroda, nalazi u bolnici? Tata je stranac pa ne moze na tečaj, ali već je prije prisustvovao porodu no nemamo papire o tome.

zoveš trudničku ambulantu 3712-196
naručuje sestra između 12-13
znam da tate trebaju imat tečaj, pitaj sestru kod narudžbe ili doc. kod pregleda
zašto tata kao stranac ne može na tečaj? ne zna hrvatski jezik ili?
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:20   #2017
Quote:
Leptiricazg kaže: Pogledaj post
zoveš trudničku ambulantu 3712-196
naručuje sestra između 12-13
znam da tate trebaju imat tečaj, pitaj sestru kod narudžbe ili doc. kod pregleda
zašto tata kao stranac ne može na tečaj? ne zna hrvatski jezik ili?
Hvala puno na broju!

I da, ne zna hrvatski pa bi tečaj bio beskoristan u njegovom slučaju. Koliko sam razumjela, najbitnije za tate na tim tečajevima je da razumiju kako ne smetati i što očekivati, jel tako?

Dal ima još koja mama termin oko 12.09.?
__________________
Love rules!
Alara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:23   #2018
evo malo svježih vijesti sa SD-a...

predrađaona i rađaona svaka pohvala, svi koji su tamo bili su prije svega ljudi. ful su se trudili, bodrili, ohrabrivali, bili suportivni. međicu su mi masirali do iznemoglosti da me spase rezanja i stvarno svima im kapa do poda...i na kraju kontakt koža na kožu preko sat vremena i uz nas tata u boksu - neprocjenjivo, stvarno ko američki film.

odjel babinjača sve ok i korektno, tri u sobama, svaka soba ima svoju kupaonu koja je bila čista (čistačice su ju čistile više puta dnevno). dovoljno pidžama, plahta, pelena, benkica na raspolaganju. sestre za dojenje ok, osim onih jako mladih koje nije da ne žele, ali jednostavno ne znaju ko ove iskusnije vidjeti gdje je problem. dijete hoće uzeti ako fakat više ne možete, nisu od toga radile frku. ja sam molila da ju uzmu jednu noć jer je bila sva jadna od sisanja, a mlijeka ni od kuda, sestra je došla, stisnula cicu i rekla da mlijeko nadolazi i da probam izdržati noć jer nam je ona sad ključna, ali da ako baš ne budem mogla da će ju uzeti. izdržale smo noć, procikile ko lude i hvala sestri na tome.

rooming in - mislila sam da je to koma jer se mama treba odmoriti i bla, bla... kako sam to uopće mogla misliti, tulila sam kad su ju odveli na dva sata na kupanje, umrla bi od tuge da nije bila sa mnom

ugl sve pohvale, kapa do poda...
__________________
BUTIGA
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:28   #2019
nisam imala nikakvu vezu i u tome i je ljepota cijele priče. ne znam da li se potrefila smjena, zvijezde, grah ili kaj, ali svima želim takav pristup. sve je bilo nekak ležerno i opušteno s njihove strane, u fazonu to je tak kod nas. a što se veza tiče kasnije je bila jedna situacijica gdje se jasno vidjelo da im veze nisu najdraža stvar u životu, ne bi sad u detalje, ali je bilo vrlo vidljivo da im veze idu na živce.
__________________
BUTIGA

Zadnje uređivanje Tashi : 03.08.2011. at 19:13.
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:55   #2020
Quote:
kangaroooo kaže: Pogledaj post
nisam imala nikakvu vezu i u tome i je ljepota cijele priče. ne znam da li se potrefila smjena, zvijezde, grah ili kaj, ali svima želim takav pristup. sve je bilo nekak ležerno i opušteno s njihove strane, u fazonu to je tak kod nas. a što se veza tiče kasnije je bila jedna situacijica gdje se jasno vidjelo da im veze nisu najdraža stvar u životu, ne bi sad u detalje, ali je bilo vrlo vidljivo da im veze idu na živce.
e s ovim si me postom razveselila i više nego sa onim prvim, rodila sam ja dva puta na sd, ali prije 8 i 6 godina pa me interesiaralo kako je sada ipa k se puno moglo promijenitit
__________________
20.07.2010. stiglo naše veliko sunce..neka svakim danom sjalo sve jače
16.01.2004. Natalija
14.03.2002. Luka
Željana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.